Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Автоматиците

Семена марихуана
Аватар
ManuGinobili
Градинар
Градинар
Мнения: 52
Регистриран на: 19 Юли 2019, 17:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 86 times

Пушил съм два три пъти автоматици от различни хора гледани и веднъж съм виждал растения на живо.

Супер разочарован съм. Защо го гледат хората това нещо? За тоя месец дето ще спестят осъзнават ли тия хора какъв компромис правят с качеството.

Какво пропускам? Ако гледаш навънка и няма хубаво слънце - ОК, разбирам. Но при други обстоятелства ми се вижда малко преебавка
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

От автомат, до автомат си има разлика, но като цяло и аз вече не бих разчитал само на тях. Сега съм си пуснал на вън, защото са ми бонус семки, ама съм имал много добри автомати вътре и съм оставал много доволен.

Bubble Kush и Sweet Skunk на RQS
r010-16.07.2016.jpg
1.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Гледал съм автоцъфтящи и вътре и вън, и съм правел различни експерименти. (под различни оветление, с различни торове, земята, в саксии, дори съм топирал автоматик, което не е желателно) Примерно гледал съм ги вътре и 24/0, и 20/4 и 18/6, че веднъж дори бяха с фотопериодните вегетираха нормално и после на 12/12. Дори веднъж гледах 1 автомат Auto Euforia при 24/0 под 400 във вегетация и 600 в през цъфтежа и не бях доволен от резултата, защото после в същият бокс клонинги (които се вкорениха под автоматика на 1 цфлк-ка ги вкорених под автоматика) после в същият бокс за същото време изкарах повече материал от колонингите, а по-ползвах същите торове и същата техника (дори лампата беше по-ползвана). То тая уж я дават да става за 70 ама курец, стана готова за 100 дни... Гледал съм и цяла стая с автоматици с 2 х 600 в.
След няколко екперимента съм си казал, че автоматици аз вече само аутдор ще гледам и то колкото да изкарам някаква реколта преди да изкарам основната от фотопериодните.
Автоцъфтящото си е автоцъфтящо.. колкото и да ми го хвалите си има руделарис в него и това ме губи. В смисъл има сортове, които напушват много добре и ти пускат 100 гр. от корен, което си е доволно за автоматик. Буквално някой автомати напушват по-добре от някой фотопериодно (ето тука играе ролята гена и начина на отглеждане) и дори могат да ти смачкат фасона някой автомати, ноооооооооооо като опиташ хубаво отгледано фотопериодно с хубави гени си казваш, бягай ги тия автомати. Ако няма нищо друго за пушене, тогава материала от автоматика е най-хубавия коз :D . Как да ви кажа, предпочитам 10%-30% от гена на растението да си е Сатива или Индика, а не Руделарис... ако искате ме заплюте, като дървена глава.
Пробвал съм автоматици на различни банки на seedsman, dutch-passion, sweet seeds, humboldt, pyramidseeds, royalqueenseed, nirvana и на още няколко банки дето сега не мога да се сетя имената и мога да ви заявя, че аз семена за автоамтици повече няма да си купувам за да гледам. Единствено от бонуси и подаръци бих пуснал автоматици. Имам няколко бонус семки и подарък семки автоматици, като едните са регулар автоматици правен от приятел. Наличните ми семки ще ги пробвам, но нямам намерения да си купувам повече автоцъфтящи.
Виждал съм автоматици, които пускат много, но коза е много слаб. Имал съм случай с quick one да ми пусне в пъти по-малко, но да напушва много повече от ауто euforia. Имал съм случай на бъгване на автоматици, на мутации, както и на грешки на брийдъра. Авоматик засят на равно с фотопериодните с идеята да пусне по-малко ама по-рано, че да има нещо за пушене и най-тъпото беше, че тоя автоматик започна да цъфти на есен няколко дни след фотопериодните...

Като имате на предвид, че новите сортове автомати не са тествани, а също така много от новите сортове са и ГМО (за което не се говори) . По-изгодно им е да си платят за направта на ГМО сорт и да изберат какви характеристики да има (цвят, сила, добив и т.н.) вместо да търсят семки, да поддържат майки и бащи в различни фази на кроса. (някой хора правят един сорт 10 + години) Това е много работа, много растения и много стабилизиране на гена... и им излиза по-евтино да си платят за направата на ГМО сорт.
ГМО индустриата е станала изключително достъпна, като цена. (особено след CRISPR-Cas9)

Като се има на предвид, че автоцъфтящите съдържат руделарис в тях и че на повечето банки автоматите са фемки тотално ме отказва от отглеждането на автоцъфтящите. (просто съм фен на регуларите)

Има някой автоматици, които са със хубави ефекти заради CBD съдържанието си. Също така автоматиците са удобни, ако мястото не ти позволява отглеждането на фотопериодни. (примерно ако си изпуснал сезона, или е висок района, или е студен и не много слънчев климата) Полезно и да можеш да изкараш реколта преди основната. Но като цяло за мен минусите им са повече от плюсовете. Със сисугрност не съм видял всичко от автоматиците, но съм видял достатъчно да си направя заключения за себе си.

Извинявам се ако съм обидил някой, не е било това намерението ми. Всеки е различен и има своя начин на отглеждане. За някой хора автоматиците може да са тяхното нещо и няма нищо лошо в това. Със сигурноста автоматиците имат свойте плюсове и не са чак за плюене, но просто на мен ми харесват повече фотопериодните. Както казах всеки е свободен да има свойте предпочитания.

Живот и здраве, отново ще дам шанс на автоматиците аутдор с бонус семките ми и тези, които са ми подарили, но за момента не смятам да си купувам повече семена за автоматици.

П.П. Темата я местя при дневниците .
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

WOW,
Тук има хора с доста опит в отглеждането на автоматици. Аз съм на страната на ManuGinobili, пробвах веднъж и това беше.
Не бих ги отглежадал в условия в които може да се отглежда нормално растение.
Ако някой иска да има бързи резултати за бране индоор се прави по-различен начин с нормални растения.
Сееш на 12/12 много растения в 4 литра саксия. отнема около 14 дни на семките да разберат че трябва да започнат да цъфтят, ако е 8-9 седмици цъфтеж ще е готово за около 70-77 от показването над почвата.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
ManuGinobili
Градинар
Градинар
Мнения: 52
Регистриран на: 19 Юли 2019, 17:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 86 times

на колегите Ветрушка и Шорти много впечатляващи са тия снимки. Това което аз видях не изглеждаше толкова нормално.

Фърст, а какво мислиш за SuperFast сортовете които са Ф1? Ей това например - https://sweetseeds.es/en/sad-f1/

6, 7 седмици цъфтеж. Тая фирма са испанци и напоследък много са дръпнали напред.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

ManuGinobili написа: 01 Авг 2019, 00:10 на колегите Ветрушка и Шорти много впечатляващи са тия снимки. Това което аз видях не изглеждаше толкова нормално.

Фърст, а какво мислиш за SuperFast сортовете които са Ф1? Ей това например - https://sweetseeds.es/en/sad-f1/

6, 7 седмици цъфтеж. Тая фирма са испанци и напоследък много са дръпнали напред.
На sweetseeds съм гледал работи и съм доволен и от към сила, и от към добив и от към вкус (не мога да кажа нещо лошо за тях, като брийдър), добра банка са и работите им си заслужават. Даже все още имам техни семки, но просто вече съм се насочил към регуларите и към други сортове, които SS не предлагат.

За фаст версиите съм положително настроен ако няма руделарис в тях. Обикновенно фаст ги правят, като добавят 10% Руделарис или пък добавят Афган (100% индика). Въпреки, че от няколко години съм любител и предпочитам Сативите, съм и ценител на Афгана (Индика) и дори в мойте кросове съм ползвам не случайно чист регулар original Afghani #1 взет от Sacred Seeds през 1970 от Афганистан.
Афгаана, като сорт има много къс цъфтеж 6-7 седмици, а ако барнеш по-къс фенотип може и 1 седмица по-рано, точно заради бързият му цъфтеж го ползват във Фаст версиите за да съкрати цъфтежа на новият крос. В същото време оригиналният Афгана е 100% индика и лепи много здраво (направо те блокира на дивана и леглото, ако го пушиш сутрин може да изкриви за целият ден така, че нищо да не свършиш) и е много смолист сорт, което означава, че е добър за екстракции на смоли ако е това целта.
Дори вярвам, че "ключа" за силата и добива се крие в кросове между Афган и Скънк.

При S.A.D. Sweet Afgani Delicious F1 Fast Version ще забележиш, че в сорта има предимно Индика, а индиките предимно са с по-къс цъвтеж в сравнение със Сативите. В родословието на сорта също така ще забележиш, че се използва предимно Афган, но това, което не ми харесва е че в кроса има Руделарис, да вярно е, че руделариса е в началото на родословието и от тогава е корсвано отново и отново с други сортове, но си има Руделарис в него. Пределно ясно ми е че са ползвали някакъв потентен Руделарис и са го ползвали, колкото да ускорят сорта, но все пак аз Руделарис в семената си не искам, защото такова ускоряване мога да си напрвя просто, като добавя чист Афган към кроса, но това не ознаава, че S.A.D. Sweet Afgani Delicious F1 Fast Version е лош сорт. Напротов фаст сортоев имат свойте плюсове. Примерно трябва да береш по-рано, защото климати ти не го позволява или искаш по-ранна реколта, или знаеш, че на есен ще пътуваш на някъде и трябва по-рано да направиш реколтата, или пък знаеш, че в определен период в на есен започват да обикалят билкари, гъбари, туристи или други хора, и ти трябва по-бърз сорт и точно в такива ситуации фаст версиите са добър вариант.
Но съм виждал и фаст, които изобщо не са фаст, (стават наравно с нормалните си сортове или дори по-късно...) точно за това е много важно, кой е брийдъра и как си е свършил работата.
Screenshot_2019-08-01 S A D Sweet Afgani Delicious F1 Fast Version (Sweet Seeds) Cannabis Strain Info-min.png


Има много сайтове в които можеш да видиш родословното дърво на сорта, което е много полезно, но аз лично съм много доволен и ползвам този сайт seedfinder :
https://en.seedfinder.eu
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

firstcitizen написа: 01 Авг 2019, 09:07
Дори вярвам, че "ключа" за силата и добива се крие в кросове между Афган и Скънк.
Да и аз съм на това мнение, миналата година ни дадоха със скорпи бонус семки от Seedsman, точно такъв крос на world of seeds и реших да тествам една семка и бях много доволен. Много мачка тази комбинация, за през деня ако трябва да вършиш нещо, по добре да не се пуши. Само, че него много ми го беше нападнала маната и добива не беше много.

Тази година пуснах и 2-рата семка от него и я гледам и в 2-те градини, наистина за релаксиране вечер преди лягане е перфектна.
sss.jpg
Имаше още един сайт подобен на seeds finder, обаче не мога да се сетя в момента за него, някой дали би помогнал.
Аватар
ManuGinobili
Градинар
Градинар
Мнения: 52
Регистриран на: 19 Юли 2019, 17:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 86 times

аз също съм фен на афганската генетика. Afghan Delight е може би най-якото растение което съм гледал.
afgh.PNG
afgh.PNG (20.84 KiB) Преглеждано 2948 пъти
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Vetrushka написа: 01 Авг 2019, 10:12
firstcitizen написа: 01 Авг 2019, 09:07
Дори вярвам, че "ключа" за силата и добива се крие в кросове между Афган и Скънк.
Да и аз съм на това мнение, миналата година ни дадоха със скорпи бонус семки от Seedsman, точно такъв крос на world of seeds и реших да тествам една семка и бях много доволен. Много мачка тази комбинация, за през деня ако трябва да вършиш нещо, по добре да не се пуши. Само, че него много ми го беше нападнала маната и добива не беше много.

Тази година пуснах и 2-рата семка от него и я гледам и в 2-те градини, наистина за релаксиране вечер преди лягане е перфектна.

sss.jpg

Имаше още един сайт подобен на seeds finder, обаче не мога да се сетя в момента за него, някой дали би помогнал.
Малко извън темата за автоматиците :
World of Seed също имат много хубави работи. Гледал съм техни неща и съм бил много доволен и от добив, и от сила и от ефект. Дори ползвах техни регулари South African Kwazulu (100% Сатива) в мойте кросове. South African Kwazulu е издържлив на мухал, на вредители и е много ароматен с много як повдигащ ефект. South African Kwazulu е пълна противоположност на Афгана (Индиката), защото като се напушиш с South African Kwazulu те вдига и те кара да действаш, направо не можеш да стойш не едно място. (все едно си взел амфети и пил кафе) За това вечер тая Сатива не трябва да се пуши, че няма спане, а се въртиш цяла нощ. SAK е с много продължителен ефект и много силен аромат (различните фенотипове имат различен аромат, единият е на цех за смола, бор, другият е на дизел и петрол, другият е много сладък мирис със силна изразена нотка на зеленина . Толкова му е силна миризмата, че ако подушиш някоя глава може да те накара да обърнеш глава на страни ). Трябва да се внимава с този сорт, че при препушване със SAK може да доведе до паник атаки, параноя и страх. Обаче ако си дръпнеш умерено 1-2 дръпки в приятна обстановка е много приятен както за работа и фокусиране на мисълта, много е готин в приятна обстановка с приятели. При умерено пушене повдига тонуса на тялото, емоционалното състояние и дори бих казал, че е леко психаделичен.

South African Kwazulu има много интересна история, която дори да не е вярна е добре измислена. (но до колкото знам е реална история)Сорта South African Kwazulu е бил отглеждан от африкансото племе Kwazulu , които са били едно от най-значимите фермерски воински племена в Африка (ето защо не трябва човек да се закача с фермерите), a легендата гласи, че това растение е било използвано в бойните приготовления преди битките на племето.
През 1879 г. ,когато британците са нападнали племето останали неприятно изненадани, че въпреки че британската армия е по-многобройни и по-добре екипирана претърпява поражения от Зулуската армия, защото племето се е напушило на церемония преди битката и дългосрочният повдигащ ефект на сорта е изиграл ключов ефект в битката. Хубавото на този сорт е че гените му позволяват отглеждането му и в климати, като в Европа, както вътре така и на вън. Но аз лично му ускорих цъфтежа като го кроснах с Афгана.

South African Kwazulu (100% Сатива) и original Afghani #1 (100% Индика) са диворастящи сортове (landrace) и гените им са изключително стабилни. Това са чисти сортове и за това се ползват в много кросове и много сортове са създадени благодарение на тях. Диворастящи ама с thc 15%-20%. (баси дивака) South African Kwazulu не трябва да се подценява, защото този сорт все пак е предназначен за воини ( фермери воини). В Африка и в Южна Америка имат голяма традиция в приготвянето на бойни отвари. Буквално имат различни отвари според това с какво ще се бият, ако ще ловуваш лъв се употребява определена отвара, ако се бият с хора вземат друга отвара и т.н. .


За друг такъв сайт, като seedfinder не се сещам. Друг полезен сайт е leafly, но там проверявам за отзиви на хора, които са го гледали или пушили определен сорт .

https://www.leafly.com/
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Aз правих домашни миксове с авто и фото и нито едно не излезе авто от поколението,но имаше някои като че забързани,в общи линии прилчаха всички на фотото...:)И миналата година омешах няколко вида авто(и за баща и за майка този път) и един фаст,който беше много обещаващ-Шампанско.За съжаление не успях да си ги тествам тази година,но ще експериментирам с тези семки другата пролет.Да,и аз пари за такива семки няма да давам засега повече,макар че всички видове марихуана ме интригуват,но автотата винаги ги прецаквам навън,не мога да ги размножа с клонинги,изобщо малко са нерентабилни.Но някога,когато имам условия или на индорче нещо пк ще с е пробвам........
Ехаааа,вашите с Ветрушка са били чудесни!!!!!Мен тези,които си бях купила(доколкото успях да ги пробвам)ми харесаха,не ми трябва да са най-големите трошачки......ТХЦ бомб ауто много ми хареса,но беше една главица хехех Сигурно е готино като се отгледа добре.
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”