Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Програми за лечение на зависимости

Намаляване на вредите е проактивен подход за намаляване на щетите, нанесени от алкохол, наркотици и други пристрастяващи поведения, както и справяне с по-широки здравни и социални въпроси, като предаването на ХИВ и други.
Семена марихуана
Zmei`Goryanin
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Окт 2023, 02:03
Has thanked: 1 time

Здравейте,

въпросът ми е защо в БГ няма програми за лечение на зависимости?!

Наскоро бях на консултация при известен психотерапевт и му споменах, че имам проблем с употребата на пико (метамфетамин), а просто искам да пуша трева ама няма...

Попитах доктора за някакво лекарство, като например "КСАНАКС" обаче той/тя ми предписа минимална доза и то само за 10 дни като ми каза, че не трябвало да се приема повече от 2 седмици и т.н.

Но това за мен са глупости, понеже аз лично съм бил във Франция където се лекувах 1 година от алкохолна зависимост и от тютюнопушене и точно там в продължение на 1 год. приемах подобно лекарство и даже като ме пуснаха ми казаха като се прибера в БГ да продължа да го пия/приемам, а тука само 2 седмици?!

Освен това там всички лекарства по програмата, като дъвки/бонбонни, пачове/лепенки и т.н. са НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНИ дори и за чуждестранни граждани и са френско производство, т.е. произвеждат се във Франция

Във Финландия пък например, всички казина били държавни, а парите от печалбата отивали по програми за лечение на хазартно-зависими....

Тук на кутията/пакета с цигари има някакъв телефон за помощ ама лично аз не вярвам в БГ някой да ти даде нещичко даром или безплатно, макар и парите от спорт-тото, хазарт, цигари и алкохол ВСИЧКИ да отиват за спорта, а реално накрая даже нямаме и спорт, тъй че нали...

Успех!!!
Gangsta Pat "I Wanna Smoke" (Official Audio) - https://www.youtube.com/watch?v=F0QOmeMW1Zs
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 535 times
Been thanked: 384 times

Zmei`Goryanin написа: 26 Окт 2023, 07:40 Здравейте,

въпросът ми е защо в БГ няма програми за лечение на зависимости?!

Наскоро бях на консултация при известен психотерапевт и му споменах, че имам проблем с употребата на пико (метамфетамин), а просто искам да пуша трева ама няма...

Попитах доктора за някакво лекарство, като например "КСАНАКС" обаче той/тя ми предписа минимална доза и то само за 10 дни като ми каза, че не трябвало да се приема повече от 2 седмици и т.н.

Но това за мен са глупости, понеже аз лично съм бил във Франция където се лекувах 1 година от алкохолна зависимост и от тютюнопушене и точно там в продължение на 1 год. приемах подобно лекарство и даже като ме пуснаха ми казаха като се прибера в БГ да продължа да го пия/приемам, а тука само 2 седмици?!

Освен това там всички лекарства по програмата, като дъвки/бонбонни, пачове/лепенки и т.н. са НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНИ дори и за чуждестранни граждани и са френско производство, т.е. произвеждат се във Франция

Във Финландия пък например, всички казина били държавни, а парите от печалбата отивали по програми за лечение на хазартно-зависими....

Тук на кутията/пакета с цигари има някакъв телефон за помощ ама лично аз не вярвам в БГ някой да ти даде нещичко даром или безплатно, макар и парите от спорт-тото, хазарт, цигари и алкохол ВСИЧКИ да отиват за спорта, а реално накрая даже нямаме и спорт, тъй че нали...

Успех!!!
Не ти трябва Xanax, към него се получава не по малко зловеща зависимост. Аз съм го пил първите две седмици само, както първите дни са били високи дози 3*2*0.5, а втората съм намалявал прогресивно до 1*0.5. Не лекува зависимост (ако това си мислиш), а притъпява симптомите на абстиненция. Истински пълноценен се почувствах, когато открих марихуаната и гъбите.
Успех с борбата!
Zmei`Goryanin
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Окт 2023, 02:03
Has thanked: 1 time

Bathory написа: 26 Окт 2023, 19:26 Не ти трябва Xanax, към него се получава не по малко зловеща зависимост. Аз съм го пил първите две седмици само, както първите дни са били високи дози 3*2*0.5, а втората съм намалявал прогресивно до 1*0.5. Не лекува зависимост (ако това си мислиш), а притъпява симптомите на абстиненция. Истински пълноценен се почувствах, когато открих марихуаната и гъбите.
Успех с борбата!
Вероятно си прав за гъбите и тревата колега, но аз лично спрях алкохола с диазепам а бях стигнал количества от по литър водка на ден и т.н.

Иначе и там има зависимост ама дали е по-силна или опасна от тази на алкохола лично аз не съм много сигурен, просто знам че не трябва да смесваш диазепам с алкохол защото самата комбинация е много опасна.

Но може пък да е и нещо като херцата и метадона... уж метадона бил по-безопасен от херца и така нататък пък накрая се оказва, че се спира много по-трудно понеже абстиненцията от него е много по-силна а даже и "удоволствието" е много по-слабо, но като няма херца к'во да правиш - метадон.

Иначе все още е публична тайна, че с ТХК/ТХЦ може да се лекува опиоидна зависимост ;) а с гъбките депресия и т.н.

Успех!!!
Gangsta Pat "I Wanna Smoke" (Official Audio) - https://www.youtube.com/watch?v=F0QOmeMW1Zs
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Какви програми, оттърви се от тоя парцал, дето вари и подобни пРЕАтелчета и си изпълни плановете на другия ти профил с ЦБДто(да и мокя ти се пиши само от един профил, не се ли разбрахме за това вече, аз пиша само от един и искам да знам с кого разговарям) Пий го тоя Ксанакс ако ще го пиеш, така, както ти е предписан и колкото ти е предписан и спирай всичко, докато не е късно.Не да минаваш от една зависимост на друга. Няма кой да те спаси, ако не се стегнеш, отиваш на дъното с тоя метаамфет. Ходи нещо тренирай като се пооправиш, намери и някви свестни познати. Пушиш ли го?! Бахти гадното лайно е тва! Другата тема съжалявам, но ще я махна, там да рекламираш някакъв парцал, дето варял от 15 години, тука такива не се толерират. Това с крак бих го настъпила! Разкарай го тоя, на твой гръб и на други жертви пари изкарва, да му излязат дано през носа! 😡
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Ето какво аз бих направила на твое място:взимам си успокоителни чайове, маточина, мента, нещо за нерви, но да е био, не хапове.Ходя си на природа ако ще и сама. Айде ти като за начало изпълни рецептата ти както ти е дадено и намаляй, не ползвай заместител. От трън та на глог е това. Второ хобита, планове, тренировки, смени средата или пък въобще не излизай известно време ако някви те дърпат с тях да се продънваш. Дръгите наркомани не обичат един да се оправя, веднага гледат да го дръпнат да си седи в блатото. Зарежи ги напълно и завинаги(знам, че е по трудно в малък град ако си) Спиране на всички гадости моментално и малко ще се помъчиш, няма как, но ще е нищо в сравнение ако станеш наркоман и си останеш така. Плюс един наркоман никога не може да изпълни нищо и на наркоман не може да се разчита за нищо, така че не бъди това. Стягай се и искам другия път да пилеш, че си екстра и вървиш напред! Оттърви се от тая грозна зараза!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

HomeGrown написа: 27 Окт 2023, 15:07 Благодаря ти много Инка ;) не се сърди, че ползвам по няколко юзърнейм-а ама ми омръзна да ме банват постоянно защото нямам за цел да се карам с никой или пък за слава да се занимавам пък и без това форума не е мой просто ме кефи че все пак го има и го подкрепям напълно ама все пак според мен е хубаво да се ползва даже и ВПН+ТОР и не, че ви нямам доверие ама знаеш ли кой каква връзка ще сподели примерно и т.н. вече загубих доверие в много от хората просто защото така аз лично съм в безопасност понеже когато се довериш залагаш всичко дето се вика и така вяра вече никому почти или "евала на никой в тоя живот" дет' се вика ама това е положението.

Иначе мисля малко да сменя средата и да бягам към НИДЕРЛАНДИЯ малко ама в момента съм я закъсал здраво финансово пък и тука ме мотаят за едни пари от "милицията" вече 5 месеца стана да ги чакам и всеки път ме мотаят само господата.

Пълен т*шак си е нашата "мила родино" и освен чудовищна корупция също и адската бюрокрация виж например "лалетата" са с 3 пъти повече население от нас пък са с 3пъти по-малко държавна администрация просто защото няма никакъв смисъл на всеки жив човек да сложиш по още един на врата му да го "проверява" и ако хората наистина са съвестни сами ще спазват закона аяма това при положение, че има такъв ама тука няма кой да го гласува щото не се прави лоби в парламента и няма кой да им дава още пари на онези хрантутници и там, ама темата става дълга и повече не ми се коментира.

УСПЕХ!!!
Да, смени средата или поне със същите не излизай. Или пък ако нямаш пари постой в РЕТО някое, от там пак може някви връзки за работа. Не е най-приятното, но за начало. Но и в чужбина да си и там още повече може да пропадне човек, много трябва да се внимава! Там пък още по-голям избор от дрога. Мои познати измряха и закъсаха из Испания, други тук и затова така ти говоря остро, съжалявам за което.И аз съм взимала неща........ Просто искам да чувам, че хората се оправят. 🙏Да разправяш как си направил ферма и тн някой ден! 🤞👍👌И пак да кажа да внимаваш с медикаменти или ако ще ги ползваш за начало, ако не можеш иначе, поне ги ползвай точно както кажат и намаляй, гова е смисъла им както и колегата каза, че е пил. И друго, на някоя хижа може да идеш или някъде да помагаш на природа нещо или на село за малко.
Публикувай отговор

Обратно към “Harm Reduction - Намаляване на вредите от наркотиците”