Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Веганство

Нещо за хрупане
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

В днешно време много хора избират пътя на веганския живот, поради различни причини. В разумната си форма веганството е хранителен режим , включващ плодове, зеленчуци и ядки.
Веган картофени кюфтета гарнитура гъби Шийтаке, туршия и краставица
Веган картофени кюфтета гарнитура гъби Шийтаке, туршия и краставица
knıgaveganstvo.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Започвам плахо, но ще наваксам :)
Прикачени файлове
kuf14.jpg
Домашно Delishu ( "сирене" от кашу")
Домашно Delishu ( "сирене" от кашу")
Домашна лютеница едро смляна със семки (любимата ми). Нормално все пак по мой вкус се прави.
Домашна лютеница едро смляна със семки (любимата ми). Нормално все пак по мой вкус се прави.
Домашна лютеница едро смляна със семки (любимата ми).
Домашна лютеница едро смляна със семки (любимата ми).
"кюфтета" от картофи тиквички и семена
"кюфтета" от картофи тиквички и семена
Пълнени пиперки с ориз
Пълнени пиперки с ориз
Пиперки с оцет и чесън (мммммммм вкусотия)
Пиперки с оцет и чесън (мммммммм вкусотия)
домашен хляб
домашен хляб
гъби печурки
гъби печурки
печени картофи с фъстъчено масло
печени картофи с фъстъчено масло
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

След като спрях да консумирам животински продукти много тъгувах за "баничките", особено след като имах опит с домашна баница с дърпани кори с домашно сирене, извара и масло. Баницата трябваше да се "веганизира" и така се роди баницата с картоф и зеленчуци. Тук ще споделя няколко различни баници с картоф и зеленчуци. Човек, когато сготви няколко пъти едно и също нещо става все по-добро.
Единият вид баниците с картоф е поръсена с белени конопени семена. Другата баница с картоф е по-скоро Баница "Последна градинска грижа" и представлява кори за баница плюс смлени последните домати, пиперки, тиквички и каквото се сетите от градината. Аз лично предпочитам с по-малко плънка за да стане баницата по-хрупкава, но понякога когато се прекали материалите баницата става с по-голяма плънка.
Невероятна лесна за правене баница. Продуктите за плънката се смилат и "сготвят" леко, след което се редят върху корите, баницата се разрязва и се слага да се пече в предварително загрята фурна. (пече се на цвят по вкус)
Прикачени файлове
Баница с картоф. Вкусотия !
Баница с картоф. Вкусотия !
Баница с картоф :)
Баница с картоф :)
Баница с картоф ;)
Баница с картоф ;)
Приготвяне на Баница с картоф
Приготвяне на Баница с картоф
Приготвяне на Баница с картоф. Слагане на плънка върху корите. При реденето на корите се ползва малко мазнина. (олио или мазнина по предпочитание )
Приготвяне на Баница с картоф. Слагане на плънка върху корите. При реденето на корите се ползва малко мазнина. (олио или мазнина по предпочитание )
Приготвяне на Баница с картоф. Приготвяне на плънката.
Приготвяне на Баница с картоф. Приготвяне на плънката.
Приготвяне на Баница с картоф. Сготвяне на плънката (лук)
Приготвяне на Баница с картоф. Сготвяне на плънката (лук)
Приготвяне на Баница с картоф. Пасиране на плънката.
Приготвяне на Баница с картоф. Пасиране на плънката.
Гуакамоле
Гуакамоле
Пълнозърнести макарони с Гуакамоле и домашен "веган пастет"
Пълнозърнести макарони с Гуакамоле и домашен "веган пастет"
Баница с картоф без семки. Преди печене може да се поръси по желание със семки (Сусамени, слънчогледови, конопени или по вкус). В този случай няма семки.
Баница с картоф без семки. Преди печене може да се поръси по желание със семки (Сусамени, слънчогледови, конопени или по вкус). В този случай няма семки.
Домашен "веган пастет"
Домашен "веган пастет"
Баница с картоф (първите опити) 1
Баница с картоф (първите опити) 1
Баница с картоф (първите опити) 1 :)
Баница с картоф (първите опити) 1 :)
Баница с картоф (първите опити). Приготвяне на Баница с картоф :)
Баница с картоф (първите опити). Приготвяне на Баница с картоф :)
Баница с картоф (първите опити) Приготвяне на Баница с картоф ;)
Баница с картоф (първите опити) Приготвяне на Баница с картоф ;)
Баница с картоф (първите опити) Приготвяне на Баница с картоф ;))
Баница с картоф (първите опити) Приготвяне на Баница с картоф ;))
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Любимото на много хора, а именно Пица! Обаче в случая ползвам "веган кашкавал" , които не се топи, като млечния кашкавал. Добре се топи домашния "картофен кашкавал" (само името му е кашкавал), но за направата му е необходимо картофен протеин, но за съжаление се намира изключително трудно качествено картофен протеин дори по био магазините. (не говорим за картофено пюре)

Броколите са много яки на вкус. Бланшираме ги или по-точно ги потапяме за няколко секунди във вряла вода. Буквално завира водата и само ги потапяме и след това ги вадим. Това "бланширане" предотвратява от разкашкване на броколите след това при готвенето им.


Нареждаме зеленчуците(по избор) върху тестото. Тестото е домашно, но всеки може да си го приготви по каквато си рецепта иска, а ако го мързи да си купи готово, но честно да ви кажа домашното тесто става разкошно вкусно! Отнема малко време за месене и повече време отнема за фтасването му и миене на купата в която е месено от колкото самото месене. Тестото е намазано с лютеница преди да се редят зеленчуците върху него.

"Веган кашкавала" има с различни вкусове, както и на различни марки. Даже на една от веган марките им се "разтича веган кашкавала" като нормален кашкафал, но я уцелих тази марка веднъж. Както казах, най-вкусен става с картофен кашкавал, но трудно се намира качествено картофено нишесте/брашно .

Не това не е пица с месо! Това е веган пица направена по същия начин като предната, но вместо броколи има гъби, тофу, "оризова сметана" и зеленчуци. Отново да кажа, че си заслужава човек сам да си омеси тестото, защото придава уникален вкус. Дори може да стане бой за коричката на пицата! (Тестото)
Използвам съм 3 растителна подправки, които 2 от тях придават вкус на месо, а 3-та вкус на дюнер.
Трите са 100% растителни, няма никаква химия в тях. Две от тях се ползват в суджуците за вкус, а 3-та подправка я има във всеки дюнер. (типично арабска подправка е 3-тата) Само ще кажа, че всяка от 3-те съставки струва по 1 лев за 100 грама, а 100 грама подправка стига за многоооооооо готвене. Тази традиционна арабската подправка придава вкуса на дюнер на "дюнера".
Прикачени файлове
veganpica101.jpg
Веган пица с тофу, гъби и "веган кашкавал"
Веган пица с тофу, гъби и "веган кашкавал"
Веган пица с броколи и "веган кашкавал"
Веган пица с броколи и "веган кашкавал"
Приготвяне (Редене) на Веган пица с броколи и "веган кашкавал"
Приготвяне (Редене) на Веган пица с броколи и "веган кашкавал"
веган кашкавал
веган кашкавал
Приготвяне (Редене) на Веган пица с броколи и "веган кашкавал" :)
Приготвяне (Редене) на Веган пица с броколи и "веган кашкавал" :)
Бланширане на броколи
Бланширане на броколи
зеленчуци
зеленчуци
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Готвенето е същинско удоволствие.

Информация как да си приготвите ядков пастет можете да намерите в темата за суровоядство
Прикачени файлове
Червена леща с домашен хляб
Червена леща с домашен хляб
Люти чушки
Люти чушки
Ядков пастет
Ядков пастет
Солен кекс със зеленчуци и маслини. Няма вид, но беше много вкусен.
Солен кекс със зеленчуци и маслини. Няма вид, но беше много вкусен.
Домашни Веган пастети
Домашни Веган пастети
Ядков пастет
Ядков пастет
Домашен боб с домашни подправки
Домашен боб с домашни подправки
содена пидетка с маруля, домашна лютеница, картофено кюфте и ядков пастет
содена пидетка с маруля, домашна лютеница, картофено кюфте и ядков пастет
Зеленчуков борш без цвекло (нямах)
Зеленчуков борш без цвекло (нямах)
Картофена баница :))))))))))
Картофена баница :))))))))))
Картофена баница :))))
Картофена баница :))))
Картофена баница :)
Картофена баница :)
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Отново солен кекс, червена леща и боб. :) Боба и лещата са ми едни от любимите храни.
Боба е храна за шампиони! След паница боб със солен кекс работата в градината ми се струва като разходка.
Прикачени файлове
Хляб, боб, туршия и люти чушки
Хляб, боб, туршия и люти чушки
боб и люти чушки
боб и люти чушки
Солен кекс с червена леща и люта чушка
Солен кекс с червена леща и люта чушка
солен кекс със зеленчуци :)
солен кекс със зеленчуци :)
солен кекс със зеленчуци
солен кекс със зеленчуци
kukuk
Градинар
Градинар
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Яну 2019, 07:31
Has thanked: 78 times
Been thanked: 23 times

Всичко е много добре, проблема е само един, че ми се дояжда, като ги гледам тия гозби.
Аватар
rastafaska
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:32
Has thanked: 98 times
Been thanked: 165 times

Картофените кюфтенца с тиквички,грабнаха вниманието на чревоугодника в мен
Следващия път когато направя леща с нахут яхнийка,ще има снимки
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

rastafaska написа: 10 Фев 2019, 23:06 Картофените кюфтенца с тиквички,грабнаха вниманието на чревоугодника в мен
Следващия път когато направя леща с нахут яхнийка,ще има снимки
Всеки пък, когато се напуша и чревоугодника в мен се обажда :)

Качвайте снимки да се радваме и ние, а и най-малкото ми идват идей, какво да наготвя. Най-трудно ми е да измисля какво да сготвя днес.

Заповаме с еган баница със "сирене от кашу". За приготвянето на "сиренето от кашу" е ползвано кашу, лимон, агарагар, сол и вода.
Тестото е домашно месено на ръка и корите са точени на ръка. Баницата е разкошна!!! По-добра не съм ял никога в живота си. Бие дори тази с точени кори, домашно сирене, домашна извара и домашно масло.
Просто кашуто си пуска една мазнинка и вкус като на мляко, но още по-вкусно. Буквано не може да се направи разлика дали е "истинско" сирене или кашу. Само тренираното непце ще открие разликата, защото ще му е по-вкусно.
Наложи се да се оговорим да си оставим по едно парче да изстинче, че да я пробваме студена баницата с кашу.
Прикачени файлове
Сиренето от кашу върху точена кора за баница
Сиренето от кашу върху точена кора за баница
баница с кашу
баница с кашу
Баница със "сирене от кашу"
Баница със "сирене от кашу"
Баницата преди печене.
Баницата преди печене.
Тестото преди да е станало на кори за баницата
Тестото преди да е станало на кори за баницата
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Казват, че било скъпо да си Веган.... не е вярно! Много е евтино да си веган, а в същото време е много вкусно и полезно.

Карофена гозба :) Печени картофи, картофено пюре, зеленчукова супа с картофи и веган "пастетче" от слънчогледово семе, конопено белено семе и зеленчуци.

Едната супа е с повече зеленина заради спанака и магданоза, които са добавени след като супата е сварена и няма да се готви повече. Така е максимално вкусно, защото се е запазила крехкоста на зеленината и витамините в зеленината са се запалзили.
Прикачени файлове
Зеленчукова супа със картофи, суши зеленчуци и пресен магданоз и спанак
Зеленчукова супа със картофи, суши зеленчуци и пресен магданоз и спанак
Картофена трапеза
Картофена трапеза
Публикувай отговор