Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Операция новобранец 2019 LED Grow

Заключено
Семена марихуана
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Здравейте на всички и успешни гролове!

Тук искам да споделям с вас, а и също така когато имам затруднения ще се надявам на компетентни отговори!

Проекта включва:

1. LED аполо 10 ( 450w)
2. Гроубокс 150х150х200
3. Изходящ вент 450м3 (can fan) + филтър с активен въглен
4. Торове на General Organics (starter pack)
5. Обдухващ вент
6. PH и Ec метри дигитални
7. Почва royal mix и light mix
8. TexPot 25л


Семената ще са:
3x Gorilla Glue
5x Gorilla Bomb
5x Fruit Punch
Като не всички най-вероятно ще отидат в бокса тъй като мисля, че няма да имам достатъчно място тъй като потовете ще са 25л, а и имам почва за 8 :(

Техниките които обмислям да прилагам евентуално ще са LST и топиране

Проекта ще започне съвсем скоро живот и здраве! :stone:
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Ще се учудя доста ако този лед покрива правилно и достатъчно повече от 1 квадратен метър( и това е супер оптимистичната прогноза) инъче всичко звучи перфектно. Така както е лампата(продълговата) виждам 6 китки под нея тъкмо ще има леко място да се върти въздух и като цяло пространство да ги раздалечаваш. Ама пак стигаме до колко ще покрие светлината. Можеш и всичките наведнъж да ги отгледаш ако ги пуснеш рано да цъфтят ама тогава идват малко големи саксиите(доста).Дано да са ти хубави потовете аз лично не останах доволен спрямо квадратна работна саксия с добро оттичане(като го напълни с корени което и да е съхне много бързо и трябва да се полива само дето текспотовете има повече какво да се внимава). Ама това съм си аз де. 25 литра за мен значи над 1 месец вегетация с топиранията - то може да стане бая плант. И ако стане 7-8 пъти по голямо в цъфтежа а не 3-4 пространството (особенно това което леда покрива със светлина) ще е недостиг. А ако ги пуснеш да цъфтят малки от бързане и да сместиш повече или там, каквато и да е причина няма да запълнят хубаво саксиите и ше съхнат бавно ако ще да им набиваш директна струя въздух(25 литра е доста-Кот ги пръсна в 7 литра ). Това със съхненето и честото поливане е основна цел . С нетърпение чакам развитие по темата ти.
ПП Това са размишления по грешките ми и наблюденията ми. :stone:
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравей, до сега ползвал си го този LED Apollo ? Аз напоследък хвърлям по- едно око и на този тип осветление. За този размер на бокса, наистина осветлението ти идва малко слабо, няма как да покриеш цялата площ. Чел ли си описанието на осветлението? Дават го за палатка 3х3 фута, което ще рече 90х90см. или оптимално 60х120 см. , а при теб идва доста по- голяма палатката.
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

NinjaDuck написа: 15 Май 2019, 06:16 Ще се учудя доста ако този лед покрива правилно и достатъчно повече от 1 квадратен метър( и това е супер оптимистичната прогноза) инъче всичко звучи перфектно. Така както е лампата(продълговата) виждам 6 китки под нея тъкмо ще има леко място да се върти въздух и като цяло пространство да ги раздалечаваш. Ама пак стигаме до колко ще покрие светлината. Можеш и всичките наведнъж да ги отгледаш ако ги пуснеш рано да цъфтят ама тогава идват малко големи саксиите(доста).Дано да са ти хубави потовете аз лично не останах доволен спрямо квадратна работна саксия с добро оттичане(като го напълни с корени което и да е съхне много бързо и трябва да се полива само дето текспотовете има повече какво да се внимава). Ама това съм си аз де. 25 литра за мен значи над 1 месец вегетация с топиранията - то може да стане бая плант. И ако стане 7-8 пъти по голямо в цъфтежа а не 3-4 пространството (особенно това което леда покрива със светлина) ще е недостиг. А ако ги пуснеш да цъфтят малки от бързане и да сместиш повече или там, каквато и да е причина няма да запълнят хубаво саксиите и ше съхнат бавно ако ще да им набиваш директна струя въздух(25 литра е доста-Кот ги пръсна в 7 литра ). Това със съхненето и честото поливане е основна цел . С нетърпение чакам развитие по темата ти.
ПП Това са размишления по грешките ми и наблюденията ми. :stone:

Като цяло нека приемем, че ще ми е за първи път. Последно бях гледал преди години и съм забравил много детайли. Нещата които каза са така.
Отностно светлината го дават за 1.4-1.5м2 но лично мое мние, че ще има толкова заето място или поне около, ще видим вече когато започне процеса, пък ще му мисля.
Vetrushka написа: Здравей, до сега ползвал си го този LED Apollo ? Аз напоследък хвърлям по- едно око и на този тип осветление. За този размер на бокса, наистина осветлението ти идва малко слабо, няма как да покриеш цялата площ. Чел ли си описанието на осветлението? Дават го за палатка 3х3 фута, което ще рече 90х90см. или оптимално 60х120 см. , а при теб идва доста по- голяма палатката.
Не, брато не съм. Чисто новичък е 1к пари го взех, надявам се е добър. За осветяемостта отговорих на нинджата. Гледам продават панели по 60в или 80 бяха не помня. Евентуално при нужда ще добавя 2броя.

ЪП: Надявам се всичко мине по план и събота или неделя ще ъпдейтна със сетъпа (начален, недостатъчен или там къвто мислите, че е) всяко начало е малко шит, но нещата ще се оправят. Важно е желание да има :passg:
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Така е желанието е най- важно. Аз също в първия опит гледах с малка HPS и ми казваха, че няма смисъл, обаче аз останах много приятно изненадан от резултата. Има нещо с което не съм съгласен с теб, чел съм описанието на продукта и ти казвам, че е за 91х91см.
1.jpg
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Ъпдейт!

Вчера сглобих сетъпа, подредих всички неща. Единатвено ми остана да направя тъпия филтър и вент, че не бях купил кабел който ми трябваше. Днес ще го свърша тва нещо

Сложих 6 семки

3 - Fruit Punch на heavyweight seeds
И
3 - Gorilla bomb нa bomb seeds

Сложих ги във вода, едната семка на фруйт пънча падна веднага на дъното, значи ли, че е аут?
И някой да сподели как се качват снимки за да кача снимка на бокса
Поздрави!
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Ъп.

Днес по късно ще пускам семената направо в почвата след като са омекнали от водата.
Прикачени файлове
IMG_20190603_100722.jpg
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Почвата леко влажна предварително,нали знаеш.И може още малко да допълниш ако няма да пресаждаш,защото като поливаш ще спадне още с времето и ще дойде много ниско,а по-добре повече място и почва отдолу за корени.Остави си един пръст място за допълване в последствие,той ще стане 2,3 пръста с поливането.Ако не са ауто защо не ги сложиш първо в нещо по-малко?Така е по-удобно з а поливане, процедиране и поправка ако нещо не дай си боже има проблем.
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Благодаря ти за отговора, Инче! Всичко това съм го предвидил. Има още почва да ги допълня защото ще спадне нивото, да. Под направо в почвата имах в предвид, че отиват в кофички от мляко защото така или иначе тая почва е роял микс.

Трябва да си взема или да измисля някъв начин за сваляне на тъпата лампа защото не се съобразих да си взема от тия ролки които се настройват, тия са от кутията на лампата.. Стационарни дееба :(

Ще се радвам на всяко мнение отностно "първия" ми гроу

Поздрави!
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
ne4o
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 128 times
Been thanked: 122 times

Аз съм ползвал синджир и телени куки,евтино и удобно и трайно
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”