Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Mimosa x Orange Punch Indoor есен/зима 2023

Заключено
Семена марихуана
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

Peggy Zina написа: 03 Окт 2023, 14:49 Да ме извинявате за лошите снимки, ама така ще е в тая инфлация :) . Вчера ги присадих бяха малко пооклюмали, но така исках - да може да се вадят по-лесно от саксиите. Саксиите са 18л , може да се приеме че са 16-17л напълнени , това са ми и крайните саксии - микса е лайт на биобиз, кокос, чкч, зеолит и супена лъжица бат гуано на Плагрон на саксия. При пресаждането, корените са напръскани с разтвор на ризотоник , също и листата. Поляти са с 1000-1200мл р-р калмаг,ензими, гроу на калонг, ризотоник, флорайзън, почвата си беше влажна в пакета и не се изсилих с поливането. Лампата ми е вече на 50 процента на 40см от върховете. Два обдухващи съм пуснал, духат само в светлия период, че става много студено в тъмното иначе. Сега в 1-2 на обед ми е 26 градуса в бокса. Приемам вашите препоръки ,че ги искам яко да избухват че след 20 дена да ги пускам на 12/12.
Мисля че 2 обдухващи за такъв малък бокс е излишно и как така в 1 на обяд вътре е 26 градуса, ти не пускаш ли лампите вечерно време, а през деня да е тъмния период?
Keep on growing :stone:
stanislav316
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 14
Регистриран на: 05 Сеп 2023, 15:56
Been thanked: 2 times

Spiral написа: 03 Окт 2023, 16:05
Peggy Zina написа: 03 Окт 2023, 14:49 Да ме извинявате за лошите снимки, ама така ще е в тая инфлация :) . Вчера ги присадих бяха малко пооклюмали, но така исках - да може да се вадят по-лесно от саксиите. Саксиите са 18л , може да се приеме че са 16-17л напълнени , това са ми и крайните саксии - микса е лайт на биобиз, кокос, чкч, зеолит и супена лъжица бат гуано на Плагрон на саксия. При пресаждането, корените са напръскани с разтвор на ризотоник , също и листата. Поляти са с 1000-1200мл р-р калмаг,ензими, гроу на калонг, ризотоник, флорайзън, почвата си беше влажна в пакета и не се изсилих с поливането. Лампата ми е вече на 50 процента на 40см от върховете. Два обдухващи съм пуснал, духат само в светлия период, че става много студено в тъмното иначе. Сега в 1-2 на обед ми е 26 градуса в бокса. Приемам вашите препоръки ,че ги искам яко да избухват че след 20 дена да ги пускам на 12/12.
Мисля че 2 обдухващи за такъв малък бокс е излишно и как така в 1 на обяд вътре е 26 градуса, ти не пускаш ли лампите вечерно време, а през деня да е тъмния период?
Това заради по евтиния ток ли е, или да поддържа оптимална температура? Или и двете?
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Spiral написа: 03 Окт 2023, 16:05
Peggy Zina написа: 03 Окт 2023, 14:49 Да ме извинявате за лошите снимки, ама така ще е в тая инфлация :) . Вчера ги присадих бяха малко пооклюмали, но така исках - да може да се вадят по-лесно от саксиите. Саксиите са 18л , може да се приеме че са 16-17л напълнени , това са ми и крайните саксии - микса е лайт на биобиз, кокос, чкч, зеолит и супена лъжица бат гуано на Плагрон на саксия. При пресаждането, корените са напръскани с разтвор на ризотоник , също и листата. Поляти са с 1000-1200мл р-р калмаг,ензими, гроу на калонг, ризотоник, флорайзън, почвата си беше влажна в пакета и не се изсилих с поливането. Лампата ми е вече на 50 процента на 40см от върховете. Два обдухващи съм пуснал, духат само в светлия период, че става много студено в тъмното иначе. Сега в 1-2 на обед ми е 26 градуса в бокса. Приемам вашите препоръки ,че ги искам яко да избухват че след 20 дена да ги пускам на 12/12.
Мисля че 2 обдухващи за такъв малък бокс е излишно и как така в 1 на обяд вътре е 26 градуса, ти не пускаш ли лампите вечерно време, а през деня да е тъмния период?
От 23 до 17 ми е светлия, да хващам от нощната енергия...
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

Peggy Zina написа: 03 Окт 2023, 19:16
Spiral написа: 03 Окт 2023, 16:05
Peggy Zina написа: 03 Окт 2023, 14:49 Да ме извинявате за лошите снимки, ама така ще е в тая инфлация :) . Вчера ги присадих бяха малко пооклюмали, но така исках - да може да се вадят по-лесно от саксиите. Саксиите са 18л , може да се приеме че са 16-17л напълнени , това са ми и крайните саксии - микса е лайт на биобиз, кокос, чкч, зеолит и супена лъжица бат гуано на Плагрон на саксия. При пресаждането, корените са напръскани с разтвор на ризотоник , също и листата. Поляти са с 1000-1200мл р-р калмаг,ензими, гроу на калонг, ризотоник, флорайзън, почвата си беше влажна в пакета и не се изсилих с поливането. Лампата ми е вече на 50 процента на 40см от върховете. Два обдухващи съм пуснал, духат само в светлия период, че става много студено в тъмното иначе. Сега в 1-2 на обед ми е 26 градуса в бокса. Приемам вашите препоръки ,че ги искам яко да избухват че след 20 дена да ги пускам на 12/12.
Мисля че 2 обдухващи за такъв малък бокс е излишно и как така в 1 на обяд вътре е 26 градуса, ти не пускаш ли лампите вечерно време, а през деня да е тъмния период?
От 23 до 17 ми е светлия, да хващам от нощната енергия...
Няма ли да е по- добре тъмния период да е от 11 до 17?
Keep on growing :stone:
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Това е положението при мене, 2 дена след пресаждането , моля за помощ седят ми така по спаружени не се развиват, не знам защо. В почвата бръкнах с пръст, седи една такава по-пръхкава, не я усещам влажна. Мисля утре да полея пак с по литър и половина р-р на ризо тоник на саксия. Лампата е на 45см на 60 процента.
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Литър и половина да не им дойде много, като се още малки. Не знам, аз когато имам малки цветя в големи саксии, поливам основно средата на саксията, периферията понякога я пропускам, докато си проправя пътя към голямото голичество вода на цялата саксия. Но всичко си е въпрос на съхнене, важното е да не седи много време мокра почва, в която няма достатъчно корени да пият. Иначе не знам от кога ти е така лампата, може да им трябват още няколко дни без да мърдаш и пипаш нищо, за да се адаптират и наперчат. При мен така е ставало някой път, че съм ги травмирал с пришпорване и местене на лампата нагоре-долу през 2-3 дни, уж да се наперчат. Ако все пак продължат да ти седят спаружени и бавни, може да я вдигнеш 50-55см на 60% и да си ги следиш да не се издължават твърде много, макар че сега изглеждат дори леко сбити. По мои наблюдения, ако цветята са бавни и то има общо със светлината, по-често е да им идва в повече, а не да не им достига. Ако не им достига започват да я "гонят" като се издължават. Та съветът ми е дръж ги така както са сега, следи си ги, не преполивай цялата саксия обилно, за да не съхнат твърде бавно и да не ти остава влажна почвата на дъното дълго време.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

Литър и половина е супер много вода в такъв етап, все пак току що ги пресади.
Keep on growing :stone:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Само ризотоник, не ги тори, защото видях по-назад гроу и тн. При пресаждане не им трябва никаква друга тор, имат 18 литра чисто нова почва, гуано вътре... Според мен едни средни саксии преди крайните би било по-удачно, но и така да са, става... Почвата преди употреба също може с нещо за корени да се навлажни, аз винаги я мокря още малко от пакета, защото иначе да, изпръхва на някои крайни места,а и ако няма да поливаш обилно цялата саксия е хубаво да е леко по влажна цялата почва за начало... Иначе ако поливаш само в средичката, пък настрани съхне може да се появят проблеми.Долу ще отиде повечето вода, настрани пък ще е сухо.... Полей по-обилно и навсякъде според мен,може да напръскаш повърхността с пръскалка. Не чак литър и половина, да, но корените да се омазнят, те не растат в сухи части и да се вържат с новата си среда. Саксиите са платнени, така че аз и в стеани бих ги поливала, но не със супер много вода засега.... Ще се оправят като се окопитят. Да, Икар е прав, може ден, два след пресаждане и на малко по- слаба светлина,няма да се издължат, само фокато се поразперят. Защото например навън като засадиш малки краставички на най-бруталния пек няма да им се отрази добре, първо свикват, даже е хубаво да се засенчат за ден, два или в твоя случай след пресаждането да се падне веднага тъмен период или леко лампата да не е завряна в тях и да не им е много силна. Както и при клонирането.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Налях им р-р Ризотоник, като по учебник , 3 часа преди загасването на лампите, първия половин литър като им излях а бе все едно нищо не налях в саксиите, водата изчезна за части от секундата отиде по литър на саксия, почвата сега е приятно влажна, не мокра до кости, ще ги следя.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Това е положението, днес, след поливката, не бутам нищо. Само при мен ли го има това , на снимка китките ми да изглеждат, по-хубаво , отколкото на живо :)
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”