Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Помощ в градинарството

Всичко останало
Семена марихуана
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1412 times

Inna написа: 06 Ное 2023, 11:53 Приятели, понеже ми се струва не лош този тор(засега само на други цветя и дървенца го тествах веднъж и се поразпериха видимо) ви го показвам. От Лидъла е на смешна цена 2.50 или нещо подобно, био и с подходящо съдържание за цъфтеж(мирише на гуано и пикня хаха) . Даже мисля да го пробвам и на марихуаните, но засега си имам от специализираните. Според мен за бюджетен гроу може да е полезен. Ще ми се да напраея един с евтини почви и такива торове 2,3 вида просто за да видим как ще се получи. Там имат и тор от червей, взех си едно пакетче и от него да си имам.
За външно важи!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

Да, за външно или за по-ограничени откъм възможности градинари с едно, две цветя по балконите и гардеробите. 😂Бе аз мисля да жертвам другия път две цветя и само на такива неща да са, да видим какво ще стане и вътре. Като съдържание има много подобни торове, които биха свършили работа..... Аз съм ползвала преди, но сега мисля че по-добре мога да разбера ако работят, иначе си ставаха приемливи растения с евтините неща..... Въпросът е могат ли изцяло да се заменят скъпите торове с по-тънки и да се получи много добре. Но за почвите не знам дали има смисъл да са от хипер маркет, защото като добавиш перлити и неща и си идват на цените на гроушопските, особено зеолит, вермикулит въобще не са евтини сами по себе си....
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1412 times

Inna написа: 07 Ное 2023, 11:17 Да, за външно или за по-ограничени откъм възможности градинари с едно, две цветя по балконите и гардеробите. 😂Бе аз мисля да жертвам другия път две цветя и само на такива неща да са, да видим какво ще стане и вътре. Като съдържание има много подобни торове, които биха свършили работа..... Аз съм ползвала преди, но сега мисля че по-добре мога да разбера ако работят, иначе си ставаха приемливи растения с евтините неща..... Въпросът е могат ли изцяло да се заменят скъпите торове с по-тънки и да се получи много добре. Но за почвите не знам дали има смисъл да са от хипер маркет, защото като добавиш перлити и неща и си идват на цените на гроушопските, особено зеолит, вермикулит въобще не са евтини сами по себе си....
За съжаление силно концентриеаните торове минерални си казват думата и не са чак тошкова скъпи на големи количества. Но реално от какво се нуждае от NPK със сигурност има и евтини алтернативи
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

Аз говоря за био. Иначе да, има някакви супер фосфати и какво ли не концентрирано и може и там да се мине по-евтино. То имаше някаква тема за евтини химии иначе. Но мен не ме влече, поне не за почвено. По-скоро минералните вървят за хидро и кокос ми се струва. А да ги миксираш за мен е напълно неудачно, но всеки си пробва каквото си реши......
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1412 times

Inna написа: 08 Ное 2023, 13:18 Аз говоря за био. Иначе да, има някакви супер фосфати и какво ли не концентрирано и може и там да се мине по-евтино. То имаше някаква тема за евтини химии иначе. Но мен не ме влече, поне не за почвено. По-скоро минералните вървят за хидро и кокос ми се струва. А да ги миксираш за мен е напълно неудачно, но всеки си пробва каквото си реши......
Минералните в почва дават резултат и то голям в проценти над биото някъде м-у 50-60 в полза на химията
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

grustman написа: 09 Ное 2023, 23:44
Inna написа: 08 Ное 2023, 13:18 Аз говоря за био. Иначе да, има някакви супер фосфати и какво ли не концентрирано и може и там да се мине по-евтино. То имаше някаква тема за евтини химии иначе. Но мен не ме влече, поне не за почвено. По-скоро минералните вървят за хидро и кокос ми се струва. А да ги миксираш за мен е напълно неудачно, но всеки си пробва каквото си реши......
Минералните в почва дават резултат и то голям в проценти над биото някъде м-у 50-60 в полза на химията
Почвата върви повече за био това имах предвид, докато безпочвените среди са по-подходящи за минерални. Среда като кокоса, в която няма нищо и е присто като гъба, да крепи корените или пък разтвор като в хидрото. Това са най-удачните начини за ползване на химията. Не че не може в почва да се слагат минерални, просто тя е направена да бъде жива, вече съдържа в себе си и други неща и биото работи по съвсем друг начин от минералните, който подхожда с почва като основа.Не че няма опити за био хидро и кокос също.Хората също смесват химия с био, това исках да кажа че ми се струва безсмислено, а не че пак не може който иска да си пробва. Да не спорим за био и химия кое било по хубаво и дашно, защото трябва човек всичко да е опитал и проверил, а аз не съм. Чак пък 50,60%,не знам това как и кога го установи, прочете ли го отнякъде, ти ли изгледа по всички възможни начини, че да заключиш така?
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1412 times

Inna написа: 10 Ное 2023, 09:40
grustman написа: 09 Ное 2023, 23:44
Inna написа: 08 Ное 2023, 13:18 Аз говоря за био. Иначе да, има някакви супер фосфати и какво ли не концентрирано и може и там да се мине по-евтино. То имаше някаква тема за евтини химии иначе. Но мен не ме влече, поне не за почвено. По-скоро минералните вървят за хидро и кокос ми се струва. А да ги миксираш за мен е напълно неудачно, но всеки си пробва каквото си реши......
Минералните в почва дават резултат и то голям в проценти над биото някъде м-у 50-60 в полза на химията
Почвата върви повече за био това имах предвид, докато безпочвените среди са по-подходящи за минерални. Среда като кокоса, в която няма нищо и е присто като гъба, да крепи корените или пък разтвор като в хидрото. Това са най-удачните начини за ползване на химията. Не че не може в почва да се слагат минерални, просто тя е направена да бъде жива, вече съдържа в себе си и други неща и биото работи по съвсем друг начин от минералните, който подхожда с почва като основа.Не че няма опити за био хидро и кокос също.Хората също смесват химия с био, това исках да кажа че ми се струва безсмислено, а не че пак не може който иска да си пробва. Да не спорим за био и химия кое било по хубаво и дашно, защото трябва човек всичко да е опитал и проверил, а аз не съм. Чак пък 50,60%,не знам това как и кога го установи, прочете ли го отнякъде, ти ли изгледа по всички възможни начини, че да заключиш така?
Сравнението е от личен опит био химия в почва
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

grustman написа: 10 Ное 2023, 11:23
Inna написа: 10 Ное 2023, 09:40
grustman написа: 09 Ное 2023, 23:44

Минералните в почва дават резултат и то голям в проценти над биото някъде м-у 50-60 в полза на химията
Почвата върви повече за био това имах предвид, докато безпочвените среди са по-подходящи за минерални. Среда като кокоса, в която няма нищо и е присто като гъба, да крепи корените или пък разтвор като в хидрото. Това са най-удачните начини за ползване на химията. Не че не може в почва да се слагат минерални, просто тя е направена да бъде жива, вече съдържа в себе си и други неща и биото работи по съвсем друг начин от минералните, който подхожда с почва като основа.Не че няма опити за био хидро и кокос също.Хората също смесват химия с био, това исках да кажа че ми се струва безсмислено, а не че пак не може който иска да си пробва. Да не спорим за био и химия кое било по хубаво и дашно, защото трябва човек всичко да е опитал и проверил, а аз не съм. Чак пък 50,60%,не знам това как и кога го установи, прочете ли го отнякъде, ти ли изгледа по всички възможни начини, че да заключиш така?
Сравнението е от личен опит био химия в почва
Аха, ясно.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

Да ви покажа какви сладки парничета за разсадче си взех от Баумакса(или Баухаус?!). Много ме кефят! Сложила съм си разни глупости вътре, магданоз, черита, салатки и разни дини, тикви... Удобничко е за градско, балконче и тн и котките не са го нападнали засега. 😂Всичките ми разсадчета са в стара био почва от козовете, също съм си изсипала саксиите след гледане по двора и всичко там избухва. 😁
Прикачени файлове
20240329_111019.jpg
20240329_111042.jpg
20240329_111011.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

Много неща избиха вече, отварям парника през деня. Също исках да покажа нещо интересно, което ще направя тези дни, да сложа този кактус в глинена саксия. Малко малка съм взела, но ще го поотупам малко от почва и две години ще изкара в нея.Взех му почва за кактуси два вида, не смях да рискувам с нея аз, да правя, макар че всичките ми кактуси са в моя. Но този е специален. 😂
Прикачени файлове
20240406_193155.jpg
20240406_193143.jpg
Тикви и тн, имам и един пъпеш?!
Тикви и тн, имам и един пъпеш?!
Публикувай отговор