Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

All mix grow 2.0

Семена марихуана
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 354 times

Spiral написа: 01 Окт 2023, 12:53 Днес е ден 7ми и ситуацията е следната, heavy grapefruit също изгни, а runtzosa-та излезе, но си остана малка и впоследствие сгъна и тя :lol: имаше и нещо на коренчето. Така, че сортовете, които остават са 6бр.-Zombie Death Fuck,Mighty Grape, Gelato-K,BubbleBananaGum,Mozzarella,Gorilla cookies(ауто). Усилих лампата на 35% някъде, понеже забелязах, че се издължиха малко повече. Поливам с меласа, фулвик, ризотоник, ензими, seaweed, а силиката го прилагам листно(затова имат тези петна), защото в сайта на терра пишеше, че може да забави развитието на микроорганизмите, може и като топинг да се слага занапред. ПХ е 6.2 темп е 26-27 влага 65%. Тъй като ще бъдат 6, а не 8 се чудя дали да не използвам 14 литровите саксии, които взех за този гроу, или да ползвам 6те бр. текстилни потове 15л. дето бях взел преди бая време и ползвах 1 път, какво мислите вие? Не помня да имах проблеми с поливките тогава, просто трябваше да поливам бавно, за да не избие отстрани. Автото е на 4ти ден и мисля него първо да го пресадя , пък другите по-нататък. Все още не съм пуснал IR това ще бъде след 2ра седмица някъде.

Имах и друг въпрос има ли смисъл да оставям кофа с вода на терасата на слънце с цел премахване на хлор и тн. или това да я посваря би свършила същата работа?
20231001_092042.jpg
Добра идея е да си я напечеш на слънцето, НО ако имаш влага в помещението излишна като цяло, купи си един влагоабсорбатор , влагоабсорбатора вади дестилирана вода , и може да си я ползваш за поливане. Хем ти чисти влагата и цака развитието на мухъл, хем имаш дестилирана вода за поливане, че и нея я поскъпиха...
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Силикатите един американец в другия форум ме съветваше само на големи растения и /или в предцъфтеж, цъфтеж. Но ставаше дума за нещо на почва, а не за пръскане май.... Аз не съм запозната с него, защото все слагах някакви варовици и тн и си мислех, че няма нужда и от него, ама виждам все, че много го хвалят за стъблата. И се чудя да пробвам някой и аз като пораснат повечко. А пък водата на слънце според мен си е супер и без да се вари.... Аз просто сипвам от предни дни да поседи повече или пък си имам една на село за животни и си сипвам от нея, която ми се струва хубава и е без хлор. Много е интересно и с различни видове води да се поливат,аз някакви такива ги пробвах, но на еъншните, защото и без това се налагаше да сипвам отвсякъде. А пък семките зависи къде ги държиш, аз имам стеашно яки, стари, кпито искам да ги подкарам, но явно не съм ги дъхранила аз правилно, не тръгват, а и са дърти де. Мисля следващ път да ги сложа всички и все някоя да тръгне.... 😂🤦
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

Inna написа: 01 Окт 2023, 13:28 Силикатите един американец в другия форум ме съветваше само на големи растения и /или в предцъфтеж, цъфтеж. Но ставаше дума за нещо на почва, а не за пръскане май.... Аз не съм запозната с него, защото все слагах някакви варовици и тн и си мислех, че няма нужда и от него, ама виждам все, че много го хвалят за стъблата. И се чудя да пробвам някой и аз като пораснат повечко. А пък водата на слънце според мен си е супер и без да се вари.... Аз просто сипвам от предни дни да поседи повече или пък си имам една на село за животни и си сипвам от нея, която ми се струва хубава и е без хлор. Много е интересно и с различни видове води да се поливат,аз някакви такива ги пробвах, но на еъншните, защото и без това се налагаше да сипвам отвсякъде. А пък семките зависи къде ги държиш, аз имам стеашно яки, стари, кпито искам да ги подкарам, но явно не съм ги дъхранила аз правилно, не тръгват, а и са дърти де. Мисля следващ път да ги сложа всички и все някоя да тръгне.... 😂🤦
Аз му казвам силикат, щото му промениха името иначе си беше mineral magic, вътре има микро елементи освен силикат, както и магнезий и калций ама не ме кефи така да ги пръскам, имам чувството, че не получават толкова, колкото ако поливам, така че ще си го слагам като топинг, идеята явно е да не го разтварям директно в микса. Иначе за водата почнах да се интересувам от органика и гледам, че е малко смесено мнението за това дали е задължително да ползваш RO вода, помня скорпито май беше писал на някой, че едно време баба му като е поливала на двора с вода от чешмата да не би да е прецаквала органиката :lol: и има логика като цяло, нашата вода, за разлика от други страни си е хубава до колкото съм наясно, особено престояла като се поизчисти хлора, защо да не става за един изцяло органик гроу. Чудих се дали и да не взема най-малкия възможен вариант за обратна осмоза, но пък го има това , че там изчистваш абс всичко от водата , аз пак трябва да взимам кал-маг и микро елементи да вкарвам. Мисля че това да умеся малко дестилат с престояла вода ще е добър среден вариант, но това за следващия гроу де. :D Още си събирам инфо за някои неща, чудя се и дали да е в кокос с перлит микс или в нормална почва. На кои банки са яките семки?
Keep on growing :stone:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Spiral написа: 01 Окт 2023, 16:23
Inna написа: 01 Окт 2023, 13:28 Силикатите един американец в другия форум ме съветваше само на големи растения и /или в предцъфтеж, цъфтеж. Но ставаше дума за нещо на почва, а не за пръскане май.... Аз не съм запозната с него, защото все слагах някакви варовици и тн и си мислех, че няма нужда и от него, ама виждам все, че много го хвалят за стъблата. И се чудя да пробвам някой и аз като пораснат повечко. А пък водата на слънце според мен си е супер и без да се вари.... Аз просто сипвам от предни дни да поседи повече или пък си имам една на село за животни и си сипвам от нея, която ми се струва хубава и е без хлор. Много е интересно и с различни видове води да се поливат,аз някакви такива ги пробвах, но на еъншните, защото и без това се налагаше да сипвам отвсякъде. А пък семките зависи къде ги държиш, аз имам стеашно яки, стари, кпито искам да ги подкарам, но явно не съм ги дъхранила аз правилно, не тръгват, а и са дърти де. Мисля следващ път да ги сложа всички и все някоя да тръгне.... 😂🤦
Аз му казвам силикат, щото му промениха името иначе си беше mineral magic, вътре има микро елементи освен силикат, както и магнезий и калций ама не ме кефи така да ги пръскам, имам чувството, че не получават толкова, колкото ако поливам, така че ще си го слагам като топинг, идеята явно е да не го разтварям директно в микса. Иначе за водата почнах да се интересувам от органика и гледам, че е малко смесено мнението за това дали е задължително да ползваш RO вода, помня скорпито май беше писал на някой, че едно време баба му като е поливала на двора с вода от чешмата да не би да е прецаквала органиката :lol: и има логика като цяло, нашата вода, за разлика от други страни си е хубава до колкото съм наясно, особено престояла като се поизчисти хлора, защо да не става за един изцяло органик гроу. Чудих се дали и да не взема най-малкия възможен вариант за обратна осмоза, но пък го има това , че там изчистваш абс всичко от водата , аз пак трябва да взимам кал-маг и микро елементи да вкарвам. Мисля че това да умеся малко дестилат с престояла вода ще е добър среден вариант, но това за следващия гроу де. :D Още си събирам инфо за някои неща, чудя се и дали да е в кокос с перлит микс или в нормална почва. На кои банки са яките семки?
Семките са повечето... Ина сийдс😂По-точно хващам два вида от хубави банки и ги миксвам. Регуларки са обаче и доста различни фенота излизат,не е професионална работа. Но приятели ми ги хвалиха някои, че са едни от най-яките, които са гледали, а аз самата не можах да ги пробвам всички.Тези, които съм пробвала още от времето на ТХЦ фармера бих ги гледала пак! Но мноого време е минало. Имам и по нови, от предходни години. Имам и някои от на София кана.... Само че и да тръгнат трябва и да ги разпознавам мъжки/женски, пък нямам място и възможности, писле да си отбера които ми допадат, затова напоследък поръчвах фем набързо или ако има клонинги..... И така ми остават много неизползвани регуларки.
Пък за водата, аз съм по хипарското био отглеждане и не ползвам никакви уреди, само интуиция и съдя по цвета и вида на цветята, тъй че никак не мога да помогна с обратната осмоза и уредите. 🤣Дестилирана никога не съм ползвала. Ама досега не ми се е случвало толкова да е зле водата, та да им навреди... 🤷Е, предполагам на различни етапи ако всичко е прецизирано си има значение. Когато се сдобия с оборудване и палатка, тогава ще ме консултирате и мен за тези подробности. Но си карам успешно засега с няколко вида чешмянки престояли. Когато мога ги пускам да бълбукат с помпичка, както и домашните торове, ама сега в момента и това не мога. 😟
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Колко ти е водата от чешмата на теб РРМ?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

Sofia Cannabis написа: 03 Окт 2023, 08:06 Колко ти е водата от чешмата на теб РРМ?
Играе между 0.3-0.4 ец, не помня кое точно се гледаше на таблицата , но ако не се лъжа това е между 200-300ппм.
Keep on growing :stone:
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Зависи от уреда но повечето означава 100-150, което за органично отглеждане не е зле ако използваш сухи торове.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

Sofia Cannabis написа: 04 Окт 2023, 17:11 Зависи от уреда но повечето означава 100-150, което за органично отглеждане не е зле ако използваш сухи торове.
Ще ползвам сухи да, другия гроу значи ще е органика. :)
Keep on growing :stone:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Калонга са много хубави според мен, но сега разглеждам и на гуанодифюжън, пък може и няколко марки да си избереш което те кефи😊Със сухи е много удибно и с някое пресаждане(а пък може и без пресаждане в някаква супер соил, обаче понякога се предобря с благини ако не се внимава хаха) , само ги поливам чат пат и така много не се занимавам и мога да ги оставя за два, три дни даже лятото. Е, към цъфтежа може и нещо да потрябва за поливане, но в идеалния случай се полива почти само с вода(и някоя меласа или почвени организми в някои моменти). Зависи от крайните саксии, при мен в 11 литра ми идват накрая лееко малки като че ли, на ръба. Ако можеш 15 и нагоре за крайни.....
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Вземи си пречиствателна станция Growmax има я в България .
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”