Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане на Кактуси - Мескалинова Гора

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Здравейте, това ми е първото отглеждане на кактуси от семка и ще видим какво ще се получи. Отглеждам кактуси от няколко години, но всички кактуси които имал до сега съм ги " получил отгледани в някакъв размер" и е трябвало само да се грижа за тях, а чаровните бодливковци почти не искат грижи, така че грижите ми се свеждат до това да ги поливам много рядко и да им се радвам всеки път, когато ги зърна. За първи път ще отглеждам кактуси от семка така, че стискайте палци. Сортовете, които ще отглеждам ще са Peyote / Lophophora Williamsil / Пейоте и San Pedro / Echinopsis Pachanoi / Св. Петър. Имах по 20 семки от сорт, но подарих няколко семена на приятели любители на растенията, но пак ще пусна по 15-на семена от сорт. Пейотът (на испански: peyote от ацтекското peyotl) е малък кактус, които расте изключително бавно, като натурално расте в Мексико и Южна Амеркиа, известен в ботаниката под латинското наименование Lophophora williamsii. Вярва се, че името му идва от езика на Азтеките Nahuatl и името му означава "Божествен Пратеник". Пейота е известен със свойте силно психоактивни заради наличието на мескалин. Пейота има дълга история в употребата за медицински и духовни цели.
San Pedro ( Echinopsis Pachanoi ) или известен, като Свети Петър е един от свещените кактуси в планинската верига Анди в региона на Аржентина, Боловия, Чили, Еквадор и Перу. Този какту има дълга традиция, като използван в традиционната употребва в медицински и духовни дейности в Андите заради своето съдържание на мескалин, което както вече казахме, че е силно психоактивен.
Името на кактуса идва от испанските конквестадори, когато завладели земите на Инките и покръстили местното население, католическите свещеници започнали да забелязват, че индианците пият от някаква отвара от кактус и се държат по странен начин след това. Свещениците попитали хората за какво става дума, а те им отговорили, че изживяването не може да се опише с думи. Тогава монасите решили да направят експеримент и да дадат на един от техните да "пробва", за да им разкаже за какво иде реч. Когато монахът пил от отварата, бил толкова удивен от действието й, че казал, че това е Сан Педро - духът на Свети Петър, който държи ключовете към Рая.

Проекта за създаването на мескалинова гора ще отнеме много години, но се надявам да ви е интересно и да се учим заедно.

Тези кактуси са леглани за отглеждане в много държави, като САЩ, Канада, Австралия, България и много други държави, но са забранени за употреба и за приготвянето на субстанции от тях. Ако имате късмет много от тези кактуси могат да се намерят пораснали в най-обикновенни цветарски магазини. Но проекта го започвам от семки.

Семките на кактусите поникват много бавно, нужно им е от 3-6 месеца за да поникнат и самите кактуси растат бавно, но това много зависи от сорта, на кактуса, защото има сортове, които растат изключително бързо.

Започваме със "саксията/съндъчето", което е най-обикновенна пластмасова кутия за храна от левчето.
mescalinova gora-min.JPG
пластмасова кутия
пластмасова кутия
След което на дъното на кутиите съм направил няколко дупки с помоща на бургия, като целта на дупките са за да може да се изтича водата.
дупки по дъното на кутията
дупки по дъното на кутията
mescalinova gora4-min.JPG
Понеже почвеният ми миск е съобразен с нуждите на растенията и е изключително финн и дребен, като по-голямата част се състой от различни видове камъни, пясък и много малко почва, за това се налага да сложа нещо на дъното за да не изпада почвата. Точно за това слагам на дъното на кутията по едно парче лен. Ленът е текстилен плат, изработван от влакна, добивани от стъблата на растението лен. Ленът има много гладка повърхност с матов гланц, трудно се замърсява, не става на мъхести топчета, лесно попива вода и лесно изсъхва. Подходящ е за летни облекла. Ленът е много устойчив на опън, най-вече когато е мокър. Той е по-твърд от памука и се мачка повече. Вярвам, че лена ще ми свърши отлична работа, като "мрежа", която да не позволява на почавтата да се изсипе през дупките.
Две парчета ленен плат
Две парчета ленен плат
Ленен плат отблизо
Ленен плат отблизо
Постилам парчето ленен плат на дъното
mescalinova gora6-min.JPG
Допълвам с почва. Ще забележите, че не съм сложил много почва и това е умишлено. За началото в отглеждането на кактуси не е нужно много почва. Живот и здраве първата година ще ги пикирам 1-2 пъти според зависи , как се развиват растнията.
mescalinova gora7-min.JPG
mescalinova gora8-min.JPG
mescalinova gora9-min.JPG
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Ще следя с интерес. Имам един кактус, голям си е, 20 сантиметра, но не знам колко често да го поливам, трябва ли му храна. Също е в много малка саксийка, трябва ли да се пресажда?
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

kot написа: 04 Авг 2019, 23:55 Ще следя с интерес. Имам един кактус, голям си е, 20 сантиметра, но не знам колко често да го поливам, трябва ли му храна. Също е в много малка саксийка, трябва ли да се пресажда?
Кактусите се поливат много рядко. Ако поливам стайните си цветя 1-2 на седмица. То кактусите ги поливам 1-2 в месеца, при това с много малко вода ("плюмки"). Кактусите, когато са големи не обичат вода и лесно могат да загният, ако ги преполееш. Семената от кактуси обичат влага в началото, но след като покълнат се започва с умерено-рядкото поливане.

Не, според мен кактусите нямат нужда от торове или торене! Вярвам, че е напълно достатъчно периодично само да ги пресяваш в по-голяма саксия със свежа почва/почвен микс или дори да им премахваш от старата почва и им слагаш нова свежа на хранителни вещества почва.

Имам няколко големи кактуса и с 1 пресяване на 1-2 години се чувстват олично и запълват добре саксията си. Буквално няма нужда от торене, ако се постараеш да направиш приличен почвен микс за кактуси и ги пресяваш от време на време. Всъщност имам няколко уморени кактуси с торене... при това торовете бяха в микро дозировки... . За това предпочитам пресяването и ще продължа с тази технка с пресаждането им, защото виждам напълно задоволителни резултати и щастливи кактуси.

Колко голяма да е саксията? Саксията на кактуса е нуждо да бъде достатъчно голяма, колкото да поеме корените на кактуса и един вид да се побира в нея. Буквално на кактуса не му трябва много място и много голяма саксия. Ако искаш да сложиш кактуса в по-голяма саксия, то новата му саксия не трябва да бъде по-голяма от 10%-20% от предходната саксия на кактуса. (ще го покажа в следващите постове със снимка) Буквално можеш да сложиш малък кактус в огромна саксия, но това нито е ефективно, нито е красиво. Така ще гледаш малко растения в голяма саксия, а в същото време не винаги многото почва е добре за кактусите.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Семената на кактусите са много интересни и малки.


В лявата кутия посявам Пейоте, а в дясната кутия посеявам Св. Петър
В лявата кутия посявам Пейоте, а в дясната кутия посеявам Св. Петър
Семената на кактуса Пейот
Семената на кактуса Пейот
Семена на кактус до 1 конопена семка. Конопената семка е за мащаб.
Семена на кактус до 1 конопена семка. Конопената семка е за мащаб.
Изключително винни семена
Изключително винни семена
семка от кактус посочена  с върха на клечката
семка от кактус посочена с върха на клечката
16 семена на кактуса Свети Петър
16 семена на кактуса Свети Петър
mescalinova gora18-min.JPG
mescalinova gora19-min.JPG
mescalinova gora20-min.JPG
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Близък план на почвеният микс и кутиите. След това кутиите са поставени на слънчев прозорец. Вярвам, че кутиите, като за подръчен материал за саксии ще свършат отлична работа вместо сандък за разсад.
Прикачени файлове
Близък план на почвеният микс
Близък план на почвеният микс
Почвата се навлажнява отгоре. В началото семките на кактусите обичат влагата докато поникнат
Почвата се навлажнява отгоре. В началото семките на кактусите обичат влагата докато поникнат
mescalinova gora24-min.JPG
mescalinova gora23-min.JPG
mescalinova gora22-min.JPG
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

kot написа: 04 Авг 2019, 23:55 Ще следя с интерес. Имам един кактус, голям си е, 20 сантиметра, но не знам колко често да го поливам, трябва ли му храна. Също е в много малка саксийка, трябва ли да се пресажда?
За размера на саксиите ето ти нагледен пример. Тоя кактус го получих в първата саксия, след това беше пресъден във втората по размер (средната), а 3-тата в ляво му е кашпата, но с такъв размер би трябвало да е следващата му саксия. Като точно този кактус е с кофти почва, но последно време започна да се чувства много добре след като му поръсих малко зеолит и му намалих поливането и за това не съм го пресял в друга саксия и не съм му сменил почвата.
Мащаб
Мащаб
mescalinova gora29-min.JPG
mescalinova gora30-min.JPG
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Да,аз направих грешката да сложа един,той си беше голям доста,но в огромна глинена саксия,ужким сложих отдолу доста камъни и дренаж и поливах рядко.Но за съжаление почвата ми беше първо доста силна,второ оставала е много по-дълго влажна,отколкото съм могла да си представя и кактуса за съжаление изгни:(Сега в същата съм сложила два,но вече почва почти няма,повече пясък и много камъни,засега изглеждат свежи.....Затова по-д-бре както коза, да си изсъхват равномерно и да не с е слагат малки в прекалено голям съд,защото ще остава дълго влажен някъде надолу.Месец след като видях,че е изгнил го извадих и почвата все още седеше влажна,ужас:(

имам един друг кактус,който ми го подари някакаъв приятел на баща ми-манияк по кактусите,супер голям е и много свеж,а почвата му е много странна,не съм виждала такава,като кафяви гранули камъчета ли е не знам,ще я снимам специално,но в нея явно се чувстват супер!Изглежда абсолютно бедна и тъвърда,те не искат никаква тор наистина.Чудя се откъде и аз да си набавя точно такава?!Той трябва да се пресади вече,но не смея да използвам моите пробни почви за кактуси,защото още не съм разбрала дали стават,а тази много го кефи:)
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Ако му сложа на кактуса кокос дали ще се кефи.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

kot написа: 05 Авг 2019, 23:47 Ако му сложа на кактуса кокос дали ще се кефи.
Да, може и кактуса ще му се радва. Аз самият мислех дали в почвеният микс за мескалиновите кактуси да добавя кокос в микса или на дъното, като дренаж вместо лена, но реших, че дупките са твърде големи и че ще наблегна на камениста почва вместо кокос.
Кокоса трябва да бъде финн и раздробен на дребно. Обаче не на всички видове корени на кактуси и сукуленти ще им се понрави чистият кокос. Можеш да го сложиш 30%-40% кокос, още 30-40% речен пясък, 10%-15% почва и още някой камък или натрошена фракция. Като цяло можеш да ползваш и много по-голям % кокос в микса, но не на всички видове корени им харесва заради влагата, която задържа, въпреки, че кокоса изтича и изсъхва супер бързо, при някой видове кактуси е важно да с изтече бързо и кактуса да набави нужните си вещества за кратък период от време.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

kot написа: 05 Авг 2019, 23:47 Ако му сложа на кактуса кокос дали ще се кефи.


Живот и здраве част от следващите семена ще ги сложа в този почвен микс но + 50% качествен органичен кокос. Много съм доволен и от този почвен микс за кактуси , виждам, че кактусите му се радват, защото растът и се развиват изключително бързо въпреки, че са кактуси.
За сега поникнаха 10-на Св. Петър и 2 Пейота, като по-надолу в поста има снимки.

Бодлите на кактуса са бронята му и един вид казва "не ме закачай", но повечето мескалиновите кактуси нямат бодли и един вид подканват за контакт с тях. До момена Аяхуаска ми е най-предизвикателният психеделик,но съм сигурен, че и другите също са предизвикателни и че към тях трябва да се подхожда с уважение и страхопочитание. Просто при Аяхуаската нещата започват плавно, но ако си взел достатъчно добра доза в пика на трипа е ужасяващо неуписуемо, след което оставя голямо духовно прозрение но понякога вади и с някаква дълбока психологическа травма. Подготовката за самата Аяхуаска и пиенето на Аяуаска всъщност ви поставя на най-трудното място, което може да се представи, а след това да сте принудите да се предадете на Вселената, Бог и т.н . . Ще оцелееш ли? Кой знае, но единственото, което можеш да направиш, е да се подчиниш на Волята на каквато и по-Висша Сила, в която вярваш, било то Природата, Духовете на Аяуаска, Бог и т.н. . Изживяването ми с Аяхуаска беше невероятно красиво и съм благодарен, че ми бе позволено да надника в изобилието на Космическата Гора. Докато Аяхуаска се смята за женствен Дух и се олицетворява с женствеността и много пъти е наричана любовница, майка или баба неслучайно. Докато Духа на мескалина е мъжествен. Не ме разбирайте погрешно, Майка Аяхуаска е женствен Дух, но предимно шаманите и лечителите които работят с Нея са мъже. (има и жени шамани, които работят с Майка Аяа, но масата от тях са мъже) В същото време има невероятни жени лечителки и шаманки, които влизат в контакт по фантастичен начин с мъжественият Дух на мескалина. Няма значение пола лечителя, защото и жените и мъжете лечители ползват и едните духове за лечение и другите. Просто всеки човек е различен и по-лесно се свързва и работи по-лесно с определен дух (билки, кактуси, гъби и други). Просто в процеса на работа човек открива, кое му откликва на него и му идва от вътре.
Тези духове са пряко свързани със самата природа на растенията. Природата на Аяхуаска е една ( Амазонка) и е многогрижовна, защото има майчинският дух, които ти показва принадлежността ти към Природа, която е в постоянен процес на свързване като семейство. Докато природатана на мескалиновите кактуси ( Пустинята) е много сурова и мъжественна и направо се плаша, като си помисля, че при правилна дозировка и в добра обстановка трипа на мескалина може да продължи 12+ часа , а и дори 48-72 часа с изключително мощен интензитет. Прекрасен Залез и невероятен Изгрев. Добро утро и добре дошъл с пробуждане от вечността за това, какво е Твоето Съществуване и какво всъщност си Ти. Няма космическо разделение на половете. Сексуалноста е една от космическите шеги, така, че не трябва да й обръщаме толкова много внимание.

От псилоцибиновите гъби ( магическите гъби ) и ЛСД ( LSD ) съм получавал много красиви и вдъхновяващи преживявания в живота ми, която е един вид връзката с Духовното и Природата. Чувствам, че психеделиците ми помогнаха да преодолея егото си и да се докоснете до по-чисто състояние на битието - да живеете в момента. Показаха ми невероятно красивото и сложно творение на Матрицата. Осигуряващи ми невероятно блажен досег с Твореца единствено, които мога да го опиша, като топла нежна златна майчинска прегръдка, която сгрява цялото ти тяло, като започва от центъра на слънчевият ти сплит и позволявайки да съм съТворец в самото изживяане. Напушването с ДМТ-то беше като 10 000 години космически опит изживени в 10 минути физичеко време и след това, като се върнах имах много да наваквам. Тези изживявания са невероятни, защото ти дават истинското усещане, че можеш да излезеш извън мозъка си . След тези изживявания от там можеш да върнеш работи. И не говоря само за тези Entity, а и за технологии и знание, които ти помагат за прогрес и разрастване в синхроничен танц с изобилието. Тези извънземни феноменални създания ( Entity), не са нов феномен. Тези създания ( Entity) по време на тази изживявания на опитности извън тялото са разпознавани от изключително дълго време и ги има в много култури през хилядолетията. Те са Духове, Помагачи, Ангели и тези всички други Entity са много често срещани в изживяванията на опитност извън тялото. Виждайки безкрая на изобилието на Творението и виждайки свързаността ти с Творенито и с Всичко до теб самия достига невероятно изобилие, защото ти самият започваш да презентираш самото съществуване на изобилието на битието. Ставайки част от Творението и пропускайки тази енергия през теб, не задържайки я, не възпирайки я, ти позволява да бъдеш сътворец и да изменяш самото Творение и изобилие, бъдейки и твореца и самото изкуство. Осъзнавяйки, че нищо не знаеш и задавайки си въпроси до теб достига все по-голямо изобилие, задавайки все повече въпроси и научавайи все повече за безкрайноста на свързаността и изобилието до теб достига все повече.
Церемонията с Аяхуаската продължи 5 часа, но заради физическото изтощение преди това и пречистването от диетата интензитета на изживяването беше много голям и позволявайки ми да изживея нещо невероятно извън рамките на физичното. Давайки ми съвсем нови гледни точки върху нужни умения и познания за оцеляване и достигайки нови форми на медицинско лечение, чак до по-добро разбиране на Вселената, чак до животопроменящи и духовни откровения. Тези натурални инструменти ни позволяват да видим по-голямото познание. Аяхуаската трябва да се разглежда само от онези, които имат доста пътувания и са сериозни посетители на духовния свят, като им трябва страхотна обстановка, нагласа, отдаденост и т.н. за възможен опит за разтваряне на его. Разширявайки ни да разширим възприеятията си за любов и какво можем да бъдем човешките същества, дори към непознати.
Това е вратата, която ни определя, като човешки същества. Когато прекрачиш тази врата ти спираш да бъдеш човек (на ниво) и колкото по-напред продължаваш, толкова повече се отдалечаваш от това да бъдеш човешко същество, но точно тази картинка е всичко, което те определя, като човешко същество. Този модел на врата през пъзела на Вселената си Ти. Това е като действителното ядро на цялата реалност от която всичко произлиза и Мира с които произлиза. Просто премахва филтърните ти механизми на тялото и за няколко минути ти позволява да се слееш с тази жива и сурова инфосферата свързвйки те с паметта и възприятията за нещата, позволявайки на мозъка да изгради реалност от тези неща, които изживяваш и които си изживял, как си ги асоциализирал и свързал тези неша заедно. Буквално ти "разказва история", какво се случва и къде си в Космоса.


Колкото по-възрастен е един кактус, толкова по-ценен е кактуса, защото толкова по-голяма опитност е събрал в себе си. Само си представям, какви кактуси имат индианците. Кактуси гледани от бабите и дядовците им, които си ги предават, като семейна реликва от поколение на поколение на дъщерите и синовете им. Някой видове кактус (като Св. Петър) позволяват рязането им и продължаването на живота на кактуса, а там където е среза се образуват нов(и) върх(ове), като при конопа, но в новите върхове топирани върхове съдържанието на мескалин е още по-голямо и при продължително топиране през годините върховете на кактуса могат да посинеят от високата концентрация на мескалин в тях. Индианците всъщност използват различни кактуси с различен брой върхове за различни ритуали, които им позволяват да навлизат в Духовното пространство на различни нива и с различен интензитет. За това някой ритуали с мескалин продължават с различна продължителност, като едни по 12 часа, а други по 48-72 часа и т.н. според вида на кактуса употреба на кактуси, броят на неговите върхове, възраста на кактуса и концентрация на мескалин .
peyote1-min.JPG
peyote 2-min.JPG
peyote-min.JPG
meskalinova gora 40-min.JPG
meskalinova gora 41-min.JPG
meskalinova gora 42-min.JPG
meskalinova gora 43-min.JPG
meskalinova gora 44-min.JPG
meskalinova gora 45-min.JPG
meskalinova gora 46-min.JPG
meskalinova gora 47-min.JPG
meskalinova gora 48-min.JPG
meskalinova gora 49-min.JPG
meskalinova gora 50-min.JPG
meskalinova gora 51-min.JPG
meskalinova gora 52-min.JPG
meskalinova gora 54-min.JPG
meskalinova gora 55-min.JPG
meskalinova gora 56-min.JPG
meskalinova gora 57-min.JPG
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”