Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Съвети и насоки за първи път :)

Семена марихуана
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Здравейте ! Ще почна малко от далече :)
Миналото лято съвсем импулсивно и без никаква идея какво върша си купих няколко семки Northern Light Auto от Сийдсман и посред лято (края на юни) ги посях на терасата на доста криво място със слънце само до обяд. Естествено станаха дребосъчета и имаха семки. По природа съм любопитен човек и веднага ме зачовърка какво ще стане :)
По Коледа се оборудвах с палатка 2х4 и лампа от марс хидро - tsl2000 + вентилатори и тн и реших че понеже съм карък в тия начинания да ползвам от въпросните семки поне да не ме е яд като се працакат :)
На 20 декември 8 растения изникнаха. Всичко си изглеждаше нормално. За 3 реших че са мъжки и ги убих :) Дотук чудесно :)
Проблема е че вече почти 10 та седмица продължават да растат и растат като обезумели !!! Растенията определено са женски имат си пистили и префлауър . Мястото почна да става кът :) Попрочетох из нета и по големите ги огънах. Тва не ги смути особенно - продължават да растат ! Без да искам счупих върха на едното и сега половината е цъфнала а другата половина расте ?! До преди седмица бяха на 18/6 миналата седмица ги държах 2 дни на тъмно и вече няколко дни са на 12/12. Определено се появиха повече цветове но и растежа си продължава ....
Почвата е предимно органична като за зеленчуци :) От някъде ми беше попаднала схема с Кристалон от форума и долу горе по нея с хранителните добавки.
Давам си сметка за повечето грешки - трябва с читави семена, че не трябва толкова растения в тая теснотия :) Чуденката ми е да продължавам ли с тоя експеримент или е време да се отказвам и да почвам на чисто както си му е реда ? :)
Прилагам малко снимков материал:
Прикачени файлове
няколко дни на 12/12
няколко дни на 12/12
няколко дни на 12/12
няколко дни на 12/12
няколко дни на 12/12
няколко дни на 12/12
наполвина цъфти наполовина расте
наполвина цъфти наполовина расте
преди  да се обърнат  на 12/12
преди да се обърнат на 12/12
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

baxyp242 написа: 04 Мар 2024, 14:13 Здравейте ! Ще почна малко от далече :)
Миналото лято съвсем импулсивно и без никаква идея какво върша си купих няколко семки Northern Light Auto от Сийдсман и посред лято (края на юни) ги посях на терасата на доста криво място със слънце само до обяд. Естествено станаха дребосъчета и имаха семки. По природа съм любопитен човек и веднага ме зачовърка какво ще стане :)
По Коледа се оборудвах с палатка 2х4 и лампа от марс хидро - tsl2000 + вентилатори и тн и реших че понеже съм карък в тия начинания да ползвам от въпросните семки поне да не ме е яд като се працакат :)
На 20 декември 8 растения изникнаха. Всичко си изглеждаше нормално. За 3 реших че са мъжки и ги убих :) Дотук чудесно :)
Проблема е че вече почти 10 та седмица продължават да растат и растат като обезумели !!! Растенията определено са женски имат си пистили и префлауър . Мястото почна да става кът :) Попрочетох из нета и по големите ги огънах. Тва не ги смути особенно - продължават да растат ! Без да искам счупих върха на едното и сега половината е цъфнала а другата половина расте ?! До преди седмица бяха на 18/6 миналата седмица ги държах 2 дни на тъмно и вече няколко дни са на 12/12. Определено се появиха повече цветове но и растежа си продължава ....
Почвата е предимно органична като за зеленчуци :) От някъде ми беше попаднала схема с Кристалон от форума и долу горе по нея с хранителните добавки.
Давам си сметка за повечето грешки - трябва с читави семена, че не трябва толкова растения в тая теснотия :) Чуденката ми е да продължавам ли с тоя експеримент или е време да се отказвам и да почвам на чисто както си му е реда ? :)
Прилагам малко снимков материал:
Не изглеждат никак зле, изгледай ги до края, нищо не губиш
Keep on growing :stone:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Тези семки са почти сигурна пръчка, защото бащата ти е някакъв от вън, най-вероятно дивак, а той е решаващ за поколението. Ама като си стигнал до тук си ги доизгледай, може и някое да става от майката ако е взело.... Изгледай ги добре и ги изчакай до край да надуят и дано имаш късмет. Отдели после всяко едно и пробвай, не ги смесвай отделните цветя, че някои може да не стават. И да, не ползеай такива семки за в бъдеще. Иначе са свежи, с това си се справил добре. За цъфтенето им или ги объркваш с някаква светлина в тъмното или по-скоро е защото гледаш незнаен дивак, смесен с ауто, което не цъфти при скъсяване на деня, а когато си реши. Но сега вече сигурно ще доцъфтят от тук нататък. Те като се пуснат 12/12 още доста растат, даже двойно и тройно, преди да започнат да правят глави, имай и това предвид следващ път, когато ги пускаш да цъфтят. Надолу по снимките виждаш ли как седи доста тъмно. Може да поразчистиш и оголиш долната 1/3 от всяко цвете и ако много се бутат може и някои клони цели да махнеш, те ще наваксат другаде и ще влиза отдолу въздух, а ще надуват по-осветените части.
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Inna написа: 05 Мар 2024, 17:49 Тези семки са почти сигурна пръчка, защото бащата ти е някакъв от вън, най-вероятно дивак, а той е решаващ за поколението. Ама като си стигнал до тук си ги доизгледай, може и някое да става от майката ако е взело.... Изгледай ги добре и ги изчакай до край да надуят и дано имаш късмет. Отдели после всяко едно и пробвай, не ги смесвай отделните цветя, че някои може да не стават. И да, не ползеай такива семки за в бъдеще. Иначе са свежи, с това си се справил добре. За цъфтенето им или ги объркваш с някаква светлина в тъмното или по-скоро е защото гледаш незнаен дивак, смесен с ауто, което не цъфти при скъсяване на деня, а когато си реши. Но сега вече сигурно ще доцъфтят от тук нататък. Те като се пуснат 12/12 още доста растат, даже двойно и тройно, преди да започнат да правят глави, имай и това предвид следващ път, когато ги пускаш да цъфтят. Надолу по снимките виждаш ли как седи доста тъмно. Може да поразчистиш и оголиш долната 1/3 от всяко цвете и ако много се бутат може и някои клони цели да махнеш, те ще наваксат другаде и ще влиза отдолу въздух, а ще надуват по-осветените части.
Здравей :) Благодаря за отговора :)
Историята със семките стана щото палатката и лампите дойдоха а семките закъсняха с няколко седмици и си казах да не седят празни :) Но вече ще ми е за урок :) Днес разкарах двете най малки и оставих само 3 които подрязах и разчистих листата. За цъфтенето и тъмното - в тъмната част само най долните отвори на палатката дето са с мрежички ползвам едва ли е проблем ?! Иначе как ще влиза въздух .... Отделно няколко месеца не съм пипал нищо по растенията щото из нета половината от гайдовете за автоматици са да не се пипат уж.
Имам и едно питане - ползвам схемата от форума с Кристалон и Тензо. Има ли смисъл от допълнително калций и ако да какво да ползвам ?
Аватар
Don Marijuan
Градинар
Градинар
Мнения: 286
Регистриран на: 12 Фев 2020, 18:52
Has thanked: 10 times
Been thanked: 580 times

Auto,опрашено от photo дивак,няма да ти даде auto семки.
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Don Marijuan написа: 06 Мар 2024, 22:44 Auto,опрашено от photo дивак,няма да ти даде auto семки.
Тва ясно . Ами ако са от херми ?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

baxyp242 написа: 07 Мар 2024, 03:24
Don Marijuan написа: 06 Мар 2024, 22:44 Auto,опрашено от photo дивак,няма да ти даде auto семки.
Тва ясно . Ами ако са от херми ?
От херми ли са, сигурен ли си? На тераса могат от много места да са опрашени, дивака е много вероятен....
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Inna написа: 07 Мар 2024, 11:39
baxyp242 написа: 07 Мар 2024, 03:24
Don Marijuan написа: 06 Мар 2024, 22:44 Auto,опрашено от photo дивак,няма да ти даде auto семки.
Тва ясно . Ами ако са от херми ?
От херми ли са, сигурен ли си? На тераса могат от много места да са опрашени, дивака е много вероятен....
Не съм сигурен разбира се. Пък и резултата го доказва - ако имаше авто до сега да са цъфнали :)Колко е вероятно насред сравнително голям град да има див коноп ? Или вятъра стига ? :) Винаги съм се чудел хората които гледат на открито как се оправят с дивото опрашване ....
Иначе вчера се хванах и си направих нещо като скрог мрежа и подпъхнах "анакондите" че няма място да вдигам лампата повече .... в интерес на истината миришат приятно и са лепкави - надеждата умира последна :)
Прикачени файлове
растенията от терасата
растенията от терасата
растенията от терасата
растенията от терасата
направи си сам
направи си сам
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Хаха, сладички са тези малките! Иначе е имало хубави главици по тях. Има шанс, догледай ги добре, а и най-малкото за обучение. Винаги може ако има по-слабовати(дано пък да няма) да си направиш разни екстеакти и лечебни тинктури от тях, няма да идат зян. 👌😊Възможночстта за дивак и в град е голяма, зависи в кой, но сега това няма да го коментираме. Еми аз като гледах аутдори много внимавах, държах ги топирани и почти нямаха семки, но понякога на други места целите са ми били опрашени.... Няма много какво да се направи, ако са заобиколени с храсти и горички и няма поне в блиьост дивак, тогава горе долу бива..... Също малко по-късните налко по-малко се опрашват отколкото тези, които цъфтят рано заедно с него.
baxyp242
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Дек 2023, 17:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Inna написа: 07 Мар 2024, 13:36 Хаха, сладички са тези малките! Иначе е имало хубави главици по тях. Има шанс, догледай ги добре, а и най-малкото за обучение. Винаги може ако има по-слабовати(дано пък да няма) да си направиш разни екстеакти и лечебни тинктури от тях, няма да идат зян. 👌😊Възможночстта за дивак и в град е голяма, зависи в кой, но сега това няма да го коментираме. Еми аз като гледах аутдори много внимавах, държах ги топирани и почти нямаха семки, но понякога на други места целите са ми били опрашени.... Няма много какво да се направи, ако са заобиколени с храсти и горички и няма поне в блиьост дивак, тогава горе долу бива..... Също малко по-късните налко по-малко се опрашват отколкото тези, които цъфтят рано заедно с него.
Те тия малките ме заблудиха донякъде щото реших че тва е големината на автотата и си викам че спокойно мога да пъхна 8 в палатката :) Пък освен дивак и херми има и още един вариант - някой комшия да си гледа и от него да е долетяло :)
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”