Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Некой неща дето само вие ше ме разберете. Само аз ли съм така?

Всичко останало
Семена марихуана
Аватар
ManuGinobili
Градинар
Градинар
Мнения: 52
Регистриран на: 19 Юли 2019, 17:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 86 times

1. Когато не пуша не мога да посегна към храна. Мога да не ям с дни. Днеска четох че това е полезно и се успокоих малко

https://time.com/5354498/is-intermitten ... g-healthy/

2. Когато не пуша спя супер зле и сънувам абсурдни неща дето след това ме притесняват през деня. аз не съм човек, който вярва в сънища или нещо такова, просто не искам да си вкарвам некфи неща в главата, дето навсичкото отгоре са ми вече в главата.

3. Когато спя напушен си лягам като идиот и после ме боли врата кръста колената и всичко останало, защото съм гледал сериал или нещо което само напушен човек може да си пусне.

4. Никога не съм изпушил една цигара. Обаче почти винаги пуша коза с тютюн. Аз пуша големи козове, но една нормална цигара отива за 5 коза. Пристрастен ли съм към никотин според вас?

5. Изобщо някой някъде ляга ли си някога напълно трезвен в днешно време? Само около мен ли е пълно с наркомани, алкохолици, които се заблуждават, че не са? Говорим за хора с хубави професии, не искам да си помислям какво се случва с кварталняците.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

4. Пробвал ли си да пушиш без тютюн ? Доколкото виждам имам достъп до трева, няма от какво да пестиш.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

(4)Тютюна не е заради пестенето. И аз пуша с тютюн.Рядко чисто - особенно някой по вкусни козове като не мога да спра да дърпам или се отнеса.. Само тютюн не бих си свил никога. Само коз слагам в пайпата ама нея рядко я чистя и ползвам.
1. Като не пуша ми е същото като пуша. Ако съм гладен ям ако не не ям и няма как да се объркам кое от двете е. Познавам се.
2. Доста май вярваш на такива неща щом даже ги и помниш и анализираш? И при мен може да бъде наблюдавано това - интензивните сънища ако понамаля коза но няма никакъв шанс да им обърна повече от миг внимание. Автоматично са аут от мислите - там се извършват по -важни дейности.
5. Има истина в думите ти ама има и друга среда. Моята примерно абсолютно всичко зависи от мен и става каквото кажа. Само този факт ми стига да заспя усмихнат.
3.Около мен спокойно се заспива от преработване. Никога няма да се чудиш от какво та болят нещата като си спал като знаеш какво си правил предния ден. Така че ако те болят нещо стави или каквото и да е от дето спиш напушен изводът е само един - схванат си нещо.
Аватар
ManuGinobili
Градинар
Градинар
Мнения: 52
Регистриран на: 19 Юли 2019, 17:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 86 times

Да, разреждането с тютюн не е за да има повече за пушене. Просто ми е по-вкусен коза с тютюн и по-добре гори. Има около мен хора дето пушат чисто, но някой сортове, особено тия дето смърдят на котешка пикня не ме кефят изобщо чисти.

Чувал съм че в Холандия ти дават някакво странно растение да пушиш да си разреждаш коза в кофишоповете. Някой би ли го препоръчал?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

2) Тревата е директно свързана със сънищата, особенно след спиране на употреба. Аз лично нямам проблем с това да сънувам, но моята приятелка прави research защото спря да пуши и полудяваше от луди сънища.

https://www.vice.com/en_us/article/7b7g ... g-weed-876

https://www.leafly.com/news/science-tec ... ne-strange

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2442418/
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
ManuGinobili
Градинар
Градинар
Мнения: 52
Регистриран на: 19 Юли 2019, 17:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 86 times

Мерси за линковете. Препоръчвам последния и ако на някой не му се чете всичко това, поне отидете накрая в глава Discussion и вижте някой от изводите им.

Аз пуша от 15+ години последните години 2-3г на ден с много малки почивки. Това е едно от нещата които ме притесняват най-много свързани с дълготрайната употреба. Поне съм изключил напълно кофеина, алкохола и наркотиците от диетата си.

Проблема е че много обичам да започна деня си с 2 коза. Това разваля всичко. И ако не съм пушил сутрин съм напълно непродуктивен. Когато съм под влиянието на коза се концентрирам лесно и скучните неща свързани с работата ми минават бързо. Нито един от хората с които работя си няма и най-малката идея, че аз съм постоянно направен. Всички са некфи сериозни хора, които взимат нещата много навътре.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Тютюн:
Като дългогодишен бивш пушач на тютюн ще кажа следното. Тютюна като растение има лечебни и отровни свойства, Духа на тютюна е много своенравен и е опасно да се заигравате с него, но всяка билка има и неща за което може да бъде ползвана. Пушил съм както домашно отгледан качествен тютюн без примеси, през вносен тютюн от чужбина, през най-обикновенни цигари и тютюн в търговската мрежа, до угарки и пресвити фасове. Започнах първо да пуша трева, а след това пропуших тютюн и двете ми пропушвания бяха заради жени. (слаб ми беше ангела във времето, когато хормоните ме тресяха в тинейджърските години ) Пушех тютюна отделно и тревата отделно, но и монго пъти съм пушил смесено тютюн с трева, защото съм нямал материал или за да подобря горенето на тревата, или за да изпуша хашиша с тютюн.
Тревата ми помогна да откажа тютюна. Като пуших много трева първите 2-3 дни от спирането на трева, след, което намалих пушенето на трева на 1 на ден след работа първият 1-2 месеца и спрях кафето сутрин и го заместих със хапване. Оказа се, че имам много по-голям навик на ръката да държа цигара от колкото никотинове глад. Със спестените пари от тютюн успях да си купя техника за отглеждане (дросел, лампи, вентилатори и т.н.), накупих си дрехи и много други неща. Съпругата ми също беше моят пример и подкрепа в отказването ми на цигарите. Тя никога не ми е казвала, спри цигарите и дори много пъти е идвала и ме е прегръщала докато пуша. Но тя самата беше отказала преди години цигарите заради изплащанто на собствено жилище. Така, че тя ми беше голяма упора и пример.
Ако пушите тютюн то пушете качествен тютюн без примеси. Ако можете да си го позволите си гледайте няколко стръка тютюн или пушете по-качествен тютюн с хубав натурален аромат и без примеси. Примесите в тютюна не са безвредни и използването на по-качествен тютюн може да намали вредите върху тялото ви и да ви харесва повече на вкус.

Опитах се да откажа тютюна, като го намалях, както и като го разреждах с стрева уж за да пуша по-малко трева тютюн, но това не проработи за мен. При мен проработи пълното и кардинално отказвне на тютюна. Сега години по-късно мога да кажа, че след отказването на тютюна започнах да усещам много повече вкусове, миризми, както и да се напушвам повече с тревата.

Понякога, когато пуша с приятели те слагат тютюн в тревата, понякога се съобразяват с мен, че не пуша тютюн, но друг път не защото така са свикнали да я пушат, но като има тютюн в тревата не мога да усетя хубаво вкуса и ефектите на тревата. Като не пуша тютю, дори когато тютюна е в смес в тревата усещам ефектите на тютюна. Самият тютюн си хващи, като го пушиш рядко.

При нагряването на тютюн с трева се получава друга молекула, която е по-вредна отколкото да изпушиш 1 цяла цигара с трева, а след това да затапиш с 1 цигара с тютюн.
Може би затапването на тревата с тютюн ми липсваше най-много в началото.

Като дългогодишен (бивш) пушач на различин марки цигари и тютюн през години смея да заявя, че тютюна в България го развалиха и масовият тютюн в търговската мрежа е много зле. В България се отглежда много висококачествен тютюн, но всичкият се изнася в чужбина.

След отказването на тютюна имам много повече въздух, много повече физическа и психическа енергия, както и много по-голяма воля. Имал съм случай в който да съм на пределите на възможностите си и да си кажа " Преборих себе си. Отказах цигарите. Ще се справя и с това" и в този момент настръхвам и изтръпвам с което навлиза в мен нов прилив на енергия, която ми позволява да довърша задачата си и деня, колкото и трудни да са .

Щом ви е кеф си пушете табака, но съвета ми към вас е да пушите качествен тютюн, които да е без примеси или да си отглеждате сами тютюна. Както и да наблегнете на хубавия филтър. Както и че колкото по-малко тютюн пушите толкова по-силен ефект ще има тютюна, когато го ползвате. Един и същи ефект можете да го получите и с 7 и с 20 цигари, но разликата ще е в това, че ще имате по-голям разход на консумативи и ще сте изцапали дробчето повече. Също така, човек, като е зает физически с ръцете си пуши значително по-малко и това може да ви е полезно за намаляването му.

Колкото по-добре се грижите за тялото си, толкова по-дълго време ще можете да му се радвате .

Храна:
Хищен съм за ядене и без и с трева, но в много случай напушен ми е било много по-вкусно да се наям. При наяждане ми минава напушването и за това понякога предпочитам да пуша след, като съм се наял, а друг път се напушвам преди да ям за да ми е още по-вкусно.

Ако не пуша трева мога да издържам без да ям в продължение на дни. (Буквално съм го правил) Или с минимално количество храна. Когато се напуша ям много повече количество, по-малко издържам без храна, но не освоявам всичката храна, която поемам. Особено ако ям и пуша много вечер. Сутринта почти нищо не съм освойл като хранителни вещества и след тоалетна тялото ми е гладно като вълк пред пир. Без трева се наяждам с много по-малко и тялото ми освоява почти всичко, като не отделя почти нищо.

Като цяло избягвам яденето вечер, защото тялото ми вместо да почива се налага да преработва храната.

Сънища:

Като тинейджър още преди да започна да употребявам психаделици имах проблеми със сънищата ми. Сънувах много странни неща, които ме плашеха и притесняваха, сънища, които не мога да обесня. Както и отвреме на време докато бях буден през деня имах видения нещо като Дежавю, който ми показваха случаен момент от бъдещето след няколко часа, което беше много дразнещо, защото докато ги виждах съзнанието ми изключваше физическата реалност около мен за няколко секунди. Изплаших се много и от двете неща, защото мислех, че са свързани макар да работят различн (сънищата и виденията). Буквално ме беше страх да заспя, както и кога ще получа видение, защото можеше да получа видение, докато съм на масата, докато правя секс, докато си стоя с приятели и т.н. . Беше ми много дразнещо и го мислех за проклятие. Видях, че силнен дектокс на тялото засилва тези сънища и видения, а че коза ги блокира.
Тогава отново наблегнах на пушенето, а и си ми харесваше да пуша.

Обаче сега от известно време по врме на сънищата опитност извън тялото, които ми доставят неверотно удоволствие, познание и облекчение. Един като ги имам тези опитност извън тялото (ОИТ) по време на сън след това като се събудя се чувствам много зареден с енергия и едновременно олекото от към напрежение. Имам чувството по време на тези опитност извън тялото, премахвам натоварването от емоциите които съм имал, опитността през деня, случките и информацията, която съм събрал. След, което все едно имам повече място и енергия да изживявам нови неща на следващият ден. Буквално тези ОИТ ми доставят удоволствие, защото освен заряда, които ми дават, ми показват много интересни и красиви неща, които иначе няма как да изживея. След което, като се събудя имам един еуфоричен хай, като напуване с трева, но по-хубаво. Бих го сравни, като еуфоричен хай след DMT или псилоцибинови гъби. Едно всичко ти е много яко, радостно, лежерно и всичко се случва с лека ръка.

Обаче, когато пуша не мога да си правя ОИТ или дори и да ги правя те са много бледи и прости от които не помня почти нищо. Такива са и сънищата. Когато спра да пуша започвам да сънувам изключително сложни, ярки и странни неща, които заслужават цяла отделна тема за раказване. Тези изживявания и сънища са невероятни и не могат да бъдат сравнени по никакъв начин с напушването. Стремя се да огранича пушенето на трева за да имам тези сънища и опитности извън тялото.

Страничен ефект на този тип сънуване е че периода на спане се намалява драстично. Примерно от 6 на 3 часа, или от 8 на 4 часа. Като самите сънища са изключително дълги като изживяване и се помнят много ярко. Самите образи по време на съня са ярки, бих дори казал, че са психаделични и могат на моменти да бъдат сравнение с трипове на ДМТ и Аяхуаска. Понякога тези сънища са по-обикновенни, като нормален сън, но много по-ярък, красив, дълъг и помнещ се.

Истината е, че Серотонинът и Мелатонинът са мощни психеделични индоли и че самото съзнание е нещо подобно на психеделично преживяване, което сме пренебрегнали просто поради нашата химически предубедубеденост. ( от тази предубеденост хората сглупяваме). Вярвам, че мелатонинът може да се превърне в DMT в белите дробове по време на REM сън поради хипер-оксигенирано състояние, причиняващо алкалоза ... Обеден съм, че мечтаенето и сънуващатото е трипващо. Както и че много неща се случват в детският мозък до 3 годишна възраст и след това ние "губим" част от спомените и възможностите и за да можем да си върнем тези спомени, ни трябват упражнения за невропластичност на мозъка. Точно това се опитва да напрвя със сънуването и виждам, че се получава, когато не пуша трева. (когато пуша трева с големи паузи между пушенията ) Буквално все едно всичките сънища, които съм ги задържал искат да излязат наява. В един момент се страхувах, защото видях тунела за другото измерение в едно от изживяванията си, но осъзнах, че въздържащият ефект на тези неща има пагубен ефект върху мен, че единственият начин да продължа напред е да се пусна по течението. В момента много се наслъждавам на сънищата си когато пуша ми е тъпо, че не мога да изживея/изсънувам такива опитности. Макар да съм имал и такива опитности, когато съм под въздействето на трева и съм пушил трева . Но усещам благоприятен ефект от паузите от напушване, има благоприятен ефект и при самото напушването и при сънуването. Може би ще намаля тревата и ще я пуша в много редки случай, които по този начин ще ги правя моментите още по-специални. Другото е, че като си направя пауза от пушене и тревата ме лови още по-силно и дори ми действа психаделично първият коз и ме кара да изпускам ДМТ. Така, че се насочвам към паузите и наградките за тялото ми в специални моменти . Кеф ми е да пуша, особено с приятели, или в определени моменти, но като го правя всеки ден не усещам толкова приятно ефекта.

Гледането ми е още по-голяма краста и вярвам, че ще гледам все повече растения :D. Отглеждането на Ганджа за мен е много по-пристрастяващо удоволствие от самото пушене. :D :roll:

Както Sofia Cannabis сподели има много голяма връзка между липсата на сънуването и канабис, и има много доказателства за това.

Този сайт е много як, защото вадят най-новата здравна информация и постоянно има някакви научни пробиви. Сайта е на Национална медицинска библиотека на САЩ и е свъзнана с всички Национални здравни институти . Като има всякака нова здравна информация. Мислех да преведа статията, но нямам достатъчно свободно време за това.

Опитът, натрупан от халюциногени, представя най-голямото сходство със сънуването в голяма база данни от доклади за психоактивни вещества
The Experience Elicited by Hallucinogens Presents the Highest Similarity to Dreaming within a Large Database of Psychoactive Substance Reports
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5786560/
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Да, 99% от хора са "на нещо". Било то на алкохол, тютюн, канабис, кафе, чай,захари, амфети, кока, моли, антидепресанти, лсд или на нещо друго, Някой хора постигат различни състояние на тялото и духа чрез медитация, молитва или други не наркотични техники. Но реално погледнато всеки "употребява нещо". Дори вярвам, че това, какво "на какво е" една нация е определящо за нея, като "народо психология".

Не ме разбирайте погрешно, едно време бях голям любител на тютюна. Пушех фабрично сивити или сам си свивах цигарки с тютюн. Харесваше ми да пуша и наргилета, както и свити цигари с тютюн и хашиш. Но човек се променя. Вярвам, че тютюна има и свойте положителни свойства, като растение и може да се ползва в много отвари, и ритуали, но не го желая повече в организма си, защото не желая това успиване. Всеки прави сам избора си.

Тютюневи / никотинови и ендогенни мозъчни опиоиди
Tobacco/Nicotine and Endogenous Brain Opioids

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2582831/



Сънища и психеделици: Неврофеноменологично сравнение и терапевтични последици

Dreams and Psychedelics: Neurophenomenological Comparison and Therapeutic Implications
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5652011/
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Съня е голяма работа и колкото повече практикувам определени практики преди и по време на сън, толкова повече го осъзнавам.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Според мен направи си почивка повече от две седмици,явно си позациклил,щом си непродуктивен без да си пушил,това е вид зависимост.Към тютюна също може да си развил сам по себе си,аз не бих смесвала едното с другото заедно и винаги съм мразила някой като ми свие тютюн с една щипка коз и се води ,че пушим марихуана или хашиш:)Била съм пушачка за известно време,но пак не предпочитах да ми е смесено,по-скоро след коза-тютюн.
След почивката ти препоръчвам горещо д а опиташ вейване(аз съм си взела вейп за сухи билки,не за течност),съвсем различно е и много по незатормозяващо организма.Ти ще го възприемеш още по-добре и по-лесно,защото пушачите на цигари обикновено обичат нещо да им чади и да гори яко пушек да има,докато това е между пара и пушек,горене няма,доста по-приятно е и на вкус.
Иначе за сънищата и аз сънувам,когато не съм пушила няколко дни доста интензивни и странни,но за 3,4 дни това минава.
И аз не си лягам абсолютно трезва,не защото не мога без нещо си,а защото обичам да си вейпвам,засега това ми е приятно и не ми тежи,алкохол пия бира отвреме навреме събота неделя,но не мога да кажа,че съм алкохоличка чак хахахаРеша ли,че нещо ме затормозява спирам го от раз.Така съм направила и с цигарите и с амфетамините и много други боклуци вредни,които съм употребявала преди години с компании и тн детинщини.Тялото ми ми е казало,пречи ми това и не ми доставя вече удоволствие,а обратно,тежи ми и го спирам от раз в такъв случай,няма нещо,което да съм се върнала към него след като съм преценила,че не го искам.Който няма контрол над себе си той е наркоман/алкохолик,просто не може сам да се спре и това е зависимост вече.Самия човек трябва да си я осъзнае и само той може да си помогне,един наркоман и да го вържеш пак ще избяга и ще се надруса рано или късно ако сам не е решил в себе си да се оправи:)
Публикувай отговор