Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Ph- разтвори

Всичко останало
Семена марихуана
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Spiral написа: 05 Апр 2024, 00:02
grustman написа: 04 Апр 2024, 14:52 Каква е схемата ти на торене с GHE? Вег и Цъф
Еми няма как да ти напиша точно, но както казах последно време все натисках за високо ЕЦ да кажем, че от флора новата ако пише по 2мл/л аз слагам по 3-4мл. Иначе във вег, не слагах над описаното от таблицата, защото много бързо почваха да правят нокти.
Тоест искаш да кажеш че се придържаш към таблиците щото особено за Блум на три-парт серията това което пишат не е така нова макс заслужава ли си и ползваш ли кал маг и каква в толкова голяма разликата в торенето с три-парт и нова макс
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1565 times

grustman написа: 05 Апр 2024, 09:37
Spiral написа: 05 Апр 2024, 00:02
grustman написа: 04 Апр 2024, 14:52 Каква е схемата ти на торене с GHE? Вег и Цъф
Еми няма как да ти напиша точно, но както казах последно време все натисках за високо ЕЦ да кажем, че от флора новата ако пише по 2мл/л аз слагам по 3-4мл. Иначе във вег, не слагах над описаното от таблицата, защото много бързо почваха да правят нокти.
Тоест искаш да кажеш че се придържаш към таблиците щото особено за Блум на три-парт серията това което пишат не е така нова макс заслужава ли си и ползваш ли кал маг и каква в толкова голяма разликата в торенето с три-парт и нова макс
Придържах се към таблицата във вег, а в цъфтеж вече по преценка иначе разликата е че три парта са три бутилки от които трябва да преценям, а новатамакса е една и е по-лесно. Все повече се убеждавам, че по простия подход е по-добър и ефективен.
Keep on growing :stone:
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Spiral написа: 05 Апр 2024, 12:42
grustman написа: 05 Апр 2024, 09:37
Spiral написа: 05 Апр 2024, 00:02

Еми няма как да ти напиша точно, но както казах последно време все натисках за високо ЕЦ да кажем, че от флора новата ако пише по 2мл/л аз слагам по 3-4мл. Иначе във вег, не слагах над описаното от таблицата, защото много бързо почваха да правят нокти.
Тоест искаш да кажеш че се придържаш към таблиците щото особено за Блум на три-парт серията това което пишат не е така нова макс заслужава ли си и ползваш ли кал маг и каква в толкова голяма разликата в торенето с три-парт и нова макс
Придържах се към таблицата във вег, а в цъфтеж вече по преценка иначе разликата е че три парта са три бутилки от които трябва да преценям, а новатамакса е една и е по-лесно. Все повече се убеждавам, че по простия подход е по-добър и ефективен.
А с новамакс ползваш ли кал маг
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1565 times

grustman написа: 05 Апр 2024, 16:03
Spiral написа: 05 Апр 2024, 12:42
grustman написа: 05 Апр 2024, 09:37

Тоест искаш да кажеш че се придържаш към таблиците щото особено за Блум на три-парт серията това което пишат не е така нова макс заслужава ли си и ползваш ли кал маг и каква в толкова голяма разликата в торенето с три-парт и нова макс
Придържах се към таблицата във вег, а в цъфтеж вече по преценка иначе разликата е че три парта са три бутилки от които трябва да преценям, а новатамакса е една и е по-лесно. Все повече се убеждавам, че по простия подход е по-добър и ефективен.
А с новамакс ползваш ли кал маг
В сайта на производителя пише, че при употреба на новамакс няма нужда от калций, тъй като имало достатъчно ,но магнезии според мен все пак трябва да се добавя, може да си вземеш epsom salt ли как беше за магнезия само.
Keep on growing :stone:
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

И за мен новамакс са по-добрата серия .С трипарта без калмаг ще ти се появят липси ,а с новамакс няма такъв шанс освен ,ако не ги оставиш гладни.... .На новамакс примерно по таблица ,ако ти е 0.8 мл/л блум за да вдигна примерно от 1.6 ец(800ппм )до 1.9ец (950ппм )добавям 0.2 мл/л блум ,ако искаш да го направиш 3 ец грубо ще ти трябва максимум двойна доза от това ,което ти е в таблицата .При теб увеличаваш 3.5 пъти дозата ,но торовете ти са в друга форма и комбинация .Но с това е 3 ,ако растенията ти пият много вода и поливаш примерно през ден с такива дози съм убеден ,че ще се преторят.Или трябва да редуваш с по-ниски дози или примерно предварително да сложиш в почвата бавноразпадащи се торове ,които никога не могат да ти преторят растенията и просто да ги наблюдаваш ,кога можеш да им дадеш още газ до ламарината 😀 . колкото повече толкова повече казал мечо пух
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

HULKKUSH написа: 05 Апр 2024, 17:58 И за мен новамакс са по-добрата серия .С трипарта без калмаг ще ти се появят липси ,а с новамакс няма такъв шанс освен ,ако не ги оставиш гладни.... .На новамакс примерно по таблица ,ако ти е 0.8 мл/л блум за да вдигна примерно от 1.6 ец(800ппм )до 1.9ец (950ппм )добавям 0.2 мл/л блум ,ако искаш да го направиш 3 ец грубо ще ти трябва максимум двойна доза от това ,което ти е в таблицата .При теб увеличаваш 3.5 пъти дозата ,но торовете ти са в друга форма и комбинация .Но с това е 3 ,ако растенията ти пият много вода и поливаш примерно през ден с такива дози съм убеден ,че ще се преторят.Или трябва да редуваш с по-ниски дози или примерно предварително да сложиш в почвата бавноразпадащи се торове ,които никога не могат да ти преторят растенията и просто да ги наблюдаваш ,кога можеш да им дадеш още газ до ламарината 😀 . колкото повече толкова повече казал мечо пух
Евала , благодаря
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

А тези които работят с GHE какви дози слагат в цъфтеж от Блум или общо всичко?
Публикувай отговор