Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

ПРЕСТЪПНИЦИ В УНИФОРМА

Всичко останало
Семена марихуана
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 374
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 348 times

Ако прецените, че темата не е за тук, изтриийте я ! Но смятам, че си е много на място, защото легализация в България няма как да се случи , докато за едни може, а за други не може, докато се вкарват в затвора хлапетии с по цигара марихуана , а в същото време тировете и корабите с кокаин, хероин и т.н. се движат необезпокоявано, докато тези , които са призвани да борят престъпността , си пият кафето с контингента и прибират такса спокойствие от тях , докато работят на принципа "да ударим чуждото, за да върви нашето ", легализация няма да видим. Идеята ми е тук да споделяма статии, истории,снимки на "служители на реда", които тормозят гражданите, карат дрогирани, прибират рушвети, въртят далавери, участват в наркоразпространението и други.... Публикувам един сравнително нов случай в развитие...
Пиян полицай предизвиква катастрофа, колегите му се чудят какво да го правят
Пиян полицай предизвиква две катастрофи. Преследван от колегите си в крайна сметка е заловен при втората, при която е пострадала и бременна жена. За щастие тя се разминава с уплаха, но униформеният, който се почерпил за рождения си ден и решил да са качи в нетрезво състояние на колата си, така и не става ясно дали ще бъде преследван от закона. Причина за тези съмнения е написаното от брата на пострадалата жена, който е писал лично до Диана Русинова. Самата тя още в деня на катастрофата алармира за този случай. В автомобила, управляван от полицая са намерени и бутилки райски газ. След катастрофата край Чепинци колата е изоставена в канавката, а след това е изгоряла.

Ето и стряскащата история за пияния полицай:

Ето това е останало от автомобила, който предизвика ПТП снощи на околовръсното в близост до с. Чепинци.

Оказа се, че водачът, който при маневра изпреварване на забранено за това място е отказал полеви тест за алкохол и наркотици. Той също така е служител на МВР в СПС (Специализирани полицейски сили). Жената, с която живее също е служител на МВР във Второ РУ (според анонимна информация постъпила до мен).

В автомобила имаше флакони наподобяващи т. нар. “райски газ”, балони и бутилки вероятно с водка.

Странно защо този автомобил беше изоставен в канавката и часове по-късно изгоря.

Питам се какви хора работят в МВР и ни “пазят”?
Макар, че темата вече вероятно Ви е омръзнала, споделям какво ми написа братът на жената, която пострада при ПТП-то на Околовръсното в София, предизвикано от служител на МВР от СПС. Ще оставя на Вас изводите за състоянието, в което се намира родната полиция:

"Здравейте Г-жо Русинова,

Уважение към Вас!
В отговор ви пише, брат на потърпевшата бременна с близнаци жена.
Вчера 11.03.2024 около 12:30 на обяд, сестра ми тръгва от дома си в с. .... в посока бул. Ботевградско шосе, за да направи кратък пазар. Избрала най-ненатоварените обедни часове от деня. Управлява Шевролет Спарк, с рег. номер СВ5314ТМ.
Около 12:40 подминава разклона за с. Чепинци и забелязва сив криволичещ автомобил, който се движи срещу нея (Фолксваген Голф 4 с рег. номер СВ0953ТК).
В близост няма никакви други автомобили! Най-близкото МПС е ТИР, който се движи на над 100 м зад Голфа.
Водачът на Голфа не е предприемал маневри за изпреварване, но видимо неадекватно навлиза в насрещната лента, в която пътува сестра ми. В опита си да избегне челен удар, тя предприема маневра наляво, тъй като отсрещната кола е вече близо до нейния банкет. В момента на разминаването, водачът на Голфа прави маневра, за да се върне в неговата лента и удря автомобила на Десислава отдясно. Шевролетът се завърта на пътното платно и излита в канавката, на едната си страна.
Катастрофата става непосредствено до “Бумитспед” ООД, склад Чепинци.
Първите хора, които оказват помощ на сестра ми са шофьорът на тира, който е пряк свидетел на случилото се и служител на “Бумитспед”.
В това време водачът на Голфа прави опит да избяга, но е пресрещнат от полицейски патрули, които вече го издирват за друго ПТП, от което е избягал непосредствено преди това.
Хората подават сигнал на 112, линейката се отзовава за минути и сестра ми е откарана в болница “Света Анна”. Като изключим охлузванията и натъртванията, тя и бебетата са невредими!
С мъжа ѝ вече бяхме в болницата, когато дежурният полицай ни посъветва да се върнем на местопроизшествието, след като я изпишат, за да могат полицаите и следователите да снемат, и нейните показания, както и да ѝ направят тест за алкохол.Тримата пристигаме на мястото, където намираме поне 6 полицейски автомобила, около 20 служители на реда, плюс жандармерия.
Изключително спокойна и интересна ситуация.
Ето няколко конкретни цитата от разговорите с някои от полицаите там:
“Какво да ти кажа… Той (шофьорът на Голфа) е полицейски служител. Видимо пиян, а и най-вероятно не само. Ти ако го видиш… абсолютно неадекватен. Той даже ни скачаше и на нас!"
Днес имал рожден ден и се почерпил. А това е колата на жена му. Има и стикер на МВР.
Вдигнаха ни всичките на крак, понеже е направил още една катастрофа до Казичане и оттам е избягал насам. Направихме невъзможното да го заловим веднага (и тук съм абсолютно съгласен!). Тука са всичките началници.”
Аз: Разбрах Ви. Благодаря Ви за всичко! И все пак искам да попитам, какви тестове са му направени?
-Той отказва да му се направят всякакви тестове.
-Как така се отказва? А и това няма ли да утежни неговото положение?
-Е разбира се! Вижте сега ние ще се погрижим. Вие не го мислете това, важното за вас е, че сестра ви е добре.
Хубаво де, но вече минава 16:30, сестра ми продължава да дава показания на следователите, духа на дрегера, а на видимо нетрезвия все още не му вземат проба.
В един момент се приближава друг полицай: “Абе, ние ще го задържаме ли тоя, че да знам дали да му взимаме пистолета, или? И нещо му било зле сега.”
Казаха ни, че ще го откарат с линейка, за да му направят кръвен тест и толкова. Оттам нататък, експертиза, дело… Длъжни сме да следим.
Както се казва: Ще видим…
В крайна сметка какво спокойствие имаме на пътя? Една кола на цялото шосе и то пиян полицай насред обяд кара срещу теб, да те убие.
Последен цитат:
“Опитваме се да се изчистим от такива, ама този е един от многото!”
И кой е Този, така и не разбрахме".
Полицай удари кола с бременна жена: Часове по-късно автомобилът му пламна
Полицията проверява служител на реда след катастрофа с друг автомобил на Околовръстното шосе в София. Той е отказал проба за алкохол и наркотици.

Снимки, направени минути след инцидента показват, че на седалката до шофьора има бутилка с водка, балони и флакони с райски газ. Часове по-късно колата пламва и изгаря.

Според Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики може да се подозира умишлен палеж.

„Аз не мога да спекулирам с темата. За мен обаче нямаше някаква друга видима причина поради която този автомобил да се запали. За мен ако не е запален умишлено, би било твърде странно“, каза тя.

Оказва се, че полицаят преди да се удари в автомобила на Околовръстното шосе на столицата, се е блъсна в камион за боклук и е избягал. При втория удар той е криволичил по пътя и блъска автомобил, управляван от бременна жена.

За щастие няма загинали и ранени, но служителят на реда се опитва да избяга и после става ясно, че проба за алкохол и наркотици е взета в болницата.

„Ние разполагаме със снимки от самия автомобил, направи ни впечатление, че задната джанта е абсолютно изгоряла. Другото – капака беше отворен, а няколко часа по-късно беше затворен. Наши колеги и автоексперти ни посочиха, че за да се стопи джантата – трябва да има много висока температура, което обикновено се случва, когато има някакъв катализатор, който е възпламенил автомобила“, каза още Русинова пред БТВ.

Тя се надява, че полицаят ще бъде трайно отстранен, а наказанието ще е по-голямо, защото се е опитал да избяга от мястото на инцидента.
Цивилен полицай удари с автомобила си камион и кола, а след това отказва да даде проби за алкохол и наркотици. Часове след катастрофата колата му изгоряла мистериозно. Служителят на МВР е отстранен от длъжност, а по случая е назначена комплексна проверка, съобщи БНТ.

Служителят на МВР първо се блъска в камион за боклук край Казичане и бяга от инцидента. След това предизвиква катастрофа с друг автомобил, шофиран от бременна жена.

"Шофьорът на камиона, който е ударил, подава сигнал към 112, а после започва преследване по думи на полицията, което завършва с въпросната кола, която е ударена. На мен ми е странно как хем са го преследвали от Казичане до Чепинци, хем пък в един момент се оказва, че той удря жената и след 7,8 минути започват да пристигат полицейски коли. Много странна история", разказа пътният експерт Диана Русинова.

По данни на бременната жена, колата на полицая е криволичела на пътя, а тя се е опитала да избегне челен удар.

"МВР потвърдиха, че е отказал проби за наркотици и алкохол", потвърди Диана Русинова.

В колата на униформения са открити алкохол и флакони с райски газ. Малко след това колата избухва в пламъци.

"Тя е била запалена 9 вечерта след това, спекулира се, че са искали нещо да прикрият, но факт, която е направена от наш експерт, че вътре на пасажерското място имаше бутилка водка, флакони с райски газ и балони", обясни още Диана Русинова.

Това е пореден инцидент с полицай зад волана. Само преди седмица автомобил със сигнална лампа влезе в насрещното на булевард "Цариградско шосе" и премина между мантинелите. От СДВР потвърдиха, че колата е управлявана от служител на пътна полиция, на който е съставен акт за нарушение. Образувана е и дисциплинарна проверка.
Източници: https://fakti.bg/bulgaria/864442-pian-p ... -go-pravat
https://fakti.bg/krimi/864998-policai-u ... -mu-plamna
Прикачени файлове
golf 4.png
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 374
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 348 times

Малко снимки от случая, да не съм голословен - може да се сравни всичко - автомобили , рег. табели и т.н.
Прикачени файлове
429580901_10232467336296288_6376483490414417601_n.jpg
430107988_10232467337736324_5455585912965986041_n.jpg
430087191_10232467351696673_8184198231026637945_n.jpg
430789331_10232467337416316_5793551879779151172_n.jpg
430074139_10232467337696323_1198436305777807584_n.jpg
430130327_10232467336176285_1458738294345291409_n.jpg
430464195_10232467336056282_7591876850432852580_n.jpg
Screenshot 2024-03-19 at 13-33-54 Facebook.png
430064301_10232471243553967_9134629404766747299_n.jpg
431296245_10232471536281285_8583219355389969251_n.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3195
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7126 times
Been thanked: 4750 times

Аз съм ЗА да събираме подобни истории тук! Нека да умират от срам парцалите като Симона от 1во районно и всичките останали, то са си срам за самата полиция и колегите си, които евентуално са съвестни. Те трябва да си ги изчистят, не да ги крият и толерират. Като идват да ни следят дали гледаме по едно растение в гардероб, за да ни съсипят живота, нека да го виждат това най-отгоре!
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 374
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 348 times

Един кокошкарски случай спрямо по-горния , но по пътя на логиката бихте се досетили какво става с конфискуваните алкохол и наркотици и бихте направили аналогия, дали се унищожават колко се унищожават.... За справка спомнете си за митничаря от миналата година дето си джиткаше с 15 кила марихуана .Тази мярка с уж унищожаването на ментетата трябва уж да защитава авторското право и интелектуална собственост и реномето на марките дрън, дрън. 30 чувала дрехи и сума ти други неща, надали има 30 гърла на главата си да ги облича, гаранция са се препродавали....
Митничар прибрал в свой склад стоки-менте, вместо да ги унищожи
Пр извършените обиски спецполицаите се натъкнали на около 30 чувала с облекла, неправомерно означени със запазени търговски марки
Служители на ГД „Борба с организираната престъпност“ са осъществили специализирана операция в Бургас, съобщиха от МВР.
В хода на специализираната операция, при напускане на складова база на Безмитна зона – Бургас, спецполицаите задържали 62-годишен служител на териториалната митническа дирекция в черноморския град.
При претърсване на личния му автомобил са иззети опаковани около 30 тениски, носещи логото на запазени търговски марки, и 10 стека цигари без бандерол от различни марки, а други 6 чувала с имитиращи облекла са открити в дома му.
В рамките на работата по случая последвало претърсване и в складово помещение, ползвано от задържания митнически служител и от 46-годишен мъж. Там спецполицаите се натъкнали на още около 30 чувала с облекла, неправомерно означени със запазени търговски марки.
Двамата мъже са оставени в ареста за срок до 24 часа. Предстоят разпити и на още един човек, обект по разследването. Действията по образуваното досъдебно производство продължават под наблюдението на прокуратурата.
Източник: https://fakti.bg/bulgaria/866154-mitnic ... -unishtoji
Прикачени файлове
Screenshot 2024-03-19 at 21-26-04 Митничар прибрал в свой склад стоки-менте вместо да ги унищожи.png
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 374
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 348 times

А тестове за алкохол, за наркотици?
Патрулка влезе в насрещно, помете жена
02 Април 2024, Вторник, 16:28 ч.
Автор: Флагман.бг

За щастие няма тежко пострадали в катастрофата

Патрулка на Пътна полиция навлезе в насрещното движение и удари автомобил, управляван от млада жена, съобщава "Труд news". Инцидентът се случи преди броени минути на излизане от паркинга на "Джъмбо Плаза" в посока "Ботевградско шосе".

Жената, управляваща тъмнозеления си автомобил, бе заела правилната дясна лента за движение. Спускайки се да излезе от търговския комплекс и без да подозира, че към нея се задава автомобил в насрещното, тя бе пометена от служителите на реда.

Предната част на колата е доста смазана, а шофьорката - видимо притеснена от удара. Засега не е ясно защо катаджиите са навлезли неправилно и по какви причини решават да шофират в същата лента. За щастие няма тежко пострадали в катастрофата.

Междувременно очевидци цъкаха с език, плескайки се по челото. Няколко участници в движението слязоха от колите си, за да успокоят младата шофьорка, която се озова в инцидент, без да е шофирала в нарушение.
Източник: https://www.flagman.bg/article/317891
Прикачени файлове
Източник: https://www.flagman.bg/article/317891
Източник: https://www.flagman.bg/article/317891
Източник: https://www.flagman.bg/article/317891
Източник: https://www.flagman.bg/article/317891
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 374
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 348 times

Един случай от преди 4 години в развитие. А бе бяха си готови да сготвят човека , но се размириса на лайна и го потулиха набързо... Малко лирическо отклонение преди същественото - събирам информация и доказателства относно синовете на криминален полицай от въпросния град , които "без той да знае" продават амфетамини , метамфетамини и каквото друго се сетите в количества от рода на няколко килограма......
"Сякаш беше имитация на претърсване". Как журналист в Силистра се оказа в ареста за наркотици
Разследващ журналист, а изведнъж – хванат с наркотици. Това е резултатът от една история в Силистра, описана от полицията. Погледната през други очи обаче, картината се променя до неузнаваемост. Ето фактите.

Става дума за разследващия журналист на свободна практика и граждански активист Димитър Пецов, известен с делата за достъп до информация, които от години води срещу общината в Силистра. Преди дни е задържан с общо над 40 грама 4 различни вида наркотици в колата си. 24 часа по-късно е освободен без обвинение и без да му бъде определена мярка за неотклонение. Последното му искане по Закона за достъп до обществена информация (ЗДОИ), пуснато малко преди ареста, е свързано със самоличността на анонимен дарител на местната полиция.
Кой е Димитър Пецов?

Димитър Пецов от около 2 години е сътрудникът на Антикорупционния фонд в дунавския град. През 2017 г. печели наградата „Златен ключ“ на Програма „Достъп до информация“, след което създава група „Граждански контрол“ във Фейсбук. С времето инициативата му обединява повече хора, настояващи за прозрачност на местните власти, включително и чрез присъствие на заседания на Общинския съвет в Силистра и на различни обществени обсъждания.

През август 2018 г. Пецов е нападнат в дома си от неизвестен мъж, въоръжен с метална тръба, който му чупи едната ръка. Въпреки че потърпевшият свидетелства кой според него е предполагаемият нападател, прокуратурата не открива достатъчно доказателства и разследването за нанесената му средна телесна повреда е спряно без по него да бъде привлечен обвиняем.

През февруари тази година Пецов подава нов сигнал – този път за заплаха. Журналистът твърди пред прокуратурата, че координаторът на местната структура на ГЕРБ Тодор Тодоров се е заканил да го „смачка“. Доказателства в подкрепа на неговата версия обаче отново не са открити и проверката завършва с отказ за образуване на досъдебно производство.

"Много от нещата, които аз върша, дразнят"

„Много от нещата, които аз върша, дразнят. Манталитетът е такъв, не е прието така да се действа, културата явно не го позволява и аз се опитвам да променя стереотипа. Постоянно срещу мен има закани, заплахи“, сподели Пецов пред Свободна Европа.

Той е един от последните събеседници на журналиста Милен Цветков в новото му предаване „Алтернатива“ преди да загине в тежката катастрофа в София навръх Великден. На 16 април Пецов разказва пред Цветков за разследване на Антикорупционния фонд, според което през последните 3 години общината в Силистра е застраховала при една и съща фирма имуществото си без да провежда конкурс.
Заявление за информация до местната полиция

Само 5 дни преди ареста си за притежание на наркотици, Димитър Пецов подава поредното си заявление за достъп до информация. То е адресирано до Областната дирекция на МВР в Силистра с искане да бъде разкрита самоличността на анонимния дарител, който осигурява храни и напитки за полицаите, охраняващи контролно-пропускателните пунктове (КПП) в града.

"Публикувах заявлението за достъп до информация и написах, че трябва да знаем кой дарява на полицията"

„Публикувах въпросите в моя профил във Фейсбук и в групата „Граждански контрол“, която администрирам. Публикувах заявлението за достъп до информация и написах, че трябва да знаем кой дарява на полицията. Става въпрос за хиляди левове и публикациите по темата дават основание за извод, че в случая надделява общественият интерес да се разкрие самоличността на дарителя. На това основание искам информация откъде са храните, кой е снабдителят и спазени ли са всички изисквания на закона“, разказва журналистът пред Свобода Европа с уточнението, че е подал заявлението си на 27 април и по него все още няма отговор.
Полицейска проверка и отвеждане без обяснение

На 2 май той е спрян с колата си от полицейски патрул, който му сигнализира със звуков и светлинен сигнал да отбие в страни. Първоначално униформен служител на МВР му иска само документите за колата, но след това се приближава негов колега, който се легитимира като работещ в „Криминална полиция“. Той обяснява на Пецов, че трябва да отидат заедно до местното полицейско управление без обаче да го информират нито каква е причината за проверка, нито защо искат да отиде с тях до управлението.

"Полицаят до мене питаше дали съм притеснен"

„Викали са ме да давам различни обяснения и аз предположих, че причината е някоя моя публикация. Затова не направих проблем, не предполагах, че може да се стигне до такава крайност. Единият полицай се качи в колата ми, другите също тръгнаха и минахме цялата главна улица през града. Полицаят до мене питаше дали съм притеснен. Когато паркирахме пред полицията ме попитаха дали имам нещо незаконно в автомобила. Аз им отговорих, че нямам. Тогава ми казаха, че ще правят претърсване на автомобила по Закона за МВР“, разказа журналистът.
Претърсване без поемни лица

По думите му обискът продължава по-малко от минута, като полицате не са пожелали да отвори багажника на колата си. Един от тях намира в джоба на гърба на облегалката на шофьорската седалка пакет, увит в черен найлон, който Пецов твърди, че до този момент нито е виждал, нито е знаел, че се намира в колата му.

"Какво е това, г-н Пецов, какви са тези неща, с които се занимавате?"

„Отвориха вратите, мисля, че единият отвори и жабката, но много бързо я затвори. Нещата много бързо приключиха с ровенето – сякаш беше имитация на претърсване. Ключовете бяха в мене и в багажника не търсиха въобще. Още като откриха пакета започнаха да викат: „Какво е това, г-н Пецов, какви са тези неща, с които се занимавате?“ А то още не беше ясно какво е – преди да са разгънали пакета. Беше натъпкан с какви ли не видове наркотици, когато го отвориха“, добави журналистът пред Свободна Европа.

Той отказва да подпише протокола от претърсването, защото на него не присъстват поемни лица, които да наблюдават като независими свидетели действията на униформените. След това Пецов е задържан за 24 часа, а полевият тест на намерените в колата наркотици установява следното: 11.7 грама екстази, 7.2 грама хероин, 13 грама амфетамин и 7.2 грама канабис.

"Аз съм виждал като обискират хора – претърсването отнема понякога повече от час"

„Много бързо стана. Аз съм виждал като обискират хора – претърсването отнема понякога повече от час и на място задържат притежателят (на наркотиците), викат поемни лица. Тука нямаше такова нещо и затова отказах да подпиша протокола. Вдигнах ръце и им казах да действат по сценария и да правят каквото искат. На теста ме питаха какво е това в пакета, отговорих им: „Нямам представа. Явно някой е измислил истрията, но не е достоверна, защото никога не съм имал общо с наркотици“, каза още Димитър Пецов.
Без коментар от МВР и прокуратурата

Свободна Европа отправи въпроси до полицията в Силистра каква е била причината за претърсването на колата на Пецов и защо не са били извикани поемни лица. Говорителят на местната ОД на МВР Красимира Радева обаче ни препрати към Окръжната прокуратура в града.

„Това по време на разследването ще се уточни. Това го решава наблюдаващият прокурор, който е от Районната прокуратура. Има образувано досъдебно производство, това е за момента, което мога да кажа“, заяви говорителят на Окръжната прокуратура в Силистра Ивелин Чафаланов.

"Изобщо не мога да допусна, че би се занимавал с това, в което се опитват да го обвинят"

Директорът на Антикорупционния фонд Бойко Станкушев коментира пред Свободна Европа, че с колегите му имат отлични впечатления от Пецов като журналист и човек: „Изобщо не мога да допусна, че би се занимавал с това, в което се опитват да го обвинят. Той е силно вярващ и религиозен човек, активно спортува и съм забелязал, че по време на наши сбирки не консумира алкохол и на пуши. За мен е важен въпросът дали са спазени всички изисквания по Закона за МВР при неговата проверка, задържане и обиск. Това, което знам до момента е че има нарушения и пази Боже да не се окаже, че това е постановка, в която той е вкаран с цел да бъде дискредитиран.“

Станкушев припомни, че когато Пецов подава жалба, че е заплашван, от Антикорупционния фонд публично са го защитили. Ръководителят на разследващата неправителствена организация обобщи, че макар да няма доказателства в тази посока, „имам убеждението, че вероятно това е един опит за сплашване, защото той е настъпил нечии интереси“.
МВР прави вътрешна проверка за ареста на Димитър Пецов в Силистра


Служители на Главната дирекция „Национална полиция“ в МВР са командиравани от София в Силистра, за да проверят обстоятелствата около ареста на местния журналист на свободна практика и граждански активист Димитър Пецов, който беше задържан с наркотици на 2 май. Това съобщи самият Пецов пред Свободна Европа, а от пресцентърът на вътрешното министерство потвърдиха официално.

По думите му той е бил извикан в петък от проверяващите, за да им разкаже подробностите около задържането си, при което твърди, че спрелите го полицаи са извършили няколко нарушения.
Задържането и претърсването

Както Свободна Европа писа преди седмица, Пецов е бил спрян с колата си за проверка, след което униформените са го накарали да отидат заедно до Районното полицейско управление като един от тях се е качил до него в автомобила му. Подобно действие от страна на полицията обаче не е предвидено нито в Закона за МВР, нито в Наказателно-процесуалния кодекс.

След пристигането пред сградата на полицията, служителите на МВР са започнали да претърсват колата на Пецов без да му обяснят каква е причината за това. По-малко от минута по-късно един от тях е открил пакет с над 40 грама 4 различни вида наркотици в джоба на облегалката на шофьорската седалка. При претърсването обаче не са били извикани поемни лица, които да наблюдават действията на полицаите. Димитър Пецов твърди, че не знае как въпросният пакет е попаднал в колата му.

„Много бързо стана. Аз съм виждал като обискират хора – претърсването отнема понякога повече от час и на място задържат притежателят (на наркотиците), викат поемни лица. Тука нямаше такова нещо и затова отказах да подпиша протокола. Вдигнах ръце и им казах да действат по сценария и да правят каквото искат. На теста ме питаха какво е това в пакета, отговорих им: „Нямам представа. Явно някой е измислил историята, но не е достоверна, защото никога не съм имал общо с наркотици“, разказа Пецов пред Свободна Европа.

По случая има образувано разследване за притежание на наркотици, но журналистът все още не е привлечен към наказателна отговорност. Той е призован в понеделник следобяд, за да му бъде предявено обвинението.
Дейността на Димитър Пецов

Димитър Пецов от около 2 години е сътрудникът на Антикорупционния фонд в Силистра. През 2017 г. печели наградата „Златен ключ“ на Програма „Достъп до информация“, след което създава група „Граждански контрол“ във Фейсбук. През август 2018 г. е нападнат в дома си от неизвестен мъж, въоръжен с метална тръба, който му чупи едната ръка. Въпреки че потърпевшият свидетелства кой според него е предполагаемият нападател, прокуратурата не открива достатъчно доказателства и разследването за нанесената му средна телесна повреда е спряно без по него да бъде привлечен обвиняем.

През февруари тази година Пецов подава нов сигнал – този път за заплаха. Журналистът твърди пред прокуратурата, че координаторът на местната структура на ГЕРБ Тодор Тодоров се е заканил да го „смачка“. Доказателства в подкрепа на неговата версия обаче отново не са открити и проверката завършва с отказ за образуване на досъдебно производство.

Само 5 дни преди ареста си за притежание на наркотици, Димитър Пецов подава поредното си заявление за достъп до информация. То е адресирано до Областната дирекция на МВР в Силистра с искане да бъде разкрита самоличността на анонимния дарител, който осигурява храни и напитки за полицаите, охраняващи контролно-пропускателните пунктове (КПП) в града. До момента все още не получил отговор.
"Прозрачно скалъпена история". Обрат по делото за дрога срещу журналиста Димитър Пецов
урналистът на свободна практика от Силистра Димитър Пецов, който миналата пролет беше задържан и обвинен заради открити наркотици в колата му, вече не се разследва за притежание на дрога. Вместо това местната Окръжна прокуратура се насочва към версията, че забранените вещества са му били подхвърлени с цел да бъде набеден.

Това става ясно от постановление за частично прекратяване на разследването, постановено на 22 февруари от заместник окръжния прокурор на Силистра Свилен Тодоров, съобщи пред Свободна Европа самият Пецов. Информацията беше потвърдена и от директора на Антикорупционния фонд Бойко Станкушев, чийто сътрудник е силистренският журналист.

Димитър Пецов е местен журналист и активист, който активно използва Закона за достъп до обществена информация и следи дейността на местните институции. След негово питане за дарения за областната полиция, той е спрян за проверка и в колата му са открити наркотици.

Свободна Европа потърси за коментар говорителя на местната Окръжна прокуратура и неин зам.-ръководител Ивелин Чафаланов, който заяви, че досъдебното производство по случая все още не е приключило. Помолен да потвърди, че то е прекратено в частта срещу Пецов, Чафаланов каза, че не е запознат. След това отказа да провери какъв е моментният развой на делото, защото е „под карантина“.
Претърсването

Както Свободна Европа писа, на 2 май 2020 г. Пецов е спрян с колата си за полицейска проверка, след което униформените го карат да отидат заедно до Районното полицейско управление като един от тях се качва до него в автомобила. Подобно действие от страна на полицията обаче не е предвидено нито в Закона за МВР, нито в Наказателно-процесуалния кодекс.

След пристигането пред сградата на полицията, служителите на МВР започват да претърсват колата на Пецов без да му обяснят каква е причината за това. По-малко от минута по-късно един от тях открива пакет с над 40 грама 4 различни вида наркотици в джоба на облегалката на шофьорската седалка.

При претърсването обаче не са извикани поемни лица, които да наблюдават обиска. Пецов твърди, че не знае как въпросният пакет е попаднал в колата му и действията на полицаите са приличали на „имитация на претърсване“.

Комитетът за защита на журналистите призова за сваляне на обвиненията срещу Пецов.

Случаят предизвика международна реакция. Базираният в Ню Йорк Комитет за защита на журналистите призова българскуте власти да свалят обвиненията, повдигнати на Пецов. Междувременно МВР образува своя вътрешна проверка, но резултати от нея досега не са обявявани публично.

Свободна Европа отправи запитване по телефона до пресцентъра на местната полиция как е завършила тази проверка, но оттам поискаха въпросите да бъдат изпратени писмено. До публикуването на този текст редакцията не е получила писмени отговори от МВР.
Доказателствата

По думите на Пецов основната причина за прекратяването на разследването в частта му за наркотиците, намерени в колата му, е обстоятелството, че прокуратурата не е установила категорични доказателства, свързващи го с дрогата. Става въпрос за пакет с 11.7 грама екстази, 7.2 грама хероин, 13 грама амфетамин и 7.2 грама канабис.

По делото обаче има данни, че той е пипан от друг човек. Това е осъжданият за източване на банкови карти в чужбина Марин Игнатов, по прякор Мънчито, съобщи журналистът още през октомври миналата година във фейсбук.

Тогава двамата бяха призовани на очна ставка в силистренската полиция. На нея Игнатов заявява в качеството си на свидетел, че е купил наркотици от Пецов, но при сделката е пипал и друг пакет, който впоследствие му е върнал. Версията на Мънчито е, че в онзи момент журналистът е бил с ръкавици.

Тези показания не са оценени като достоверни, тъй като разследването срещу Пецов вече е прекратено. Освен това Игнатов има мотив да свидетелства, тъй като между него и журналиста е имало спорове. Поводът за тях е разпространена от Пецов във фейсбук статия за осъдителни присъди на Мънчито и брат му Георги Игнатов от 2015 г.

Сътрудникът на Антикорупционния фонд обобщи, че Окръжната прокуратура е приела, че по случая липсват доказателства, които да опровергават категорично тезата му, че дрогата е подхвърлена в колата му.
"Глупави грешки"

„Това е една прозрачно скалъпена история, изпълнена с глупави грешки от фактическия извършител“, коментира пред Свободна Европа Бойко Станкушев от Антикорупционния фонд, визирайки именно Игнатов.

Основният въпрос в случая според Станкушев е „кои са тези тъмни сили, които имат толкова голямо влияние, че да съчинят подобен сценарий с цел буквално да елиминират един човек, който честно си върши работата“.

По думите му Димитър Пецов е „един от най-критичните гласове на българската журналистика в тази част на България и е известен с редица публикации и изявления по отношение на най-влиятелните и свързани с властта фактори в Силистра“.

„Този казус е пореден епизод от многобройните опити за брутална саморазправа със свободното слово в България и въпреки че случаят завърши с професионално и честно прокурорско постановление, поводът за тревога остава“, добави Станкушев.

Смятам, че тук са участвали много хора и се надявам да се стигне до поръчителя.
Димитър Пецов

Самият Пецов заяви пред Свободна Европа, че оттеглянето на обвиненията срещу него потвърждават това, което твърди „от самото начало“ – че наркотиците са подхвърлени в автомобила му с цел той да бъде задържан, обвинен и осъден за притежанието им.

„Смятам, че тук са участвали много хора и се надявам да се стигне до поръчителя. [...] Донякъде съм изненадан от категоричността, с която прокуратурата взима решението [за продължаване на делото в посока набеждаване], защото по-скоро очаквах разследването просто да бъде прекратено поради липса на доказателства“, добави журналистът на свободна практика.
Кой е Димитър Пецов?

Той е сътрудник на Антикорупционния фонд от няколко години, но е познат с активната си гражданска дейност в Силистра още преди това. Два пъти е награждаван от Програма „Достъп до информация“ със „Златен ключ“ и създава групата „Граждански контрол“, която активно следи дейността на местния Общински съвет.

През август 2018 г. Пецов е нападнат в дома си от неизвестен мъж. Въпреки че потърпевшият свидетелства кой според него е предполагаемият нападател, прокуратурата не открива достатъчно доказателства и разследването за нанесената му средна телесна повреда е спряно без да бъде привлечен обвиняем.

През февруари 2020 г. Пецов подава нов сигнал – този път за заплаха. Журналистът твърди, че координаторът на местната структура на ГЕРБ и настоящ водач на изборната листа на партията в града Тодор Тодоров се е заканил да го „смачка“. Доказателства в подкрепа на неговата версия обаче отново не са открити и проверката завършва с отказ за образуване на досъдебно производство.

Само 5 дни преди ареста му в началото на май 2020 г., Димитър Пецов подава поредното си заявление за достъп до информация. То е адресирано до Областната дирекция на МВР в Силистра с искане да бъде разкрита самоличността на анонимния дарител, който осигурява храни и напитки за полицаите, охраняващи контролно-пропускателните пунктове (КПП) в града по време на извънредното положение заради епидемията от коронавирус.

Директорът на местната полиция Юлиян Караславов отговаря, че не разполага с тази информация и затова препраща заявлението на Пецов към областния управител Ивелин Статев. На свой ред той посочва като дарител на силистренската полиция ресторантьора Милен Делийски, който признава публично пред местни медии, че Тодоров подпомага финансово негови дарителски акции.

В момента Тодор Тодоров е поставен на първо място в кандидат-депутатската листа на ГЕРБ в Силистра, а Ивелин Статев е втори.
"Задънена улица". Как (не) се разследва подхвърляне на наркотици на журналист


Помните ли журналиста от Силистра, който беше задържан с дрога в колата, а след това прокуратурата призна, че тя е подхвърлена и започна да разследва кой го е направил? Оказва се, че година по-късно това разследване е спряно, а потърпевшият не е уведомен. По-лошото е, че "почти нищо не е свършено".

Адекватно ли е да разследваш подхвърляне на наркотици с цел набеждаване на журналист, без да провериш версията дали в него са замесени полицаите, открили подхвърлените наркотици?

Това е риторичният въпрос, който си задава Димитър Пецов от Силистра. Той е известен в града като журналист на свободна практика и граждански активист, който редовно използва Закона за достъп до обществена информация (ЗДОИ), за да разследва сделките на местната власт.

Преди три години Пецов беше задържан, след като полицаи откриха в колата му наркотици по време на случайна проверка. Десетина месеца по-късно прокуратурата обяви, че дрогата е била подхвърлена, сне обвиненията си срещу него и започна разследване за набеждаването му. Сега се оказва, че година по-късно това разследване е било спряно, но прокуратурата не е уведомила за това Пецов.

От постановлението за спиране на производството, с което Свободна Европа разполага, става ясно, че тя не се е занимавала с хипотезата дали арестувалите журналиста полицаи са били част от сценария за неговото набеждаване. Въпреки че самият Пецов има информация, че всичко това е направено именно със съдействието на местната полиция.

Свободна Европа изпрати писмени въпроси по темата до Окръжната прокуратура в Силистра, но до публикуването на текста не получи отговори.
Първоначалното разследване

Първоначалното разследване по случая беше прекратено в частта му срещу Пецов на 19 февруари 2021 г. Основната причина беше, че прокуратурата така и не беше намерила доказателства, които да свързват журналиста с намерения в колата му пакет с 11,7 грама екстази, 7,2 грама хероин, 13 грама амфетамин и 7,2 грама канабис.

Същевременно беше станало ясно, че по пакета има отпечатъци от друг човек - осъждания за източване на банкови карти в чужбина Марин Игнатов, по прякор Мънчито.
Игнатов твърдеше, че е купил наркотици от Пецов и при сделката е пипал пакет, който впоследствие му е върнал, оставяйки отпечатъците си по него. Липсата на отпечатъци от Пецов този свидетел беше обяснил с твърдението, че журналистът е бил с ръкавици.

В крайна сметка прокуратурата не беше оценила показанията му като достоверни. За това беше спомогнал и фактът, че Игнатов е имал мотив да свидетелства заради спор с Пецов по повод разпространена от него статия за осъдителни присъди на Мънчито и брат му от 2015 г.
Продължението на делото

След свалянето на обвиненията срещу журналиста за притежание на дрога, досъдебното производство беше пратено на Районната прокуратурата в Силистра, за да продължи тя да търси кой е искал да набеди Пецов.

От постановлението на местния заместник районен прокурор Константин Йовев, с което делото е спряно на 3 май 2022 г., става ясно, че основната причина за това е, че “евентуалният извършител на престъпното деяние не е бил установен”.

Обвинителят избира за отправна точка на делото подадения на 30 април 2020 г. сигнал на спешния телефон 112, че с колата на Пецов се разпространяват наркотици.

По информация на МВР подателят е Галин Георгиев от Силистра. Той е преценен като “важен свидетел”, чиито показания са от “изключително значение за разкриване на обективната истина по делото”.

Оказва се обаче, че мъжът от години живее в Англия, а не на адреса си в Силистра. Така прокуратурата решава да го обяви за международно издирване и спира разследването за набеждаването на Пецов, докато Георгиев бъде открит.
Производството е възобновено на 29 март 2022 г., за да бъде разпитан въпросният свидетел. Той отрича да е подавал сигнала, както и да познава Пецов. Освен това твърди, че на 30 април 2020 г. е бил в Англия, което се потвърждава и от справката за излизанията и влизанията му в България.

Въпреки че по делото има данни, че сигналът за колата на Пецов е бил подаден от чуждестранен телефонен номер, в прокурорското постановление не е посочено дали по случая е поискана справка от

Не можа да се установи лицето, което се е обадило на телефон 112 и е набедило пострадалия.
Прокурор Константин Йовев

Англия, за да се установи дали подобно обаждане е регистрирано там. Не се споменава и дали по делото е търсен и евентуално изследван запис на глас от въпросното обаждане на спешния телефон, ако такъв изобщо се съхранява.

Вместо това прокурор Йовев е отбелязал само, че “до настоящия момент не можа да се установи лицето, което се е обадило на телефон 112 и е набедило пострадалия”. Обвинителят споменава още, че показанията на Марин Игнатов и очните му ставки с Пецов “не са достатъчни за обективното, пълно и всестранно разкриване на обективната истина по делото” и затова спира разследването.

От постановлението му обаче не става ясно дали изобщо е била проверявана версията, че подаването на сигнала е само част от плана за набеждаване, в който биха могли да участват представители на местните власти в Силистра.
"Почти нищо не е свършено"

Макар че делото е спряно преди близо година, Димитър Пецов разбира случайно за това преди два дни. Той каза пред Свободна Европа, че в момента обмисля дали да обжалва спирането пред съда, но не вижда особен смисъл.

Вместо това той планира да направи собствено разследване по случая, тъй като има информация, че в опита за набеждаването му са участвали “доста хора - и от полицията, и от контингента”.

“Моето впечатление е, че по тази хипотеза въобще не се работи, работи се само по версията за личен мотив на Марин Игнатов-Мънчито спрямо мене. Начинът, по който се води делото, показва, че той по-скоро е третиран като свидетел, като човек, който случайно е попаднал в случая. Версията за участие на полицията не се разглежда”, коментира Пецов.
Журналистът разказва още, че по информация на негови източници сигналът, че в колата му има дрога, е подаден два дни преди ареста му, но през това време той не е ползвал автомобила. Затова се е наложило да го провокират да се качи в колата, изпращайки му съобщение от анонимен профил за среща на хора, които разпределят поръчките за водния цикъл на Силистра в местен ресторант.

Има много хора, които са участвали, но понеже не биха свидетелствали, ще трябва аз да работя по алтернативно разследване.
Димитър Пецов

“Аз наистина имам такова съобщение от анонимен профил”, каза Пецов пред Свободна Европа с уточнение, че източникът му няма как да знае за съдържанието на съобщението, ако не е станал свидетел на неговото изпращане.

Нищо от това обаче не е споменато в прокурорскоро постановление за спиране на делото. Затова и според Пецов “почти нищо не е свършено по това разследване”.

“Задънена улица - то си личи като го четеш. Има много хора, които са участвали, но понеже не биха свидетелствали, ще трябва аз да работя по алтернативно разследване”, обобщи журналистът.
Кой е Димитър Пецов

Димитър Пецов е известен от години в Силистра с активната си гражданска дейност. Два пъти е награждаван от Програма “Достъп до информация” със “Златен ключ” и създава групата “Граждански контрол”, която следи дейността на местния Общински съвет. Сътрудничил е и Антикорупционния фонд.

През август 2018 г. Пецов е нападнат в дома си от неизвестен мъж. Въпреки че потърпевшият свидетелства кой според него е предполагаемият нападател, прокуратурата не открива достатъчно доказателства и разследването за нанесената му средна телесна повреда е спряно - без да бъде привлечен обвиняем.

През февруари 2020 г. Пецов подава нов сигнал - този път за заплаха. Журналистът твърди, че координаторът на местната структура на ГЕРБ Тодор Тодоров се е заканил да го “смачка”. Доказателства в подкрепа на неговата версия обаче отново не са открити и проверката завършва с отказ за образуване на досъдебно производство.

Само 5 дни преди ареста му на 2 май 2020 г., Димитър Пецов подава поредното си заявление за достъп до информация. То е адресирано до Областната дирекция на МВР в Силистра с искане да бъде разкрита самоличността на анонимния дарител, който осигурява храни и напитки за полицаите, охраняващи контролно-пропускателните пунктове (КПП) в града по време на извънредното положение заради епидемията от коронавирус.

Директорът на местната полиция Юлиян Караславов отговаря, че не разполага с тази информация и затова препраща заявлението на Пецов към областния управител Ивелин Статев. На свой ред той посочва като дарител на силистренската полиция ресторантьора Милен Делийски, който признава публично пред местни медии, че именно Тодор Тодоров подпомага финансово негови дарителски акции.

Източник:https://www.svobodnaevropa.bg/a/30594291.html
https://www.svobodnaevropa.bg/a/30605531.html
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31141609.html
https://www.svobodnaevropa.bg/a/32357280.html

Ето и линк към видеото: https://www.youtube.com/watch?v=k6zEjX677TA&t=1s
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3195
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7126 times
Been thanked: 4750 times

Много печен мъж е този Пецов! 👏👍 И това ми било полиция, тази паплач, мутренски слугинаж, не ги е срам! Добре, че са били толкова малоумни, иначе щяха да съсипят живота на честния човек. Аз ще потърся тези репортажи, където мутра-полицейски шеф, заедно с други боклуци беше решил да обира склад за легална марихуана?!!! Една журналистка ги беше изтипосала и направила на нищо и пак така я заплашваха и репресираха. Щяха и да я изнасилват даже, така си бяха писали в групата на полицаите?!!!
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 374
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 348 times

Inna написа: 03 Апр 2024, 12:04 Много печен мъж е този Пецов! 👏👍 И това ми било полиция, тази паплач, мутренски слугинаж, не ги е срам! Добре, че са били толкова малоумни, иначе щяха да съсипят живота на честния човек. Аз ще потърся тези репортажи, където мутра-полицейски шеф, заедно с други боклуци беше решил да обира склад за легална марихуана?!!! Една журналистка ги беше изтипосала и направила на нищо и пак така я заплашваха и репресираха. Щяха и да я изнасилват даже, така си бяха писали в групата на полицаите?!!!
Ударната бригата от 3-то районно от Пловдив - Самуил Хаджиев, Атанас Качаков и сие..... На Тина Ивайлова е разследването. Бяха стигнали до съд, но като прочетох, че Качаков са го пуснали в домашен арест се отказах да следя случая....

Полицаят Качаков е с влошено здраве

Пловдивският апелативен съд потвърди определение на Окръжен съд – Пловдив, с което е променена мярката за неотклонение на полицая Атанас Качаков от "задържане под стража“ в "домашен арест“.

Срещу него са повдигнати две обвинения - за отвличане от повече от две лица от лице от състава на МВР и проявена особена жестокост към пострадалия, както и приготовление за придобиване на голямо количество наркотици.

Съдът прие, че към настоящия момент остава непроменено обоснованото предположение за съпричастност на Атанас Качаков към обвиненията които са му повдигнати, като се позова на събрани по делото гласни и писмени доказателствени материали.

Пловдивският апелативен съд се съобрази с влошеното здравословно състояние на обвиняемия, който страда от неврологично заболяване, обострило се през последните шест месеца след ареста му, както и влошеното психично здраве на големия му син, и прие, че мярката "домашен арест“ с проследяващо електронно устройство гривна правилно е взета от окръжните магистрати. По този начин се постига баланс между обществения и личния интерес. Съдът потвърди и наложената от Окръжен съд забрана за напускане на страната.

Определението на Апелативния съд е окончателно. Съдебното заседание се проведе чрез видеоконферентна връзка между ареста, където се намираше обвиняемия и съда, където бяха съдебният състав, прокурорът и защитниците.
Източник: https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... ve-1170912
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3195
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7126 times
Been thanked: 4750 times

Peggy Zina написа: 03 Апр 2024, 14:29
Inna написа: 03 Апр 2024, 12:04 Много печен мъж е този Пецов! 👏👍 И това ми било полиция, тази паплач, мутренски слугинаж, не ги е срам! Добре, че са били толкова малоумни, иначе щяха да съсипят живота на честния човек. Аз ще потърся тези репортажи, където мутра-полицейски шеф, заедно с други боклуци беше решил да обира склад за легална марихуана?!!! Една журналистка ги беше изтипосала и направила на нищо и пак така я заплашваха и репресираха. Щяха и да я изнасилват даже, така си бяха писали в групата на полицаите?!!!
Ударната бригата от 3-то районно от Пловдив - Самуил Хаджиев, Атанас Качаков и сие..... На Тина Ивайлова е разследването. Бяха стигнали до съд, но като прочетох, че Качаков са го пуснали в домашен арест се отказах да следя случая....

Полицаят Качаков е с влошено здраве

Пловдивският апелативен съд потвърди определение на Окръжен съд – Пловдив, с което е променена мярката за неотклонение на полицая Атанас Качаков от "задържане под стража“ в "домашен арест“.

Срещу него са повдигнати две обвинения - за отвличане от повече от две лица от лице от състава на МВР и проявена особена жестокост към пострадалия, както и приготовление за придобиване на голямо количество наркотици.

Съдът прие, че към настоящия момент остава непроменено обоснованото предположение за съпричастност на Атанас Качаков към обвиненията които са му повдигнати, като се позова на събрани по делото гласни и писмени доказателствени материали.

Пловдивският апелативен съд се съобрази с влошеното здравословно състояние на обвиняемия, който страда от неврологично заболяване, обострило се през последните шест месеца след ареста му, както и влошеното психично здраве на големия му син, и прие, че мярката "домашен арест“ с проследяващо електронно устройство гривна правилно е взета от окръжните магистрати. По този начин се постига баланс между обществения и личния интерес. Съдът потвърди и наложената от Окръжен съд забрана за напускане на страната.

Определението на Апелативния съд е окончателно. Съдебното заседание се проведе чрез видеоконферентна връзка между ареста, където се намираше обвиняемия и съда, където бяха съдебният състав, прокурорът и защитниците.
Източник: https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... ve-1170912
Да, точно така, тези. Единият от тия, кучето, което се е грижело за грубата работа и издевателствата(това е полицейски служител моля ви се) , беше видимо надрусан до козирката,не знаеше къде се намира на него ли му се е влошило здравето?! 🤣🤦Ах, горкичкият той! 😠И какво, потулиха ги, а?
На мои познати пиян полицай(и не само) им беше извадил пистолет в подлеза, те се обадили на 112,две куки дошли и тихомълком си го прибрали, а на тях казали да се махат, да няма проблеми?!!!! Друг случай, аз мъжа ми и приятелка с гаджето и сме на един язовир, от съседни палатки идва един урод и започва да пробва да се заяжда, натриса ни се, застава при нас и ни говори, разпитва ни,ломоти нещо, аз виждам пистолет на кръста му и разбира се се сдухваме с момичето. Кука, мъртво пияна с оръжие. Добре, че момчето с нас беше от някакво полицейско семейство, нещо му каза, помайтапиха се, разбраха се по живо по здраво и ония бързо го дръпнаха.Аз им казах, че ще се обадя в полицията(на тях, защото бяха по-нормални, тоя-неадекватен) и да ми кажат кой е и какъв е, щом е полицай. Те си го смотаха и се извиниха. 🤬
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 374
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 348 times

Inna написа: 03 Апр 2024, 14:49
Peggy Zina написа: 03 Апр 2024, 14:29
Inna написа: 03 Апр 2024, 12:04 Много печен мъж е този Пецов! 👏👍 И това ми било полиция, тази паплач, мутренски слугинаж, не ги е срам! Добре, че са били толкова малоумни, иначе щяха да съсипят живота на честния човек. Аз ще потърся тези репортажи, където мутра-полицейски шеф, заедно с други боклуци беше решил да обира склад за легална марихуана?!!! Една журналистка ги беше изтипосала и направила на нищо и пак така я заплашваха и репресираха. Щяха и да я изнасилват даже, така си бяха писали в групата на полицаите?!!!
Ударната бригата от 3-то районно от Пловдив - Самуил Хаджиев, Атанас Качаков и сие..... На Тина Ивайлова е разследването. Бяха стигнали до съд, но като прочетох, че Качаков са го пуснали в домашен арест се отказах да следя случая....

Полицаят Качаков е с влошено здраве

Пловдивският апелативен съд потвърди определение на Окръжен съд – Пловдив, с което е променена мярката за неотклонение на полицая Атанас Качаков от "задържане под стража“ в "домашен арест“.

Срещу него са повдигнати две обвинения - за отвличане от повече от две лица от лице от състава на МВР и проявена особена жестокост към пострадалия, както и приготовление за придобиване на голямо количество наркотици.

Съдът прие, че към настоящия момент остава непроменено обоснованото предположение за съпричастност на Атанас Качаков към обвиненията които са му повдигнати, като се позова на събрани по делото гласни и писмени доказателствени материали.

Пловдивският апелативен съд се съобрази с влошеното здравословно състояние на обвиняемия, който страда от неврологично заболяване, обострило се през последните шест месеца след ареста му, както и влошеното психично здраве на големия му син, и прие, че мярката "домашен арест“ с проследяващо електронно устройство гривна правилно е взета от окръжните магистрати. По този начин се постига баланс между обществения и личния интерес. Съдът потвърди и наложената от Окръжен съд забрана за напускане на страната.

Определението на Апелативния съд е окончателно. Съдебното заседание се проведе чрез видеоконферентна връзка между ареста, където се намираше обвиняемия и съда, където бяха съдебният състав, прокурорът и защитниците.
Източник: https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... ve-1170912
Да, точно така, тези. Единият от тия, кучето, което се е грижело за грубата работа и издевателствата(това е полицейски служител моля ви се) , беше видимо надрусан до козирката,не знаеше къде се намира на него ли му се е влошило здравето?! 🤣🤦Ах, горкичкият той! 😠И какво, потулиха ги, а?
На мои познати пиян полицай(и не само) им беше извадил пистолет в подлеза, те се обадили на 112,две куки дошли и тихомълком си го прибрали, а на тях казали да се махат, да няма проблеми?!!!! Друг случай, аз мъжа ми и приятелка с гаджето и сме на един язовир, от съседни палатки идва един урод и започва да пробва да се заяжда, натриса ни се, застава при нас и ни говори, разпитва ни,ломоти нещо, аз виждам пистолет на кръста му и разбира се се сдухваме с момичето. Кука, мъртво пияна с оръжие. Добре, че момчето с нас беше от някакво полицейско семейство, нещо му каза, помайтапиха се, разбраха се по живо по здраво и ония бързо го дръпнаха.Аз им казах, че ще се обадя в полицията(на тях, защото бяха по-нормални, тоя-неадекватен) и да ми кажат кой е и какъв е, щом е полицай. Те си го смотаха и се извиниха. 🤬
Дава им се една "властчица" и като се заяждат с обикновените хора опитват от тази "властчица" един пример със затъмнените стъкла минете сутрин покрай някое районно като си тръгват едните от нощна , а другите отиват за първа смяна, на колко от тях личните автомобили са със затъмнени на мрак предни странични и панорамни предни стъкла.... А с редовите граждани като ги проверят ги спират от движение даже за малко повече затъмнени задни странични стъкла.... Та качвайте тука "тарикатите" като предварително триете мета данните....
Междувременно от днес:
Акцията на ДАНС: Арестувана е шефката на Агенция "Митници" Петя Банкова, както и заместникът ѝ (Обновена)

Претърсват се адреси в квартал "Бояна", известен хотел в столичния квартал "Лозенец", както и други адреси близо до него
Акция на ДАНС се провежда в София тази сутрин, съобщи БНР.
Проверяват се различни места в столицата. По първоначална информация се претърсват адреси в квартал "Бояна", известен хотел в столичния квартал "Лозенец", както и други адреси близо до него.
Според източници на БНТ е арестувана е директорът на Агенция "Митници" Петя Банкова, както и заместникът ѝ Людмил Маринов. Според неофициална информация, преди да постъпи на работа в Агенция "Митници" в началото на март, Маринов е бил служител на ДАНС.
Към момента тази информация е неофициална, като органите на реда нито потвърждават, нито отхвърлят това.
Пред агенцията в момента има засилено полицейско присъствие.
Според информацията операцията на ДАНС е свързана с раследване на сочения за контрабандист Николай Николов - Паскал и неговите евентуални връзки, чрез които е осъществявана контрабанда.
Освен в София, операцията на ДАНС е в ход и в Хасково.
Източник: https://fakti.bg/bulgaria/870157-akciat ... t-obnovena
Публикувай отговор