Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Въпроси от бъдещ фермер

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Тази тема е за всички въпроси от бъдещ фермер. ВСИЧКИ! Ще ви помоля да я ползвате а не да отваряте нова тема за всяка една пречка или въпрос , който имате. Така форума става труден за преглеждане и информацията е накъсана и частична.
Едно е да си отворите тема - дневник , в която да получите помощ или отговор в процеса на отглеждане. Тема в която да се качват снимки и в която да има прогрес. Друго е да изтипосате цяла тема само за 1 въпрос (КОЙТО НАЙ-ВЕРОЯТНО Е ОТГОВАРЯН ВЕЧЕ - но няма кой да прочете) и тази тема да остане на купа с другите и да пречи да се намира информацията.
Благодаря за разбирането!

Това ще го пиша редовно за да седи темата видна и лесна за намиране. Въпреки ,че "Въпроси от бъдещ фермер" се намира в индекс на важните теми ( viewforum.php?f=9 ) явно е трудна за намиране.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Crazy Train написа: 07 Ное 2020, 23:52 Гледах в нета кофа 10кг за 9лв. но е от цвекло, за храна на животни. Направо е без пари, ама не съм пръчвал за сега. За сега имам точно от тази от кауфланд.
Josep92 написа:
Crazy Train написа: 07 Ное 2020, 23:52 Гледах в нета кофа 10кг за 9лв. но е от цвекло, за храна на животни. Направо е без пари, ама не съм пръчвал за сега. За сега имам точно от тази от кауфланд.
Имам такава , за две години успях да я преполовя. Като нямам блекстрап под ръка, слагам по лъжичка от нея у материала за домашни торове. Принципно се води по-ниско качество, ма и на мен и на джоба ми не ни става става хубаво да се ръся по 6-7 лева за едно бурканче. :)

Пробвал съм я тази фуражната меласа и имам от нея, но не я ползвам умишлено. Тази фуражна меласа е 1-ва варка, а не 3-та и видимо си личи по структурата на меласата, защото фуражната меласа е много по-рядка и водниста. Разликата в качеството е значителна (в захарите и полезните вещества) между фуражната и 3-та варка блек страп меласа в стъкленото бурканче от Кауфланд или друг магазин. Пробвал съм и други меласи от захарно цвекво, но точно тази фуражната, дали защото е фуражна и е за животните и е по-ниско качество или поради друга причина... незнам защо, но вкусово, визуално и от към ефективност не ми допада и за това повече няма да я ползвам. Да, пробвах я на езика с лъжицата на ядене няолко пъти, както и месене с нея на хляб, както и в приготвянето на торове, както и поливах растения с нея, но не ме изкефи и повече не бих го правил, просто защото не ми допада вкусово. Ясно, че се води фуражна за животни, а не за човешка консумация, но реших да я пробвам ей така от любопиство и как да ви кажа, че и на животни не бих я дал, а каму ли отново да я сложа в хляб, тор или на растение хаха :D. За това имам останало количество от нея затворени в кофата, защото незнам какво да я правя. Замислих се тази фуражната меласа дали не е от ГМО растения. Бях решил фуражната меласа да я преварява повторно, но така и не ми остана време за този експеримент.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

firstcitizen написа: 20 Ное 2020, 08:05
Crazy Train написа: 07 Ное 2020, 23:52 Гледах в нета кофа 10кг за 9лв. но е от цвекло, за храна на животни. Направо е без пари, ама не съм пръчвал за сега. За сега имам точно от тази от кауфланд.
Josep92 написа:
Crazy Train написа: 07 Ное 2020, 23:52 Гледах в нета кофа 10кг за 9лв. но е от цвекло, за храна на животни. Направо е без пари, ама не съм пръчвал за сега. За сега имам точно от тази от кауфланд.
Имам такава , за две години успях да я преполовя. Като нямам блекстрап под ръка, слагам по лъжичка от нея у материала за домашни торове. Принципно се води по-ниско качество, ма и на мен и на джоба ми не ни става става хубаво да се ръся по 6-7 лева за едно бурканче. :)

Пробвал съм я тази фуражната меласа и имам от нея, но не я ползвам умишлено. Тази фуражна меласа е 1-ва варка, а не 3-та и видимо си личи по структурата на меласата, защото фуражната меласа е много по-рядка и водниста. Разликата в качеството е значителна (в захарите и полезните вещества) между фуражната и 3-та варка блек страп меласа в стъкленото бурканче от Кауфланд или друг магазин. Пробвал съм и други меласи от захарно цвекво, но точно тази фуражната, дали защото е фуражна и е за животните и е по-ниско качество или поради друга причина... незнам защо, но вкусово, визуално и от към ефективност не ми допада и за това повече няма да я ползвам. Да, пробвах я на езика с лъжицата на ядене няолко пъти, както и месене с нея на хляб, както и в приготвянето на торове, както и поливах растения с нея, но не ме изкефи и повече не бих го правил, просто защото не ми допада вкусово. Ясно, че се води фуражна за животни, а не за човешка консумация, но реших да я пробвам ей така от любопиство и как да ви кажа, че и на животни не бих я дал, а каму ли отново да я сложа в хляб, тор или на растение хаха :D. За това имам останало количество от нея затворени в кофата, защото незнам какво да я правя. Замислих се тази фуражната меласа дали не е от ГМО растения. Бях решил фуражната меласа да я преварява повторно, но така и не ми остана време за този експеримент.
Явно сме купували от различни хора :) . Пак обобщавам, аз си я ползвам за ферментацията на торовете, като нямам блекстрап под ръка. И от време на време като поливам я мешам с блекстрапа, лошо не съм видял от нея.
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

За всички начинаещи които искат да използват минерални торове но се притесняват от регулиране на рН, концентрация и преторяване тук искам да дам пример за много лесна схема за използване.
Повечето начинаещи които са тук започват с 1-2 до 5 растения и тези торове дори и да са от малко по-скъпите ще излязат по-евтино в началото защото могат да се използват в допълнение само с един уред или дори и без него.

Това което препоръчвам е за хора които не искат да ивестират в нищо освен семена и торове (минерални).
advanced nutrients ph perfect 3 part feeding schedule - (3 бутилки по 500мл всяка - 40 лева) или (3 бутилки по 1 литър всяка - 64 лева) , което не е евтино но ако отглеждате 1-3 растения ще ви стигне за минимум два пъти. С тази система не трябва да си купувате уреди за измерване на рН и не трябва да си купувате допълнителни регулатори на рН (up and down) което доста намаля сметката и като цяло бутилките които трябва да имате.

Ако искате може да си купите TDS Meter (20-30 лева) с който да следите концентрацията на разтрвора в РРМ, но не е задължително ако сте прецизни и използвате спринцовка с точно измеране на торовете когато ги смесвате.
Прикачени файлове
product_6338.jpg
product_6338.jpg (42.87 KiB) Преглеждано 1130 пъти
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
tribulusmet
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Дек 2020, 05:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Относно градинарството , някой по опитен да изкаже мнение по въпроса за зеолита. В базар намирам изгодни обяви за 2 лева за килограм зеолит. Трябва да си го разбия с теслата на дребно. В магазин за хранителни добавки гледам зеолит 100 грама за 5 лева . Въпросът е дали имат разлика в състава , и значим ли е той за саксийно отглеждане . В Бриколаж има и на 15 лева за 5 кила торба .
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

tribulusmet написа: 30 Дек 2020, 05:55 Относно градинарството , някой по опитен да изкаже мнение по въпроса за зеолита. В базар намирам изгодни обяви за 2 лева за килограм зеолит. Трябва да си го разбия с теслата на дребно. В магазин за хранителни добавки гледам зеолит 100 грама за 5 лева . Въпросът е дали имат разлика в състава , и значим ли е той за саксийно отглеждане . В Бриколаж има и на 15 лева за 5 кила торба .
Здравей tribulusmet и добре дошъл във форума на Гръсти.
Зеолита е невероятна благина и си заслужава парите. Търси възможно най-финна структура, защото колкото е по-финно смляно толкова е по-лесно корена да го изяде. Едно е да му е "мляно", друго е то да си го "мели". Зеолита отдава хранителни вещества в почвата 8-10 години и пречиства от тежки метали и отрови.

Най-евтиният зеолит/клиноптилолит е в Бентонит Кърждали, защото им е остатъчен продукт от добива на други полезни изкопаеми. Един чувал от 25 килограма зеолит със структура 0.8-2 мм струва 6.40 с ДДС. В повечето случай доставката му е по-скъпа и разправията е голяма. На много места продават зеолит, но е с голяма надценка.


На 1 кв. метър е достатъчно да сложиш 50 гр зеолит. (аз лично слагам по повече :D


Ако питаш мен, намери най-близкият зеолит около теб и си купи 2-3 кг зеолит, защото ще ти стигне за бая време ако отглеждаш вътре индор.

Полезна тема за домашни торове.
viewtopic.php?f=6&t=5#p47


Родопите са място, където мъглите на пролетта поглъщат зелените планински върхове, а в долините под тях почиват отдавна забравени царе. Мястото, където слънцето осветява отстъпващите руини от отдавна загинали империи, а дивите гори все пак отразяват стъпките на могъщите воини. Земя, която крие златни съкровища, земя на магия и изоставени светини, земя на вековни дървета, пролетни цветя и малки златоносни потоци, които стават мощни реки. Родопите са свръхестествена симбиоза на драма, красота и величие. Място на древни съктовища и легенди за отбинали времена, необятна красота и тайственост. Роднопите са родниято място на Орфей. Родопите са богати минерали, скъпоценни камъни и положителна енергия заради своите силни енергнийни полета. Не можеш да видиш Родопа с очите си, трябва да я видиш със сърцето си. Със затворени очи, в себе си. Ние ви предлагаме не просто зеолит, а късче история. Размер на фракцията 0.8 - 2.5 милиметра

Увеличава скоростта на покълване на семена.
Увеличава скоростта на поникване.
Подпомага растежа и масата на корена.
Намалява изтичането и изпарението на основни хранителни вещества като амоняк, азот и фосфор ... Задържа влажността и хранителните вещества в кореновата зона .
Подпомага аерирането чрез предотвратяване на уплътняването на почвата.
Високите способности за задържане на хранителните вещества, намаляват нуждата от обработките с торове, които се изискват всеки сезон.
Намалява миризмите, причинени от различни торове и оборски тор.
Предотвратява изгарянето на корена с контролирано освобождаване на амоняк 100% естествен и изключително подходящ за органично градинарство.
Зеолитите са много ефективни като дистрибутор на вода. Те ефективно подпомагат разпределянето на водата около капковите линии и са особено ефективни в пясъчните почви. Зеолитите имат способността да абсорбират до 55% от теглото си във вода, след което бавно освобождават водата, тъй като растението се нуждае от това.
Зеолита прави същото и с торове и други хранителни вещества, съхранява хранителни вещества и ги освобождава в градината. Действително действат като удивителен унищожител на мирис - полезен ако ползвате някакъв вид оборска тор.
Също така е чудесно за абсорбиране на битовите миризми и особено за абсорбиращия амоняк. Ето защо, голяма добавка към вашата котешка постеля и идеална за използване в рибните аквариуми



Използване на зеолит във вашата градина

Зеолитът обикновено се предлага в прахообразна или гранулирана форма.
Когато използвате Зеолит, носете ръкавици и очила, за да предпазите очите си, особено при ветровито време.
Зеолитът е ефективен за детоксикация на почвата, предотвратява изтичането и като бустер за торене. Около 50 грама на квадратен метър. Ако работите с саксийни растения, смесете около 5% зеолит в сместа за засаждане.

Зеолитът е напълно екологичен. Такъв невероятен продукт, който не само ще детоксикира вашата почва от вредни тежки метали, презарежда вашите торове в растението, абсорбира миризми, предотвратява изтичане и действа като естествен умокрящ агент. Зеолита е много ефективна и безопасна алтернатива за поставяне на химикали във вашата градина.
Той може да се използва под формата на прах за прахови листа и да помогне за намаляване на заплахите от много общи растителни вредители. Зеолита изгонва вредителите, а не ги убива.

П.П. Преместих ти темата във Въпроси от бъдещ фермер. Моля те ако имаш въпроси да не отваряш нова тема за всеки отделен въпрос, а да пишеш в тази тема.
Като започнеш грола ако решиш можеш да си направиш и собствен дневник в който да пишеш и споделяш, както и други градинари ще могат да ти помогнат със съвети.

#БГКоноп
Аватар
tribulusmet
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Дек 2020, 05:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Изключително ценно четиво , ще вложа зеолит в саксиите .
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

:hookah: Здравейте колеги ! За много години да сме живи и здрави. От години се каня на аутдоор и вече съм се решил и имам място.. намира се доста на вътре в една гора с река която минава на 20-30 метра от самото място на което ще бъдат цветята. Искам да ви помоля за съвети, как да си улесня поливането.. защото за момента съм на варианта с кофите.. има ли по лесен вариант и възможно по безопасен ? Знам че трябва да ходя 2 пъти седмично, но искам да предотвратя проблеми и да ходя възможно по рядко ... та това ми е въпроса как да действам с поливането, ще са 7-8 разстения.. благодаря предварително !
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

tribulusmet написа: 31 Дек 2020, 16:43 Изключително ценно четиво , ще вложа зеолит в саксиите .
Това може да ти е интересно четиво
viewtopic.php?f=6&t=204


Goshkata1997 написа: :hookah: Здравейте колеги ! За много години да сме живи и здрави. От години се каня на аутдоор и вече съм се решил и имам място.. намира се доста на вътре в една гора с река която минава на 20-30 метра от самото място на което ще бъдат цветята. Искам да ви помоля за съвети, как да си улесня поливането.. защото за момента съм на варианта с кофите.. има ли по лесен вариант и възможно по безопасен ? Знам че трябва да ходя 2 пъти седмично, но искам да предотвратя проблеми и да ходя възможно по рядко ... та това ми е въпроса как да действам с поливането, ще са 7-8 разстения.. благодаря предварително !
Здравей и Честита Нова година, желая ти щастие и много здраве. WDScorpio и Vetrushka имат опит с автоматична напоителна система, като те съветвам да разгледаш дневниците им. Сигурен ли си, че през лятото не пресъхва водоизточника? Тази година беше много суха, а и другата е очертава да е суха... (заради сечта на горите и глобалното затопляне и други причини). Близо до река е малко опасно понеже водоизточниците привличат хора и животни, но водата е живот и голямо благо!!!! Задължително мулчирай почвата с естествени материали.


Прегледай тази тема за да видиш как са направили самоделната напоителна система
viewtopic.php?f=6&t=81



Vetrushka и WDScorpio имат 2 дневника със самоделна поливна система.
viewtopic.php?f=23&t=512

viewtopic.php?f=23&t=108

П.П. Преместих ти темата във въпроси от бъдещ фермер.
#БГКоноп #Гръсти #Cannabis #Каннабис
Аватар
Nemec
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2021, 18:55

Здравейте,

Целта на този пост е да попитам / да се информирам за продукти които биха ми свършили работа в бъдещият ми първи гроу.



Нещата които ще използвам за начало са:

-Палатка 90х90х150см
-Mars Hydro TS 1000


Нещата за които пиша този пост са:

1. Колко феминизирани не автоматични растения ще е добре да сложа за тези размери на палатката?

2. Каква почва да използвам и всичките торове които биха ми потрябвали. (Това е главната идея за поста, понеже в сайтовете има стотици почви и стотици препарати, и аз не разбирам. Ще помоля при отговора на тоя въпрос да ми се напише точните имена на торове и почва или на комплекта торове който ми трябва и сайта от когото са.


Благодаря предварително за отделеното време и надявам се за отговорат Ви в коментарите под поста.
Лека вечер!
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”