Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Лимонов тек с магически трюфели/гъби (lemon tek)

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Псилоцибинът е продукт на псилоцин, който е отговорен за психоактивните ефекти на псилоцибинните гъби. Процесът на превръщане на Псилоцибин в Псилоцин е известен като дефосфорилиране и започва при навлизане в стомаха. Това е една от причините, поради която на псилоцибиновите (магическите) гъби им трябва около час преди началото на техните ефекти.
Киселината в скока на лимоновия сок започва превръщането на псилоцибин в псилоцин. (по-сходен начин на нашите киселини в стомаха) Съществуват два процеса, чрез които псилоцибинът може да бъде дефосфорилиран . Първият е чрез алкална фосфатаза в червата и бъбреците, или в киселинни среди като стомаха. Втората е чрез лимоновият сок, който има рН около 2, трябва да бъде достатъчно кисел, за да дефосфорилира псилоцибин по същия начин, по който стомаха ни (с рН от 1,5 до 3,5 при хората). Ефектите от лимоновият сок включват по-бързо начало, по-интензивно пътуване и намалено гадене.

Рецепта за лемон тек:

1. Почистете трюфели или гъбите след което ги намачкайте. (колкото по-дребно толкова по-добре)

2. Поставете надробените гъби в стъклена паница.

3. Изстискайте малко пресен лимонов сок върху смлените трюфели/гъби. Достатъчно е лимоновият сок да ги покрие.

4. Разбъркайте добре.

5. Оставете смесените трюфели/гъби с лимонов сок в продължение на 10 минути (не ги оставете повече от 20 минути), като се разбърква на всеки 5 минути.

5. Изпийте сместа наведнъж и изяжте всички смлени трюфели/гъби .

6. Поставете малко количество вода в чашата, завъртете за да оберете остатъци и го изпийте.

7. Затегнете предпазния колан.
Прикачени файлове
Дозировката :)<br />Трюфелите са Psilocybe Tampanensis известни като &quot;Философския Камък&quot;
Дозировката :)
Трюфелите са Psilocybe Tampanensis известни като "Философския Камък"
Нарязал съм трюфелите. В интерес на истината е хубаво да бъдат още по-дребно нарязани или смлени, но  получих прозрение(знак), че днес трябва да е деня в които да се наям и нямах много желание да чакам повече.
Нарязал съм трюфелите. В интерес на истината е хубаво да бъдат още по-дребно нарязани или смлени, но получих прозрение(знак), че днес трябва да е деня в които да се наям и нямах много желание да чакам повече.
Трюфелите са покрити от сока на половин лимон.
Трюфелите са покрити от сока на половин лимон.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Всеки сам определя дозировката си на базата колкото му е приятно и комфортно. Ще ви разкажа, как аз определям дозировката си. Не ви съветвам да го правите, като мен. Просто ви споделям, как го правя аз. От смиреното ми мнение основано на опита ми вярвам, че количеството, която вземам трябва да ме е страх колко ще поема. Като погледна дозировката, трябва да изпитам страх колко много ще изям . Не вземам някаква доза тип Телетъбис, или микродози, просто ей така да пробвам, ако искам Телетъбис изобщо няма да взимам гъби а ще си пуша коз, защото не искам да се чудя усещам ли гъбите или не.(все едно да се чудя напушен ли съм или не) Гъбите ги консумирам за разширяване на Съзнанието. Поради тази причина вземам високи дози, както са го правили едно време шаманите. ( Шаманите са консумирали халюциногени 1-2 пъти в година при екстремни ситуации, когато им е трябвало отговор и решение на проблем в племето; примерно как да се справят със сушата, наводненията, справяне с болест или някакъв друг проблем в племето) Поглъщам гъбите/трюфелите/лимоновия тек на пазен стомах (пост и глад за пречистване на организъма и душата) си затварям очите и стоя на тъмно, и тихо. Някой хора обичат да консумират халюциногенни на музика обаче в един момент само сменят музиката и трипа им преминава в това да сменят музиката :D. Не можете ли да просветлите Съзнанието си без музика, която да свири на заден фон от уредбата или компютъра ви? Реално мозъка и Съзнанието получава допълнително разсейваща информация от образите и звуците, които получава. Избягвам да ям халюциногени с други хора. Яденето на халюциногени с много хора е нещо плашещо. За това ям сам, на тихо и тъмно, със затворени очи. Изображения/видения/халюцинациите са много по-силни, когато човек е със затворени очи в сравнение с когато е с отворени очи. За това си затварям очите и чакам да видя нещо, което се прожектира на задната страна на клепачите ми :)))) ("оставям се по течението на Съзнанието ми да ми покаже, каквото иска да ми прожектира"). Правя го много по много прост начин. Просто си лягам на Земята, тревата или в леглото, млъквам, затварям си очите и просто гледам към затворените си клепачи с очакването да видя нещо.

Както казах, НЕ ви съветвам да го правите като мен, а просто ви споделям начина по които го правя аз.
Аватар
Grystifan
Градинар
Градинар
Мнения: 53
Регистриран на: 27 Дек 2018, 15:18
Has thanked: 137 times
Been thanked: 72 times

Лелее 28 грама почти всичките ли ги хапна аз не съм опитвал още ама гледах в един сайт калкулатор за мойто тегло нормалната доза пише че е 7.5г а високата 11г някъде тва сигурно е бил супер як ефекта. скоро и аз ще ги опитам тия трюфелчета отдавна имам желание малко ме беше страх да не откача ама по прочетеното в интернет само са ме плашили хората то не бяха истории че хора на гъби се самоубиват че си избиват семействата незнам си кви тъпотии аз затва се бях сдухал.
FUCK THE SYSTEM :) :bong: :bong:
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Да хапнах 27.96 г. трюфели. Двата пакета бяха 30+ грама и тези, които накиснах и изядох бяха 27.96 г. . След като съм ги накиснал в лимон трябваше да ги изям, няма как :) Гъбите би бях нарязал наедно, но смачкани са още по-добре и по-бързо се активират в тялото. В темата Trip report - Как си изкара? съм споделил трипа. Замислям се защо в някой българските пещери има рисунки на халюциногенни гъби ? (рисунки от Неолита)

Много е важна set und setting преди яденето на халюциногени. (нагласа)
Преди да се наяждах с гъби гледам да съм накеф, да съм радостен и да се чувствам добре, да съм добре отпочинал, да съм се наспал добре, да не съм пътувал, без да съм консумирал алкохол, кафе или разни "вдигащи" наркотици предните дни или месеци. Ядох ги на празен стомах, след като съм минал през тоалетната. Чаках да огладнея и в момента в които ми къркореше кореме от глад хапвах гъбите.
П.П. Човек не трябва да се наяжда в града, не трябва да се наяжда сред други хора(особено сред непознати) пък , защото това крие своите рискове! Казвам го като съвет.
Много чуваш, като се наядеш ...
П.П2 Яденето на магически трюфели крие своите рискове и опасности, защото човек може да подлудее от тях и не само. Не съветвам никой да яде магически трюфели.
Аватар
Grystifan
Градинар
Градинар
Мнения: 53
Регистриран на: 27 Дек 2018, 15:18
Has thanked: 137 times
Been thanked: 72 times

Да много четох за нагласа и това че трябва да не е сред хора аз попринцип каквото и да взимам не обичам да съм сред непознати дори като съм напушен немога да говоря с непознати хора незнам защо така с приятели си лафя много не ми е проблем иначе. а за трюфелите и гъбките четох много и мисля да изчета още доста докато съм на 100% все пак е сериозно нещо и не искам да рискувам психиката въпреки че мисля че няма да откача поне така мисля защото никога не съм падал психически или духом дори и в наи лошите ми моменти съм бил мотивиран че всичко ще се оправи и се е оправяло. просто искам да изживея едно духовно преживяване може би ще ми отвори съзнанието и очите в живота за някой неща аз с тая цел искам да ги пробвам а не просто да се надрусам и се чудя дали да ги взема вкъщи сам или с някой приятел който да ме пази ако нещо ми се случи но си мисля че вкъщи ще ми е най спокойно само че трябва да издебна момент да съм си сам в нас че баща ми ако почна да му говоря някви тъпотии няма да му стане приятно на човека.
FUCK THE SYSTEM :) :bong: :bong:
4315532
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Сеп 2023, 16:06
Been thanked: 2 times

Изсушени и смлени на прах, в лимонов сок пускат много повече псилоцибин, и така организма не харчи време за разграждане в стомашна киселина. Първо се смилат след кат се изсушат - след това в лимонов сок, след това във вода за 1 час (смес вода и лимон) - редовно се бърка, за да пусне максимум. Изпиваш водата, изяждаш смляното. Така правя аз.
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”