Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Вентилация - проблеми,ревюта , мнения и съвети

Цялата важна информация на едно място
Семена марихуана
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

Привет! Пускам темата с идеята да е от полза на всички градинари - бъдещи , нови и т.н. Да се обсъждат всички аспекти относно вентилацията , ревюта на вентилатори, препоръки , проблеми и т.н.
При мен проблемът е следния изкарващият ми вентилатор почна да скърца и стърже от нищото - напръсках го с вд-40 не продължава да си скърца , поправимо ли е това?
Ако не търся БЕЗШУМЕН изкарващ вентилатор да не се чува нищо като работи , гробна - тишина сегашният ми е 21-24дб в зависимост от скоростта. Приемам вашите съвети!
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1411 times

Купи си нов да не се запалиш
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 535 times
Been thanked: 384 times

Peggy Zina написа: 06 Яну 2024, 14:28 Привет! Пускам темата с идеята да е от полза на всички градинари - бъдещи , нови и т.н. Да се обсъждат всички аспекти относно вентилацията , ревюта на вентилатори, препоръки , проблеми и т.н.
При мен проблемът е следния изкарващият ми вентилатор почна да скърца и стърже от нищото - напръсках го с вд-40 не продължава да си скърца , поправимо ли е това?
Ако не търся БЕЗШУМЕН изкарващ вентилатор да не се чува нищо като работи , гробна - тишина сегашният ми е 21-24дб в зависимост от скоростта. Приемам вашите съвети!
Виждал съм някои градинари да слагат вентилатора в кутия и вътре някакви шумопоглъщаши материали (парцали, вата и т.н), не съм го правил. А също продават и специални въздуховоди с шумоизолация, но са скъпи.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

Bathory написа: 09 Яну 2024, 07:49
Peggy Zina написа: 06 Яну 2024, 14:28 Привет! Пускам темата с идеята да е от полза на всички градинари - бъдещи , нови и т.н. Да се обсъждат всички аспекти относно вентилацията , ревюта на вентилатори, препоръки , проблеми и т.н.
При мен проблемът е следния изкарващият ми вентилатор почна да скърца и стърже от нищото - напръсках го с вд-40 не продължава да си скърца , поправимо ли е това?
Ако не търся БЕЗШУМЕН изкарващ вентилатор да не се чува нищо като работи , гробна - тишина сегашният ми е 21-24дб в зависимост от скоростта. Приемам вашите съвети!
Виждал съм някои градинари да слагат вентилатора в кутия и вътре някакви шумопоглъщаши материали (парцали, вата и т.н), не съм го правил. А също продават и специални въздуховоди с шумоизолация, но са скъпи.
Аз съм си направил една такаа импровизирана кутия - кашон натъпкан с вата - варши си работа , осезаемо се усеща, но и самият вентилатор си е от тиха серия там някаква....
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

grustman написа: 06 Яну 2024, 19:53 Купи си нов да не се запалиш
Да не казвам голяма дума - напръсках го мъжката с лидълското менте на wd-40 , скърца 1-2 дена и спря, сега си работи като по часовник :toke:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Bathory написа: 09 Яну 2024, 07:49
Peggy Zina написа: 06 Яну 2024, 14:28 Привет! Пускам темата с идеята да е от полза на всички градинари - бъдещи , нови и т.н. Да се обсъждат всички аспекти относно вентилацията , ревюта на вентилатори, препоръки , проблеми и т.н.
При мен проблемът е следния изкарващият ми вентилатор почна да скърца и стърже от нищото - напръсках го с вд-40 не продължава да си скърца , поправимо ли е това?
Ако не търся БЕЗШУМЕН изкарващ вентилатор да не се чува нищо като работи , гробна - тишина сегашният ми е 21-24дб в зависимост от скоростта. Приемам вашите съвети!
Виждал съм някои градинари да слагат вентилатора в кутия и вътре някакви шумопоглъщаши материали (парцали, вата и т.н), не съм го правил. А също продават и специални въздуховоди с шумоизолация, но са скъпи.
Купих си един такъв и го върнах, абсолютно никаква разлика, мерих го с 2 аппа за децибели в стаята и извън нея. Ако имаше разлика беше от сорта на децибел два , за такава сума очаквах осезаема разлика все пак, има си различни марки и тн , може моя да не е бил читав нещо, ама не беше никак евтин :lol: . Наистина излиза, че най- добрата опция е да си направиш кутия, която да обезшумиш.
Keep on growing :stone:
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”