Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Oтглеждане в Grodan Rockwool Hugo Blocks

Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Семената са нормални мъжки и женски. Cherry Pie x Candyland x Animal Cookies
Въглероден диоксид беше добавен през цялото време от поникването то края на 1500 РРМ. ПХ(Ph) - 5.7
Използванта вода е от (обратна осмоза) RO System
Храната - торовете бяха изполвани в различна концентрация, в зависимост от фазата на развитие.
- семена 0 - 7 дни (350ррм) cal-mag + base
- малки растения 7-14 дни (500ррм) cal-mag + base
- млади растения 14-30 дни (850ррм) cal-mag + base
- цъфтеж 1-3 седмица (1100ррм) cal-mag + base + PK boost
- цъфтеж 3-та седмица (ден 21) всички листа са премахнати за по-добро проникване на светлината, повече въздух между растенията и предпазване от мухал.
- цъфтеж 3-5 седмица (1000ррм) cal-mag + base + PK boost
- цъфтеж 5-7 седмица (850ррм) cal-mag + base + PK boost
- цъфтеж 8 седмица (750ррм) cal-mag + base + PK boost
- последните 3 дни бяха само на вода.
- снимката на цъфтящи клонинги е от първия ден на клониране ( ден 24 от цъфтеж) един от phenotypes изглеждаше много по-добре от останалите и решихме да го запазим. Отнема от 14-21 дни да се покажят първите корени на цъфтящи clones и още около 4-6 седмици да започна да растат отново, ще кача снимки да покажя развитието.
Цветята бяха отрязани на 59 ден.

Важно за безпочвеното отглеждане. L33
Прикачени файлове
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21 clones taken at day 24 of flower.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
Последно промяна от Sofia Cannabis на 28 Окт 2019, 02:20, променено общо 4 пъти.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Снимки
Прикачени файлове
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Sofia Cannabis написа: 10 Юни 2019, 03:02 Семената са нормални мъжки и женски. Cherry Pie x Candyland x Animal Cookies
Въглероден диоксид беше добавен през цялото време от поникването то края на 1500 РРМ. ПХ(Ph) - 5.7
Използванта вода е от (обратна осмоза) RO System
Храната - торовете бяха изполвани в различна концентрация, в зависимост от фазата на развитие.
- семена 0 - 7 дни (350ррм) cal-mag + base
- малки растения 7-14 дни (500ррм) cal-mag + base
- млади растения 14-30 дни (850ррм) cal-mag + base
- цъфтеж 1-3 седмица (1100ррм) cal-mag + base + PK boost
- цъфтеж 3-та седмица (ден 21) всички листа са премахнати за по-добро проникване на светлината, повече въздух между растенията и предпазване от мухал.
- цъфтеж 3-5 седмица (1000ррм) cal-mag + base + PK boost
- цъфтеж 5-7 седмица (850ррм) cal-mag + base + PK boost
- цъфтеж 8 седмица (750ррм) cal-mag + base + PK boost
- последните 3 дни бяха само на вода.
- снимката на цъфтящи клонинги е от първия ден на клониране ( ден 24 от цъфтеж) един от phenotypes изглеждаше много по-добре от останалите и решихме да го запазим. Отнема от 14-21 дни да се покажят първите корени на цъфтящи clones и още около 4-6 седмици да започна да растят отново, ще кача снимки да покажя развитието.
Цветята бяха отрязани на 59 ден.
Sofia Cannabis добре дошли в Гръсти. Радвам се, че ви има. Много се радвам на образователните ви видеота. Видеото с оранжерията ми напълни душата. :) ;) За тая тема дърпам стол на първият ред.

Моля ви да споделите повече информация за хидро системата и лед осветлението. В едно от видеотата показахте някакъв 14 w лед панел. Можете ли да дадете повече информация за него и все още ли сте с него панел за вегетацията ? Споделете повече информация и за осветлението през цъфтежа.

Сигурен съм, че информацията за хидро системата и лед осветлението ще е интересна на много градинари.

Ако ви остане време и желание бих се радвал да споделите смоук репорт на бисквитката.(вкус, ефект, продължителност, медицинска употреба и т.н.)

Поздрави и успех с проектите :)
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Хидро системата е много опростена и се състой от:
- водна помпа която е 500 литра на час ( това имах наличмно) може да се използва доста по-малка.
- водни регулатори който пускат 3,78 литра вода на час, изпозван е по един регулатор на растение (може да се изпозват два за максимално покритие.
- за контролиране на водната помпа използвах (Short Period Repeat Cycle Timer Day/night, or 24 Hours Operation) като в началото беше настроен да се включва всеки час и да върви в продълйение на 11 секунди, което веше 10мл воден разтвор. С развитието на растениета беше променен на максимално 24 пъти по 30мл разтвор.
- трябва да се отбележи че отглеждането в Grodan Rockwool не трябва да има почти никаква вода(разтвор) изтичащ от дъното.
- интервалите и количеството трявада да се нагласят според нуждите на вида които отглеждате.
ЛЕД
- използваната ЛЕД от началото до края е Viparspectra 900W, консумира 405W. Ипозлзвал съм я няколко пъти и резултатите не са задоволителни. Качеството е много високо но количеството е доста незадоволително за тази мощност.
- 14W LED които се вижда в едно от клипчетата се използва само за клониране и поддържане на растения в растеж, осигурява 18 часа светлина и това е основната цел. Не е достатъчно силна за да осигури нормално развитие на растенията.

Относно вида,вкус, ефект, продължителност, медицинска употреба.
- искам да поясна че кръстоската има cookies strain вътре но е OG strain.
- имаме две основни разновидности относно миризмата.
- 1 тежък ОГ аромат с много леки нотки на мента - след като се нареже/смели доста по силен аромат на мента. Никакво дразнене дразнене на гърлото. Ефектита са на тежка индика, много релаксираща и мързелива.
- 2 много силнен сладък аромат леко на карамел - след като се нареже/смели се изразяват ОГ ароматите също. Никакво дразнене дразнене на гърлото. Ефектита са на тежка индика, много релаксираща и мързелива.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Тигър, здрасти! Супер тема, не ми се искаше да те спамя и аз, но когато прочетох, че си с 900в лед, а не си доволен някак си ми се отвориха чакрите 😞 ако имаш време и желание разбира се, отвори моята тема и я разгледай отгоре отгоре. Не съм с такива системи като теб, а с почва. Просто да изкажеш някакво мнение тъй като съм с 6 растения, а лампата ми е 450в и някак си желанието ми туко що бе убито де*ба
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

АУЕ БЛАТНОЙ написа: 11 Юни 2019, 20:31 Тигър, здрасти! Супер тема, не ми се искаше да те спамя и аз, но когато прочетох, че си с 900в лед, а не си доволен някак си ми се отвориха чакрите 😞 ако имаш време и желание разбира се, отвори моята тема и я разгледай отгоре отгоре. Не съм с такива системи като теб, а с почва. Просто да изкажеш някакво мнение тъй като съм с 6 растения, а лампата ми е 450в и някак си желанието ми туко що бе убито де*ба
То зависи от колко грама си доволен. Ти може да си доволен от резултата. Всеки с целите си.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Изразеното разочарование не е на основа изкарано количество "грама" за консумиране.
- коефициента на полезно действие на лампата която използвах не беше достатъчно задоволителен за мен.
- за положените усилия, крайният резултат не беше задоволителен за мен.
- всеки има различни условия на отглеждане и различни резултати.
- моето недоволство не трябва да се прехвърля на теб и не трябва да те демотивира, особенно ако това са ти началните гролове.
-ако имаш конкретни въпроси ще се радвам да помогна.
Продължавай да отглеждаш с желание.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

АУЕ БЛАТНОЙ написа: 11 Юни 2019, 20:31 Тигър, здрасти! Супер тема, не ми се искаше да те спамя и аз, но когато прочетох, че си с 900в лед, а не си доволен някак си ми се отвориха чакрите 😞 ако имаш време и желание разбира се, отвори моята тема и я разгледай отгоре отгоре. Не съм с такива системи като теб, а с почва. Просто да изкажеш някакво мнение тъй като съм с 6 растения, а лампата ми е 450в и някак си желанието ми туко що бе убито де*ба
И аз като бях тръгнал за пръв път да гледам, бях се навил за led та led и накрая си взех един hps комплект. Основната реклама на тия ледове се върти около това мото- Higher Yields, Less Energy, абе мисля, мисля и се чудя- Защо аджеба като са толкова добри ледовете, фирмите, които произвеждат hps лампи още не са фалирали?
Ето един линк за тия дето знаят английски https://www.green-flower.com/articles/573/led-lights
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3210
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7150 times
Been thanked: 4764 times

По-добри са 3000к-5000к(в зависимост от фазата),а не лилавите,така че под ЛЕД не разбирайте непременно лилаво,дори може да го избягвате:)Може да видите например quantum bоаrd-ове има доста предложения,те и печали най-малко,различните Timber(само че те са скъпи де),HLG Samsung I какви ли не предложения има вече,но не блърпъл,както подигравателно го наричат американските гледачи шарения ЛЕД(макар че тук там се сетиха и добавиха по няколко бели диодчета),а дневни цветове.Скъпи са и все още се развиват,затова все още хората ползват HPS-та и тн(не че не стават и те),но скоро ще идат изцяло в историята:)На космически кораб или станция няма да ти сложат ХПС хахахаха,това е дърта работа.Също и ЦФЛ кой ти ползва вече,ЛЕД крушките са сто пъти по-добри за същото нещо,клонинги и тн Също така се гледа реалния ватаж а не на какво отговарят:)405 вата е тук ватажа,не 900.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Inna написа: 12 Юни 2019, 13:47 По-добри са 3000к-5000к(в зависимост от фазата),а не лилавите,така че под ЛЕД не разбирайте непременно лилаво,дори може да го избягвате:)Може да видите например quantum bоаrd-ове има доста предложения,те и печали най-малко,различните Timber(само че те са скъпи де),HLG Samsung I какви ли не предложения има вече,но не блърпъл,както подигравателно го наричат американските гледачи шарения ЛЕД(макар че тук там се сетиха и добавиха по няколко бели диодчета),а дневни цветове.Скъпи са и все още се развиват,затова все още хората ползват HPS-та и тн(не че не стават и те),но скоро ще идат изцяло в историята:)На космически кораб или станция няма да ти сложат ХПС хахахаха,това е дърта работа.Също и ЦФЛ кой ти ползва вече,ЛЕД крушките са сто пъти по-добри за същото нещо,клонинги и тн Също така се гледа реалния ватаж а не на какво отговарят:)405 вата е тук ватажа,не 900.
Не искам да оспамя темата на човека, ама около тия крушки се вихри голяма спекула, говоря за домакинските. Казаха едно време, че тия с нажежаема жичка били, вредни, после минахме на енергоспестяващи, оказа се, че и те не били безвредни. Между другото в Америка има крушка с нажежаема жичка, която повече от 100 години си свети безпроблемно. Тъй, че това лицемерие го има навсякъде, преди десетина години ни навиваха да купуваме дизелови коли, появиха се дори спортни коли на дизел, няколко години по-късно почнаха да ни говорят колко бил вреден дизела и, че трябвало да си купим по един "безвреден" електромобил.
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”