Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Mimosa x Orange Punch Indoor есен/зима 2023

Заключено
Семена марихуана
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Това пх което си написал е токсично
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 360 times

grustman написа: 10 Ное 2023, 09:10 Това пх което си написал е токсично
Развързах кесията за за ПХ+ , взех си на Биобиз . Просто не мога да си обясня кой от торовете които ползвам смъква толкова пх-то , все пак пх на водата ми е 7 и нещо , пх-метъра е калибриран , днеска пак. Направих им сега една лека захранка меласа, блуум , гуано, кал маг, ензими, сложил съм ги в малки концентрации даде ми пх 5.4 , сипах от пх+ този го дават 0.5 мл/л ако искам да вдигна пх-то с половин единица. Бърках, мерих, смятах, накрая отчете показание 6, триесе и нещо. Ще ви държа в течение.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Peggy Zina написа: 10 Ное 2023, 15:00
grustman написа: 10 Ное 2023, 09:10 Това пх което си написал е токсично
Развързах кесията за за ПХ+ , взех си на Биобиз . Просто не мога да си обясня кой от торовете които ползвам смъква толкова пх-то , все пак пх на водата ми е 7 и нещо , пх-метъра е калибриран , днеска пак. Направих им сега една лека захранка меласа, блуум , гуано, кал маг, ензими, сложил съм ги в малки концентрации даде ми пх 5.4 , сипах от пх+ този го дават 0.5 мл/л ако искам да вдигна пх-то с половин единица. Бърках, мерих, смятах, накрая отчете показание 6, триесе и нещо. Ще ви държа в течение.
На био биз е един като мастило и мирише гадно за по лесно на 10 литра слагай по капачка и мери
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 360 times

grustman написа: 10 Ное 2023, 17:38
Peggy Zina написа: 10 Ное 2023, 15:00
grustman написа: 10 Ное 2023, 09:10 Това пх което си написал е токсично
Развързах кесията за за ПХ+ , взех си на Биобиз . Просто не мога да си обясня кой от торовете които ползвам смъква толкова пх-то , все пак пх на водата ми е 7 и нещо , пх-метъра е калибриран , днеска пак. Направих им сега една лека захранка меласа, блуум , гуано, кал маг, ензими, сложил съм ги в малки концентрации даде ми пх 5.4 , сипах от пх+ този го дават 0.5 мл/л ако искам да вдигна пх-то с половин единица. Бърках, мерих, смятах, накрая отчете показание 6, триесе и нещо. Ще ви държа в течение.
На био биз е един като мастило и мирише гадно за по лесно на 10 литра слагай по капачка и мери
Полях ги с описаното , 3 литра и нещо, разделих на 4те, изпиха си я,не посмях още, филма ми е да не ги преполея, какво да правя от тука нататък с поливките и торенето, за ми е оптимално всичко?
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

При 19 литрова саксия и температура от 25-6гр и влага от 58-65% на всеки три дни трябва да поливаш с около 2,2 2,5литра на саксия. Когато. Няма достатъчно вода няма буен растеж
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 360 times

grustman написа: 11 Ное 2023, 07:48 При 19 литрова саксия и температура от 25-6гр и влага от 58-65% на всеки три дни трябва да поливаш с около 2,2 2,5литра на саксия. Когато. Няма достатъчно вода няма буен растеж
Значе напълних една кофа вода 8л, и сложих в нея минерал маджик по каталог, даде ми 6.58 - нормално ли е даде такава стойност? Не съм коригирал пх, ще меря утре пак преди поливкатау оставил съм го да престои.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Peggy Zina написа: 11 Ное 2023, 15:03
grustman написа: 11 Ное 2023, 07:48 При 19 литрова саксия и температура от 25-6гр и влага от 58-65% на всеки три дни трябва да поливаш с около 2,2 2,5литра на саксия. Когато. Няма достатъчно вода няма буен растеж
Значе напълних една кофа вода 8л, и сложих в нея минерал маджик по каталог, даде ми 6.58 - нормално ли е даде такава стойност? Не съм коригирал пх, ще меря утре пак преди поливкатау оставил съм го да престои.
Естествено че е нормално повечето добавки свалят ПХ-то! И за това е нужен +
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Inna написа: 09 Ное 2023, 10:58 Аз бих я увеличила вече на макс ако не им е много топло отгоре.Да си дебелеят главите на макс светлина. Как ще съхнат зависи и от вентилацията и въобще външните условия, не само колко пият те самите... На мен сега ми се наложи да ги полея и да ги зарежа, просто нямаше как и като се върнах си бяха мокри и премокри и вида им доста се развали, направо лошо ми стана! Оправям ги нещо, но ги попрецаках. ☹️Моя грешка, присто в стаята беше студ, кьопава вентилация и по-добре да ги бях оставила без поливане, защото и преди това не бяха съвсем сухи. Пък бяха в 7 литра саксии. Саксиите са големички, но пък това не е зле, нищо няма да им залипсва и да им стане тясно. Аз не вуждам на тези какво им е, за това място са позапълнили добре с глави? А за какво да са по високи?! така само остава празно тъмно отдолу, дето нищо не става. Аз пък обичам да са само глави, средно високи, без дълги дръжки, а не няква пръчка 1 метър и отгоре една глава се клати, а надолу тъмнина . 😂
Аз не съм казал ,че трябва да стават по-високи-няма смисъл да.Според мен би трябвало да са по-разклонени за да използваш максимално пространството за максимален потенциал.Нищо не му пречи и така да си ги гледа 😀 А за вентилация и температура е споменал ,че ги следи ,така че не мисля ,че те са проблем .То в крайна сметка не е важно да са 5 метра както казваш ,а да ги направиш супер плътни и блестящи като сняг 😀❄️❄️❄️
То и
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 360 times

Ден 21и о т12/12 , днес съм ги полял с разтвор на минерал меджик, меласа и ензими по 2л на саксия. Пх то 6.4, НО пх-метъра ми даде фира :x , тъкмо се научих да работя с него, моля препоръчайте ми читав, бюджетен пх метър, лесен за работа с достъпни консумативи, който ще ми служи дълги години, с достъпни консумативи, да пристигне за ден-два, че като гледам ка я пият тая вода, ще трябва да ги поливам, след 3-4 дена. Единственото , което ме притеснява на този етап е това спаруженото на 3-4 листа , кажете ми кво е , да го оправям докато е време. Иначе пак са по-хубави на снимките, отколкото на живо :D
Прикачени файлове
foto_no_exif(1)-min.jpg
foto_no_exif(2)-min.jpg
foto_no_exif(3)-min.jpg
foto_no_exif(4)-min.jpg
foto_no_exif(5)-min.jpg
foto_no_exif-min.jpg
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 360 times

Ден 24 от 12/12 след всички филми , с които ви държа в течение в общите теми - хермене, пх а у, днеска ги ги полях с по 2.5 л на саксия разтвор, тука си спомнях с носталгия и псувах на ум за аутдора, където пх ни мерех и ни коригирах. Мисле че торта им е бая , в кофата сложих тоя път само ензими, биг бъд, блоом, флорайзън и ризотоник. Изпиха си я , от седмица насам установявам нуждите им от вода , оставам с впечатлението че не се оплакват от 2-2.5л на саксия 2 пъти седмично. Най- напред с цъфтежа е това първото вляво, в общ план като ги гледате как ви се струват ок ли са? Да ви попитам кои добавки е хубаво да се дават с всяка поливка, понеже мисля следващия път с водата да им дам само ензими и меласа?
Прикачени файлове
foto_no_exif-min.jpg
foto_no_exif(3)-min.jpg
foto_no_exif(2)-min.jpg
foto_no_exif(1)-min.jpg
foto_no_exif(4)-min.jpg
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”