Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

MH лампа не се занимавай с CFL, ако я имаш си я ползвай, но ако се купува ново, по добре MH-то, за него ще ти трябва и малко повече охлаждане обаче.
Само не ми е ясно какво значи да съкратиш вегетацията, и какво общо има цъфтежа с изкарването, нещо не мога да те разбера.
Yogotti
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Фев 2021, 13:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Не се изказах правилно идеята като цяло е да ги стартирам от сега, за да не губя време те първа май месец да ги изкарвам, хем да са заякнали, хема да са дръпна ли, спрях се на Marshydro tsw2000
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Ако ще ползваш лампата само за разсада, без да гледаш индоор и да цъфтиш, си мисля, че няма смисъл да вкарваш толкова пари. MH лампа, дросел и рефлектор с Cooltube ще ти излезе макс 250 лв купувани от България, без доставки и чакания.
Vvv
Градинар
Градинар
Мнения: 38
Регистриран на: 12 Фев 2021, 09:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times

Аз мойте ги стартирам на една лампа от горе 40 вата която ми падна от един обект на времето и имам две лунички който светят мн добре и си тръгват какви лефректори кви 5 лв или 250 щом са за навън и само за старт няма смисъл според мен
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Vvv написа: 10 Мар 2021, 16:23 Аз мойте ги стартирам на една лампа от горе 40 вата която ми падна от един обект на времето и имам две лунички който светят мн добре и си тръгват какви лефректори кви 5 лв или 250 щом са за навън и само за старт няма смисъл според мен
Има, има. Едно е да изкараш навън 50-60см храстче , особено, когато изкарваш рано, друго е да изкараш една педя келяво растение дето е две хапки за охлюва.
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Vvv
Градинар
Градинар
Мнения: 38
Регистриран на: 12 Фев 2021, 09:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times

Ами като ги сложа налалото на април зад прозореца пак не стават на две хапки по принцип не съм фен на лампи но сега нямам такъв прозорец иначе и без лампа съм стартирал и пак стават по 3 4 метра храсти както каза. Споделих просто на момчето да не се шашка и да не си мисли че ако не сложи лампа за 250лв няма да гледа разтения зависи после храна вода и слънце и най вече меласа голям фен съм и хаха мир
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Vvv написа: 10 Мар 2021, 16:49 Ами като ги сложа налалото на април зад прозореца пак не стават на две хапки по принцип не съм фен на лампи но сега нямам такъв прозорец иначе и без лампа съм стартирал и пак стават по 3 4 метра храсти както каза. Споделих просто на момчето да не се шашка и да не си мисли че ако не сложи лампа за 250лв няма да гледа разтения зависи после храна вода и слънце и най вече меласа голям фен съм и хаха мир
Колкото пъти съм гледал на прозореца, толкова пъти са ставали джъмпари. Имаш ли снимки да го видя тоя разсад?
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Vvv
Градинар
Градинар
Мнения: 38
Регистриран на: 12 Фев 2021, 09:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times

Добре не ми се спори аз казвам при мен как са ставали и даже ме е яд че сега трябва да се занимавам с лампи но това е мое мнение и го споделих с цел да помогна не да споря. Хубав и усмихнат ден
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Vvv написа: 11 Мар 2021, 09:37 Добре не ми се спори аз казвам при мен как са ставали и даже ме е яд че сега трябва да се занимавам с лампи но това е мое мнение и го споделих с цел да помогна не да споря. Хубав и усмихнат ден
То може да ги садиш и директно в дупката, ама това е друга тема. Говорим как се прави качествен разсад с развита коренова система, предварително оформени и готови да вегетират. Изкарвал съм и малки и големи и на вън съм стартирал, но най - добрите растения стават от разсад, на който си му обърнал достатъчно внимание. Има хора които си форсират растенията, това също не можеш да направиш на прозореца. А и честно казано, не всеки може да си сложи на прозореца и да му се радват от вън. Аз съм на 1-вия етаж, зад мен има детска градина, имаш ли идея колко родители ми спират с колите на метър от прозореца ?
Yogotti
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Фев 2021, 13:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Пробвал съм с това на прозореца 6аутота и 4 нормални горе долу станаха 2кила суха маса като големите ги махнах рано заради лошото време октомври което настъпи.
Просто сега искам да гледам както си му е реда и за това ще отделя 1200лв за хидромарс 120х120 пълен комплект, ползвам за разсад после зимата за индор :)
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”