Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи indoor 2024

Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Пак ще повторя, че не поливаш правилно и от там идва всичко. Нищо не липсва в почвата, по- скоро не усвояват.Оправи поливането ако ще започваш да ториш. Не се напояват саксиите хубаво навсякъде, всичко минава и заминаеа по едни и същи канали и остават сухи петна, където корените не работят. Изразяеа се като липса на калций и магнезий, но не е защото го нямаш в почвата,а защото за тях е заключен. Опитай да поразровиш кората отгоре на един сатиметър дълбочина, после напръскай с пръскалка всяко цялата повърхност и тогава бавно поливай като се връщаш на всяко за втора серия. Може да добавиш пак коренов стимулатор. Полей като хората да се освежат и тогава от следващо поливане почвай с яденето.
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Inna написа: 29 Яну 2024, 11:47 Пак ще повторя, че не поливаш правилно и от там идва всичко. Нищо не липсва в почвата, по- скоро не усвояват.Оправи поливането ако ще започваш да ториш. Не се напояват саксиите хубаво навсякъде, всичко минава и заминаеа по едни и същи канали и остават сухи петна, където корените не работят. Изразяеа се като липса на калций и магнезий, но не е защото го нямаш в почвата,а защото за тях е заключен. Опитай да поразровиш кората отгоре на един сатиметър дълбочина, после напръскай с пръскалка всяко цялата повърхност и тогава бавно поливай като се връщаш на всяко за втора серия. Може да добавиш пак коренов стимулатор. Полей като хората да се освежат и тогава от следващо поливане почвай с яденето.

Разрових внимателно горния слой и овлажних цялата площ с пулвелизатора. После полях обилно, като добавих във водата ROOT JUICE 4мл/л.
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

В стремежа си да не преполея, започвам да мисля, че може да съм ги изсушил! Поливам на 3-4дни, като проверявам горния слой от около 1,5 см. дали е сух! Поливам докато леко потече в купата на саксията ( и колкото и да се е оттекло го изсипвам, за да не се образува мухъл и тн.)
Прикачени файлове
20240130_205706.jpg
20240130_205712.jpg
20240130_205722.jpg
20240130_205811.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

lag написа: 30 Яну 2024, 21:43 В стремежа си да не преполея, започвам да мисля, че може да съм ги изсушил! Поливам на 3-4дни, като проверявам горния слой от около 1,5 см. дали е сух! Поливам докато леко потече в купата на саксията ( и колкото и да се е оттекло го изсипвам, за да не се образува мухъл и тн.)
Те аутота ли бяха? Защото аутотата никак не са шадящи на грешки и ще опитат да цъфнат в състоянието, в което са. Сигурно скоро ако са аутота. Докато фототата(фотопериодните, които се влияят от скъсяване на деня) ти избираш кога да ги пуснеш и така имаш възможност да ги оправиш ако си сбъркал нещо преди да започнат цъфтеж. Да, мисля че до тук не можа да му хванеш цаката на поливането, но нищо, първи пъти се случва. Значи, това, което изтича отдолу не е показател, по скоро не трябва почти нищо да изтича, а водата да остава в саксиите и да са тежки след поливане, видимо мокри целите. Като полееш, вдигай ги да видиш, ако са лековати, значи не е добре полято. Ако изтича веднага като поливаш, значи нищо не остава, почвата е изпръхнала на места. А така като ториш и торовете ше се хабят. Опитай хууубаво поливане(вече вкарай някакви торове следващ път) когато дойде време, няма да се преполеят, само малки се преполиват от обилно намокряне в голям съд или ако се поливат нон стоп без да изсъхват. Колко бяха големи тези саксии и с колко вода на цвете ги полива до сега?
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Inna написа: 31 Яну 2024, 17:21
lag написа: 30 Яну 2024, 21:43 В стремежа си да не преполея, започвам да мисля, че може да съм ги изсушил! Поливам на 3-4дни, като проверявам горния слой от около 1,5 см. дали е сух! Поливам докато леко потече в купата на саксията ( и колкото и да се е оттекло го изсипвам, за да не се образува мухъл и тн.)
Те аутота ли бяха? Защото аутотата никак не са шадящи на грешки и ще опитат да цъфнат в състоянието, в което са. Сигурно скоро ако са аутота. Докато фототата(фотопериодните, които се влияят от скъсяване на деня) ти избираш кога да ги пуснеш и така имаш възможност да ги оправиш ако си сбъркал нещо преди да започнат цъфтеж. Да, мисля че до тук не можа да му хванеш цаката на поливането, но нищо, първи пъти се случва. Значи, това, което изтича отдолу не е показател, по скоро не трябва почти нищо да изтича, а водата да остава в саксиите и да са тежки след поливане, видимо мокри целите. Като полееш, вдигай ги да видиш, ако са лековати, значи не е добре полято. Ако изтича веднага като поливаш, значи нищо не остава, почвата е изпръхнала на места. А така като ториш и торовете ше се хабят. Опитай хууубаво поливане(вече вкарай някакви торове следващ път) когато дойде време, няма да се преполеят, само малки се преполиват от обилно намокряне в голям съд или ако се поливат нон стоп без да изсъхват. Колко бяха големи тези саксии и с колко вода на цвете ги полива до сега?
Да, аутота са! Саксиите са 11 литра, а ги поливам с около 0,5 литра на цвете! Ако не се развиват както трябва ( поради допуснатите грешки, като малко или много поливане, колебания в температурата и тн) ще ги изхвърля о забождам нови! Но ако смяташ, че имат шанс, ще мъча да ги съживя :) !?
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

lag написа: 31 Яну 2024, 18:58
Inna написа: 31 Яну 2024, 17:21
lag написа: 30 Яну 2024, 21:43 В стремежа си да не преполея, започвам да мисля, че може да съм ги изсушил! Поливам на 3-4дни, като проверявам горния слой от около 1,5 см. дали е сух! Поливам докато леко потече в купата на саксията ( и колкото и да се е оттекло го изсипвам, за да не се образува мухъл и тн.)
Те аутота ли бяха? Защото аутотата никак не са шадящи на грешки и ще опитат да цъфнат в състоянието, в което са. Сигурно скоро ако са аутота. Докато фототата(фотопериодните, които се влияят от скъсяване на деня) ти избираш кога да ги пуснеш и така имаш възможност да ги оправиш ако си сбъркал нещо преди да започнат цъфтеж. Да, мисля че до тук не можа да му хванеш цаката на поливането, но нищо, първи пъти се случва. Значи, това, което изтича отдолу не е показател, по скоро не трябва почти нищо да изтича, а водата да остава в саксиите и да са тежки след поливане, видимо мокри целите. Като полееш, вдигай ги да видиш, ако са лековати, значи не е добре полято. Ако изтича веднага като поливаш, значи нищо не остава, почвата е изпръхнала на места. А така като ториш и торовете ше се хабят. Опитай хууубаво поливане(вече вкарай някакви торове следващ път) когато дойде време, няма да се преполеят, само малки се преполиват от обилно намокряне в голям съд или ако се поливат нон стоп без да изсъхват. Колко бяха големи тези саксии и с колко вода на цвете ги полива до сега?
Да, аутота са! Саксиите са 11 литра, а ги поливам с около 0,5 литра на цвете! Ако не се развиват както трябва ( поради допуснатите грешки, като малко или много поливане, колебания в температурата и тн) ще ги изхвърля о забождам нови! Но ако смяташ, че имат шанс, ще мъча да ги съживя :) !?
Пич , как ще ги изхвърляш моля ти се Ха-Ха така като ги гледам на всеки 3 дни трябва около 350-450 мл на саксия ако тем е около 23-25 и влагата е 55 60 % единствения минус е че са ауто и си ги изпуснал да станат по-големи добива ти няма да е очарователен но не са за изхвърляне !
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

lag написа: 31 Яну 2024, 18:58
Inna написа: 31 Яну 2024, 17:21
lag написа: 30 Яну 2024, 21:43 В стремежа си да не преполея, започвам да мисля, че може да съм ги изсушил! Поливам на 3-4дни, като проверявам горния слой от около 1,5 см. дали е сух! Поливам докато леко потече в купата на саксията ( и колкото и да се е оттекло го изсипвам, за да не се образува мухъл и тн.)
Те аутота ли бяха? Защото аутотата никак не са шадящи на грешки и ще опитат да цъфнат в състоянието, в което са. Сигурно скоро ако са аутота. Докато фототата(фотопериодните, които се влияят от скъсяване на деня) ти избираш кога да ги пуснеш и така имаш възможност да ги оправиш ако си сбъркал нещо преди да започнат цъфтеж. Да, мисля че до тук не можа да му хванеш цаката на поливането, но нищо, първи пъти се случва. Значи, това, което изтича отдолу не е показател, по скоро не трябва почти нищо да изтича, а водата да остава в саксиите и да са тежки след поливане, видимо мокри целите. Като полееш, вдигай ги да видиш, ако са лековати, значи не е добре полято. Ако изтича веднага като поливаш, значи нищо не остава, почвата е изпръхнала на места. А така като ториш и торовете ше се хабят. Опитай хууубаво поливане(вече вкарай някакви торове следващ път) когато дойде време, няма да се преполеят, само малки се преполиват от обилно намокряне в голям съд или ако се поливат нон стоп без да изсъхват. Колко бяха големи тези саксии и с колко вода на цвете ги полива до сега?
Да, аутота са! Саксиите са 11 литра, а ги поливам с около 0,5 литра на цвете! Ако не се развиват както трябва ( поради допуснатите грешки, като малко или много поливане, колебания в температурата и тн) ще ги изхвърля о забождам нови! Но ако смяташ, че имат шанс, ще мъча да ги съживя :) !?
Аха, мъничко е, да. Следващ път всичко яко намокри, два литра ако трябва, да натежи саксията. Имат шанс, според мен ги погледай още, а и на живо тренировка за следващите е полезно.
New
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Яну 2024, 23:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Здравейте на всички 🙂 никъде в сайта не мога да намеря как да започна нова тема. Може ли малко помощ къде е бутона за започване на нова тема
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Inna написа: 31 Яну 2024, 19:33
lag написа: 31 Яну 2024, 18:58
Inna написа: 31 Яну 2024, 17:21 Те аутота ли бяха? Защото аутотата никак не са шадящи на грешки и ще опитат да цъфнат в състоянието, в което са. Сигурно скоро ако са аутота. Докато фототата(фотопериодните, които се влияят от скъсяване на деня) ти избираш кога да ги пуснеш и така имаш възможност да ги оправиш ако си сбъркал нещо преди да започнат цъфтеж. Да, мисля че до тук не можа да му хванеш цаката на поливането, но нищо, първи пъти се случва. Значи, това, което изтича отдолу не е показател, по скоро не трябва почти нищо да изтича, а водата да остава в саксиите и да са тежки след поливане, видимо мокри целите. Като полееш, вдигай ги да видиш, ако са лековати, значи не е добре полято. Ако изтича веднага като поливаш, значи нищо не остава, почвата е изпръхнала на места. А така като ториш и торовете ше се хабят. Опитай хууубаво поливане(вече вкарай някакви торове следващ път) когато дойде време, няма да се преполеят, само малки се преполиват от обилно намокряне в голям съд или ако се поливат нон стоп без да изсъхват. Колко бяха големи тези саксии и с колко вода на цвете ги полива до сега?
Да, аутота са! Саксиите са 11 литра, а ги поливам с около 0,5 литра на цвете! Ако не се развиват както трябва ( поради допуснатите грешки, като малко или много поливане, колебания в температурата и тн) ще ги изхвърля о забождам нови! Но ако смяташ, че имат шанс, ще мъча да ги съживя :) !?
Аха, мъничко е, да. Следващ път всичко яко намокри, два литра ако трябва, да натежи саксията. Имат шанс, според мен ги погледай още, а и на живо тренировка за следващите е полезно.
Полях обилно, тоест напоих саксията мнооого бавно и внимателно! Това което се оттичаше го връщах отново, но още по бавно и равномерно, докато и последния кв см почва не се напои! На най болното му се падна малко под литър, на другите по около 500мл им стигна. Добавих bio-grow 1ml/l и bio-hevane 2ml/l ! Разликата за 24 часа е много голяма, цветята живнаха и особено това което изглеждаше най зле!!
Прикачени файлове
20240201_194957.jpg
20240201_194945.jpg
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Това което изтича не се връща обратно я саксията да знаеш
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”