Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Mokum tulip /C-vibes(Dutch P) x Chem lem (Dark horse)

Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7139 times
Been thanked: 4763 times

Prototype046 написа: 26 Яну 2024, 14:57 един въпрос още да не цапам темата,клонинги удачно ли е в лайт микс ,ако нямаме под ръка root riot или easy plug и тн ,ако са засадени потопени в клонекс и в чашки могат ли да се преместят в root riot, ако са стоели няколко дни в лайк микс ? И пак ли трябва потапяне в гел
Според мен не ги мести от лайт микса, така ще са си добре, то може направо и така. Ако ги извадиш не знам, може да ги стопираш нещо, щом няколко дни са били вече в лайт микса, направо да си пускат там корени, не мисля че ще е проблем, той става и за това... Иначе свежи ли седят след няколко дни? Ако са си екстра може би да не ги местиш,май няма смисъл.
Аватар
Prototype046
Градинар
Градинар
Мнения: 134
Регистриран на: 14 Апр 2023, 00:00
Has thanked: 24 times
Been thanked: 147 times

Inna написа: 26 Яну 2024, 17:06
Prototype046 написа: 26 Яну 2024, 14:57 един въпрос още да не цапам темата,клонинги удачно ли е в лайт микс ,ако нямаме под ръка root riot или easy plug и тн ,ако са засадени потопени в клонекс и в чашки могат ли да се преместят в root riot, ако са стоели няколко дни в лайк микс ? И пак ли трябва потапяне в гел
Според мен не ги мести от лайт микса, така ще са си добре, то може направо и така. Ако ги извадиш не знам, може да ги стопираш нещо, щом няколко дни са били вече в лайт микса, направо да си пускат там корени, не мисля че ще е проблем, той става и за това... Иначе свежи ли седят след няколко дни? Ако са си екстра може би да не ги местиш,май няма смисъл.
Живи са даже има развитие в някой,но забелязвам малко на горния слой почвата малко бяло явно плесен ,колко време трябва да са в пропагатора,отворени са до средата ,но има капчици на стъклото ,явно има доста влага някой долните им листа пожълтяха и връхчетата
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7139 times
Been thanked: 4763 times

Prototype046 написа: 28 Яну 2024, 15:29
Inna написа: 26 Яну 2024, 17:06
Prototype046 написа: 26 Яну 2024, 14:57 един въпрос още да не цапам темата,клонинги удачно ли е в лайт микс ,ако нямаме под ръка root riot или easy plug и тн ,ако са засадени потопени в клонекс и в чашки могат ли да се преместят в root riot, ако са стоели няколко дни в лайк микс ? И пак ли трябва потапяне в гел
Според мен не ги мести от лайт микса, така ще са си добре, то може направо и така. Ако ги извадиш не знам, може да ги стопираш нещо, щом няколко дни са били вече в лайт микса, направо да си пускат там корени, не мисля че ще е проблем, той става и за това... Иначе свежи ли седят след няколко дни? Ако са си екстра може би да не ги местиш,май няма смисъл.
Живи са даже има развитие в някой,но забелязвам малко на горния слой почвата малко бяло явно плесен ,колко време трябва да са в пропагатора,отворени са до средата ,но има капчици на стъклото ,явно има доста влага някой долните им листа пожълтяха и връхчетата
Можеш да вдигаш капака целия да се смени въздуха и пак да го слагаш.Долната част с тях да не се тръска и обезпокоява е по-добре. Може ако ти се струва, че е доста влажно да отвориш изцяло капачетата за въздух. Бе така, да е влажничко около тях въздуха, ама не баш много. Аз ги държа в пропагатор докато съм сигурна, че имат корени доста, защото ми се е случвало да реша, че са се хванали и да ги оставя така без капак и да увиснат супер много. Всичко зависи колко е мокро при теб и почвата колко е била намокрена като си ги слагал(например аз като я премойря или накисна много джифитата да тече и понякога се сдухват) , дали пръскаш допълнително по листата? Значи щом има бяло не мокри нищо допълнително, гледай с отваряне и затваряне най-вече да се поддържа. и малко повечко въздух пускай чат пат. Вкоренявала съм в почва и то такава неподходяща, средно обогатена и си става, но торовете затрудняват леко, така че в лайт микс мисля, че трябва да е добре. Около седмица е идеалния случай за вкореняване, даже съм чувала, че и 5,6 дни можело, но може и повече, 10 дни, когато нещо се влоши пък може и да се забавят.
Аватар
Prototype046
Градинар
Градинар
Мнения: 134
Регистриран на: 14 Апр 2023, 00:00
Has thanked: 24 times
Been thanked: 147 times

Inna написа: 28 Яну 2024, 20:04
Prototype046 написа: 28 Яну 2024, 15:29
Inna написа: 26 Яну 2024, 17:06
Според мен не ги мести от лайт микса, така ще са си добре, то може направо и така. Ако ги извадиш не знам, може да ги стопираш нещо, щом няколко дни са били вече в лайт микса, направо да си пускат там корени, не мисля че ще е проблем, той става и за това... Иначе свежи ли седят след няколко дни? Ако са си екстра може би да не ги местиш,май няма смисъл.
Живи са даже има развитие в някой,но забелязвам малко на горния слой почвата малко бяло явно плесен ,колко време трябва да са в пропагатора,отворени са до средата ,но има капчици на стъклото ,явно има доста влага някой долните им листа пожълтяха и връхчетата
Можеш да вдигаш капака целия да се смени въздуха и пак да го слагаш.Долната част с тях да не се тръска и обезпокоява е по-добре. Може ако ти се струва, че е доста влажно да отвориш изцяло капачетата за въздух. Бе така, да е влажничко около тях въздуха, ама не баш много. Аз ги държа в пропагатор докато съм сигурна, че имат корени доста, защото ми се е случвало да реша, че са се хванали и да ги оставя така без капак и да увиснат супер много. Всичко зависи колко е мокро при теб и почвата колко е била намокрена като си ги слагал(например аз като я премойря или накисна много джифитата да тече и понякога се сдухват) , дали пръскаш допълнително по листата? Значи щом има бяло не мокри нищо допълнително, гледай с отваряне и затваряне най-вече да се поддържа. и малко повечко въздух пускай чат пат. Вкоренявала съм в почва и то такава неподходяща, средно обогатена и си става, но торовете затрудняват леко, така че в лайт микс мисля, че трябва да е добре. Около седмица е идеалния случай за вкореняване, даже съм чувала, че и 5,6 дни можело, но може и повече, 10 дни, когато нещо се влоши пък може и да се забавят.
Сега ги видях две най-читави имат много големи корени и дълги и се виждат по стените на 500 мл чаша пвц прозлачна ,не ги бях поглеждал отстрани :д значи са за местене скоро в нормална среда ? С мист клонекс и ензими пръскам
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7139 times
Been thanked: 4763 times

Prototype046 написа: 28 Яну 2024, 22:00
Inna написа: 28 Яну 2024, 20:04
Prototype046 написа: 28 Яну 2024, 15:29

Живи са даже има развитие в някой,но забелязвам малко на горния слой почвата малко бяло явно плесен ,колко време трябва да са в пропагатора,отворени са до средата ,но има капчици на стъклото ,явно има доста влага някой долните им листа пожълтяха и връхчетата
Можеш да вдигаш капака целия да се смени въздуха и пак да го слагаш.Долната част с тях да не се тръска и обезпокоява е по-добре. Може ако ти се струва, че е доста влажно да отвориш изцяло капачетата за въздух. Бе така, да е влажничко около тях въздуха, ама не баш много. Аз ги държа в пропагатор докато съм сигурна, че имат корени доста, защото ми се е случвало да реша, че са се хванали и да ги оставя така без капак и да увиснат супер много. Всичко зависи колко е мокро при теб и почвата колко е била намокрена като си ги слагал(например аз като я премойря или накисна много джифитата да тече и понякога се сдухват) , дали пръскаш допълнително по листата? Значи щом има бяло не мокри нищо допълнително, гледай с отваряне и затваряне най-вече да се поддържа. и малко повечко въздух пускай чат пат. Вкоренявала съм в почва и то такава неподходяща, средно обогатена и си става, но торовете затрудняват леко, така че в лайт микс мисля, че трябва да е добре. Около седмица е идеалния случай за вкореняване, даже съм чувала, че и 5,6 дни можело, но може и повече, 10 дни, когато нещо се влоши пък може и да се забавят.
Сега ги видях две най-читави имат много големи корени и дълги и се виждат по стените на 500 мл чаша пвц прозлачна ,не ги бях поглеждал отстрани :д значи са за местене скоро в нормална среда ? С мист клонекс и ензими пръскам
Изчакай доста да запълнят с корени, иначе то лайт микса е точно за такива неща. Нека хубаво да се хванат и да има навсякъде корени, нищо ако се навият малко долу....
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Ще следя темата. :)
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7139 times
Been thanked: 4763 times

Забавих малко нещата, надявайки се да се разбере пола, но в чашки 500мл очевидно нямаше как да стане(затова са поувиснали) , затова в крайна сметка като видях, че вече се сдухват от теснотия пресадих. Тъй като нямах еднакви толкова саксии, малко тъпичко го направих. Избрах които ми се струват по форма женски(което не е сигурно, но ще видим дали съм познала после) и тях ги сложих в отделни саксии по 2 литра, а пък тези, кпито ми се струваха мъжки са по две в 5 литрови саксии. Това не пречи да са по две в растеж, но не е за препоръчване като цяло. ще свърши работа колкото вече да видя и от там ще преценя какво да ги правя по нататък. Сега докато не се вуди на всички хубаво няма да ги пускам, защото няма нищо интересно за момента..... Ето и изродчето, то тръгна нормално най-сетне. 😂Мисля, че донякъде аз съм го прецакала в началото, зашото сега листата са си му нормални и дигурно съвсем ще се оправи като го пресадя и него тези дни.
Прикачени файлове
Изродчето започна да расте
Изродчето започна да расте
Руутбаунд-навиване на корените
Руутбаунд-навиване на корените
20240131_134422.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7139 times
Been thanked: 4763 times

Така, отново запълнихме и тези саксии, но поне единия вид се оказва малко по-бърз(ц вайбс в ляво на снимката, те са и по-сбити) и вече ц вайбсовете ги видях какви са, към 4 мъжки има, но ще изчакам още два, три дни преди да ги отрежа. Не съм познала предварително въобще. 😆
Другия вид Мокум тюлип имат зачатъци, по-едри и високи са и явно малко по-бавни, ще почакам още за тях, но вече аха аха някои имат белези. Мъжки ще запазя от по-бързите един. Ще им махна тези дни големите листа и сега съм махнала някои, защото много стърчат и нямам място, а и клонките надолу да се развиват за клонинги. Които са женски ще ги топирам после веднага щим се уверя, иначе така ми харесват с връхче да ги видя, но просто нагоре няма да има на къде.Изродчето без да искам го сложих в стара почва, защото садих и пресаждах други растения и дървена и не се усетих... Но нищо, ще видим в нея как ще е, дали нещо и трябва. Развива се бавно, но е добре, оставих го да си върви, няма да разчитам на него.....
Прикачени файлове
20240208_130212.jpg
Дясно-мокум т /ляво - ц вайбс миксовете
Дясно-мокум т /ляво - ц вайбс миксовете
Две, малко по бавно се развиват отколкото самостоятелните
Две, малко по бавно се развиват отколкото самостоятелните
Двечки в една саксия, това е временно
Двечки в една саксия, това е временно
Аватар
Prototype046
Градинар
Градинар
Мнения: 134
Регистриран на: 14 Апр 2023, 00:00
Has thanked: 24 times
Been thanked: 147 times

имам един въпрос ,едно малко куче отхапа върха на най-читавия клонинг гледам има пъпки за разклонения махнало е колонката с листата топирало го е един вид,лошо ли е ?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7139 times
Been thanked: 4763 times

Prototype046 написа: 11 Фев 2024, 18:54 имам един въпрос ,едно малко куче отхапа върха на най-читавия клонинг гледам има пъпки за разклонения махнало е ккоронката главното връхче с листата топирало го е един вид,лошо ли е ?
Хаха, едно малко куче. 😄Ако има някакви други разклоненийца да си растат нищо не му е.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”