Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Immnumerouno написа: 09 Фев 2022, 23:01
Sofia Cannabis написа: 30 Яну 2022, 23:01
Georg написа: 30 Яну 2022, 22:56 Демек да ги наредя една до друга ли .. ?
да - 14 дни Veg. 4 основни върхове.
Първата двойка разклонения махат ли се или с тях общо 4 върха?
Извинявай - не съм разбрал въпроса и съм ти дал много общ отговор.

След като е топирано растението имаш/оставяш само две разклонения (това са два основни), всички други разклонения се махат. За да получиш 4 топираш тези 2 основни които излизат от стеблото и стават 4 основни.

Ако има 4 излизащи от стеблото директно имаш 2 основни (най-горните) и два следващи които са точно под тях.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Georg
Градинар
Градинар
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Яну 2022, 15:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Ясно, в саксиите coco, разстенията ги слагам в тези квадратните дето прилича на стъклена вата (може и такова да е )и вътре в cocoto и в тавата. Понеже разгледах твоя албум и не видях къде ги слагаш разстевията, видях само едни квадратни и тавата.
Саксиите ми са 11л , отново ли слагам толкова колкото до сега пълня 240/120 32бр
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Georg написа: 10 Фев 2022, 18:27 Ясно, в саксиите coco, разстенията ги слагам в тези квадратните дето прилича на стъклена вата (може и такова да е )и вътре в cocoto и в тавата. Понеже разгледах твоя албум и не видях къде ги слагаш разстевията, видях само едни квадратни и тавата.
Саксиите ми са 11л , отново ли слагам толкова колкото до сега пълня 240/120 32бр
Не, директно си използаш само КОКО
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Immnumerouno
Градинар
Градинар
Мнения: 73
Регистриран на: 18 Мар 2019, 20:03
Has thanked: 98 times
Been thanked: 158 times

Sofia Cannabis написа: 10 Фев 2022, 16:07
Immnumerouno написа: 09 Фев 2022, 23:01
Sofia Cannabis написа: 30 Яну 2022, 23:01
да - 14 дни Veg. 4 основни върхове.
Първата двойка разклонения махат ли се или с тях общо 4 върха?
Извинявай - не съм разбрал въпроса и съм ти дал много общ отговор.

След като е топирано растението имаш/оставяш само две разклонения (това са два основни), всички други разклонения се махат. За да получиш 4 топираш тези 2 основни които излизат от стеблото и стават 4 основни.

Ако има 4 излизащи от стеблото директно имаш 2 основни (най-горните) и два следващи които са точно под тях.
То и аз не съм задал въпроса като хората.
Мисълта ми беше първата двойка разклонения на основното стебло ли се оставя и се топират до 4 връхчета или се отстранява и се топират втората двойка разклонения.
Не съм правил до сега сог и го обмислям.
Поне личните ми впечатления са че първите две разклонения са някакси недъгави и винаги ги махам.
Georg
Градинар
Градинар
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Яну 2022, 15:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Аз получих 30до 35гр на разстение в случая ,
Средно от 16бр
Как е това като добив ,малко или средно
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Immnumerouno написа: 10 Фев 2022, 21:05
Sofia Cannabis написа: 10 Фев 2022, 16:07
Immnumerouno написа: 09 Фев 2022, 23:01

Първата двойка разклонения махат ли се или с тях общо 4 върха?
Извинявай - не съм разбрал въпроса и съм ти дал много общ отговор.

След като е топирано растението имаш/оставяш само две разклонения (това са два основни), всички други разклонения се махат. За да получиш 4 топираш тези 2 основни които излизат от стеблото и стават 4 основни.

Ако има 4 излизащи от стеблото директно имаш 2 основни (най-горните) и два следващи които са точно под тях.
То и аз не съм задал въпроса като хората.
Мисълта ми беше първата двойка разклонения на основното стебло ли се оставя и се топират до 4 връхчета или се отстранява и се топират втората двойка разклонения.
Не съм правил до сега сог и го обмислям.
Поне личните ми впечатления са че първите две разклонения са някакси недъгави и винаги ги махам.
Ако имаш време да го чакаш да порастне махай най-долните. Ако не използвай ги като са само те без нищо друго отгоре се развива стабилно.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Georg написа: 10 Фев 2022, 22:36 Аз получих 30до 35гр на разстение в случая ,
Средно от 16бр
Как е това като добив ,малко или средно
Какви лампи използваш? Каква площ ?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Georg
Градинар
Градинар
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Яну 2022, 15:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

600вата HP , 120/120
За първи път топирам и махам листа, може да съм допуснал грешки и да са се стресирали .
Сега подготвям 240/120 и 120/120
Ще махам долните листа и цветове да напълни горе главите , и ще топирам по начина 4 основни клона
Така по моя начин остават долу доста глави и са слаби, някой даже не узряват , знаеш за какво говоря . Разгледах дневника ще гледам да ги докарам горе долу.. няма как първите пъти да не сгреша някъде , но го правя 1:1
Georg
Градинар
Градинар
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Яну 2022, 15:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Разглеждам дневника ти, и долу доста доцре е почистена масата да останат горе главите .
Това по Схемата 4 основни с вегетация 14 дена ли е ?
Колко време вегетация?
Какво махаш по време на вегетация?
И по време на цъфтеж?
Много станаха въпросите за което се извинявам ,но ей така искам да ги докарам моите .. или поне горе долу с времето така да ги докарам.. сега се уча на тези неща.
Прикачени файлове
Screenshot_20220211-111034_Chrome.jpg
Screenshot_20220211-111016_Chrome.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Georg написа: 11 Фев 2022, 11:20 Разглеждам дневника ти, и долу доста доцре е почистена масата да останат горе главите .
Това по Схемата 4 основни с вегетация 14 дена ли е ?
Колко време вегетация?
Какво махаш по време на вегетация?
И по време на цъфтеж?
Много станаха въпросите за което се извинявам ,но ей така искам да ги докарам моите .. или поне горе долу с времето така да ги докарам.. сега се уча на тези неща.
Ако са от семка отнема малко повече време 21-25 дни след като се покажат над почвата.

Тези тук излязоха много мъжки и няколко хермита от 24 с които започнах първоначално и са с повече върхове и затова имам по-дълга Veg. Не си спомням точно но не е повече от 28 дни след като се паказаха. Ако нещо му трябва повече време го махам директно и не се занимавам.

Топирам първо и най-рано, след това може да махна няколко големи листа ако пречат (като цяло не махам много) и почиствам дъното на растенията за да има въздух.

Ден 21 след 12/12 махам всички листа и почиствам долната част на растенията.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”