Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Био Градина Outdoor 2019

Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Много добре!!!!:)Чудни храстчета!Добре е и че вали!От тази седмица май навсякъде спира,Ветрушка ще каже:)Аз пък излизам отпуска и ще мога да ги подкрепя и моите малко,тази година са почти на самотек:/Гледам само кога е валяло за да си направя сметка кога да ходя:)
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Времето се стабилизира, следващите 10-на дни, ако не и повече не очаквам да има валежи. Сега мисля и аз да направя, няколко по сериозни хранения и аз от средата на седмицата излизам почивка до края на месеца и ще ги оправям по- често.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

И аз така май винаги махам някви долни клонки и такива дето викаш в средата растящи и винаги има много такива излишни всеки път.Особено при мен както долната една трета е доста на сянка доста режа там.Ми може и сега за да не ги храниш и поиш тях повече,а да си гледа работата нагоре:) Или може и още малко д а изчакаш докато вече не растат въобще,а са си в начален цъфтеж крайно пораснали за да може като махнеш вече така да си остане както ще е.Така че и аз не мога да преценя,но и няма да е толкова съществено,просто си мисля като ще цъфти да цъфти дебелото там,където искам......Аз преди поливане ги кастря за да не ми пият тези от водата,че и без това е винаги малко:)
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Ако използваш чай от люцерна за поливане, също така можеш да пръскаш с него (alfalfa tea foliar spray).
В чая се образува по-естесвен път хормон на растежа (triacontanol) който помага на растението да абзорбира повече Со2.
Хормон на растежа (triacontanol) се абзорбира предимно от листата.
Предполагам че firstcitizen ще може да обясни порцесите с биологичните им имена.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Растението усвоява до 9 пъти повече хранителните вещества през стоматите (порите) при листно хранене, докато през ризосферата на корена растението усвоява едва 10% от хранителните вещества. Така, че в много случай листното е по-ефективно.
Но в 4-5 седмица цъфтеж аз не бих пръскал с гуано....
В 4-5 седмица цъфтеж единствено бих ги пръскал с Nano Breathe или Bio Hydrate.
Гуаното можеш да го ползваш листно, но не е препоръчително да се пръска с него в толкова напреднал цъфтеж (ако говорим за растения с цъфтеж 7-8 седмици) .
Като цяло гуаното го спирам минимум 2 седмици преди бране (да не кажа, че дори е нужно повече, защото гуаното има и бавно освобождаващ ефект особено ако е дадено в суха форма) , защото ако прекалиш с гуаното в цъфтежа на финала след това в крайният вкус се усеща една горчива нотка от гуаното. Буквално в умерени количества гуаното подобрява вкуса, но ако на финала си му дал конски конски дози гуано и растението не ги е изяло, а след това не си ги промил ... остава горчива нотка от него, Не е кой знае какво, но не е яко.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Практиката тук е до 3-тата седмица се пръска с препарат или чай по-избор и след това се спира.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

firstcitizen написа: 12 Авг 2019, 21:17
Гуаното можеш да го ползваш листно, но не е препоръчително да се пръска с него в толкова напреднал цъфтеж (ако говорим за растения с цъфтеж 7-8 седмици) .
Аз не съм сигурен дали има изобщо смисъл от пръскане с гуано. До колкото знам, на него основната работа е в почвата, а е и забранено излагането му на слънце, защото си губи свойствата, до сега никога не съм пръскал гуано от прилеп.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Не си пръскайте тревицата с лайна! хахаха
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Vetrushka написа: 13 Авг 2019, 10:22
firstcitizen написа: 12 Авг 2019, 21:17
Гуаното можеш да го ползваш листно, но не е препоръчително да се пръска с него в толкова напреднал цъфтеж (ако говорим за растения с цъфтеж 7-8 седмици) .
Аз не съм сигурен дали има изобщо смисъл от пръскане с гуано. До колкото знам, на него основната работа е в почвата, а е и забранено излагането му на слънце, защото си губи свойствата, до сега никога не съм пръскал гуано от прилеп.
Да, има ефект от гуаното листно и няма никакъв проблем да се пръска с него през вегетацията. Растнията се кефят и откачат от него, но не е препоръчтелно да се ползва в цъфтежа. (или ако се ползва в цъфтежа то в много начална фаза на цъфтежа максимум първите 2 седмици) Това, че ти никога не си го пръскал с гуано не означава, че не се пръска с него. В гуаното освен хранителни вещества има и бактерии и парченца от насекоми, които действат много тонизиращо на растението, но те действат и листно. В течна форма (взависимост от концентрацията) вещствата от гуаното по-бързо деградират. (ако концентрацията на гуано е голямо не деградира бързо , но ще изгори растението)Но при листно хранене растението абсорбира много по-бързо хранителните вещества в сравнение с корена и буквално растението е усвоило веществата още преди да са деградирали. Само, че ако го ползваш листно трябва да прецедиш през цедка/марля добре гуаното и да ползваш пръскачка, която прави финни капки. (колкото по-финни толкова по-добре)
Прилепите с какво се хранят? Предимон с цветове и насекоми и заради това гуано от прилепи има невероятни хранителни свойста, но е и богато на полезни почвени бактерии, а тази комбинация не сам подхранване почвата и растенията, но също така има биоремедиационни свойства. По-просто казано, това означава, че торът от прилепи помогне за регенериране на почвите и пречистването им от токсични вещества ( пестициди, хербициди и химически торове. Същите тези бактерии повишават имунната система на растението и го предпазват от някой видове гъбични заболявания.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Изглеждат много добре, на последната снимка е започнала да цъфти по-рано от другите ?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”