Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Гроубокс - въпроси от начинаещ

Семена марихуана
Pancho
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2024, 18:58

Здравейте форум, току що се регистрирах. Нов потребител, но от бая време чета. Да не отварям нова тема се реших да пиша тук. Накупих си всичко нужно - една хубава палатка 120х120х200см. Купих си 6инчов вентилатор с филтър на Марс Хидро от алито. Лампа 650вата с лм301х диоди и 4 фабрични саксии. Поръчах си семена от испанците. Като цяло съм готов с всичко, ама нещо се наплаших с тия закони за шофиране и направо си спрях да пуша. А 15 години си пушех без да ми пречи на живот и работа. Май ще отложа гледането докато пооправят законите. Исках да си споделя разочарованието от нашата държава. За автора предлагам да си направи реддит. Ако поназнайва английски има страшно много информация. Също ютуб. Американците са толкова напред, никога няма да ги стигнем. Лек ден и успешен гроу.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

hollyshit написа: 24 Яну 2024, 15:37
grustman написа: 22 Яну 2024, 22:28
hollyshit написа: 22 Яну 2024, 20:32 А какъв вент + филтър ще ми свърши работа за тая палатка
Мога ли да ползвам обикновен турбинен с някой can filter и един циркулиращ въздуха вътре
Два канални най мощните вход изход 150мм с втулка 125 към филтъра
Спирам се на твоето мнение ще си поръчам два ей такива
Screenshot_2024-01-24-15-33-04-202_com.android.chrome.jpg
Ще ми свършат ли работа?
Ако може да ми препоръчате филтър за тях
И фланец от 150-125 един бр
Прикачени файлове
IMG_1509.jpeg
IMG_1508.jpeg
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 380
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 349 times

hollyshit написа: 22 Яну 2024, 16:54 Здравейте на всички, нов потребител съм и напълно начинаещ в indoor, имам няколко въпроса относно вентилацията.
Осветление - Phlizon600w LED.
Палатка - Secret Jardin 60x60x158cm.
И до тук... тоя път ще питам преди да купувам!
Искам да си направя хубава вентилация или по точно правилна и оптимална за палатката и лампата с нисък до среден бюджет.
Ще ползвам филтър задължително.
Дайте малко инфо/насоки/съвети или направо предложения.
Горе турбинен вентилатор с филтър. Трябва ли да е силен или и евтин вариант ще ми свърши работа
Доло обикновен канален ще свърши ли работа? Какъв се ползва ппц.
И един циркулиращ вътре със щипка
Ще гледам до 4 автомата.
Моля за всякакви съвети насоки и т.н всяка информация ми е от полза.
Благодаря!
Гледах я тази лампа не бих си я купил и не бих експериментирал с не си струва просто. Развържи кесията за Mars Hydro ако ти са виждат много парите бях гледал една втора ръка, много по-удачна е от тия дето си показал.
Pushilist
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2024, 23:43
Has thanked: 2 times

брато ти си луд на тази малка палатка да я сложи с два вентилатора 150 мм трябват ти два малки вентилатораНе не много мощни или само един малко по-мощен примерно 150 мм ама за баня непрофесионален Също така е филтъра не върши много работа пак има миризма само дето не е на трева Ами по-гадна
......
Освен това е добре да знаеш че автоматиците са по-слаби от регулар/фотопериодните понеже има ruderalis в гените а той не съдържа много ТХК и за лампата също 600w е твърде много трябват ти 250w hid или 100-200w led за палатка с тези размери. Успех!!!
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 380
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 349 times

Pushilist написа: 03 Фев 2024, 09:18 брато ти си луд на тази малка палатка да я сложи с два вентилатора 150 мм трябват ти два малки вентилатораНе не много мощни или само един малко по-мощен примерно 150 мм ама за баня непрофесионален Също така е филтъра не върши много работа пак има миризма само дето не е на трева Ами по-гадна
......
Освен това е добре да знаеш че автоматиците са по-слаби от регулар/фотопериодните понеже има ruderalis в гените а той не съдържа много ТХК и за лампата също 600w е твърде много трябват ти 250w hid или 100-200w led за палатка с тези размери. Успех!!!
Виж моя индор, аз съм с един изкарващ и един обдухващ. Палатката ми е 60х60х160 за мен това е санитарният минимум ако искате грол с приличен добив, всичко друго е компромис. При все че ми бяха навряни филтри , саксии, панел и прочие с малко побългъряване в цъфтежа отгледах растения с височина близо метър почти без ядове.Филтъра особено този в темата си върши работа и то много добре за парите си при мене като го инсталирах миризма не се усещаше даже като си навра носа в главите, и то хубава миризма като по каталог, после като ги обрах , като ги кюрнах в плика си миришеха доволно. Само дето моя го инсталирах на диагонал със свински опашки за тавана на бокса, но не е болка за умиране. Филтърът даже смятам , че е задължителен особено ако имаш съседи , гости и т.н. Аз последно не го разбрах момчето в каква палатка иска да гледа един димимируем лед на марсхидро ще му е таман - това е най оптималното за настройка и най-практичното.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”