Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Дневника на areve

Семена марихуана
areve
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Мар 2024, 07:04

Здравейте, току-що проверих бебетата. Отворих сълфетката и видях ч вече са пуснали коренче, ще добавя снимка след малко. Днес е време да си забъркам почвата и да ги сложа на прозореца/терасата. Мисля да ползвам компост, ако имам във градината. Другият вариант е торф. Като цяло избягвам химии, стремя се да правя всичко с подръчни материали, органично. Ще ви кажа какво съм измислил.
Четох по тази тема усилено и мисля да си направя тор от коприва.
Отделно мисля да се разходя малко да видя мястото за градинката да го разхледам и понауча хубаво. Само едно ме притеснява прогнозите са за облачно време следващите няколко дни, а аз точно сега трябва да ги посадя. Точно в този уязвим период не искам да стресирам растенията но такъв ми е късмета :D
Отварям темата за да мога да следя прогреса, отделно да задавам някакви въпроси. Да търся решение на даден проблем и т.н
Сега имам един въпрос, ще мога ли да си набавя абсолютно всичко което ми е нужно, собственоръчно. От почва до торове. Целта на този дневник е точно това, да разбера дали мога сам да си направя/набавя всички нужни "материали". Без да се налага да купувам каквото и да е било. Пък ако някой като мен си е наумил да прави същото. Дневникът ми може да е от полза, за да си направи всеки сметка, дали е добра идея тва което смятам да направя, да се научи от някоя моя грешка и т.н
С риск да се повторя, ще ми бъдат от полза всякакви съвети.
Може да ударите едно рамо, като например да ме светнете с някой добър източник на хранителни вещества (По възможност да бъде направи си сам. Все пак около това се върти дневника)
Ще помоля админите да изтрият първият ми пост :)
Каквото посееш такова ще жънеш :roll:
areve
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Мар 2024, 07:04

Предната снимка беше бъгната, за това качвам нова
Ся ми изкочи една мъдра мисъл, става ли да използвам почва от оранжерия във която е гледано предимно домати и краставици. Ако отговора е не, помислил съм за втори вариант. Почва от саксия (гледани са цветя в почвата). Просто най-близкото мястото от където мога да закупя почва е на 30км, в града и за това търся такива "първобитни" решения.
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
Каквото посееш такова ще жънеш :roll:
areve
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Мар 2024, 07:04

Здравейте, намерих някаква тор останала от преди. Добре ли ще е да я дам на растенията съответно - как, по колко и кога.
Едното е
"Балансиран РК Тор с 5 макроелемента"
Фосфор
Калций
Магнезий
Сяра
Калций
Чудя се дали да не сложа малко от това в почвата за разпада
Второто е
"Изсушен органичен тор NP 2-3"
Та кажете ми изобщо имат ли приложение тези торове или?
Каквото посееш такова ще жънеш :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”