Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Ph- разтвори

Всичко останало
Семена марихуана
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Какво PH държите на разтворите когато отглеждате с не-органични торове
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 658
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1558 times

6-6.2
Keep on growing :stone:
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Spiral написа: 01 Апр 2024, 16:446-6.2
От кои торове си най-доволен ?
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Advanced hydroponics of Holland или General Hydroponics работя с вторите но по таблица дават едно а аз за да ги направя 2.8.3.0 ЕС трябва от примерно 3мл да направя 11 за цъфтеж и тн на литър
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Ето я таблицата ама нали се сещате че при 1.7 ЕС ще са гладни
Прикачени файлове
IMG_1069.jpeg
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 658
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1558 times

И адвансд, и дженерал съм ползвал, като втората марка повече, ползвах дуо комплекта. После минах на флора нова, които си бяха one part силно концентрирани, винаги съм бил доволен от дженерал като цяло. А това за ецто, да уж би трябвало да са гладни така, но рекорда ми още като почвах го направих именно следвайки таблицата им, даже и с флъшването на всеки 2 седмици в цъфтежа. От тогава дъня по 2.5 3 ец и даже не се доближавам до онези резултати  😁, явно не е там отговора. Даже тогава имаше човек в стаята почти постоянно, на затворен прозорец, при което се очаква нивата на CO2 да са били по-високи и нуждите за храна също по-големи... изкарах от едно растение 20Л 4 седмици вег. без никакви техники 116 гр, а автоматите с него дадоха по 70 гр минимум на 600в натриева, тогава за влагата изобщо не полагах грижи. Друго , което гледах е ,че тези стойности на таблицата са за вода обратна осмоза тоест това ец е чисто само от храна, ама ти нали си имаше филтър, така че няма да е проблем. Въпроса ми е ако толкова добре ти се получават нещата с органика защо искаш да минаваш на химия, или не си гледал органика ,не помня вече.
Keep on growing :stone:
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Spiral написа: 03 Апр 2024, 13:50 И адвансд, и дженерал съм ползвал, като втората марка повече, ползвах дуо комплекта. После минах на флора нова, които си бяха one part силно концентрирани, винаги съм бил доволен от дженерал като цяло. А това за ецто, да уж би трябвало да са гладни така, но рекорда ми още като почвах го направих именно следвайки таблицата им, даже и с флъшването на всеки 2 седмици в цъфтежа. От тогава дъня по 2.5 3 ец и даже не се доближавам до онези резултати  😁, явно не е там отговора. Даже тогава имаше човек в стаята почти постоянно, на затворен прозорец, при което се очаква нивата на CO2 да са били по-високи и нуждите за храна също по-големи... изкарах от едно растение 20Л 4 седмици вег. без никакви техники 116 гр, а автоматите с него дадоха по 70 гр минимум на 600в натриева, тогава за влагата изобщо не полагах грижи. Друго , което гледах е ,че тези стойности на таблицата са за вода обратна осмоза тоест това ец е чисто само от храна, ама ти нали си имаше филтър, така че няма да е проблем. Въпроса ми е ако толкова добре ти се получават нещата с органика защо искаш да минаваш на химия, или не си гледал органика ,не помня вече.
Здрасти отдавна не гледам био просто ми стана интересно защо ги дават таблиците така след като трябва да се добавя 2 или 3 над нормата както по горе описах аз ползвам GHE но не по таблиците а по това да направя точното ЕС и затова ми стана интересно защото горе долу ми се пада по 11мл на литър от Bloom значи за 5 л 55мл bloom
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Каква е схемата ти на торене с GHE? Вег и Цъф
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 890
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Ето за сравнение по 2мл в цъфтеж а за да вдигна ЕС при мен трябва 11мл на литър говориме за grow micro bloom tripart затова те питах каква е твоята формула според 18/6 и 12/12
Прикачени файлове
IMG_1078.jpeg
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 658
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1558 times

grustman написа: 04 Апр 2024, 14:52 Каква е схемата ти на торене с GHE? Вег и Цъф
Еми няма как да ти напиша точно, но както казах последно време все натисках за високо ЕЦ да кажем, че от флора новата ако пише по 2мл/л аз слагам по 3-4мл. Иначе във вег, не слагах над описаното от таблицата, защото много бързо почваха да правят нокти.
Keep on growing :stone:
Публикувай отговор