Първи indoor 2024

Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

Не си ги убил.🙂 Но бързаш с пресаждането, не е било необходимо още. Като изчакаш да запълнят качествено не се разпада почвата, по-лесно е, няма стрес и използваш пространството и следващата саксия по-добре. Но нищо де, не е фатално.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1419 times

Пресаждат се на 12 ден от поникване като преди да се вадят от купичките за пресаждане се поливат напоява се почвата и се изчаква 25 30 мин да попие след това излиза в формата на купичката и не се разпада :)
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 672
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 981 times
Been thanked: 1572 times

grustman написа: 12 Яну 2024, 20:19
Spiral написа: 12 Яну 2024, 14:21
grustman написа: 11 Яну 2024, 20:37

Ще му свършат работа тамън да прегори с тях растенията няма как там е друго нека навлезе в цялата система пък тогава минерал
Защо да ги прегори, не е ли точно обратното, преди колеги дето ги ползваха казваха, че биобиза са малко разредени торове? А и по принцип органиката е по- щадяща към прекаляване. Ние ще го следим пак какво прави, ама с минерали е по- лесно да пресолиш.

Прочети хубаво какво съм написал “Тамън да прегори с тях няма как да стане”
Аз хубаво чета, ама не са ти излишни няколко запетайки. :lol:
Keep on growing :stone:
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 46 times
Been thanked: 45 times

Здравейте, около около 40 часа след пресаждане изглеждат така ! Има следи от изсъхване по някой листа но може би е от стреса при пресаждането, а и температурата малко ми варира и бяха няколко часа на 18градуса (докато я нормализирам)! Фатални ли са температурните амплитуди и тези малките дали ще преживеят, стоят си 2-3см от доста време? И най важното, трябва ли да започвам с някакви торове да ги храня? Моля кажете и с поливането в този период как да процедирам, за сега гледам да не прекалява а за ориентир ми е сухотата на горния слой почва (на около 2-3 см) осетя ли с пръст че е сухо, ще полея само с вода! На 12 дни са от покълване!
Прикачени файлове
20240114_124333.jpg
20240114_124326.jpg
20240114_124322.jpg
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1419 times

Братле едно и също дъвкаме защо не прочете форума преди да започнеш …
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 46 times
Been thanked: 45 times

grustman написа: 14 Яну 2024, 21:15 Братле едно и също дъвкаме защо не прочете форума преди да започнеш …
Прав си, просто с начина на кореспонденция (мнения, контри, често от една крайност до друга) и различните мнения се обърквам! Но ще го направя, в крайна сметка това не е забавачница а форум с цел обмяна на опит! Доста често се използват съкращения или абревиатури които не схващам (но това е мой проблем)! В бг има дефицит на такава литература (научни, ботаника и пр има, но не съм сигурен кое в коя част е приложимо, все пак все са цветя, но не съвсем) ! И аз бих се изнервил от тъпи въпроси и някой да чака на готово, особено щом все някъде из форума са засегнати определени теми!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

grustman написа: 14 Яну 2024, 21:15 Братле едно и също дъвкаме защо не прочете форума преди да започнеш …
Прав си, Гръстмане, човек трябва сам да проучи основно поне преди старта, но от др страна и ти си задавал въпроси,и всеки е задавал, така че бъди малко по-търпелив с новите колеги,които сега започват. 🙂Това му е темата, може да си пита каквото иска, друг е въпроса кой и дали ще иска да отговаря.... Форум.....
Цветенцата са добре, но внимавай сега как поливаш, като поизсъхнат ги полей бавно и обилно да не остава сухо място в почвата, като може да ползваш коренов стимулатор. После чакаш да поизсъхнат добре преди следващо поливане. Засега не им трябва тор, те са и в чисто нова почва и това трябва да се отчита. Полей следващите поне два пъти само с вода и нещо за корени, но не само в средата, а и в радиус и да се напои саксийката добре(но да не киснат в някакви води) . Сега трябва да развият корени и да нараснат и тогава може да почнеш с торенето,иначе ще ги изпържиш и ще се натрупа да пречи после. Когато започнеш да ториш бъди умерен, към ниските дози се придържай. Сега е най-важно да нагодиш правилно поливане, то е много съществено за цялото гледане.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1419 times

Inna написа: 15 Яну 2024, 11:17
grustman написа: 14 Яну 2024, 21:15 Братле едно и също дъвкаме защо не прочете форума преди да започнеш …
Прав си, Гръстмане, човек трябва сам да проучи основно поне преди старта, но от др страна и ти си задавал въпроси,и всеки е задавал, така че бъди малко по-търпелив с новите колеги,които сега започват. 🙂Това му е темата, може да си пита каквото иска, друг е въпроса кой и дали ще иска да отговаря.... Форум.....
Цветенцата са добре, но внимавай сега как поливаш, като поизсъхнат ги полей бавно и обилно да не остава сухо място в почвата, като може да ползваш коренов стимулатор. После чакаш да поизсъхнат добре преди следващо поливане. Засега не им трябва тор, те са и в чисто нова почва и това трябва да се отчита. Полей следващите поне два пъти само с вода и нещо за корени, но не само в средата, а и в радиус и да се напои саксийката добре(но да не киснат в някакви води) . Сега трябва да развият корени и да нараснат и тогава може да почнеш с торенето,иначе ще ги изпържиш и ще се натрупа да пречи после. Когато започнеш да ториш бъди умерен, към ниските дози се придържай. Сега е най-важно да нагодиш правилно поливане, то е много съществено за цялото гледане.
Права си аз не се карам просто да не се пише едно и също както и да е не ми обръщайте внимание ☺️
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1419 times

lag написа: 14 Яну 2024, 21:53
grustman написа: 14 Яну 2024, 21:15 Братле едно и също дъвкаме защо не прочете форума преди да започнеш …
Прав си, просто с начина на кореспонденция (мнения, контри, често от една крайност до друга) и различните мнения се обърквам! Но ще го направя, в крайна сметка това не е забавачница а форум с цел обмяна на опит! Доста често се използват съкращения или абревиатури които не схващам (но това е мой проблем)! В бг има дефицит на такава литература (научни, ботаника и пр има, но не съм сигурен кое в коя част е приложимо, все пак все са цветя, но не съвсем) ! И аз бих се изнервил от тъпи въпроси и някой да чака на готово, особено щом все някъде из форума са засегнати определени теми!
Извинявай успех ти желая
lag
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 03 Ное 2023, 17:16
Has thanked: 46 times
Been thanked: 45 times

grustman написа: 15 Яну 2024, 13:55
lag написа: 14 Яну 2024, 21:53
grustman написа: 14 Яну 2024, 21:15 Братле едно и също дъвкаме защо не прочете форума преди да започнеш …
Прав си, просто с начина на кореспонденция (мнения, контри, често от една крайност до друга) и различните мнения се обърквам! Но ще го направя, в крайна сметка това не е забавачница а форум с цел обмяна на опит! Доста често се използват съкращения или абревиатури които не схващам (но това е мой проблем)! В бг има дефицит на такава литература (научни, ботаника и пр има, но не съм сигурен кое в коя част е приложимо, все пак все са цветя, но не съвсем) ! И аз бих се изнервил от тъпи въпроси и някой да чака на готово, особено щом все някъде из форума са засегнати определени теми!
Извинявай успех ти желая
Благодаря, но няма за какво да се извиняваш, приех го като градивна критика !
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”