Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

*Почва* съотношение %

Семена марихуана
Creepy-Mosquito
Градинар
Градинар
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2019, 12:52
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Здравейте, колеги. Изчетох доста неща за почвата, но имам няколко конкретни въпросителни!
По-конкретно за ЧКЧ + Оборска тор + обикновена от мястото. Удачна ли е тази комбинация и какво трябва да бъде съотношението ?
Целта е да не се купуват от магазините готови за 1 камара пари. Нямам и време да добавям много неща и да меся, но можете ли да ме посъветвате дали е добра комбинацията, какво да бъде съотношението и мога ли да добавя нещо друго като допълнение ? Поздрави! :roll: :bong:
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Много зависи каква е почвата на мястото. Там където е моята градина, тя е кафява горска и не е подходяща за земеделие с изключение на картофи. Хумуса в нея не е с добро качество. Почвата е рохкава, не образува кора, обаче не може да задържи водата и по- този начин се измиват и торовете от нея. Тази почва е близо 25% от всичките видове почви в България и е характерна за поясна над 700 метра до към 1600 метра надморско равнище.
Когато ползвах и нея в микса ми се налагаше да поливам 3 пъти в седмицата, и да давам азот всяка седмица, защото всичко се измиваше.

Ако не знаеш каква е почвата при теб, напиши в google, видове почви в България и разгледай резултатите при картинките. Така ще може да се ориентираш при теб каква е и може да прочетеш специално за нея.

Моите дупки тази година съм ги подготвил с равни количества оборска тор и чкч, добавил съм и перлит към сместа и в момента я тествам indoor, да видя как се държи и засега съм доволен, повече информация има в дневника ми.
Creepy-Mosquito
Градинар
Градинар
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2019, 12:52
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Ясно, значи не е задължително да добавям от почвата която е на мястото. Ако е само оборска (прегоряла) + чкч 50/50 е добра опция нали ? Какво мога да добавя към нея според теб, да кажем перлит и нещо по-лесно набавимо ? 10x И също колко време няма да е необходимо торене при тези обстоятелства
Аватар
Notch
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 24 Яну 2019, 13:13
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Аз ще добавя малко и от тази на мястото, да свикнат с нея. Корените така или иначе ще стигнат до нея.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Creepy-Mosquito написа: 18 Апр 2019, 14:42 Ясно, значи не е задължително да добавям от почвата която е на мястото. Ако е само оборска (прегоряла) + чкч 50/50 е добра опция нали ? Какво мога да добавя към нея според теб, да кажем перлит и нещо по-лесно набавимо ? 10x И също колко време няма да е необходимо торене при тези обстоятелства
Видя ли ми дневника, там всичко е обяснено какво съм сложил. Видя ли снимката на растението което в почва 50/50 оборска тор чкч? Няма как да ти кажа колко време няма да ториш, по - простата причина, че ти не знаеш какво ще сложиш още в микса. Миналата година тези дупки, бяха напълнени със същата смес, като добавки, гуано, рибна пудра, Доломита и не бях торил повече от месец.
Notch написа: Аз ще добавя малко и от тази на мястото, да свикнат с нея.
То и ти може да свикнеш само на сух хляб и сол, ама по- добре ще ти е ако има и някоя мръвка нали :) Ако почвата е хубава няма никакъв проблем да се добави, но ако е като моята няма смисъл. Защо излишно да добавяш кал и камъни, като може да сложиш например 2 тухли кокос.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

"Защо излишно да добавяш кал и камъни"O,камъните зависи какво разбираме под "камъни",но те доставят всичко необходимо на цветята и същевременно разреждат твърде кисела и сбита почва.Примерно зеолита.Прочетете за торенето с каменно брашно и различни видове камъни,оказва се,че са доста важни и полезни,а кал маг никога няма да добавиш от бутилка ако имаш камъни/варовик или подобни.Мен този недостиг въобще ми беше непознат,трябваше да го видя на снимка за да го знам информативно как изглежда:)Затова пък добре знам предобрянето с азот във всичките му фази и форми хахаКалций и магнезий никога не съм добавяла ,освен по този начин,като пробвам различни камъни/пясък от различни места.Ако ти кажа,че сега съм сложила шепи Аметист на моите в саксиите(то макар че скъпоценен е за нас на вид,но така или иначе цветовете подскават различно съдържание на различни микроелементи,другия път диаманти направо хаха )!Аз изобщо си падам много по самите кристали и скали,а скъпоценни камъни,злато и сребро обожавам(има ли жена,която да не хехе)Фърст ми...прати една книжка по този въпрос и много ме заинтригува, трябва да ти я даде и на теб,казва се "Хляб от камъни".Та сипете по някоя шепа в микса,варовик или друго, полезно е.То навън тези неща си ги има,но в нашия домашен микс също са от полза,разбира се умерено да не стане почва за кактуси.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Ти видя ли някъде да казвам за зеолит и мраморно брашно да казвам, че не стават. Ти изобщо знаеш ли състава на кафявата горска почва и какво pH има та говориш глупости ? Кафявата горска почва е кисела, на нея се слага варовик и мраморно брашно за вдигане на pH. Хумуса в нея е 10-12% и все още не е свършил процеса на хумификация, киселинността е около 5 pH и не става за земеделие, освен ако не се тори комбинирано с много минерални и органични добавки. Те са плитки, каменисти, леки, кисели, бедни на усвоими хранителни елементи и с ниско плодородие и няма приложение в нашия микс!
Човека пита за почва от мястото, а ти развиваш теории за зеолити и брашнна те са си съвсем отделна тема от тази.
Creepy-Mosquito
Градинар
Градинар
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2019, 12:52
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Имам останала почва от началото на годината и която реално няма да намери приложение. Единствено като вариант, добре ли ще бъде да я използвам за растенията autoflower през целия им период + допълнително подхранване разбира се. Виждам, че състава е различен и едното е компост, другото субстрат. Азота и другите се различават и коя би била по-подходяща според вас ?
:bong:
Прикачени файлове
СУБСТРАТА
СУБСТРАТА
КОМПОСТ ПРЕД
КОМПОСТ ПРЕД
КОМПОСТ ЗАД
КОМПОСТ ЗАД
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Стават,може и да ги смесиш ако едното е само компост.Ще им трябва перлит/пясък,зеолит или други КАМЪНИ допълнително:D
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Vetrushka написа: 19 Апр 2019, 16:40 Ти видя ли някъде да казвам за зеолит и мраморно брашно да казвам, че не стават. Ти изобщо знаеш ли състава на кафявата горска почва и какво pH има та говориш глупости ? Кафявата горска почва е кисела, на нея се слага варовик и мраморно брашно за вдигане на pH. Хумуса в нея е 10-12% и все още не е свършил процеса на хумификация, киселинността е около 5 pH и не става за земеделие, освен ако не се тори комбинирано с много минерални и органични добавки. Те са плитки, каменисти, леки, кисели, бедни на усвоими хранителни елементи и с ниско плодородие и няма приложение в нашия микс!
Човека пита за почва от мястото, а ти развиваш теории за зеолити и брашнна те са си съвсем отделна тема от тази.
Така ли пише в нета,добре:)На коя почва какво се слага и за какво става аз мога много добре да си определя на око,скъпи:)така,че не,не им знам пх-то по области,но лесно мога да го препиша от търсачката хаха
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”