Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Indoors 2024-обща тема

Публикувай отговор
Семена марихуана
New
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Яну 2024, 23:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Inna написа: 26 Фев 2024, 11:07
New написа: 25 Фев 2024, 13:24 Здравейте колеги. Искам да попитам нещо относно осветлението, понежа чета различни мнения с различни лампи. По време на цъфтеж разбрах,че е най хубаво да е с UV или розово-жълта LED светлина спектрална мисля,че се наричаше (надавам се да се изказвам правилно) мисълта ми е по време на вегетация, може ли да е с бяла светлина от LED прожектори или нещо подобно
Аз съм гледала в малко пространство с лед прожектор растежа и по птинцип може. Но сега цяла стая с прожектори, пък да сменяш /добавяш лед лампи...А лед гроу лампите са си удобни от-до за целия процес. Според мен не е удобно и не е рентабилно, направи си хубав сетъп, лампите са едно от най-съществените неща. Иначе малки и тн могат да се подкарват на прожектори, разсад абсолютно си става. Би могло, но предпочети уреденото според мен и го направи хубаво, ако трябва пък на по-тясно за опит. Затова по принцип колегите препоръчват да опиташ първо палатка или ъгъл от стаята, за да разбереш добре процеса и тогава цялата стая... Защото от един ъгъл някой ще изкара повече, отколкоъо друг от цвла стая, опита има значение, ще можеш и сам да прецениш и избереш неща после по-лесно....
Аз не съм казал, че ще правя в цялата стая. Точно в единия ъгъл ще е. А за осветлението питам понежа имам една LED спектърна лапма, но мисълта ми беше просто да включа 1-2 прожектора от по високо за повече светлина, ако ще е ОК за цветята
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

New написа: 26 Фев 2024, 11:17
Inna написа: 26 Фев 2024, 11:07
New написа: 25 Фев 2024, 13:24 Здравейте колеги. Искам да попитам нещо относно осветлението, понежа чета различни мнения с различни лампи. По време на цъфтеж разбрах,че е най хубаво да е с UV или розово-жълта LED светлина спектрална мисля,че се наричаше (надавам се да се изказвам правилно) мисълта ми е по време на вегетация, може ли да е с бяла светлина от LED прожектори или нещо подобно
Аз съм гледала в малко пространство с лед прожектор растежа и по птинцип може. Но сега цяла стая с прожектори, пък да сменяш /добавяш лед лампи...А лед гроу лампите са си удобни от-до за целия процес. Според мен не е удобно и не е рентабилно, направи си хубав сетъп, лампите са едно от най-съществените неща. Иначе малки и тн могат да се подкарват на прожектори, разсад абсолютно си става. Би могло, но предпочети уреденото според мен и го направи хубаво, ако трябва пък на по-тясно за опит. Затова по принцип колегите препоръчват да опиташ първо палатка или ъгъл от стаята, за да разбереш добре процеса и тогава цялата стая... Защото от един ъгъл някой ще изкара повече, отколкоъо друг от цвла стая, опита има значение, ще можеш и сам да прецениш и избереш неща после по-лесно....
Аз не съм казал, че ще правя в цялата стая. Точно в единия ъгъл ще е. А за осветлението питам понежа имам една LED спектърна лапма, но мисълта ми беше просто да включа 1-2 прожектора от по високо за повече светлина, ако ще е ОК за цветята
Тя колко вата е? Да, принципно те са си лед светлина и си стават за, растеж, ще добавят нещо със сигурност.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 370
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

Не ви зная , какви са ви плановете за индорите тая година, но ви съветвам да си изкарате няколко китки навън - едно добре изгледано растение навън може да ви изкара повече добив от една реколта вътре + още не са почнали да ни таксуват за слънцето и вятъра :x Скоро заради тези си действия управниците ще усетят "народната любов", но се застраховайте с градина навън, която да планувате от сега! Може да не е мн добре гледана а у и т.н. но да я има.

"От 1 юли отпада ролята на обществения доставчик, която играеше НЕК. Това няма да дава възможност на крайните снабдители да създават възможност за по-ниска нощна тарифа. Евтината енергия е в обедните часове на денонощието, защото тогава фотоволтаичните централи произвеждат най-много електрическа енергия", коментира бившият служебен зам.-министър на енергетиката Еленко Божков в "България сутрин".
От думите му стана ясно, че от 1 юли базовата цена ще се определя от правителството или Народното събрание. Ще се предвидят компенсации за потребителите и надбавка за електроразпределителните дружества, която се предлага да бъде нормирана в рамките на 7%.

"Компенсациите ще се налагат, ако цената на организирания борсов пазар през годината надмине предложената от Министерския съвет или НС базова цена. Това ще е за половин година, до края на 2024 г. Парите за тези компенсации ще се осигуряват от Фонда за енергийна сигурност, където трябва да бъдем много внимателни за приходите. Ще видим какво би се случило, ако фондът не може да задоволи нужните компенсации", каза още Божков пред Bulgaria ON AIR.

Според него цената на енергийната борса се колебае, но няма основания да се очакват резки скокове в цените на електроенергията. Изцяло цените за бита ще се определят от борсовия пазар, а компенсациите ще бъдат само за енергийно бедните, уточни гостът.

Божков е на мнение, че голяма част от евросредствата, които са предвидени за модернизация на мрежата, трябва да отидат за дигитализация, за да може да се отчитат в рамките на 15 минути потребленията на всички и да се синхронизират - да се знае колко е произвел производителят и колко е използвал потребителят.
Относно 7-и и 8-и блок на АЕЦ "Козлодуй" той каза, че според него е грешно построена конструкцията за организация и изпълнение на целия проект. Парламентът даде срок на служебното правителство да подготви договор със САЩ за сътрудничество. Този договор беше подготвен в рамките на мандата на служебното правителство, когато аз напуснах Министерството на енергетиката. Даваше съществени възможности за организацията на работата и да се избегнат възможности за спорове кой и как да изпълнява задачите.

Лошото е, че НС трябва да определя кой има опит, без дори да са се запознали в детайли с резултатите от проведените изследвания. Нещата трябва да се върнат в полето на междуправителствения договор, който трябва да бъде нотифициран от Европейската комисия и след това одобрен от НС.

Според Еленко Божков е трябвало да има широка кампания и обществено обсъждане по темата с ветрогенераторите в Черно море и влиянието им.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2024/02/ ... i.599598,2
Източник:https://www.dnes.bg/obshtestvo/2024/02/ ... i.599598,2
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1411 times

:D
Прикачени файлове
IMG_0476.jpeg
IMG_0481.jpeg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

grustman написа: 03 Мар 2024, 22:58:D
Let's go, looks great
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1411 times

Sofia Cannabis написа: 03 Мар 2024, 23:19
grustman написа: 03 Мар 2024, 22:58:D
Let's go, looks great

Благодаря постоянно четене и учение му е майката благодаря и на теб и на инна
New
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Яну 2024, 23:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Inna написа: 26 Фев 2024, 11:23
New написа: 26 Фев 2024, 11:17
Inna написа: 26 Фев 2024, 11:07
Аз съм гледала в малко пространство с лед прожектор растежа и по птинцип може. Но сега цяла стая с прожектори, пък да сменяш /добавяш лед лампи...А лед гроу лампите са си удобни от-до за целия процес. Според мен не е удобно и не е рентабилно, направи си хубав сетъп, лампите са едно от най-съществените неща. Иначе малки и тн могат да се подкарват на прожектори, разсад абсолютно си става. Би могло, но предпочети уреденото според мен и го направи хубаво, ако трябва пък на по-тясно за опит. Затова по принцип колегите препоръчват да опиташ първо палатка или ъгъл от стаята, за да разбереш добре процеса и тогава цялата стая... Защото от един ъгъл някой ще изкара повече, отколкоъо друг от цвла стая, опита има значение, ще можеш и сам да прецениш и избереш неща после по-лесно....
Аз не съм казал, че ще правя в цялата стая. Точно в единия ъгъл ще е. А за осветлението питам понежа имам една LED спектърна лапма, но мисълта ми беше просто да включа 1-2 прожектора от по високо за повече светлина, ако ще е ОК за цветята
Тя колко вата е? Да, принципно те са си лед светлина и си стават за, растеж, ще добавят нещо със сигурност.
100 вата е, била специална за отглеждане на разтения на закрито(спектърна). Един познат със същата гледа чери домати и му излизат много хубави
Qwerty12345
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Мар 2024, 11:02
Has thanked: 1 time

Sofia Cannabis написа: 03 Мар 2024, 23:19
grustman написа: 03 Мар 2024, 22:58:D
Let's go, looks great
Здравей!Доста от информацията из форума я изчетох но две мнения на софияканабис ми направиха впечатление и се чудя защо е така и можеш ли да ми отговориш.
Едното е защо даваш като оптимално пх 5.8 до 6.2 при отглеждане в почва при положение че никъде не дават такава информация?Откъде идва този твой съвет ?Ще споделиш ли опит и каква е причината ?
Другия ми въпрос е относно сушенето 60влага 60 Фаренхайт за 14 дни .Защо това е оптималната температура и влага и в какво се състои разликата примерно при сушене на 45% влага зна 21градуса за по кратък период от време?
New
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Яну 2024, 23:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Искам да питам и нещо друго понежа прочетох,че в жегите не е много ОК да се гледа на закрито. Тъй като наближава лятото, ако засадя сега и вегетирам 45-50дена и после цъфтеж 50-60 дена ще стане около юли месец, а жегите почват от края на май месец и помещението е без климатик и няма как да поддържам под 30 градуса. Май ще е по добре да се подготвя за есенно сеене. Вие какво мислите по въпроса
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 535 times
Been thanked: 384 times

New написа: 05 Мар 2024, 22:47 Искам да питам и нещо друго понежа прочетох,че в жегите не е много ОК да се гледа на закрито. Тъй като наближава лятото, ако засадя сега и вегетирам 45-50дена и после цъфтеж 50-60 дена ще стане около юли месец, а жегите почват от края на май месец и помещението е без климатик и няма как да поддържам под 30 градуса. Май ще е по добре да се подготвя за есенно сеене. Вие какво мислите по въпроса
Малко си закъснял за пролетното гледане на закрито, след като няма климатизация. Аз от към края на май до към началото на септември не бих гледал.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”