Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Здравейте, днес си поръчах семена от seedsman. Пише, че доставката до България е до 14 дни.
Да кажем, че доставката ще отнеме най-дългото посочено време.
Ако дойдат за 14дни ще е 8ми април, ще сложа семената да покълват още същия ден, като ги получа. Въпроса ми е дали съм закъснял, защото става въпрос за външно отглеждане. И си мисля, че ще са много малки като ги изкарам навън към края на април началото на май. До тогава ще вегитатират на 18/6.
Другият ми въпрос е колко трябва да са големи до края на април ако семките са покълнати на 8ми,
Защото винаги имам силно тревожно чувство, че разсадите ми се развиват бавно.
После ще кача снимка на растение на 9дни, да кажете дали ръста му е нормален.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Partizan grower написа: 25 Мар 2022, 14:23 Здравейте, днес си поръчах семена от seedsman. Пише, че доставката до България е до 14 дни.
Да кажем, че доставката ще отнеме най-дългото посочено време.
Ако дойдат за 14дни ще е 8ми април, ще сложа семената да покълват още същия ден, като ги получа. Въпроса ми е дали съм закъснял, защото става въпрос за външно отглеждане. И си мисля, че ще са много малки като ги изкарам навън към края на април началото на май. До тогава ще вегитатират на 18/6.
Другият ми въпрос е колко трябва да са големи до края на април ако семките са покълнати на 8ми,
Защото винаги имам силно тревожно чувство, че разсадите ми се развиват бавно.
После ще кача снимка на растение на 9дни, да кажете дали ръста му е нормален.
Добре е, не е късно. Хубаво е да разполагаш със семейната от по- рано, но ако приемем, че до 14 дни ще дойдат-бива. Междувременно виж в какви съдове и хубава почва си вземи, за да избухнат максимално бързо. може нещо стимулатор за корени, тор от червей за допълнително подхранване на малки разсади. За 20ина дни могат да станат доста добре..... Но който ще взима тепърва семки да побърза.
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Inna написа: 25 Мар 2022, 16:13
Partizan grower написа: 25 Мар 2022, 14:23 Здравейте, днес си поръчах семена от seedsman. Пише, че доставката до България е до 14 дни.
Да кажем, че доставката ще отнеме най-дългото посочено време.
Ако дойдат за 14дни ще е 8ми април, ще сложа семената да покълват още същия ден, като ги получа. Въпроса ми е дали съм закъснял, защото става въпрос за външно отглеждане. И си мисля, че ще са много малки като ги изкарам навън към края на април началото на май. До тогава ще вегитатират на 18/6.
Другият ми въпрос е колко трябва да са големи до края на април ако семките са покълнати на 8ми,
Защото винаги имам силно тревожно чувство, че разсадите ми се развиват бавно.
После ще кача снимка на растение на 9дни, да кажете дали ръста му е нормален.
Добре е, не е късно. Хубаво е да разполагаш със семейната от по- рано, но ако приемем, че до 14 дни ще дойдат-бива. Междувременно виж в какви съдове и хубава почва си вземи, за да избухнат максимално бързо. може нещо стимулатор за корени, тор от червей за допълнително подхранване на малки разсади. За 20ина дни могат да станат доста добре..... Но който ще взима тепърва семки да побърза.
Благодаря !
Купил съм си 2чувала по 70литра почва универсална.
В горичката която ще гледам видях, че има доста добра почва ще посъбера някой друг литър от нея, защото ми се видя много добра(ще кача снимки на почвата също да видим по-опитните какво ще кажете), и ще я смеся с останалата, а евентуално ако реша да гледам повече растения (понеже си поръчах семки за 200евро) ще ползвам и само от нея но ще добавя перлит и други неща за които в момента чета в форума. Тоя тор от червен калифорнийски червей не знам от къде да го намеря, ама гледам всички го ползват и четох че е много от полза.
Малко ми терсене да карам разни чували в раницата защото единствения ми транспорт е колело, и гледам да ми са по-наблизо магазините от които пазарувам.
Толкова за сега, приятна петък вечер, и успех на всички.
:weed4:
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Здравейте, колко зеолит слагате като процент, или като грамаж на площ.
Видях в сайта на практикер, има 5кг за 13лева, доста добре ми се стори, защото разглеждах в разни сайтове за био храни и там е 5лева за някви 100грама.
Някой ползвал ли е този зеолит ?
Прикачени файлове
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (1).jpg (14.71 KiB) Преглеждано 382 пъти
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Partizan grower написа: 25 Мар 2022, 14:23 Здравейте, днес си поръчах семена от seedsman. Пише, че доставката до България е до 14 дни.
Да кажем, че доставката ще отнеме най-дългото посочено време.
Ако дойдат за 14дни ще е 8ми април, ще сложа семената да покълват още същия ден, като ги получа. Въпроса ми е дали съм закъснял, защото става въпрос за външно отглеждане. И си мисля, че ще са много малки като ги изкарам навън към края на април началото на май. До тогава ще вегитатират на 18/6.
Другият ми въпрос е колко трябва да са големи до края на април ако семките са покълнати на 8ми,
Защото винаги имам силно тревожно чувство, че разсадите ми се развиват бавно.
После ще кача снимка на растение на 9дни, да кажете дали ръста му е нормален.
Ето растение на 10 дни, според мен е бавно развиващо. Нормален ли му е ръста ?
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Partizan grower написа: 26 Мар 2022, 19:36
Partizan grower написа: 25 Мар 2022, 14:23 Здравейте, днес си поръчах семена от seedsman. Пише, че доставката до България е до 14 дни.
Да кажем, че доставката ще отнеме най-дългото посочено време.
Ако дойдат за 14дни ще е 8ми април, ще сложа семената да покълват още същия ден, като ги получа. Въпроса ми е дали съм закъснял, защото става въпрос за външно отглеждане. И си мисля, че ще са много малки като ги изкарам навън към края на април началото на май. До тогава ще вегитатират на 18/6.
Другият ми въпрос е колко трябва да са големи до края на април ако семките са покълнати на 8ми,
Защото винаги имам силно тревожно чувство, че разсадите ми се развиват бавно.
После ще кача снимка на растение на 9дни, да кажете дали ръста му е нормален.
Ето растение на 10 дни, според мен е бавно развиващо. Нормален ли му е ръста ?
Прикачени файлове
IMG_20220326_194359.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

О, не, това е бебе🤔🤷За 10 дни трябва да има повече двойки листа. Почвата ти може да не е достатъчно яка, може би седи и влажна. За разсад се избира рохкав торф, да им е меко и пухкаво, за да може коренчета да се развиват. Иначе не изглежда толкова зле, но определено трябва да е по голямо. 10 дни от показването над почвата ли имаш предвид? Откак се покаже отгоре го брой. А впрочем за тор от червей има пакетчета в Лидъл. Зеолита видях по назад, аз много обичам да добавям от него, но малко, ей така да има в почвата, да се вижда....
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Inna написа: 26 Мар 2022, 21:42 О, не, това е бебе🤔🤷За 10 дни трябва да има повече двойки листа. Почвата ти може да не е достатъчно яка, може би седи и влажна. За разсад се избира рохкав торф, да им е меко и пухкаво, за да може коренчета да се развиват. Иначе не изглежда толкова зле, но определено трябва да е по голямо. 10 дни от показването над почвата ли имаш предвид? Откак се покаже отгоре го брой. А впрочем за тор от червей има пакетчета в Лидъл. Зеолита видях по назад, аз много обичам да добавям от него, но малко, ей така да има в почвата, да се вижда....
10 дни от когато се е показало коренче и съм я сложил в почвата а над нея някъде 3 дни след това се показа.
Почвата я изчаквам да изсъхне почти до дъното на чашката преди да полея, което става доста бързо поради ниската влажност предполагам, понеже нямам влагомер.
Сложил съм няколко съда с вода в бокса да вдигат влажността и отделно пръскам мъгла вътре.
Сега мисля да сложа за буустер малко горска почва на празното място в чашките.
Предполагам, че ще има разни яйца на паразити ама понеже са пробни растения (докато дойдат семките) ще пробвам с нея. Иначе ми се струва пълна с хранителни вещества.
Някой използвал ли е горска почва какви са му впечатленията ?
Има ли ефект ?
Прикачени файлове
foto_no_exif (1).jpg
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Partizan grower написа: 27 Мар 2022, 12:49
Inna написа: 26 Мар 2022, 21:42 О, не, това е бебе🤔🤷За 10 дни трябва да има повече двойки листа. Почвата ти може да не е достатъчно яка, може би седи и влажна. За разсад се избира рохкав торф, да им е меко и пухкаво, за да може коренчета да се развиват. Иначе не изглежда толкова зле, но определено трябва да е по голямо. 10 дни от показването над почвата ли имаш предвид? Откак се покаже отгоре го брой. А впрочем за тор от червей има пакетчета в Лидъл. Зеолита видях по назад, аз много обичам да добавям от него, но малко, ей така да има в почвата, да се вижда....
10 дни от когато се е показало коренче и съм я сложил в почвата а над нея някъде 3 дни след това се показа.
Почвата я изчаквам да изсъхне почти до дъното на чашката преди да полея, което става доста бързо поради ниската влажност предполагам, понеже нямам влагомер.
Сложил съм няколко съда с вода в бокса да вдигат влажността и отделно пръскам мъгла вътре.
Сега мисля да сложа за буустер малко горска почва на празното място в чашките.
Предполагам, че ще има разни яйца на паразити ама понеже са пробни растения (докато дойдат семките) ще пробвам с нея. Иначе ми се струва пълна с хранителни вещества.
Някой използвал ли е горска почва какви са му впечатленията ?
Има ли ефект ?
10 дни откакто се е показало коренче!? Колко дни са минали след като се е показало над почвата? Внимавай с поливките на разсада! Даже когато говорим за бебета, поливката е мръсна дума! Почвата трябва да е приятно влажна, а не мокра на гъз!
Тоя корен трябва да го стимулираш да се развива,да търси вода, а като му е кишаво не се развива! Аз първите 15-20 дена като съм ги боднал не поливам! Най много да пръсна с пуверизатора почвата отгоре и туй то. Навлажняваш си предварително почвата преди грола, бодваш ги и следващите 2-3 седмици забравяш за поливане! Не вярвам да ти съхне толкова бързо почвата, даже на едната снимка ми се вижда прекалено мокра. Ако толкова си мераклия да поливаш направи един аутдор да си угодиш на мераците :D . Успешен сезон!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Е, за 3 дни над почвата е нормално значи. Като се пукне, слагай ги бързо в почва, няма нужда много дълъг да става корена в салфетки. Еми нормално е в такъв случай...... Горската няма как да е бедна на вещества, но не е съвсем ясно дали е подходяща за тези растения, има много видове горска, принципно може и да бъде хубава. Да, може да има буби. Бебетата в кофичките нека са в сигурна, пък после може да добавиш и от тази да пробваш. Пробвай с нея и без нея, всякак, ако това са ти пробни семки пробвай едно така, едно иначе...... За хубавите ти семки е добре сигурен старт с проверени неща.
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”