Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Inna написа: 27 Мар 2022, 15:51 Е, за 3 дни над почвата е нормално значи. Като се пукне, слагай ги бързо в почва, няма нужда много дълъг да става корена в салфетки. Еми нормално е в такъв случай...... Горската няма как да е бедна на вещества, но не е съвсем ясно дали е подходяща за тези растения, има много видове горска, принципно може и да бъде хубава. Да, може да има буби. Бебетата в кофичките нека са в сигурна, пък после може да добавиш и от тази да пробваш. Пробвай с нея и без нея, всякак, ако това са ти пробни семки пробвай едно така, едно иначе...... За хубавите ти семки е добре сигурен старт с проверени неща.
Да точно така мислех да го направя.
Едното само с горска другото с смесена горска с купешка и разни подобни смески.
Не е 3 дни над почвата след като го сложих след 3 дни се показа а го сложих преди 10 значи да го кажем е на 7дни над почвата.
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

FikiStoraro написа: 27 Мар 2022, 13:47
Partizan grower написа: 27 Мар 2022, 12:49
Inna написа: 26 Мар 2022, 21:42 О, не, това е бебе🤔🤷За 10 дни трябва да има повече двойки листа. Почвата ти може да не е достатъчно яка, може би седи и влажна. За разсад се избира рохкав торф, да им е меко и пухкаво, за да може коренчета да се развиват. Иначе не изглежда толкова зле, но определено трябва да е по голямо. 10 дни от показването над почвата ли имаш предвид? Откак се покаже отгоре го брой. А впрочем за тор от червей има пакетчета в Лидъл. Зеолита видях по назад, аз много обичам да добавям от него, но малко, ей така да има в почвата, да се вижда....
10 дни от когато се е показало коренче и съм я сложил в почвата а над нея някъде 3 дни след това се показа.
Почвата я изчаквам да изсъхне почти до дъното на чашката преди да полея, което става доста бързо поради ниската влажност предполагам, понеже нямам влагомер.
Сложил съм няколко съда с вода в бокса да вдигат влажността и отделно пръскам мъгла вътре.
Сега мисля да сложа за буустер малко горска почва на празното място в чашките.
Предполагам, че ще има разни яйца на паразити ама понеже са пробни растения (докато дойдат семките) ще пробвам с нея. Иначе ми се струва пълна с хранителни вещества.
Някой използвал ли е горска почва какви са му впечатленията ?
Има ли ефект ?
10 дни откакто се е показало коренче!? Колко дни са минали след като се е показало над почвата? Внимавай с поливките на разсада! Даже когато говорим за бебета, поливката е мръсна дума! Почвата трябва да е приятно влажна, а не мокра на гъз!
Тоя корен трябва да го стимулираш да се развива,да търси вода, а като му е кишаво не се развива! Аз първите 15-20 дена като съм ги боднал не поливам! Най много да пръсна с пуверизатора почвата отгоре и туй то. Навлажняваш си предварително почвата преди грола, бодваш ги и следващите 2-3 седмици забравяш за поливане! Не вярвам да ти съхне толкова бързо почвата, даже на едната снимка ми се вижда прекалено мокра. Ако толкова си мераклия да поливаш направи един аутдор да си угодиш на мераците :D . Успешен сезон!
Не поливам разсада, така се изказах просто, по скоро го пръскам около стеблото 6-7пъти да се навлажни почвата. На снимката тъкмо ги бях напръскал за това изглежда много мокра.
Горния слой около 1см е беше по мокричък, но след това надолу е приятно влажна почвата.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Partizan grower написа: 27 Мар 2022, 15:58
Inna написа: 27 Мар 2022, 15:51 Е, за 3 дни над почвата е нормално значи. Като се пукне, слагай ги бързо в почва, няма нужда много дълъг да става корена в салфетки. Еми нормално е в такъв случай...... Горската няма как да е бедна на вещества, но не е съвсем ясно дали е подходяща за тези растения, има много видове горска, принципно може и да бъде хубава. Да, може да има буби. Бебетата в кофичките нека са в сигурна, пък после може да добавиш и от тази да пробваш. Пробвай с нея и без нея, всякак, ако това са ти пробни семки пробвай едно така, едно иначе...... За хубавите ти семки е добре сигурен старт с проверени неща.
Да точно така мислех да го направя.
Едното само с горска другото с смесена горска с купешка и разни подобни смески.
Не е 3 дни над почвата след като го сложих след 3 дни се показа а го сложих преди 10 значи да го кажем е на 7дни над почвата.
Значи за 7 над почвата би могло да бъде и по големичко. А купената ти почва каза универсална, но каква е по точно? Че "универсални" има всякакви, едни са като пръст и по тежки, според мен те са по некачествени, други са торфени.... Торфените пакета не тежи чак толкова и са по пухкави, по стават за бебета.
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Здравейте, бихте ли споделили, как си коригирате ph на водата с която поливате ?
Знам, че има химии за корекция на пх но никак не ми се иска да ги използвам, стремя се да използвам възможно най-малко химикали, тъй като вече ще използвам изкуствен тор. Понеже искам да поливам и с пепел разтворена в водата поне 2 пъти на гроу, но пепелта прави водата доста алкална и това би прецакало доста нещата ако не (угася) разтворената пепел по някакъв начин.
Вие какво използвате като екологични средства за корекция на ph ?
Бях видял в някоя тема, че някой беше споменал за (угасяне) на пепелта с меласа в водата, подобни идеи търся.
Ако някой знае в какви количества се използва пепел, примерно на 10литра колко грама, или на литър колко... Би било доста полезно.

Успех на всички градинари :shock:
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Здравейте, купих си нова почва за разсади, но нещо не ми се струва много подходяща защото пише че има 1.5кг 12:11:18:2 NPK на кубичен метър фертилайзер в нея, на мен ми се струва, че ще е доста силна. Електро проводимост 45mS/m.
Нормално ли е това за стартова почва ?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Partizan grower написа: 13 Апр 2022, 10:15 Здравейте, купих си нова почва за разсади, но нещо не ми се струва много подходяща защото пише че има 1.5кг 12:11:18:2 NPK на кубичен метър фертилайзер в нея, на мен ми се струва, че ще е доста силна. Електро проводимост 45mS/m.
Нормално ли е това за стартова почва ?
Зависи, може да не им е зле... Пише ли, че е конкретно за разсад? Това е кило и половина на кубик почва, принципно не ги презареждат много. Но да, аз предпочитам да не е много предварително заредена. Пробвай с някой домат.
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Inna написа: 13 Апр 2022, 10:28
Partizan grower написа: 13 Апр 2022, 10:15 Здравейте, купих си нова почва за разсади, но нещо не ми се струва много подходяща защото пише че има 1.5кг 12:11:18:2 NPK на кубичен метър фертилайзер в нея, на мен ми се струва, че ще е доста силна. Електро проводимост 45mS/m.
Нормално ли е това за стартова почва ?
Зависи, може да не им е зле... Пише ли, че е конкретно за разсад? Това е кило и половина на кубик почва, принципно не ги презареждат много. Но да, аз предпочитам да не е много предварително заредена. Пробвай с някой домат.
Не, не пише, че е за разсад но ми я продадоха, като такава за разсад в един магазин за сортови семена.
Вероятно ще върши работа.
Самоче няма перлит вътре, ще сложа да си стане баш. Другият ми въпрос е, имам доста престояла вода (2седмици сигурно) да я преваря ли за покълване на семките или директно да я ползвам ?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Мисля, че може и да не се преварява, ама пък де да знам. Нека кажат колегите? Бе... я я превари, знам ли какво може да завъди, по принцип полезни неща, но ако седи и не се аерира не съм сигурна и аз. 🤷
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Inna написа: 13 Апр 2022, 18:44 Мисля, че може и да не се преварява, ама пък де да знам. Нека кажат колегите? Бе... я я превари, знам ли какво може да завъди, по принцип полезни неща, но ако седи и не се аерира не съм сигурна и аз. 🤷
Намерих си простото решение на проблема, като си напълних изворна вода от една чешма в гората.
Няма да варя води :lol:
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Тази почва ще ги изгори ....или поне ще растат бавно....прежълтяха?!?

.
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”