Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

rachothecaptain написа: 06 Май 2020, 18:19 Понеже нямам климатик в стаята и съм на последен етаж , какво бихте ми предложили ? Благодаря предварително!
Да изчакаш да мине лятото.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
rachothecaptain
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Май 2020, 17:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Благодаря за бързите отзиви , Sofia , вероятно ще те послушам , но ще обмисля и варянта за климатик. :D
rachothecaptain
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Май 2020, 17:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Здрвейте фермери , имам въпрос и той е в палатка 60/60/160 hps 250w на 3 цветя ще им е добре ли (фотопериодни)? Също така за циркулация на въздуха, освен изкарващ с филтъра и вътре 2 обдухващи вентилатора ще е добре ли да добавя още един изкарващ, понеже имам притеснения относно температурата в самия бокс.
Peace.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

rachothecaptain написа: 03 Юни 2020, 16:39 Здрвейте фермери , имам въпрос и той е в палатка 60/60/160 hps 250w на 3 цветя ще им е добре ли (фотопериодни)? Също така за циркулация на въздуха, освен изкарващ с филтъра и вътре 2 обдухващи вентилатора ще е добре ли да добавя още един изкарващ, понеже имам притеснения относно температурата в самия бокс.
Peace.
В 45х90 съм гледал с 400 HPS 3 години под ред, така, че не би трябвало да имаш проблем. Все пак е хубаво, да е по висок бокса. 1 метър растение, 30 см саксия и лампата трябва да е на тавана.....
Повече от 1 изкарващ не ти е необходим, но трябва да е достатъчно мощен. За лятото няма да става, ама за зимата да. Cooltube, е задължителен !
rachothecaptain
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Май 2020, 17:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Vetrushka написа:
rachothecaptain написа: 03 Юни 2020, 16:39 Здрвейте фермери , имам въпрос и той е в палатка 60/60/160 hps 250w на 3 цветя ще им е добре ли (фотопериодни)? Също така за циркулация на въздуха, освен изкарващ с филтъра и вътре 2 обдухващи вентилатора ще е добре ли да добавя още един изкарващ, понеже имам притеснения относно температурата в самия бокс.
Peace.
В 45х90 съм гледал с 400 HPS 3 години под ред, така, че не би трябвало да имаш проблем. Все пак е хубаво, да е по висок бокса. 1 метър растение, 30 см саксия и лампата трябва да е на тавана.....
Повече от 1 изкарващ не ти е необходим, но трябва да е достатъчно мощен. За лятото няма да става, ама за зимата да. Cooltube, е задължителен !
А , за този cooltube какъв вентилатор ми трябва?
stoner0097
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Сеп 2020, 19:38

Здравейте градинари! Чета в форума от известно време и се реших да опитам да изгледам собствена реколта, но дори след толкова четене не мога да взема решение кое е точното оборудване за моя проект. Ще споделя идеята ми и моля да ме поправите, където греша или съм взел лошо решение, тъй като лош резултат се постига само с лоши решения, които се опитвам да избегна. Целта ми е да изгледам малка реколта (максимум 3 аутота) за себе си и ще оставя линкове на главното оборувдване, за което съм се решил. И нека започна от гроубокса, който мисля да закупя готов. Първата дилема е колко голям гроубокс ще ми е достатъчен за целта. Двуомя се между бокс с размери 60х60х160 и такъв с размери 80х80х180. Оставям линка тук> https://greenplanet.bg/bg/secret-jardin ... hdane.html . Дилема номер 2 е лампата. Избора ми е ЛЕД Лампа, заради по-ниската консумация на ток. Избора ми е за 600W Viparspectra LED лампа > https://www.amazon.de/dp/B07H4K6X1N/ref ... UTF8&psc=1 За 2-3 растения не мисля, че ще ми трябва особено мощна вентилация и за това съм се спрял на по-бюджетен вариант > https://greenplanet.bg/bg/komplekt-ekst ... g-100.html
Като също ще сложа малък вентилатор за циркулация на въздуха в бокса. Бих се радвал на помощ от по-опитни градинари и хора, които са използвали лед лампи, тъй като прочетох и някои негативни мнения относно Blooming фазата, заради което и реших лампата да е 600w, а не първоначалната ми мисъл за 300w.
Пийс :)
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

stoner0097 написа: 17 Сеп 2020, 20:46
stoner0097, приятелю... Първо, искаш да платиш 400лв за ЛЕД, който е морално и технически остарял и никой не използва тази технология от поне 3-4 години?
ПП Цената от €152.99 е без ДДС и без МИТО! Да не споменавам доставка.
И второ, защо искаш да пазаруваш от сайтове, като гриин планет, като https://growshop-bg.com/ е официален спонсор и имаш 10% отстъпка от цената?
Филтъра и вентилатора няма да ги коментирам.
Ние тук в Гръсти се стремим да ви предложим и да ви насочим към най-добрите и най-изгодните производители и дистрибутори на техника, семена, торове и прочие, а вие хора търсите в проклетия амазон, който ако не живееш в щатите си е чист грабеж.
Работим с Марс Хидро, който има най-добрите предложения за цена/качество на пазара! Можеш да видиш поне 3 дневника с изключителни растения отгледани с ЛЕД панели на Марс Хидро. Включително имаш отстъпка там.
Работим с сеедсман, най-големият сайт за семена в Европа с безупречно обслужване и цени.
Работим с Гроушоп-бг, който предлага изключително голям набор от стоки на конкурентни цени и допълнителна 10% отстъпка.

Ето ти предложение за комплект
https://www.mars-hydro.com/grow-kits-combo/grow-kit-2x2-ts1000
US$357.99 и това е без отстъпката

Ако искаш си вземи нещата отделно и пак ще ти излезе по евтино от това, което си изредил горе.


ПП това че пише 600В на онзи лед си е чиста измама!
stoner0097
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Сеп 2020, 19:38

WDScorpio, Благодаря за насоките и съветите. Ще се ориентирам към Марс Хидро и ще споделя крайното си решение :)
Аватар
Tokyo
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Авг 2020, 17:26
Has thanked: 2 times

Здравейте колеги!
Тази година успях да направя успешен аутдор (е наполовина, може скоро да видите снимка в провалите на част от реколкотата) и се запалих! Решил съм до края на октомври да си направя Indoor. Поради липса на възможности обаче няма да бъде вкъщи или наблизо, а съм се спрял на село, което силно ограничава ходенето ми до там до веднъж седмично. Та от тук идват следните ми въпроси.
1. Дали веднъж седмично е твърде рядко за оптимални резултати?
2. Тъй като бокса ще бъде поставен в ъгъла на една голяма стая, ако оставя един прозорец леко открехнат ще имат ли растенията достатъчно въздух и CO2?
3. Дали 600W HPS е достатъчен за поддържане на нощните температури достатъчно високи през зимата?
Както е казал Уилям Шекспир навремето... "Здравей"
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Tokyo написа: 14 Окт 2020, 17:29 Здравейте колеги!
Тази година успях да направя успешен аутдор (е наполовина, може скоро да видите снимка в провалите на част от реколкотата) и се запалих! Решил съм до края на октомври да си направя Indoor. Поради липса на възможности обаче няма да бъде вкъщи или наблизо, а съм се спрял на село, което силно ограничава ходенето ми до там до веднъж седмично. Та от тук идват следните ми въпроси.
1. Дали веднъж седмично е твърде рядко за оптимални резултати?
2. Тъй като бокса ще бъде поставен в ъгъла на една голяма стая, ако оставя един прозорец леко открехнат ще имат ли растенията достатъчно въздух и CO2?
3. Дали 600W HPS е достатъчен за поддържане на нощните температури достатъчно високи през зимата?
Абсурдно е!

1. През цъфтежа трябва да си всеки ден там за да поливаш, а в най-добрия случай през ден
2. Въздуха ще е ОК
3. Какво правим, когато тази лампа се изключи за тъмния период? Ако гледаш автоматици на 24/0 ОК, но в противен случай ти трябва отопление което да държи минимум 18С всичко по-ниско ще им ..... мамата.

На хората им е трудно да отгледат растения при положение, че за непрекъснато при тях, а ти искаш дистанционно :)
Не е невъзможно, но ти трябва стабилна подготовка и автоматизация на процеса. Не знам как се обяснява разхода на ток на празна къща, която ще гори поне 1квч само за отопление.
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”