Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

All mix grow 2.0

Семена марихуана
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Inna написа: 05 Окт 2023, 10:51 Калонга са много хубави според мен, но сега разглеждам и на гуанодифюжън, пък може и няколко марки да си избереш което те кефи😊Със сухи е много удибно и с някое пресаждане(а пък може и без пресаждане в някаква супер соил, обаче понякога се предобря с благини ако не се внимава хаха) , само ги поливам чат пат и така много не се занимавам и мога да ги оставя за два, три дни даже лятото. Е, към цъфтежа може и нещо да потрябва за поливане, но в идеалния случай се полива почти само с вода(и някоя меласа или почвени организми в някои моменти). Зависи от крайните саксии, при мен в 11 литра ми идват накрая лееко малки като че ли, на ръба. Ако можеш 15 и нагоре за крайни.....
Да доста време отделих наскоро да гледам в ютуб органик гроуъри и плана за следващия път е именно големи крайни саксии, 30Л мисля понеже май ще са 6 броя в голямата палатка, SCROG ще правя за първи път, сухи торове,микориза, компост чайове точно с меласа, водорасли и тн. Сорта който съм взел е по специален уж и искам само него да гледам, ще гледам към 2 месеца вег да дам като ще пресаждам поне 2 пъти. Ама нека да стигнем до там де :lol: .
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

grustman написа: 05 Окт 2023, 11:20 Вземи си пречиствателна станция Growmax има я в България .
Знам я, но както коментирахме преди това със Софията, не е много сигурно има ли смисъл при моята вода да го правя, като се има предвид, че изчиствайки я, аз пак ще трябва да добавям кал-маг и микро елементи, ще пробвам първия път с престояла вода на слънце, ако има проблеми по-нататък ще взема, да.
Keep on growing :stone:
Sherbet420
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 06 Юли 2022, 14:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 132 times

Spiral написа: 05 Окт 2023, 13:39
Inna написа: 05 Окт 2023, 10:51
Да доста време отделих наскоро да гледам в ютуб органик гроуъри и плана за следващия път е именно големи крайни саксии, 30Л мисля понеже май ще са 6 броя в голямата палатка, SCROG ще правя за първи път, сухи торове,микориза, компост чайове точно с меласа, водорасли и тн. Сорта който съм взел е по специален уж и искам само него да гледам, ще гледам към 2 месеца вег да дам като ще пресаждам поне 2 пъти. Ама нека да стигнем до там де :lol: .
Moжеш да добавиш ЧКЧ и кокос, порестата структура и задържането на въздух помагат за по-големи корени.
Аз предпочитам да гледам само един сорт. Растежа е по-предвидим.
Ако ползваш палатка марс хидро- 120х60х180, 6 растения на scrog според мен за 2 месеца ще се чудиш как да им намериш място. Освен това след като пуснеш 12/12 ще се увеличат 2-3 пъти.

Бтв можеш да пробваш с кана за вода да си филтрираш водата и да видиш какъв е резултата.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Sherbet420 написа: 06 Окт 2023, 11:15
Spiral написа: 05 Окт 2023, 13:39
Inna написа: 05 Окт 2023, 10:51
Да доста време отделих наскоро да гледам в ютуб органик гроуъри и плана за следващия път е именно големи крайни саксии, 30Л мисля понеже май ще са 6 броя в голямата палатка, SCROG ще правя за първи път, сухи торове,микориза, компост чайове точно с меласа, водорасли и тн. Сорта който съм взел е по специален уж и искам само него да гледам, ще гледам към 2 месеца вег да дам като ще пресаждам поне 2 пъти. Ама нека да стигнем до там де :lol: .
Moжеш да добавиш ЧКЧ и кокос, порестата структура и задържането на въздух помагат за по-големи корени.
Аз предпочитам да гледам само един сорт. Растежа е по-предвидим.
Ако ползваш палатка марс хидро- 120х60х180, 6 растения на scrog според мен за 2 месеца ще се чудиш как да им намериш място. Освен това след като пуснеш 12/12 ще се увеличат 2-3 пъти.

Бтв можеш да пробваш с кана за вода да си филтрираш водата и да видиш какъв е резултата.
Да да кокос винаги си слагам отделно, даже днеска ги пресадих и от 15Л пот сложих към 13 почва и 2л кокос от плочка. Това което съм написал е за голямата ми палатка 120х120х200 .
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Край на 2ра седмица вег
Онзи ден ги пресях в 15Л текст потове с 13Л лайт микс на биобиз, 2Л кокос от плочка с Ризо, 3 шепи на пот перлит и шепа и половина вермикулит. Лампата е на 40-45% на 40 см и са на 18/6 вече, бяха на 20/4.Пуснах им IR-a вече, който се включва за 15мин. преди и след лампата от което би трябвало да има лек стреч, ще видим дали ще има разлика от него. Днес полях по 200мл на саксия, всичко все още е органика, не съм хранил. Gelato-k и Mighty grape леко им пожълтяха първите листа, мисля че е от пресаждането, понеже на 10ти ден не бяха така и няма как да е от липса на храна, ПХ-а е 6.3, метъра ми е калибриран. Не би трябвало проблема да продължи.
Фулвик 2мл/л
Ризотоник 4мл/л
Каназим 2.5мл/л
Seaweed 5мл/л
Меласа
Силиката го поръсих около стеблата и ще го слагам през поливка.
През тъмния период пръскам с разтвор от фулвик, ризо и водораслите.

Ден 10
day 10.jpg
ден 14
1.jpg
2.jpg
Keep on growing :stone:
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 340 times

Spiral написа: 09 Окт 2023, 23:04 Край на 2ра седмица вег
Онзи ден ги пресях в 15Л текст потове с 13Л лайт микс на биобиз, 2Л кокос от плочка с Ризо, 3 шепи на пот перлит и шепа и половина вермикулит. Лампата е на 40-45% на 40 см и са на 18/6 вече, бяха на 20/4.Пуснах им IR-a вече, който се включва за 15мин. преди и след лампата от което би трябвало да има лек стреч, ще видим дали ще има разлика от него. Днес полях по 200мл на саксия, всичко все още е органика, не съм хранил. Gelato-k и Mighty grape леко им пожълтяха първите листа, мисля че е от пресаждането, понеже на 10ти ден не бяха така и няма как да е от липса на храна, ПХ-а е 6.3, метъра ми е калибриран. Не би трябвало проблема да продължи.
Фулвик 2мл/л
Ризотоник 4мл/л
Каназим 2.5мл/л
Seaweed 5мл/л
Меласа
Силиката го поръсих около стеблата и ще го слагам през поливка.
През тъмния период пръскам с разтвор от фулвик, ризо и водораслите.

Ден 10
day 10.jpg
ден 14
1.jpg2.jpg
Седмица след мене почна, но няма да се изненадам ако ме разминеш :weed5: Силиката ми е ясно , че е за заякване на стеблата, но от къде го купуваш, и как го слагаш , не че искам да те копирам нещо, уча се от теб , моя микс е кажи речи като твоя, с разликата че аз съм добавил и чкч , гуано и зеолит, а за перлита разчитам на това, което е в лайтмикса, сиреч твоята ще е една идея по-аерирана.
Sherbet420
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 06 Юли 2022, 14:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 132 times

Аз ползвам, 6гр за 20л вода. Първо се сипва силикат, и на следващия ден торове. В началото и към края наполовина, последните 2-3 седмици не е нужен.
https://www.urbanbotaniks.com/product/3 ... magic.html

Продава се и течен, потърси.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Peggy Zina написа: 10 Окт 2023, 00:34
Spiral написа: 09 Окт 2023, 23:04 Край на 2ра седмица вег
Онзи ден ги пресях в 15Л текст потове с 13Л лайт микс на биобиз, 2Л кокос от плочка с Ризо, 3 шепи на пот перлит и шепа и половина вермикулит. Лампата е на 40-45% на 40 см и са на 18/6 вече, бяха на 20/4.Пуснах им IR-a вече, който се включва за 15мин. преди и след лампата от което би трябвало да има лек стреч, ще видим дали ще има разлика от него. Днес полях по 200мл на саксия, всичко все още е органика, не съм хранил. Gelato-k и Mighty grape леко им пожълтяха първите листа, мисля че е от пресаждането, понеже на 10ти ден не бяха така и няма как да е от липса на храна, ПХ-а е 6.3, метъра ми е калибриран. Не би трябвало проблема да продължи.
Фулвик 2мл/л
Ризотоник 4мл/л
Каназим 2.5мл/л
Seaweed 5мл/л
Меласа
Силиката го поръсих около стеблата и ще го слагам през поливка.
През тъмния период пръскам с разтвор от фулвик, ризо и водораслите.

Ден 10
day 10.jpg
ден 14
1.jpg2.jpg
Седмица след мене почна, но няма да се изненадам ако ме разминеш :weed5: Силиката ми е ясно , че е за заякване на стеблата, но от къде го купуваш, и как го слагаш , не че искам да те копирам нещо, уча се от теб , моя микс е кажи речи като твоя, с разликата че аз съм добавил и чкч , гуано и зеолит, а за перлита разчитам на това, което е в лайтмикса, сиреч твоята ще е една идея по-аерирана.
Всичко си купувам от гроу шопове, напиши в гугъл ще ти излязат, това не е чист силикат, името му е променено, преди се казваше Mineral magic потърси го, пак ще ти излезе. слага се 4гр на 10л. Няма проблем да ме копираш, първия ми гроу беше изкопиран от един градинар от стария форум :lol: Пак е начин да се научиш.
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Sherbet420 написа: 10 Окт 2023, 10:46 Аз ползвам, 6гр за 20л вода. Първо се сипва силикат, и на следващия ден торове. В началото и към края наполовина, последните 2-3 седмици не е нужен.
https://www.urbanbotaniks.com/product/3 ... magic.html

Продава се и течен, потърси.
Това от линка е същото, което ползвам от вече няколко години стана, запознат съм с него :lol: . Никъде не го пише в официалния сайт първо да се слага силикат пък после торове, каква е логиката? Иначе съм си доволен от това, не мисля да го сменям, има си всички микро елементи , които биха ми трябвали.
Keep on growing :stone:
Sherbet420
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 06 Юли 2022, 14:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 132 times

Въпреки, че не пише официално съм чел по форуми. Личното ми наблюдение е, че силиция като го сипя във водата трудно се разтваря. Даже от време на време разбърквам водата в резервоара, че остава утайка от силиции.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”