Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Здравейте, намерил съм си място за аутдоор, но понеже няма да мога да прекарам реколтата докато е мокра, как да я изсуша на място в гората? Мислих си да увия няколко дървета със стреч за да не я вали като я отрежа и да я сложа в отворени хартиени чували как ви звучи или идеи други ? Благодаря.
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Момчета?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Сушили сме многократно на открито, но всеки път се налага допълнително сушене на закрито за още поне 2 дни
При по-висока влага/валежи има риск от развиването на мухал, което може да скапе голям процент от реколтата.

Използват се колани за прикрепяне на товари и се прави простор между две дървета, закрива се с найлон и върху него предпазна мрежа.



viewtopic.php?f=23&t=108&start=70#p4107

viewtopic.php?f=23&t=512&start=40#p12388
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Vvv написа: 12 Фев 2021, 10:02 Здравейте фермери тази година мисля да стартирам един външен проект и реших да споделя с вас. Мисля да сложа 15 девойки спрял съм се на Runtz Muffin на барни и tropikana banana пак на барни и доси пак на барни. Ако някой сподели мнение за тези сортове ще ви бъда много благодарен.
Отговарям ти в този раздел, за да не цапам тема Аутдор 2021-ва. Миналата година гледах навън dos si dos 33 и tropicanna banana. От доса имах 5 семена 2 окепазих по моя вина, третото си беше недъгаво по рождение, и впоследствие му играх мотиката. Останалите две обаче бяха екстра едното беше към 180см , другото към 250см, поради каква причина не знам и за двете съм полагал еднакви грижи, палките бяха с дебелина на кенче за бира. Това да не те плаши, като купиш повече семена от един сорт, все ще се случи някое да е недъгаво, а ако си карък и една семка да купиш може да ти изкара келяво растение:). Колкото до Тропикана Банана смея да твърдя, че тя беше най- силното ми растение за миналата година, като се има предвид, че за всички съм полагал еднакви грижи, от нея си бях купил една единствена семка и до последно мислех, че няма да изникне....Имай едно на ум , че на нея й трябва малко повечко време за цъфтеж все пак е сативка;)
От Runtz Muffin получих няколко семена. Сортът излезе през есента на миналата година , не съм сигурен някой от форума да го е гледал индор, камо ли навънка :D. Кво да ти кажа на хартия изглежда перфе, ще го видя как е на живо , живот и здраве нямам търпение да го пробвам....
P.S. Ако искаш да се захващаш тази година с аутдор почвай яко да четеш, да не отидат зян хубавите семена! Ето ти линкове.
viewtopic.php?f=23&t=411
viewforum.php?f=9
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Vvv
Градинар
Градинар
Мнения: 38
Регистриран на: 12 Фев 2021, 09:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times

Благодаря много значи това са сортовете действаме
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Здравейте! Подготвям се за първи грол индор. Семки Seedsman, почва Canna Terra Professional, LED. За храните след четене, мислене и гледане на секви biobizz-ове, canna, kalong и прочее, везните се наклониха към Better Organix. Бюджетът ми позволява да взема K+Amino, Bio-Floret, Nano Breathe и Bio-Veg. Знам че и Bio Hydrate е добре към тях, но не мога да си го позволя засега. За корените при пресажданията ще взема или Mykos или Rhizo Force, и за края на цъфтежа меласа и туй то. Въпросът ми е, тези 4 неща на бетър органикс ще ми покрият ли целия грол пълноценно? Ще ми трябва ли примерно допълнително Кал-Маг или нещо друго?
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

George написа: 28 Фев 2021, 15:17 Здравейте, банда!

Включвам се с няколко въпроса относно outdoor отглеждане 2021г.

Първо да кажа, че имам някакъв опит с отглеждане на растения(на балкон), но са според мен е много незначителен от това, което виждам да се пише по форума...и за това ще ви бъда много благодарен ако хвърлите по един поглед на темата.

Семките, които съм поръчал са Wide Widow(seedsmafia), Blue Dream, Blue Gelato 41, Super Silver Bilbo(seedsman)

Мисля края на март да ги сложа да покълнат и до началото на май да са на южен прозорец в 5-10л. саксии. След това ще ги карам да ги копая в дупки. Местоположението е централната част на България и по-точно!!!!!!!! И тук идват многото въпросителни.

1. Според вас ще има ли проблем с растенията след присаждането при положение, че там температурите не са толкова високи май месец, и ако да, какво ме бихте посъветвали?
2. Ще използвам капкова поливна система от бидон, защото няма да мога да бъда през цялото време там. Какво според вас трябва да е поливането в литри на дневна база за растение, за да мога да сметна евентуално дадения литраж на бидона, за колко време ще стигне?
3. Какво почва бихте ми препоръчали за външно отглеждане с цел максимален рестеж?
4. Торенето, тогава ли да го направя или преди цъвтежа?
5. Какво ви е мнението изобщо за всичките препарати, който мога евентуално да слагам за корените, китките, растежа и т.н.?

Благодаря ви предварително :)

Поздрави,
Георги
Приятно четене и не цапай темата за аутдор!
viewtopic.php?f=23&t=411
viewforum.php?f=9
viewtopic.php?f=9&t=3
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
StevenBills
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Мар 2021, 00:57

Здравейте,
Имам нужда от помощ. Опитвам се да свържа един баласт с флуоресцентна лампа 400 ватка. Модела на баласта е Phillips MK4 BSN 460 K407. Ако намерите електронната схема или guide (tuturial) ще съм ви благодарен :!:
Прикачени файлове
20210303_231724.jpg
20210303_231714.jpg
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Как така флуреценка пък 400в....нещо бъркаш ...да не HID....high intesive discharge ...
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”