Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане на Кактуси - Мескалинова Гора

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Семена марихуана
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Заложих две семки, пейоти и с. педро. Да видим какво ще стане.
Мир
Прикачени файлове
DSC04996.JPG
DSC04996.JPG (154.18 KiB) Преглеждано 2237 пъти
completely mad
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Този експеримент с кактусите супер много ми допада. Аз също се заинтересувах ! Звучи много интересно, особено описанието на ефектите от употребата на мескалина. признавам си - доста неща знам, обаче това го прочетох току-що и за пръв път :roll:
Ще следя с интерес !
А семките откъде се купуват ? Продават ли ги в сайтовете, от които пазарим ?

МИР
"Освен сега, има и после !"
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

За семките питай шефа на лични;) Аз така направих. :toke: Сефте ще гледам кактус, нямам никакъв опит с тези ежовци. Паля свещ и каквото стане. :roll:
мир
completely mad
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3191
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7123 times
Been thanked: 4750 times

Фърст,а твоя микс ти ли го забърка,не видях дали пише?Изглежда супер!Ако е твой може ли да споделиш подробно какво съдържа и по колко?
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Нее, микса е на фърст.
completely mad
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

new vilager написа: Този експеримент с кактусите супер много ми допада. Аз също се заинтересувах ! Звучи много интересно, особено описанието на ефектите от употребата на мескалина. признавам си - доста неща знам, обаче това го прочетох току-що и за пръв път :roll:
Ще следя с интерес !
А семките откъде се купуват ? Продават ли ги в сайтовете, от които пазарим ?

МИР
Много интересно e, че вече съм пристрастен в отглеждането на кактуси и това е още без да съм ял никога кактуси. Постоянно чета някакви неща за кактусите и за ефектите им и направо лигите ми текът, но щя ги пробвам, когато им дойде времето.
Аз мескалин не съм пробвал никога, но съм сигурен, че е прекрасно изживяване, което те свъзва с Майката Природа и те учи на безкрайни неща и с голямо желание, страст и страхопочитание отглеждам кактусите. Аз съм пил Аяхуаска, която съдържа други различни алкалоиди от Мескалина (кактусите) и Аяхуаската беше невероятна, като ефекта й продължи 5 часа, но все още 6 месеца след трипа всеки ден в мен усещам магията на Майка Аяхуаска. Благодарение на Духа на Пачамама изживях безкрайни чудесата на тази Медицина. Духа на Аяхуаска може да се определи, като Женския Дух на Майката Природа, която е свързана с женското начало, което пак е свързано с продължението на рода, изобилието, на Света, на пространството, времето, Вселената, която е богиня на Земята и плодородие. За това е наричана Майка Аяхуаска или Баба Аяхуска. Защото майченският дух на Природата, както и началото на живота. Това е невероятен контакт с нещо невероятно древно и живо. По време на цялата подготовка и на церемонията се молех за 1 нещо с цялата си сърце и с всеки удар на сърцето ми и всяка моя глътка въздух и всяка моя клетка го желаеше това чудо и то стана. Самата церемония и срещата с с Майка Аяхуаска беше невероятна, която ме Включи към светлината! Майка Аяхуска посрещна моята готовност с видения как Шива и Шакти се целуват и сливат в Едно, след което как "мъжко и женско растения хора" се любят физически и психически и се сливат в Едно. След което ми показа неверояти неща от Космическата Мистична Гора, растения, животни, другите измерения, както и ме дари с много информация, познания, умения и т.н. Дали съм виждали някой друг, или съм виждал себе си, като тези растения незнам, но определено се свързах с нещо много силно и след този контакт продължавам да го усещам тази връзка, защото тя измени вибрацията ми буквално и преносно. Невероятно е усещането да усещаш Природата, да усещаш как пулсира с пулса на собственното ти сърце. Връзка, която ми позволява да усетя майката Земя под краката си по начин по жив начин по които не съм го усещал никога, във въздуха, как ме гали, да чуя звуциите й, думите й и да я осещам и изживявам живота от по-голям, по-добър и различен ъгъл. Аяхуска запали нещо в мен, като този светлина в мен ми дава да усетя земята и така едновременно да изживявам нещата с по-голямо осъзнаване, което прави тревата по-зелена. Буквално все едно съм махнал надраскаите си розови очила и виждам без розовите очилата, че тревата е много по-зелена и че цветовете са много разнообразни, контрастни и прекрасно красиви. Всъщото време виждам много повече, защото " рамките на розовите ми очила са ограничавали периферното ми зрение". Това осъзнаване ми дава една луда усмивка и безгранично много енергия, която ми дава един High, които няма описване.. все едно си напушен от трева, но без да си пушил. Все едно ей сега са ти разказали най-големият, най-добрият и най-смешният Виц във Вселената. Нали знаете израза " Луд умора няма. " е това много силно важи за мен след Аяхуската. В същото време нещата ми се случват прекрасно и правя всичко, което трябва, както трябва в прекрасен синхрон с всичко във Вселената, което ми помага безгранично. Но тази енергия кара нещата да се случват, буквално да стават изобилия от чудеса, които се случват точно когато трябва, точно както трябва в правилният момент. Е има странични ефекти, като да виждаш светлини, духове/извънземни, енергии, аури, калейдескопи, бактерии, паразити, да усещаш някакви неща, но пък аз честно смятам, че това са от забавните странични ефекти и много им се радвам. Даже, като ги виждам им се усмихвам и радвам, защото ми харесват и дори ги възприемам за благословия от Твореца и Вселената. Това осъзнаване на моменти ме кара да плача и да се смея или да бъда много по-чувствителен и по-впечатлителен от някой неща, но бих казал, че всичко това ме е направил още по-добър и човечен човек. Всичката тази позитивна енергия ме прави по някакъв начин много по-здрав и осъзнат и буквално всяка усмивка която направя ми дава още повече сила и ме кара да се усмихвам още повече.

Съвета ми е ако вземате Мескалин или Аяхуаска задължително за ваша безопасност е да го правите с Шаман, които знае какво да прави и как да ви помага и насочва. Към Духовете/извънземните човек трябва да се отнася със страхопочитание, защото има и случай на инсулти, на инфаркти, на смъртни случай, както и на "наритани" хора от Духовете по време на церемонии. За е задължително да имате Шаман, които да ви насочва и да ви балансира при нужда, защото това са невероятни пътувания.
Шаман, които да се грижи за вашаото здравословно, физическо, психическо, духовно и емоционално състояния, както и като ви дава увереност и спокойствие. Просто без Шаман е много опасно.

Много са опасни и не препоръчвам на никой такива самодейни церемонии, като моята на която сам съм си приготвил отварата на огън и съм извикал близък приятел на които му имам доверие и ми е спокойно да трипвам в негово присъствие да ме пази докато пия Аяхуаската. Евала му правя, че дойде и направи нещата по прекрасен начин, защото се изискват големи топки дори и да присъстваш на такова нещо, защото нищо не се знаеше, какво можеше да се случи с мен след, като изпих отварата. Така, че съм му благодарен, че дойде от далече само и само да присъства с мен по време на вечерта на церемонията и добре, че дойде, че иначе щях да я пия абсолютно сам при това за първи път. Човека с мен се представи отлично, като ме успокой просто със самото си присъствие и лафове, а и след това, като заспа или се направи на заспал беше прекрасно, защото спрях да мисля за притеснения, че някой ме "вижда", което ми позволи напълно да се отпусна и да вляза по-надълбоко в съзнанието си, както и в другите измерения.

Мескалин ще пробвам, когато му дойде времето. Много съм навит да си напавя едно пътуване до Южна Америка където да пробвам мескалин с местните индианци, като ми резнат едно парче от 50-100 годишен кактус отглеждан в месният хабитат под Слънцето и това ще стане, когато му дойде времето. Сега се пробвам да отгледам собствени кактуси и се зарибих много да имам различни видове кактуси, като колекция... примерно да имам в изобилие от всички видове Пейоте, от Св. Петър и т.н. Най-якото на такава колекция, че е жива и че расте и ще става все по-доре, все по-голяма и по-безценна с всеки ден. Вярвам, че Мескалина ще е невероятно приятно изживяване, но и че ще е различно, уникално и изобилно по свой собствен красив начин в сравнение с Аяхуската, която има свое собствено изобилие от красиви и уникални особености. Вярвам, че всяка от тези субстанции има общо с другите и че са свързани по някакъв начин, но че и всяка субстанция има своята уникална красота, както, лечебни свойства и свой собствен Дух. Обаче като си помисля за 12, 24 или 48 часов трип на мескалин и направо настръхвам със страхопочитание.

Семките за кактуси се продават в много сайтове включително в цветарски в който продават освен семена за кактуси и семена за рози и много други цъфтящи цветя. Включително има такива сайтове които продават конопени семена и семена за кактуси и т.н.. Ако попиташ и потърсиш ще намериш всичко в нета. :D :roll:
Crazy Train написа: 03 Окт 2019, 20:31 Заложих две семки, пейоти и с. педро. Да видим какво ще стане.
Мир
Браво! Успех ти желая. Голяма краста е отглеждането на бодливковци.
Махни дървената клечка за зъби, че аз забих клечки за да виждам къде съм посял семките и след 10-14 дни от клечката в почвата и влагата тръгна микориза при Пейота... Махнах ги при Св. Петър преди да са се появили гъбите, но Пейотите се наложи да го третирам. Тъкмо експериментирах с нов вид еко фунгицид, които имаше ефект, но направи други неща. :D За сметка на това Педрота се развиват прекрасно и дори имам нови попълнения, но те заслужават отделен пост.
Inna написа: 04 Окт 2019, 22:09 Фърст,а твоя микс ти ли го забърка,не видях дали пише?Изглежда супер!Ако е твой може ли да споделиш подробно какво съдържа и по колко?
В почвеният микс има почва чернозем, зеолит, пясък и вермикулит. Като можеш да импровизираш и да добавиш повече пясък,перлит, кокос, други камъчета или каквото прецениш ти. Сега правя експерименти с много висококачествен кокос, като почвен микс. Един голям кактус го сложих в чист кокос и ще видим как ще му се отрази. Като ми остане време ще стартирам няколко семена в чист кокос, както и в кокос + зеолит, както и още няколко различни почвени миксове. Трябва да се експериментира. Обаче силно те съветвам да си стерилизираш почвата за кактусите, когато я ползваш независимо, какъв почвен микс направиш.
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Свети петър се показа! :shock:
Прикачени файлове
DSC05050.JPG
completely mad
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Up!
Прикачени файлове
DSC05068.JPG
DSC05068.JPG (152.49 KiB) Преглеждано 2053 пъти
completely mad
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Здравейте,
На св. петър му поникна корона от бодли. :mrgreen:
Прикачени файлове
DSC05077.JPG
DSC05075.JPG
DSC05076.JPG
completely mad
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

completely mad
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”