Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Помощ ! Преторяване/дефицит

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Здравейте. Първо гледане. Естествена почва. Цялата история я има в раздела индор - viewtopic.php?t=1306. Ползвам схемата с кристалон и тензо. Единствената глупост която направих е преди седмица сложих и малко калцинит :cry: и май ги убих горките растения :cry: От седмица поливам само с вода. Да не би пък да е светлината .. незнам вече. :cry:
Прикачени файлове
IMG_20240410_080328939.jpg
IMG_20240410_080301762.jpg
IMG_20240410_073908557.jpg
IMG_20240410_073914955.jpg
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1565 times

baxyp242 написа: 10 Апр 2024, 09:00 Здравейте. Първо гледане. Естествена почва. Цялата история я има в раздела индор - viewtopic.php?t=1306. Ползвам схемата с кристалон и тензо. Единствената глупост която направих е преди седмица сложих и малко калцинит :cry: и май ги убих горките растения :cry: От седмица поливам само с вода. Да не би пък да е светлината .. незнам вече. :cry:
Не мисля, че е светлината понеже на по-ниските разклонения пак имаш извити изгорели върхове. Изтичащата вода мерил ли си и ЕЦто?
Keep on growing :stone:
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Spiral написа: 10 Апр 2024, 11:53
baxyp242 написа: 10 Апр 2024, 09:00 Здравейте. Първо гледане. Естествена почва. Цялата история я има в раздела индор - viewtopic.php?t=1306. Ползвам схемата с кристалон и тензо. Единствената глупост която направих е преди седмица сложих и малко калцинит :cry: и май ги убих горките растения :cry: От седмица поливам само с вода. Да не би пък да е светлината .. незнам вече. :cry:
Не мисля, че е светлината понеже на по-ниските разклонения пак имаш извити изгорели върхове. Изтичащата вода мерил ли си и ЕЦто?
Няма с какво да измеря. Тепърва се уча и "оборудвам". Препоръки за уред ?
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1565 times

baxyp242 написа: 10 Апр 2024, 12:39
Spiral написа: 10 Апр 2024, 11:53
baxyp242 написа: 10 Апр 2024, 09:00 Здравейте. Първо гледане. Естествена почва. Цялата история я има в раздела индор - viewtopic.php?t=1306. Ползвам схемата с кристалон и тензо. Единствената глупост която направих е преди седмица сложих и малко калцинит :cry: и май ги убих горките растения :cry: От седмица поливам само с вода. Да не би пък да е светлината .. незнам вече. :cry:
Не мисля, че е светлината понеже на по-ниските разклонения пак имаш извити изгорели върхове. Изтичащата вода мерил ли си и ЕЦто?
Няма с какво да измеря. Тепърва се уча и "оборудвам". Препоръки за уред ?
В олх имаше евтини китайски по 20тина лева, но бих ти препоръчал на Milwaukee. Ако не ти се дава лев и китайчето ще ти свърши работа. Ph поне мериш нали?
Keep on growing :stone:
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

[/quote]
В олх имаше евтини китайски по 20тина лева, но бих ти препоръчал на Milwaukee. Ако не ти се дава лев и китайчето ще ти свърши работа. Ph поне мериш нали?
[/quote]
Не меря но до сега не е имало проблеми. Имам един от тия смешни уреди дето се забиват в почвата и мерят влага свсетлина и Ph ма те са пълен ташак май. Според него Ph e добре каквото и да значи :) За Ph писалка или тестове ?

Имам някакво вътрешно усещане че светлината е силна. Даже и тоя смешен уред показва над 1000 което май е много.
Като чета из нета много ми прилича на проблем с жегата/светлината ...
Освен това гледам че листата се извиват нагоре което значи много вода май ма може и сума ти други неща. Намалих светлината (щото не мога да вдигам повече лампата ма има димер). И мисля да спра да поливам за известно време.
Много се деморализирах да му се невиди :(
Качвам няколко пресни снимки от днес
Прикачени файлове
IMG_20240411_090814604.jpg
IMG_20240411_091614958.jpg
IMG_20240411_091629428.jpg
IMG_20240411_091941349_BURST000_COVER_TOP.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Пръжнати са с повечко тор очевидно. Когато са преторени те и на жега и силна светлина не могат да издържат, така че и това може да е свързано и да си прав и за него. То всичко е комплексно. По принцип Кристалона е силничък и се понатрупва може би някъде излишъка под формата на соли и тн. Може да поизмиеш, да изтече доста вода, да я махнеш да не киснат в нея и да ставиш да поизсъхне, след което да ториш в силно намалени дози. Като цяло няма да сбъркаш ако ползваш кристалонените схеми с количества наполовина от написаното, даже е по-добре.....А сега даже и на 1/3. Да, като се тори с химийки не е лошо да имаш уреди да си следиш. То и въобще де. Опитай друг път и био, по-лесно е според мен и по-рядко стават преторявания....
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Тва с водата го направих. Намалих и лампата което незнам дали има смисъл. Схемите с кристалона така или иначе ги ползвам една идея по малко. Обаче почвам да се чудя дали не е обратното - като се разцъфтяха да не им достига нещо и като ги измих да стана по зле. Като гледам снимки от преди седмица не е ли класически недостиг на калций и/или магнезий ?!
Въпрос - изгорелите връхчета да ги режа ли ?
Тва е преди седмица и май не прилича на излишък а на недостиг
Прикачени файлове
IMG_20240404_090614928.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

baxyp242 написа: 11 Апр 2024, 12:45 Тва с водата го направих. Намалих и лампата което незнам дали има смисъл. Схемите с кристалона така или иначе ги ползвам една идея по малко. Обаче почвам да се чудя дали не е обратното - като се разцъфтяха да не им достига нещо и като ги измих да стана по зле. Като гледам снимки от преди седмица не е ли класически недостиг на калций и/или магнезий ?!
Въпрос - изгорелите връхчета да ги режа ли ?
Тва е преди седмица и май не прилича на излишък а на недостиг
Не знам трудно ми е да проследя от тук. Изглежда като недостиг на калций, магнезий и тн, но той може да се получи от заключване, тоест не непременно да липсват тези неща, а да са се заключили поради друго, например ако имат в повече азот се заключва еди кое си и така. И ти може да сложиш калции, но да не се оправи, а да се дообърка...Измиването също разджурква всичко и може да се влоши, преди да се подобри.... Просто закучи ли се така, не е много ясно. Те затова и колегите питат мериш ли ец, пх и тн, че да се пробват да дадат диагноза. Според мен не ги бери още, виж дали няма да се освежат все пак, то трябва малко време. Но горнатите връхчета на предишните снимки са си класическо пръжване, прецени кога и след кое е станало. Може би след този калциев незнам какво, който си добавил?
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1565 times

Да, по принцип над 900-1000 им идва в повече ако не прилагаш CO2, но недей повече да гледаш с химия без ПХ метър, ще си спестиш доста проблеми.
Keep on growing :stone:
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Spiral написа: 11 Апр 2024, 14:33 Да, по принцип над 900-1000 им идва в повече ако не прилагаш CO2, но недей повече да гледаш с химия без ПХ метър, ще си спестиш доста проблеми.
Химия ползвам защото за нея намерих инфо а и я има навсякъде. До тук не е имало никакви проблеми. Пак да питам за Ph - има ли смисъл от по евтини уреди или комплект лентички ? Така като гледам никога повече няма да сложа повече от 2 растения - не виждам смисъл да инвестирам в "професионални" уреди.
Ако не е химия какво ? Тия био комплекти колко са читави и колко маркетинг трик ? Препоръка ?
Извинявам се за тъпите въпроси но няма кой друг да попитам .
А уж трябваше да е спокойно хоби :)
офтопик - В една стая имам 2 цветя (бегонии май) дето никога не са виждали слънце - тия цъфнаха да ми се подиграват но с конопа не мога да се оправя явно :(
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”