Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Clones and Cloning / Клонинги и Клониране

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

NewHobby написа: 28 Май 2022, 09:37 Инче, може ли малко инфо за овлажнителя ти ?
Какво стана с този проект и "малки" ли цъфна клонингите ? Тоест SOG. Поздрави
Охо, извинявай, не съм видяла. Вече не помня, сигурно съм ги цъфнала, отдавна ги няма.... 😆🤷Не много малки, в по 7 литра мисля, че бяха, но вече за крайни ползвам 11..... Овлажнителят ми е съвсем елементарен, мъничък китайски с ю ЕС би, който ми го даде една колежка. Не е нещо Велико, но на мен в дадени моменти ми върши работа. Мисля че е от Алиекспрес или подобна китайщина. 😆Като цяло условията ми са доста допотопни засега..... 🤭
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

А сега съм нарязала тези два вида(двете са от един, а третото-друг, ще ви ги кажа по-натам ако всичко върви) клонинги и съм си ги оформила за майки, както по-назад в 2 литра саксии с почвичка Кана тера и нищо друго, защото клонингите не искат в началото силна почва, но рохкава и мека. Гъбичките за вкореняване ми се струват по-добри от обикновено джи-фи, сега съм взела тези на снимката, които вървят с Клонекс по принцип, но излизат по-скъповато. Пак нямаха Руут ит, иначе гела им ми допада и си карам с него, че е доста. Нарязала съм в кутията 6 клонинг и този път нямам много време, затова ще цъфна тях+майките, защото общо ми трябват 8 цветя и то максимално бързичко. Ще видим за колко ще се хванат, дано до седмица да са готови. Кутията ще покажа като имат корен, че като се тръска и ръчкат при вкореняване това може да го стопира или забави. Затова ги режа, глася и ги оставям където ще са, за предпочитане след нагласянето да са на тъмно, а после засенчени, не на пряка светлина.Не ги поливам след първоначалното намокряне на гъбичките и не пръска директно върху тях повече, освен първия път, а само стените на кутията. И после само им пускам въздух през капачетата на кутията, но не ги оставям дълго отворени.
Прикачени файлове
20221109_102308.jpg
20221108_215554.jpg
20221108_215544.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Ето как вървят майките. Клонингите малко ги държах плътно затворени, когато трябваше да се отварят вече прозорчетата и така два, три имат малко загнило, но се оправих след като се прибрах. Трябва да се внимава след даден момент с мокренето им и да се отварят за свеж въздух. Но ще се хванат де, просто не идеално за седмица, а вероятно за малко повече. Майките са си в Кана Тера профешънъл почва, която се оказа достатъчна и освен един, два пъти коренов стинулант друго не съм добавяла в двата им литра.Пръскам ги с вода, защото е включен радиатор при мен и им идва добре...... Мисля да ги нарежа отново за още една кутия и междувременно да приготвям 8 бр за цъфтеж.
Прикачени файлове
20221117_010917.jpg
20221117_010853.jpg
20221117_011918.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Let's go Inna,

Благодаря че поддържаш темата жива.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Пак се връщам в тази темичка, че много ми е любимо занимаването с клонинги. Тези брутално изрязани майки може за някого да са шокиращи. 😆Но те са за всеки случай, само да има нещо живо от цветето, може би няма да ги гледам, а просто после ще резна по още един или ще ги махна. Искам и да се позабавят, докато станат всички. Всичко това е, защото само това гардеробче ми е мястото в момента и всичко трябва да е възможно по-мъничко. Нарязах по 3 от всяко, хвърлих няколко, иначе можеше по 4,5, но не са ми необходими...... Щях да снимам подробно, но.....Единствено този път предварително намокрих с вряла вода гъбичките(видях го в един клип, за обеззаразяване, те не са напоени с нищо специално при пакетирането им) и после, след като се охладиха добре ,с много малка доза от Вуду джус-а, да видя дали пък няма да станат по- бързо.Внесох малки подобрения, например доректно ги рязах от цветята и в гъбичките, докато понякога ги оставям в чашки на тъмно и после се разправям с тях. Защото нещо все ми отнема повече от седмица, а желателно е да стават до 7мица в идеалния случай.
На други колеги бих препоръчала да ги оставят малко по-големички майките и клоните им, когато клонират, може и доста по големи, но аз бързам да нарежа и да ги направя отделни цветя.....
Прикачени файлове
20230409_181719.jpg
20230409_181725.jpg
Клонингите, но сега повече не се пипат два, три дни поне, само им се отварят капаците след някое време.
Клонингите, но сега повече не се пипат два, три дни поне, само им се отварят капаците след някое време.
Окълцано отвсякъде....
Окълцано отвсякъде....
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Клонингчетата този път станаха идеално и за около 8,9дни да кажем, нито едно не се развали, значи подобренията на процеса се отразиха добре.Сега майките ще ги нарежа целите вече за още една кутия, пък ще си гледам клонингите само.....
Прикачени файлове
Амстердам амнезийката, оказаха се две фенота, което е интересно, ама бая едри стават май
Амстердам амнезийката, оказаха се две фенота, което е интересно, ама бая едри стават май
20230419_231308.jpg
20230419_230934.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Засадих в кофички. След засаждане клонингите не се избичват на много мощна светлина за два, три дни и все още обичат доста височка влага докато поизбухнат. Обичат слаба лайт почва, силната ги мъчи, но аз имам само кана тера, която не е много за след вкореняване, но ще свърши работа. Тези 3 майки на снимката за жалост ги отрязах, за да не си хабя консумативите за клониране и защото не ми се вписват в плана и няма как да ги съобразя с дребните, нито ми трябват повече клонинги.... Бяха много хубавки, сви ми се сърцето, но преди цъфтеж винаги мога да си резна по едно ново да си запазя. Ако имах още едно местенце 60/60 с лампичка каква да е!
Прикачени файлове
Коренчета
Коренчета
Майките преди да ги клъцна, иначе по тях имаше доста за нови клонинги
Майките преди да ги клъцна, иначе по тях имаше доста за нови клонинги
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Това клонингче единствено се забави и понеже си имам достатъчно реших да да ви го покажа, защото ми се стори интересно. Тези бели нещица като мехурчета са наченките на коренчета, точно преди да тръгнат същински коренчета от отрязаното място. Това, показва, че е щяло да се хване скоро, но пък за мен е късно и няма да ми свърши работа, по-полезно е за снимка. Тези промени настъпват в клетките там, където има рана и е поставена в условие за вкореняване-тъмно, влажна почва/гъбичка/джифи. Но не бива да има лоши бактерии! Според нуждите там клетките се превръщат в различни тъкани, което мен не престава да ме очарова! Най-лесно доколкото знам се променят тъканите на междувъзлията, затова аз като режа клонинги гледам там да се падне крайчето им, на междувъзлие(там, където излизат и връхчета, листа и се разклонява, там клетките най-бързо се ориентират в какво е нужно да се превърнат) . Макар че става и от стъбълце разбира се. Затова освен 45 градусовия срез при клониране някои градинари леко обелват малки части от кората при среза, за да предизвикат такова образуване и на други места, а не само на среза. Но става и просто като се резне под ъгъл... Там се махат всякакви листенца, които могат да попаднат в почвата, защото те не се превръщат в корен, а обикновено загниват.
Прикачени файлове
20230425_180819.jpg
20230425_180854.jpg
20230425_180950.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Бухвам този път всички в една саксия, ще правя от тях евентуално още един гроу..... Така ще мога да ги местя и нагласям по-лесно, накрая ще видя тях ли да извадя или просто да си нарежа от тях други, време да минава.....Бяха в лек цъфтеж като чистих майките, но съм ги топирала и май се връщат. По-натам ще гледам да ги сложа на лампа. Сега са на външен ден.
Прикачени файлове
20230618_104940.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Ето ги клонингчетата в една саксия, леко объркани, както личи от еднолистните листа. Би трябвало да се сложат на лампа, но ще трябва първо да ги напръскам, защото са на терасата, скрити между други растенийца и съответно там има всяйакви гадинки. Минах ги веднъж на душа и с нийм, докато чакам да се освободи място за тях. Чудя се дали да не нарежа нови от тях и да се занимавам с ноеите. И за да не е само клонинги от марихуана ето и резници от розова Хортензия, която си клъцнах от едно градче при една приятелка😁Правят се по същия начин, само че се заравят на дълбоко. Мисля да ги пробвам директно в почва тях, само че трябва да е слаба.
Прикачени файлове
3броя розови(но цветът се променя според почвата и киселинноста) хортензии, резници. Размножава се точно сега лятото
3броя розови(но цветът се променя според почвата и киселинноста) хортензии, резници. Размножава се точно сега лятото
Хортензийката, засега киснаха във вода с Вуду джус, докато ги направя
Хортензийката, засега киснаха във вода с Вуду джус, докато ги направя
Имам и киви, лимон и разни дръвчета, които ще отидат след година, две някъде навън, всички в стара почва от коза
Имам и киви, лимон и разни дръвчета, които ще отидат след година, две някъде навън, всички в стара почва от коза
20230704_115720.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”