Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Mimosa x Orange Punch Indoor есен/зима 2023

Заключено
Семена марихуана
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Inna написа: 18 Сеп 2023, 20:09 Да, леко са били тръгнали да се издължават и аз поне си гледам самите цветя как вървят и по тях глася сила и височина. Това ще се оправи си мисля, явно нещо е било тръгнало да се скапва под каската ако е поседяла повечко....
Не знам колко е правилно , саксиите бяха леки и ги полях с 40ина мл вода всяка все пак са малки и по-бързо съхнат, малко ми е така кофти да карам на интуиция. Сега как да ги наблюдавам хем ме е страх да не ги преполея, хем да не ги изсуша?
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

ЗЛАТЕН СЪВЕТ относно каските те се премахват по следния и безопасен начин пръска се с пулверизатор върху каската и се чака 5-10 мин да разкисне ципата. Маха се ципата с ПИНСЕТА и след това с пинсета се хваща и леко напритисква и издърпва нагоре за да може да освободи иначе много бави и не е много приятно да виси с каска
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

grustman написа: 19 Сеп 2023, 22:23 ЗЛАТЕН СЪВЕТ относно каските те се премахват по следния и безопасен начин пръска се с пулверизатор върху каската и се чака 5-10 мин да разкисне ципата. Маха се ципата с ПИНСЕТА и след това с пинсета се хваща и леко напритисква и издърпва нагоре за да може да освободи иначе много бави и не е много приятно да виси с каска
Бутнах я и сама падна, без да го подлагам на магарии и тем подобни..... сега го надлюдавам , мръднало е малко в положителна посока ще ви държа в течение. Иначе благодаря за съвета!
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Няма защо успех
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Честит празник! Това е положението 1 седмица след показването. Засега вървят добре, дори това с каската, нищо че изостава. Листата се бяха свили навътре и нагоре и се наложи да сложа таймер на обдухващия вентилатор, сега в тъмния период са само на изкарващ. Лампата е на 25% на 30-35см от тях, чудя се да я усиля ли малко.Мисля да ги пръсна листно с разтвор на ризотоник, малко да накапя по кофичките.Понеже напират да излизат от кофичките, интересува ме как е удачно да ги пресадя - в 2л саксии, или направо в крайните, като се има предвид , че пресаждане мога направя началото на Октомври.
Прикачени файлове
Малко снимки с допотопната техника :)))
Малко снимки с допотопната техника :)))
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

Peggy Zina написа: 22 Сеп 2023, 11:06 Честит празник! Това е положението 1 седмица след показването. Засега вървят добре, дори това с каската, нищо че изостава. Листата се бяха свили навътре и нагоре и се наложи да сложа таймер на обдухващия вентилатор, сега в тъмния период са само на изкарващ. Лампата е на 25% на 30-35см от тях, чудя се да я усиля ли малко.Мисля да ги пръсна листно с разтвор на ризотоник, малко да накапя по кофичките.Понеже напират да излизат от кофичките, интересува ме как е удачно да ги пресадя - в 2л саксии, или направо в крайните, като се има предвид , че пресаждане мога направя началото на Октомври.
Недей да усилваш още, тези кофички според мен спокойно могат да изкарат поне още седмица в тях.
Keep on growing :stone:
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Peggy Zina написа: 22 Сеп 2023, 11:06 Честит празник! Това е положението 1 седмица след показването. Засега вървят добре, дори това с каската, нищо че изостава. Листата се бяха свили навътре и нагоре и се наложи да сложа таймер на обдухващия вентилатор, сега в тъмния период са само на изкарващ. Лампата е на 25% на 30-35см от тях, чудя се да я усиля ли малко.Мисля да ги пръсна листно с разтвор на ризотоник, малко да накапя по кофичките.Понеже напират да излизат от кофичките, интересува ме как е удачно да ги пресадя - в 2л саксии, или направо в крайните, като се има предвид , че пресаждане мога направя началото на Октомври.
Пускам този пост чисто сравнително - едната снимка е от вчера, другата от днес 24 часа след приложението на разтвор на Ризотоник. Приложих листно и кореново по една супена лъжица на саксия... Лампата си остава на 25% до второ нареждане.....
Прикачени файлове
Снимка от 22.09. ,преди приложението  на Ризотоник
Снимка от 22.09. ,преди приложението на Ризотоник
Снимка от днес, 24 часа след приложението на Ризотоник
Снимка от днес, 24 часа след приложението на Ризотоник
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Това е положението, ще стане 2 седмици от показването. Началото на другата седмица ги прехвърлям в крайните саксии, които са 18-19л, колегите Батрой и Мастър Бластър да споделят опит гледам те правят така,или съм се припознал, ако може да споделят и опит както и за лампата усилил съм я на 30% след пресаждането мисля да я пусна на 50% и вече да избухват яко с листа по-големи от главата ми, как да я настроя най-ползотворно? Иначе съм ги наторил кореново с една лъжица разтвор на ризотоник както и листно от него...
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Peggy Zina написа: 29 Сеп 2023, 16:01 Това е положението, ще стане 2 седмици от показването. Началото на другата седмица ги прехвърлям в крайните саксии, които са 18-19л, колегите Батрой и Мастър Бластър да споделят опит гледам те правят така,или съм се припознал, ако може да споделят и опит както и за лампата усилил съм я на 30% след пресаждането мисля да я пусна на 50% и вече да избухват яко с листа по-големи от главата ми, как да я настроя най-ползотворно? Иначе съм ги наторил кореново с една лъжица разтвор на ризотоник както и листно от него...
Здравей! Относно пресаждането от началните кофички от кисело мляко - пресаждам според това с каква скорост се развиват. Веднага давам пример - на първия ми гроу, и двете Blue Dream семки тръгнаха умопомрачително бързо- съответно тогава пресадих още на 7-ми ден. На последния ми гроу, едната неизвестна семка я пресадих чак на втората седмица, понеже вървеше доста по-бавно в началото. Общо взето когато листата стигнат до ръба на кофичките - пресаждам. За лампата винаги се опитвам да давам повече светлина, като основно се съобразявам с температурата. Когато имам възможност и е хладно, 3-4 дни след поникване, вече държа бебетата на към 30-на процента от около 30см. Съответно ако не мога да държа температурата в нормите ги държа на минимум или малко след минимума. Та ако трябва да отговоря и на двата въпроса по възможно най-краткия начин - на усет.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 355 times

Да ме извинявате за лошите снимки, ама така ще е в тая инфлация :) . Вчера ги присадих бяха малко пооклюмали, но така исках - да може да се вадят по-лесно от саксиите. Саксиите са 18л , може да се приеме че са 16-17л напълнени , това са ми и крайните саксии - микса е лайт на биобиз, кокос, чкч, зеолит и супена лъжица бат гуано на Плагрон на саксия. При пресаждането, корените са напръскани с разтвор на ризотоник , също и листата. Поляти са с 1000-1200мл р-р калмаг,ензими, гроу на калонг, ризотоник, флорайзън, почвата си беше влажна в пакета и не се изсилих с поливането. Лампата ми е вече на 50 процента на 40см от върховете. Два обдухващи съм пуснал, духат само в светлия период, че става много студено в тъмното иначе. Сега в 1-2 на обед ми е 26 градуса в бокса. Приемам вашите препоръки ,че ги искам яко да избухват че след 20 дена да ги пускам на 12/12.
Прикачени файлове
Преди присаждането
Преди присаждането
След присаждането
След присаждането
12-часа след присаждането
12-часа след присаждането
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”