Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Mimosa x Orange Punch Indoor есен/зима 2023

Заключено
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Не, аз ги поливам кога да е, просто така се случва, и не виждам никакъв приблем от това. Иначе когато можеш продължи си така да си поливаш, но нищо няма да им стане. Много са добре. Те изглеждат гъсти сортове, може би поначало не се издължават толкова, както други в предцъфтеж... 🤷А има и още поне 5,7 дни преди да цъфнат, така че още ще растат и като гледам тъкмо навреме са пуснати. 👍
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Ден 10ти от 12/12, завчера съм полял с минерал меджик силикат + по 1 заравнена супена лъжица на саксия от същото + листно пръскане от същото , като свърши пулверизатора спирам с листното торене, че скоро стават 2 седмици от 12/12 , с известни резерви съм към препарата ще видя какво ще стане накрая, на първо време съм недоволен от калпавата опаковка - отстраних пластмасата и бам всичко в тор :x , за близо 30 лева , можеше да е една идея по-изпипано. Днес са поляти с по 1.5л на саксия разтвор флорайзън, блуум, ензими, ризотоник,калмаг,кокосова вода , бат гуано + меласа , поиздължили са се , но има какво да се желае, лампата е на малко на над 75 процента както е по католог 150вата, максимално вдигната , предвид възможностите на ролките. Интересува вие по колко поливате , че при мене се очертава 1.5л на седмица, а като ви гледам тука как някои през ден поливате с толкова мале мале, а аз все го докарвам с толкова веднъж седмично...........
Прикачени файлове
foto_no_exif(3).jpg
foto_no_exif(2).jpg
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Ден 15и от 12/12 , а бе сякаш има някаква файда от този силикат, бяха няколко дена на самотек, непоглеждани, явно като ги оставя сами им действа добре :D , станаха по 70-80 см високи, лампата е на 20-30 см от върховете и няма мърдане по-нагоре, по сила съм я сложил между 75 и 100 процента да я усиля ли на макс? На обдухващия вентилатор де да му намеря място, че вече пречи на китките?
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Peggy Zina написа: 02 Ное 2023, 00:08 Ден 10ти от 12/12, завчера съм полял с минерал меджик силикат + по 1 заравнена супена лъжица на саксия от същото + листно пръскане от същото , като свърши пулверизатора спирам с листното торене, че скоро стават 2 седмици от 12/12 , с известни резерви съм към препарата ще видя какво ще стане накрая, на първо време съм недоволен от калпавата опаковка - отстраних пластмасата и бам всичко в тор :x , за близо 30 лева , можеше да е една идея по-изпипано. Днес са поляти с по 1.5л на саксия разтвор флорайзън, блуум, ензими, ризотоник,калмаг,кокосова вода , бат гуано + меласа , поиздължили са се , но има какво да се желае, лампата е на малко на над 75 процента както е по католог 150вата, максимално вдигната , предвид възможностите на ролките. Интересува вие по колко поливате , че при мене се очертава 1.5л на седмица, а като ви гледам тука как някои през ден поливате с толкова мале мале, а аз все го докарвам с толкова веднъж седмично...........
Мимозата прави супер бързо огромни корени и пие много вода .Добър сорт е .Нещо не правиш както трябва.В саксия 19л трябваше растенията ти да изпиват поне 2.5 -3 л вода през 3,4 дни Съмнява ме ,че саксиите са прекалено големи за тези растения и не са успели да се развият достатъчно във вегетация и затова не пият толкова.Виж колко празно място имаш в бокса . Трябваше всичко да е във върхове и листа .Нямаш листна маса -няма изпарение и и усвояване -не пият вода
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

HULKKUSH написа: 08 Ное 2023, 19:36
Peggy Zina написа: 02 Ное 2023, 00:08 Ден 10ти от 12/12, завчера съм полял с минерал меджик силикат + по 1 заравнена супена лъжица на саксия от същото + листно пръскане от същото , като свърши пулверизатора спирам с листното торене, че скоро стават 2 седмици от 12/12 , с известни резерви съм към препарата ще видя какво ще стане накрая, на първо време съм недоволен от калпавата опаковка - отстраних пластмасата и бам всичко в тор :x , за близо 30 лева , можеше да е една идея по-изпипано. Днес са поляти с по 1.5л на саксия разтвор флорайзън, блуум, ензими, ризотоник,калмаг,кокосова вода , бат гуано + меласа , поиздължили са се , но има какво да се желае, лампата е на малко на над 75 процента както е по католог 150вата, максимално вдигната , предвид възможностите на ролките. Интересува вие по колко поливате , че при мене се очертава 1.5л на седмица, а като ви гледам тука как някои през ден поливате с толкова мале мале, а аз все го докарвам с толкова веднъж седмично...........
Мимозата прави супер бързо огромни корени и пие много вода .Добър сорт е .Нещо не правиш както трябва.В саксия 19л трябваше растенията ти да изпиват поне 2.5 -3 л вода през 3,4 дни Съмнява ме ,че саксиите са прекалено големи за тези растения и не са успели да се развият достатъчно във вегетация и затова не пият толкова.Виж колко празно място имаш в бокса . Трябваше всичко да е във върхове и листа .Нямаш листна маса -няма изпарение и и усвояване -не пият вода
https://www.barneysfarm.com/mimosa-x-orange-punch-552 , височина по католог 70-80 см , даже съм я надминал, ще ти наснимам по подробно в следващия пост, между лампата и върховете са 20-30 см всичко друго е саксии, вентилации и филтри колко по-големи от това у комшиите ли да ги диря :D Ина си каза че са точно навреме пуснати. Единствения ми филм сега са пх-то и поливките. Ще видим как ще се развиват от тука нататъка. Очаквайте ъпдейт. :weed:
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Peggy Zina написа: 08 Ное 2023, 23:13
HULKKUSH написа: 08 Ное 2023, 19:36
Peggy Zina написа: 02 Ное 2023, 00:08 Ден 10ти от 12/12, завчера съм полял с минерал меджик силикат + по 1 заравнена супена лъжица на саксия от същото + листно пръскане от същото , като свърши пулверизатора спирам с листното торене, че скоро стават 2 седмици от 12/12 , с известни резерви съм към препарата ще видя какво ще стане накрая, на първо време съм недоволен от калпавата опаковка - отстраних пластмасата и бам всичко в тор :x , за близо 30 лева , можеше да е една идея по-изпипано. Днес са поляти с по 1.5л на саксия разтвор флорайзън, блуум, ензими, ризотоник,калмаг,кокосова вода , бат гуано + меласа , поиздължили са се , но има какво да се желае, лампата е на малко на над 75 процента както е по католог 150вата, максимално вдигната , предвид възможностите на ролките. Интересува вие по колко поливате , че при мене се очертава 1.5л на седмица, а като ви гледам тука как някои през ден поливате с толкова мале мале, а аз все го докарвам с толкова веднъж седмично...........
Мимозата прави супер бързо огромни корени и пие много вода .Добър сорт е .Нещо не правиш както трябва.В саксия 19л трябваше растенията ти да изпиват поне 2.5 -3 л вода през 3,4 дни Съмнява ме ,че саксиите са прекалено големи за тези растения и не са успели да се развият достатъчно във вегетация и затова не пият толкова.Виж колко празно място имаш в бокса . Трябваше всичко да е във върхове и листа .Нямаш листна маса -няма изпарение и и усвояване -не пият вода
https://www.barneysfarm.com/mimosa-x-orange-punch-552 , височина по католог 70-80 см , даже съм я надминал, ще ти наснимам по подробно в следващия пост, между лампата и върховете са 20-30 см всичко друго е саксии, вентилации и филтри колко по-големи от това у комшиите ли да ги диря :D Ина си каза че са точно навреме пуснати. Единствения ми филм сега са пх-то и поливките. Ще видим как ще се развиват от тука нататъка. Очаквайте ъпдейт. :weed:
Ами може и да са по каталог щом казваш ,но за да ти пият 1.5 л вода за 1 седмица значи не пият нищо 😀.За да не пият или трябва да имат проблеми с корените или скоро да ги береш или просто ,защото са недостатъчно развити.Изглеждат в добро здраве ,така че първите две предположения не са валидни .Не казвам ,че са зле просто ,за да изкараш максимум трябва да са още по-хубави😀.Ще следя как ще ги развиеш.Успех
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Аз бих я увеличила вече на макс ако не им е много топло отгоре.Да си дебелеят главите на макс светлина. Как ще съхнат зависи и от вентилацията и въобще външните условия, не само колко пият те самите... На мен сега ми се наложи да ги полея и да ги зарежа, просто нямаше как и като се върнах си бяха мокри и премокри и вида им доста се развали, направо лошо ми стана! Оправям ги нещо, но ги попрецаках. ☹️Моя грешка, присто в стаята беше студ, кьопава вентилация и по-добре да ги бях оставила без поливане, защото и преди това не бяха съвсем сухи. Пък бяха в 7 литра саксии. Саксиите са големички, но пък това не е зле, нищо няма да им залипсва и да им стане тясно. Аз не вуждам на тези какво им е, за това място са позапълнили добре с глави? А за какво да са по високи?! така само остава празно тъмно отдолу, дето нищо не става. Аз пък обичам да са само глави, средно високи, без дълги дръжки, а не няква пръчка 1 метър и отгоре една глава се клати, а надолу тъмнина . 😂
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

:weed: Оп! Ден 18и от 12/12, вчера съм полял 2`л на саксия разтвор за пръв път Биг Бъд, изфилмирах се да не пресоля манджата и съм слагал по-малки количества от останалите торове 1м/л флорайзън, 1мл/л блуум, 0.4мл/л ензими, 0.5мл/л ризотоник,4мл/л калмаг, 30мл -40мл /л разтвор бат гуано + меласа . Пх метъра ми е калибриран разтвора ми излезе 5.3 не знам защо, да не ги окепазя? Ккак да процедирам? С листното торене приключих. Ето , прилагам и снимка спациално за Хълккъш ,с линия , това е един от ниските върхове. Лампата вече е на макс , не останах с впечатлението да става жега, ще ги следя. Тези листа долните да ги разкарам ли?
Прикачени файлове
foto_no_exif(1)-min.jpg
foto_no_exif(2)-min.jpg
foto_no_exif(3)-min.jpg
foto_no_exif(4)-min.jpg
foto_no_exif(5)-min.jpg
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

5.3 пХ въобще не трябва да се дава

Вег 6,2-6,3
Цъфтеж 6,3-късен цъфтеж 6,4
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

grustman написа: 09 Ное 2023, 23:14 5.3 пХ въобще не трябва да се дава

Вег 6,2-6,3
Цъфтеж 6,3-късен цъфтеж 6,4
Ясно ми е , пак ще калибрирам пак ще меря и те така.
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”