Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане на Кактуси - Мескалинова Гора

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Семена марихуана
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Много бавно се развиват тези кактуси. За цяла зима е дръпнал с 1 сант. Е, квото-такова!
Прикачени файлове
DSC05131.JPG
DSC05131.JPG (143.91 KiB) Преглеждано 1754 пъти
DSC05130.JPG
DSC05130.JPG (157.16 KiB) Преглеждано 1754 пъти
DSC05129.JPG
DSC05128.JPG
DSC05128.JPG (148.93 KiB) Преглеждано 1754 пъти
completely mad
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Мисля че е време да отгледам някой кактус!

firstcitizen - кажи няколко от правилните видове за да не губя време в търсене.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Sofia Cannabis написа: 30 Май 2020, 06:37 Мисля че е време да отгледам някой кактус!

firstcitizen - кажи няколко от правилните видове за да не губя време в търсене.
По-търси си от Trichocereus Bridgesii, че те са по-силни и по-потентни :D Trichocereus Bridgesii има различни видове, като Penis cacti, Bolivian Torch, Trichocereus pachanoi,San Pedro, Trichocereus cuzcoensis, Trichocereus Peruvianus, Lophphora, Lophphora williamsi, Peyote, Lophphora cereus peruvianus, Cereus peruvianus monstruoso и много други.
При кактусите има и ашладисване, понякога дори ги ашладисват със суколент за да се развива по-бързо или за да станат различни и разчупени форми. ( cacti grafting ) Примерно 1 Peyote могат да го ашладисват (gratf) на Pereskiopsis за да расте по-бързо, и после Peyote, като стане като юмрук го прехвърлят с втори graft върху San Pedro да си растът. Някой видове кактоси могат и да се топират, други не.
Но растения от собствен корен също са много красиви! Кактусите са уникално нещо, защото могат да растът с години и да изцъфтят за няколко часа. Буквално някой цъфтят само за няколко часа 1 на няколко години (други видове по-честно), а в същото време цветовете им са уникално красиви, като има и някой кактуси на който цветовете им миришат много приятно (все едно на парфюм) и при това доста силна миризма, но има и видове, които не миришат, но въпреки това цветовте им са много красиви.
Семената са евтини, а големи и стари растения са много скъпи и ценни. Има маняци на тема кактуси, които си правят колекции. :D

Предупреждавам те: Отглеждането на кактуси е пристрастяващо хоби!
Започни да се подготвяш за преместване в по-голяма къща, тъй като това хоби е доста пристрастяващо (за разлика от мескалин!) хахах. Можеш да си вземеш някой Перескиопсис, че да не се пристрастиш към отглеждането на кактуси :D :D :D

Потърси trichocereus Takeaway Tek

Това може да ти е полезно видео:
https://www.youtube.com/watch?v=dcqp3tZ ... yd&index=5
Аватар
smoke2join7s
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Мар 2020, 14:15
Has thanked: 33 times
Been thanked: 21 times

Здравейте, добри хора! От къде поръчвате семки за кактуси? Харесах си San Pedro и предвид факта, че се разпространява легално очаквам да може да се намери дори и в България. Знам, че има в magic-mushroom-shop-а, просто тези 24 евра за доставка са си обир..

Поздрави,
С
Тури му пепел, сипи му вода...
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1873 times

smoke2join7s написа: 02 Окт 2020, 16:56 Здравейте, добри хора! От къде поръчвате семки за кактуси? Харесах си San Pedro и предвид факта, че се разпространява легално очаквам да може да се намери дори и в България. Знам, че има в magic-mushroom-shop-а, просто тези 24 евра за доставка са си обир..

Поздрави,
С
Има в Praktiker за по 4-7лв в малки саксии :) аз си купих 3 миналата година за 11лв
Аватар
Schranzz126
Градинар
Градинар
Мнения: 21
Регистриран на: 22 Юли 2019, 00:18
Has thanked: 29 times
Been thanked: 72 times

Trichocereus Bridgesii :D
Прикачени файлове
20210430_101645.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

hideboom написа: 07 Май 2021, 12:51 Къде си го оставил този кактус в дома или градината, че толкова бавно расте ,аз до колкото знам си искат поливане поне веднъж в седмицата и да са на светло място

*премахната външна връзка
Моля те без да вмъкваш външни връзки в текста. Премахнах външната връзка от коментара ти.
Кактуса е по-добре да е вътре в дома, защото при един обилен дъжд тип порой и мескалиновият кактус ще изгние. (има кактуси, които държат на поливане, но те са друг тип, които издържат дори на зимни външни условия в България, но не са мескалинови)
Поливка веднъж седмично за мескалинови кактуси е твърде честа. Дори в летните дни могат да издържат по 14 дни с 1 поливка, но зависи от много фактори, като например на каква възраст е кактуса, в колко голяма и каква саксия е, колко часа го огрява директна светлина, с каква почва, влага на въздуха и т.н.. При кактусите поливането е много важно и е по-добре по-малко отколкото повече. Дори след засушаване и лека поливка кактуса прави нов растеж. При преполиване направо почва да гние, прави петна, омеква и т.н.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3190
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7121 times
Been thanked: 4750 times

А аз сега моите кактуси мисля да ги изкарвам навън(но не на директно слънце) и четох, че много обичали захари и няколко пъти в годината(3,4,ще потърся статията) ги поливат с меласа, само че бяха дали пълна супена лъжица на 10 литра, не на 5?Дали сте чували нещо такова, защото смятах преди изкарването да ги полея и аз с една меласа? Аз ги освежавам преди изкарване и преди прибиране обичайно, като гледам да ги завъртам и сменям от коя страна им идва светлината..... Сега като ги изкарам ще ги завъртя обратно, не както бяха зимата на прозореца.
peyote91
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Май 2022, 21:59
Has thanked: 1 time

Здравейте,

Аз имам един малко по различен въпрос - какъв е легалния статус на тези кактуси в България? Някой купувал ли си е готово растение (пейот/сан педро) от някои от сайтовете? Имал ли е проблеми с доставката и т.н.?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1873 times

peyote91 написа: 14 Май 2022, 22:03 Здравейте,

Аз имам един малко по различен въпрос - какъв е легалния статус на тези кактуси в България? Някой купувал ли си е готово растение (пейот/сан педро) от някои от сайтовете? Имал ли е проблеми с доставката и т.н.?
100% Легални. Сан педро, можеш да си купиш дори от магазини като Praktiker, HomeMax,BauHouse.
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”