Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Mezzazine написа: 14 Апр 2022, 07:39 Тази почва ще ги изгори ....или поне ще растат бавно....прежълтяха?!?

.
За тази, която споменах по горе ли, която ми я продадоха като такава за разсади ?
Аватар
Partizan grower
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Мар 2022, 22:33
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Преди време бях качил едни бавно развиващи се, пробни растения. Съмнявам се дали това не се дължеше на осветлението, което се състои от 2 лед крушки по 1450лумена 6500К. Размера на кутията за разсадите е 35х30 и е висока около 43см.
Достатъчно ли са тези лумени или да сложа още крушки ? Знам, че не е правилно да се говори за лумени като става въпрос за растения, но не мога да измеря PAR.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 442 times
Been thanked: 566 times

Виж какви стойности има....ако си в час ще разбереш че при такива стойности няма как да е за разсади....кво то и да било..!?!?!
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 442 times
Been thanked: 566 times

Азотна е много ....фосфор...много.....калий .....много.....пълно изпържва.не те чака.....
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Mezzazine написа: 16 Апр 2022, 10:31 Азотна е много ....фосфор...много.....калий .....много.....пълно изпържва.не те чака.....
Пишат така, но всъщност не е ясно каква е....🤷Може и да е силна, да, а може и да става. Ама като я е взел да сложи нещо да пробва, домат . Може ако е свястна иначе да се доразреди с торф чист и перлит и да се ползва.
pufpafkata
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Апр 2022, 19:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Хора, някои пробвал ли е да слага червеи при растението. Освен че наторяват(зависи какъв червей), съм чел, че разравят почвата като така улесняват корените да растат по-лесно. Мисля да гледам нвън, което значи, че ще избягат най-вероятно, но ако поливам редовно, което сигурно няма да имам възможност да правя, може би ще им е добре и няма да мърдат много, много. Но поне в разсада ще добавя, да помогнат на малките коренчета.

Освен това четох за ферментиралата коприва с меласа, горе-долу колко време й е нужно. Знам, че сигурно зависи от много неща, аз питам дали става въпрос за няколко седмици или няколко месеца
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

pufpafkata написа: 28 Апр 2022, 20:12 Хора, някои пробвал ли е да слага червеи при растението. Освен че наторяват(зависи какъв червей), съм чел, че разравят почвата като така улесняват корените да растат по-лесно. Мисля да гледам нвън, което значи, че ще избягат най-вероятно, но ако поливам редовно, което сигурно няма да имам възможност да правя, може би ще им е добре и няма да мърдат много, много. Но поне в разсада ще добавя, да помогнат на малките коренчета.

Освен това четох за ферментиралата коприва с меласа, горе-долу колко време й е нужно. Знам, че сигурно зависи от много неща, аз питам дали става въпрос за няколко седмици или няколко месеца
На вън почти винаги слагам прегоряла оборска тор в която винаги има червеи, Може да подобряват структурата на почвата, но чак да я наторяват няма да могат, защото са малко. В никакъв случай обаче, не вредят, така че няма лошо.
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”