Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Clones and Cloning / Клонинги и Клониране

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

kalastirka написа: 08 Апр 2021, 21:22 Малко клонинги ...
Ти как ги правиш? В нещо специално киснеш ли ги? Прах, пудра? Някакви био изгъзици? ☺️После с корените в каква почва ги сложи?
kalastirka
Ценител
Ценител
Мнения: 147
Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:39
Has thanked: 336 times
Been thanked: 574 times

Ех Инче .Добре,че си ти да попиташ.Винаги жените питат повече 😉.Много лесно и приятно става клонирането с джифи.Нищо не некисвам или да слагам някакви хормони предварително.Ами аз ги правя по този начин и никога няма фира.Значи да обясня.В една тавичка слагам престояла чешмяна вода около един пръст от дъното .Поставям джифитата в нея и за около 2 минути те са се надули напълно и готови да поставя клончетата в тях.Водата трябва да е нито студена нито топла.Хладка 20-21 градуса.Излишната вода я премахвам и правя малки дупчици за клонингите.Предварително съм си приготвил клонекс в течно състояние (такова имам от много отдавна),рут бетер и една чашка до половината с вода за клонингите.Потапям клонче то около 2 см. за няколко секунди в клонекса и след това пак около 2 см. във рут бетъра и поставям клончето във джифи то.И като направя тази процедура с клончетата ги местя в моя мини бокс за клонинги 🙂.И те така Инче до като не пуснат корени.Обикновенно за 15 дни са готови .
kalastirka
Ценител
Ценител
Мнения: 147
Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:39
Has thanked: 336 times
Been thanked: 574 times

Малко клонинги ...
Прикачени файлове
20210409_161352-min.jpg
20210409_160801-min.jpg
20210409_161734-min.jpg
20210409_161506-min.jpg
20210409_161312-min.jpg
20210409_161248-min.jpg
kalastirka
Ценител
Ценител
Мнения: 147
Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:39
Has thanked: 336 times
Been thanked: 574 times

kalastirka написа: 09 Апр 2021, 16:21 Малко клонинги ...
Ето я и почвата
Прикачени файлове
20210406_190328-min-min.jpg
20210406_211741-min.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Бе аз в джифита понякога бастисвам по някое и затова питам.Затова винаги режа повече.... Обвиних джифитата първо(че как не хаха) , но в крайна сметка стигнах до извода че много ги оставям мокри, а може би трябва да ги изстискам малко повече в началото. Защото в почва си я мокря добре, точно и не я пипам(но ме кефи да се виждат коренчетата, пък там чакам да видя отгоре че тръгват) и всички ми се хващат, а по другите методи чат пат някои се прецакват. Или се забавят. А искам каквото и да имам под ръка да стане🤣Примерно във вода го дават много лесно, аз нито един път не успях?! Оставаха ми излишни и пробвах много пъти, седят, седят и нищо, доливам им вода, сменям я, тор от червей слагах, но не!
Ааа, тази ли е? И аз съм я гледала, но не съм я пробвала, ще знам че бива.
kalastirka
Ценител
Ценител
Мнения: 147
Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:39
Has thanked: 336 times
Been thanked: 574 times

Инчееее от вода до вода нали знаеш че има значение.Водата в която си ги клонирвала знаеш ли колко и е електропроводимостта.Чкч не се слага понеже е силно за клонинги.Най добре водата да ти е филтрирана през обратна осмоза демек чиста 0.00 ес.При мен е 0.02 ес. и става.Ако беше сложила малко течен клонекс във водата щяха да ти се получат нещата .
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Клонинг в сухо чкч от чувала ми се е получавал. За проба сложих другите в почва(торф и адски много перлит тоест) и два в такова, те станаха малко по бавно действително. Иначе в тор знам че няма смисъл да, даже пречи, но понеже пишеха на чкч-то че е стимулатор за корени и аз да пробвам....
Ами чешмяна, не ще да е много чиста.... ☺️Е аз във вода по скоро не ми трябва, но като ми останат излишни вместо да ги хвърля по добре да пуснат по някой корен. Като реша наесен пак да пробвам ще взема няква такава да видим.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

kalastirka написа: 09 Апр 2021, 16:05 Ех Инче .Добре,че си ти да попиташ.Винаги жените питат повече 😉.Много лесно и приятно става клонирането с джифи.Нищо не некисвам или да слагам някакви хормони предварително.Ами аз ги правя по този начин и никога няма фира.Значи да обясня.В една тавичка слагам престояла чешмяна вода около един пръст от дъното .Поставям джифитата в нея и за около 2 минути те са се надули напълно и готови да поставя клончетата в тях.Водата трябва да е нито студена нито топла.Хладка 20-21 градуса.Излишната вода я премахвам и правя малки дупчици за клонингите.Предварително съм си приготвил клонекс в течно състояние (такова имам от много отдавна),рут бетер и една чашка до половината с вода за клонингите.Потапям клонче то около 2 см. за няколко секунди в клонекса и след това пак около 2 см. във рут бетъра и поставям клончето във джифи то.И като направя тази процедура с клончетата ги местя в моя мини бокс за клонинги 🙂.И те така Инче до като не пуснат корени.Обикновенно за 15 дни са готови .
Поясни какво искаш да кажеш че не слагаш хормони предварително, защото Клонекс е хормонален препарат. Без значение дали ги киснеш за 2 секунди или 2 минути ако го използваш използваш хормони за вкореняване.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Че не ги кисне в тези течности различни за предварително накисване, в които се киснат по принцип джифитата или ватите, а джифито е накиснато просто във вода, аз така го разбирам, нали това искаше да кажеш?
А не въобще без хормони. Защото те и без нищо могат да се хванат, аз в торф в една кора наредих (обаче той е бил с НПК някво се оказа) пробвах без нищо, с пудра Лактофол и отделно с Клонекс по един ред. Без нищо се хванаха най бавно, втори с пудрата и най бързо с Клонекса.... Но всички тръгнаха де.... .
kalastirka
Ценител
Ценител
Мнения: 147
Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:39
Has thanked: 336 times
Been thanked: 574 times

Точно така Инче .
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”