Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Какво може да е? Мнения?

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

grustman написа: 13 Ное 2023, 19:56
Banderas написа: 13 Ное 2023, 19:29 Ами не мисля че е от преполиването , защото днес бяха доста сухи . Вероятно е някакъв стрес. Но видимо са по-добре.
Когато се полеят веднага и ги снимаш седят така трябва да се наперват към лампата
Когато са били сдухани до такава степен може да не се наперят веднага, трябва им време. Ако са по зелени отгоре, значи се подобряват нещата. Надолу прецаканите листа няма да се оправят сигурно. Гледат се връхчетата засега, пък те евентуално ако продължи да полива и тори правилно ще свежнат още.
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Banderas написа: 13 Ное 2023, 15:51 Здравейте банда. Мисля че нещата стават по-добри. Днес момичетата си бяха изпили всичко , и новите връхчета бяха свежи и зелени. От долу остават лилави стъблата , и засегнатите листа , които са все същите. Нахраних по таблица , и напръсках с витамини.
Флъша ти е помогнал в този случай според мен. .Това са си точно симптоми като на фосфорен дефицит но същите симптоми могат да бъдат сигнал за неправилно ПХ и по точно за високо ПХ на самата почва.Това че растенията изглеждат видимо по добре след флъш ме навежда на мисълта че не е фосфорен дефицит тъй като ти реално не си добавил допълнително повече фосфор а растенията са се подобрили.По-скоро е ПХ проблем .Мериш ли ПХ на разтвора ?С какво ПХ поливаш ?Ако е високо ще се натрупа в почвата и ще ги заключи. Трябва да внимаваш защото ако поливаш с грешно ПХ може пак да се повтори.Можеш да провериш какво става с ПХ на ръноф водата .Полей растението което изглежда най зле с разтвор торове по-схемата ти с нагласено ПХ 6.2 и като протече отдолу изчакай 7,8 секунди да изтече и тогава вземи от следващата изтекла вода проба и виж точно колко е ПХ то без да бързаш .Макар че ти си флъшнал все пак можеш да провериш за да знаеш какво става вътре в почвата .ПХ то би трябвало все още да е малко по високо ако съм прав .
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

На всяко хранене е мерено. 6,5 ph . Ще проверя колко е от изпичащия разтвор от саксията. Ако е по-високо , ще го намаля при следващо поливане.
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Banderas написа: 15 Ное 2023, 17:30 На всяко хранене е мерено. 6,5 ph . Ще проверя колко е от изпичащия разтвор от саксията. Ако е по-високо , ще го намаля при следващо поливане.
Какво се случи с растенията?Провери ли ПХ?Има ли подобрение?
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Здравейте банда. Проверих PH . Поливам с 6,5 , и изтича толкова. Явно е стрес. Иначе се раздвижиха, но ги тормозят и акарите. Новите листа от горе са доста бледи , но си вървят добре. Бях им спрял храната , но от вчера поднових. Може лампите да са им дошли силни.
Прикачени файлове
IMG_0151.jpg
IMG_0150.jpg
IMG_0149.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

С какво ториш? 6.5 рН е високо за минерални торове.
Ако имаш акари е нормално на изглеждат все едно не се развиват от стрес защото са стресирани от тях и не си консумират нещата с които поливаш/ториш.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Здравейте банда. Ами и аз стигнах до това, че от стрес не се хранят. Иначе поливам по график с минерални торове (pro xl) . С Какво PH трябва да поливам?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

6.5 е високо за минерални. 5.7-5.8 Макс 6.0 в цъфтеж
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Разбрах. А имаш ли представа защо не искат да цъфтят? От 07.11.23 са на 12/12 , и още не са започнали.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

азота някой момент е бил много.....ако стеблата им са червено сини много фосфор и калий.....и всичко на камара ......прежълтяване
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”