Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Всъщност аз дойдох до заключението,че не е необходимо да се пръскат по листата,а да се намокрят веднъж подходящо в началото(почвата и те самите) и да с е оставят под купола/кутията без да се пипат изобщо,само след 24 часа да започне да им се пуска въздух да кажем по два пъти днввно.Съхнейки постепенно да се вкоренят без никакви повече манипулации,но разбира се всеки си знае.Защото с пръскането понякога може да ги разместиш и да спреш процеса,ако ги пръскаш тях самите тогава избери си много нежна пръскалка с финна мъгла,да не ги пляска като моята:)Тръснеш ли ги насам натам ги бавиш,затова е хубаво като ги обработиш там с вкоренителя и тн да ги оставиш на спокойствие без да местиш кутията поне няколко дни по слаба светлина,а първоначално след слагането най-добре на тъмно.Ми и аз мисля да пропускам клонекса,миналата година половината бяха без него и все тая беше,хванаха се мисля че за приблизително едно и също време.....
За средата за вкореняване ако е почва най-добре да е много рохкава,добави перлит много или нещо подобно и много слаба на храна,защото колкото е по-азотна или прехранена това ги бави,най-важно е да е много рохкава,ако може и съвсем постна.Чернозема ако имаш опит може да имаш успех в него,но по принцип има по-подходящи,торф да речем,кокос или нещо пухкаво,в които по-лесно се случват нещата...…
А някой пробвал ли е с аеро клонер и тн,заслужава ли си да се купува подобен уред според вас?Защото гледам някои много ги хвалят,пък други градинари ги зарязват и не ги кефят особено и си се връщат на кутиите?
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Едно поливане в началото с хубаво оттичане от съдинките. 1 път финна мъгла на ден първите 6-7 дни основно от долната страна на листата запечатани под фолио на много слаба светлина(10ти ден го махнах) . 1 път отваряне изцяло на ден (тогава и мъглата с пулверизатора). Издишване отгоре им 10тина пъти дълбоко . Запечатване на 99% после и много слаба светлина 14-15 часа на ден в моя случай основно бяха под луминисцентна крушка 38 вата студена . 3 вида вкоренител купешки 2 вида самоделка и без вкоренител до тук -разлика никаква - мисля че самоделките имат точно същата функция като купешките само дето са течни не на прах(гел) - да не влиза въздух в резенчето. Другите им функции не ги разбирам много , но може всякак да се постигне резултат дори може в парченце кактус да го вкорениш. 14-15 дни и нарастнаха видимо . Мисля че част от това да им е много добре беше ,че успях да са в смеска с ph 6.0(по равно смес бял и черен торф) точно (и други растения харесват да се вкореняват така) и да е точно толкова влагопропускливо ,колкото им трябва на тях.
Gryster
Градинар
Градинар
Мнения: 21
Регистриран на: 07 Май 2019, 23:15
Has thanked: 24 times
Been thanked: 32 times

Здравейте! Искам да попитам, понеже в предишния форум влизах през тор, тук забелязах че не може, та вие, как влизате и как се подсигурявате? Благодаря ви. Весела седмица!
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Ето и моите опити за клонинги
Двете са под капак, а третото навън, просто искам да видя дали ще има разлика... Преди да ги сложа в почва, всички бяха няколко дни във вода.
А другото са разсад с домати....
Прикачени файлове
C360_2019-05-15-19-45-07-791.jpg
C360_2019-05-15-19-44-41-148.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

zzigzag написа: 15 Май 2019, 19:56 Ето и моите опити за клонинги
Двете са под капак, а третото навън, просто искам да видя дали ще има разлика... Преди да ги сложа в почва, всички бяха няколко дни във вода.
А другото са разсад с домати....
Изглеждат свежо и добре.

Следващият път можеш на 1 клонинг да тестваш следното нещо :) (аз съм много доволен от този чалъм) С една ножица да изрежеш върчетата на листата на клонинга за да им намалиш фотосинтезиращата способност и да зададеш тон, че не искаш нов растеж на листа и разклонения, а че искаш растеж на корен. Имал съм случай когато не изрежа връхчетата и резника без корен да почне да прави нови листа и да умре, защото е вложил енергията си в правене на нови листа и разклонения, а не в правенето на корен.
Другият плюс е, че листата не се опират в кутията и това намалява шанса от загниване на листата.

Без подрязване на връчетата също се получават хубави клонинги, но просто с това елементарно подрязване на връхчетата задавам тон на резника, че ни трябва корен.
Прикачени файлове
c8-min.jpg
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

firstcitizen написа: 16 Май 2019, 09:12
zzigzag написа: 15 Май 2019, 19:56 Ето и моите опити за клонинги
Двете са под капак, а третото навън, просто искам да видя дали ще има разлика... Преди да ги сложа в почва, всички бяха няколко дни във вода.
А другото са разсад с домати....
Изглеждат свежо и добре.

Следващият път можеш на 1 клонинг да тестваш следното нещо :) (аз съм много доволен от този чалъм) С една ножица да изрежеш върчетата на листата на клонинга за да им намалиш фотосинтезиращата способност и да зададеш тон, че не искаш нов растеж на листа и разклонения, а че искаш растеж на корен. Имал съм случай когато не изрежа връхчетата и резника без корен да почне да прави нови листа и да умре, защото е вложил енергията си в правене на нови листа и разклонения, а не в правенето на корен.
Другият плюс е, че листата не се опират в кутията и това намалява шанса от загниване на листата.

Без подрязване на връчетата също се получават хубави клонинги, но просто с това елементарно подрязване на връхчетата задавам тон на резника, че ни трябва корен.
Веднага ще пробвам с подрязването на листата
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Оставих кутията отворена от сутринта, 3-4часа и тези двете веднага увехнаха, защо така?
Прикачени файлове
C360_2019-05-16-10-42-16-016.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

zzigzag написа: 16 Май 2019, 10:47 Оставих кутията отворена от сутринта, 3-4часа и тези двете веднага увехнаха, защо така?
Преди колко време си ги сложил да се вкореняват, може би все още нямат корен?
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Повече от 10 дни. Първоначално бях ги сложил директно в почва, нещо не изглеждаха свежи и ги сложих във вода, където им беше екстра, но мисля че започнаха да гладуват и след няколко дни във вода отново ги сложих в почва. Две от тях в кутия с капак, а едно директно под лампата. До сутринта всички изглеждаха супер(снимката от горния пост) Сутринта нарочно оставих кутията отворена и след 3-4 часа двата клонинга вътре бяха увехнали....
P.S Eто сега се погледнах кутията Затворена от обяд, около 6-7 часа, клонингите са свежи... явно им трябва повече влага... Но защо третия, който си живее без кутия, директно под лампата, където влажността е доста по-малка, се чувства добре?
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Твърде много листна маса си оставил не сварва да достави влага през несъществуващ корен за толкова площ. Оставя се само бъдещият връх и листата непосредственно под него(ти си оставил и още един чифт което те е наиграло и във времето и като цяло може би и в резултатът- а дано не). Подрязването има още една функция минава в режим оцеляване и всичката влага е за ненаранената част(върхът , който всъщност те интересува) и временно спира да расте на листа докато оцелява пази само здравото. За това и се навлажняват листата финно отдоло особенно за да може да ги запазиш (резника пази върха) и дори да осигурят влага а не да дърпат. И след като ги сложиш в средата където вкореняваш - не пипаш. Ако си ги местил .. следващия път.
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”