Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Качване на снимки

Предложения и въпроси за Grysty.com
Семена марихуана
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Снимам няколко снимки с телефона-не едно и също място,една след друга.
Опитвам да ги прикача в тема-някой от файловете не иска да ги качи и това си е...
Идентични по обем.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Качвам снимки безпроблемно. (дори преди да пиша изпратих няколко писма със снимки) Просто снимите трябва да са под 3 MB. Преди да качвате сними във форума им трийте метаданните.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Извинявам се за тъпоумния въпрос,но какво ще стане ако не ги трия,искам да кажа те са от фотоапарат дърт,какви данни има той?!С тел не снимам нищо и не влизам в нашите сайтове през телефон,дори не го нося на градината.....Аз ги трия понякога,а понякога ги слагам и после с есещам,че трябваше,но дали на доста старо фото е толкова фатално,какво може да пише,location или такива няма...…..:/
Аватар
Notch
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 24 Яну 2019, 13:13
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Inna написа: 16 Апр 2019, 16:13 Извинявам се за тъпоумния въпрос,но какво ще стане ако не ги трия,искам да кажа те са от фотоапарат дърт,какви данни има той?!С тел не снимам нищо и не влизам в нашите сайтове през телефон,дори не го нося на градината.....Аз ги трия понякога,а понякога ги слагам и после с есещам,че трябваше,но дали на доста старо фото е толкова фатално,какво може да пише,location или такива няма...…..:/
Най-вероятно информация относно камерата и информация относно снимката (дата, качество) нищо сериозно. Ако вече е телефон може да запише локация и други неща който вече са голям проблем. И аз не бих носил телефона с мен на място, вероятноста някой да те следи е много малка, но предпочитам да съм си спокоен :) (Алтернатива е да включиш самолетен режим и да ползваш телефона само за снимки.)

Винаги можеш да провериш някоя снимка ако искаш, потърси "exif viewer" има доста сайтове.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Аз като тръгвах към градините си винаги махах картата от телефона, но си го носех ако нещо стане да звънна.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Inna написа: 16 Апр 2019, 16:13 Извинявам се за тъпоумния въпрос,но какво ще стане ако не ги трия,искам да кажа те са от фотоапарат дърт,какви данни има той?!С тел не снимам нищо и не влизам в нашите сайтове през телефон,дори не го нося на градината.....Аз ги трия понякога,а понякога ги слагам и после с есещам,че трябваше,но дали на доста старо фото е толкова фатално,какво може да пише,location или такива няма...…..:/
Щом е стар фотоапарат е сравнително ок, защото не можеш да бъдеш проследена и не качва информация никъде, но дава друга информация, като модел, светкавица, лента и т.н., но много и зависи от фотоапарата, защото някой дават твърде много информация.

На всичките на които съм ви пращал покани с писмо съм ви казал да си триете метаданните. Дори съм ви пращал много удобни, безплатни и лесни сайтове за изтриване на метаданните. Не случайно я има и връзка в Гръсти за триенето на метаданните. (най-горе като бутон)
Notch написа:
Inna написа: 16 Апр 2019, 16:13 Извинявам се за тъпоумния въпрос,но какво ще стане ако не ги трия,искам да кажа те са от фотоапарат дърт,какви данни има той?!С тел не снимам нищо и не влизам в нашите сайтове през телефон,дори не го нося на градината.....Аз ги трия понякога,а понякога ги слагам и после с есещам,че трябваше,но дали на доста старо фото е толкова фатално,какво може да пише,location или такива няма...…..:/
Най-вероятно информация относно камерата и информация относно снимката (дата, качество) нищо сериозно. Ако вече е телефон може да запише локация и други неща който вече са голям проблем. И аз не бих носил телефона с мен на място, вероятноста някой да те следи е много малка, но предпочитам да съм си спокоен :) (Алтернатива е да включиш самолетен режим и да ползваш телефона само за снимки.)

Винаги можеш да провериш някоя снимка ако искаш, потърси "exif viewer" има доста сайтове.
Глупости са това за самолетният режим! Дори телефона включен в самолетен режим записва данни, дори много повече данни от това да е изключен телефона. Освен, че ти знае маршрута, може да знае кога си слязал от колата... в момента в които си включите телефона започва да праща информация.




Българското правителство закупи преди време специализиран шпионски софтуер.


П.П. Причините да ползвам глупав телефон и карта на ваучер са много. Всъщност телефона си го държа само заради няколко човека на които държа и те настояват да имат контакт с мен, иначе мога без него телефона.

П.П2.За това ползвам и Екозия, като търсачка. Освен, че спомагаш за засаждането на дървета с търсенето ти в тази търсачка, защото компанията инвестира 80% от приходите си в засаждането на дървета, а и не те следят, като акула във всичко което правиш и търсиш. Преди не работеше много добре, но вече е по-стабилна и все по-добра става с всеки ден. (вече крашва 1 на месец за под 1 минута)

П.П3. За това използвам и платен ВПН. Изключително достъпно е. Дори да си плащаш месец за месец цената му е 15-20 лева за 3 устройства. Ако платиш за 1-2-3 години цената може да се намали дарстично с 60%-70%, ама така си е цифра на куп.

Всеки сам си преценява, колко му е ценно личното пространство.
Gogo
Градинар
Градинар
Мнения: 26
Регистриран на: 21 Мар 2019, 16:38
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Можели снимките даги дигнете поне на 5mb.С новите телефони е почти невъзможно под 3
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Разбирам затруднението ти, но това е обвързано с голям финансов разход от наша страна.
Към момента сайта е над 6GB, като 4 от тях са направени последните 2 месеца. С това темпо ще сме над 15GB до края на тази година. Ако увелича размера на 5мб е възможно да прехвърлим 20GB което от своя страна ще увеличи таксата за поддръжка.
Сайта се финансира сам и не печели от нищо освен от няколко реклами, които до момента са ни докарали 15$ за 6 месеца...
Мога да ти препоръчам да използваш compressjpeg.com
Качването на снимки с по-малък размер ще спомогне за по-бързото зареждане на сайта от хора с по-бавен интернет
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

А дали може да се направи, да се качват повече от 20 снимки на пост? Аз сега имам 14-15 цветя, ами не мога да покажа по 2 снимки на растение в 1 пост, от тази гледна точка ми е въпроса.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Vetrushka написа: 29 Авг 2019, 11:20 А дали може да се направи, да се качват повече от 20 снимки на пост? Аз сега имам 14-15 цветя, ами не мога да покажа по 2 снимки на растение в 1 пост, от тази гледна точка ми е въпроса.
В Гръсти може да се качват повече от 20 изображения наведнъж. Винаги можеш да направиш 2-3 или повече поредни пост и да качиш желаните от теб снимки. За в бъдеще може и да увеличим броят на изображенията в 1 пост, но за сега и така работи.

В compressjpeg не може да се казват повече от 20 изображения наведнъж за компресиране и триене на метаданните. Ако ползваш compressjpeg ще се наложи да го направиш на няколко пъти, защото тяхната система е ограничена до обработванто на 20 изображения наведнъж.


https://compressjpeg.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения, Въпроси и Проблеми свързани със сайта”