Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
village_stick
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2020, 22:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

mravkatrevoman написа: 15 Мар 2021, 16:54
village_stick написа: 15 Мар 2021, 15:20 Здравейте, рових в търсачката на форума, но без успех. Проблема е следния, имам проблеми с много ниска влажност около 20%, което не е добре. Гроубокса е 80см80см190см.
Някой, може ли да препоръча овлажнител с който има опит и би ми свършил работа.

Благодаря предварително.
Предполагам почти всеки би ти свършил работа стига е cold mist .
Всичко зависи колко често ще имаш възможност да пълниш с вода че щом ти е 20 % ще бачка яко и бързичко ще свършва .
аз взех един на ронсон (rohnson) 99лв от технополис един бял е ще го намериш .Той би ти вършил работа ,но ще трябва на 4 5 часа или малко повече да се долива (зависи на каква степен е пуснат ) това за вегетацията после в цъфтежа ще ти трябва по ниска влажност съответно и по рядко ше доливаш .
Благодаря за бързия отговор, сега ще се разровя да видя из нета.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Аз съм с този, има предимство, че резервоара му събира над 5 литра вода. Пълня го един път на 24 часа, а понякога и по рядко, сега в цъфтеж ми стига почти за 3-4 дни с едно зареждане. Ползвам го вече 4 години без никакви проблеми.

https://www.emag.bg/ovlazhnitel-za-vyzd ... D6LKCHBBM/
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Vetrushka написа: 15 Мар 2021, 17:17 Аз съм с този, има предимство, че резервоара му събира над 5 литра вода. Пълня го един път на 24 часа, а понякога и по рядко, сега в цъфтеж ми стига почти за 3-4 дни с едно зареждане. Ползвам го вече 4 години без никакви проблеми.

https://www.emag.bg/ovlazhnitel-za-vyzd ... D6LKCHBBM/
Дам тоя твоя даже е бг продукт тъй че подкрепям .
:roll:
village_stick
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Окт 2020, 22:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

mravkatrevoman написа: 15 Мар 2021, 20:51
Vetrushka написа: 15 Мар 2021, 17:17 Аз съм с този, има предимство, че резервоара му събира над 5 литра вода. Пълня го един път на 24 часа, а понякога и по рядко, сега в цъфтеж ми стига почти за 3-4 дни с едно зареждане. Ползвам го вече 4 години без никакви проблеми.

https://www.emag.bg/ovlazhnitel-za-vyzd ... D6LKCHBBM/
Дам тоя твоя даже е бг продукт тъй че подкрепям .
Вече го поръчах, мерси за помощта.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

mravkatrevoman написа: 15 Мар 2021, 20:51
Vetrushka написа: 15 Мар 2021, 17:17 Аз съм с този, има предимство, че резервоара му събира над 5 литра вода. Пълня го един път на 24 часа, а понякога и по рядко, сега в цъфтеж ми стига почти за 3-4 дни с едно зареждане. Ползвам го вече 4 години без никакви проблеми.

https://www.emag.bg/ovlazhnitel-za-vyzd ... D6LKCHBBM/
Дам тоя твоя даже е бг продукт тъй че подкрепям .
Тя сглобката е правена в Германия, обаче го има в нета с различни марки, явно нашите са си платили да го брандират по този начин, но не е тяхна разработка.
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Здравейте, проблем ли е ако в дупките които копая има корени, които скъсах, но стърчат ?
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Goshkata1997 написа: 27 Мар 2021, 20:47 Здравейте, проблем ли е ако в дупките които копая има корени, които скъсах, но стърчат ?
Здравей, дупката за аутдора ли копаееш? Щом има корени в дупката означава, че като почнеш да поливаш и ториш тия корени ще започнат да растат като луди с цел да "крадат енергия а.к.а вода и хранителни вещества)".
Можеш да сложиш един-два слоя геотекстил или зеблени чували. (Зеблените чували са по-тънки и бързо гният). Геотекстила повече време ще издържи. Но по-добре се подготви психически, че ще изхранваш и други растения, не само твойте, защото това най-вероятно са корени на дървета и смятай, че имат бая мощна кореннова система.
Геотекстил би помогнало, но няма да реши проблема напълно.
Разгледай Mendo dope farm, те ползват потове по 1000-3000 литра. Бих препоръчал част от геотекстила да е в дупката, така земята ще държи по-влажен корена и по-бавно ще изпарява, а и ще е по-стелт.
https://www.youtube.com/watch?v=nGJBe9LhmDY
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Копах и малко по нагоре там нямаше корени, значи ще гледам да няма корени в дупката като копая.. иначе тия корени са от дървета.. скъсах ги с лопатата.. в гората е в крайна сметка.. покрито е с листа по земята, изпадали изгнили клони големи, което не зна добре ли е?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

При нас така се бяха напълнили дупките с корени от дърветата, та тази цялата почва на вън, изчистихме от корените и поне 50% от почвата в дупката е сменена с нова оборска тор и чкч. Сложихме найлон от страни, дъното е свободно само и я напълнихме. Надявам се по този начин да не успеят да влезнат. Миналата година китките ни бяха много слаби и явно е било от това.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Може, може дървенцата да дърпат , макар и да им е срязан корена....И аз гледах да ги чистя колкото може да не са в хубавата почва краищата им.. . . То при мен беше една голяма,широка дупка,не много дълбока,така се получи накрая.
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”