Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Growmie23 Indoor MH-TS150-Новобранец!!!

Семена марихуана
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравей Inna , първо благодаря за хубавите думи и за вниманието при положение че сте с намален състав и времето ви е ценно . Продължавам с темата , скоро ще кача ъпдейт какво е финално като вентилация и торове , и малко да порасне цветето .

Успех за сега , и до скоро :weed: :weed: :weed:
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте приятели , малко съм объркан.Принципно ползвам препоръките на mars hydro за височината и мощноста на лампата
Реших да направя тестове с първите две най-теглени приложения от g.play. Досега лампата беше на 50см и 50% и аповете показваха
9к - 11к лукса .Направих доста тестове.
Видях че луксовете във вегетацията трябва да са между 15к-50к .
Направих някакви средни настройки и сега е на 35см-височина / 75 %-мощност , замерих луксовете с 2 различни телефона, и показва 28к-33к лукса според приложението и телефона.
Ето и снимки: на скрийншотове е с единия телефон на снимката с другия.
Вие бихте ли се доверили на тези приложения? Просто ме е страх да не изпържа растението на тези настройки.

Да следвам препоръките на M-Hydro или да продължавам да си играя с тези приложения ?
Ако дадете някакъв съвет какво да правя , ще съм ви безкрайно благодарен!
:stone:
Прикачени файлове
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (2).jpg
foto_no_exif (3).jpg
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1566 times

Growmie23 написа: 04 Сеп 2023, 20:04 Здравейте приятели , малко съм объркан.Принципно ползвам препоръките на mars hydro за височината и мощноста на лампата
Реших да направя тестове с първите две най-теглени приложения от g.play. Досега лампата беше на 50см и 50% и аповете показваха
9к - 11к лукса .Направих доста тестове.
Видях че луксовете във вегетацията трябва да са между 15к-50к .
Направих някакви средни настройки и сега е на 35см-височина / 75 %-мощност , замерих луксовете с 2 различни телефона, и показва 28к-33к лукса според приложението и телефона.
Ето и снимки: на скрийншотове е с единия телефон на снимката с другия.
Вие бихте ли се доверили на тези приложения? Просто ме е страх да не изпържа растението на тези настройки.

Да следвам препоръките на M-Hydro или да продължавам да си играя с тези приложения ?
Ако дадете някакъв съвет какво да правя , ще съм ви безкрайно благодарен!
:stone:
На моята лампа действам така
в seedling stage-a съм на 25% до 40% тоест към края му вече като имат поне няколко двойки листа тогава стигам 35-40%
във вегетативния стадии съм от 50 до 75% на същия принцип, даже влизам в цъфтежа на 75%
в цъфтежа усилвам на 100% след 2рата -3тата седмица щото на последния гроу ги пуснах директно на 100 както е по указание и ги парнах, ако се съмняваш в интензитета винаги може просто да вдигнеш с 5санта лампата, иначе това ,което описах е на 30-40 см от върховете, като експериментирах естествено.
Keep on growing :stone:
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Като не съм чел достатъчно , така е. Сега видях че , в вегетацията PPFD-то трябва да е между 400-600 µMol/m2/S ,така е когато лампата е на 50% . Сега е на 50 % , 30 см височина , около 20к лукса , което не се знае дали е така :D .

Благодаря много за бързия отговор , ще следвам твоите препоръки.
Само успехи !!! :weed: :weed: :weed:
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Просто да кача една снимка , че направих тест с някакво комбинирано приложение и може просто на някой да му е полезно.
Иначе разбрах основната идея .

30см/50% - резултати: :stone:
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Еми снимките от предните постове не са с верни показатели.След като се образовах цяла нощ , разбрах че не съм ги калибрирал.
В моя случай трябва да ги калибрирам на 2.3 μmol/j и стават нещата и би трябвало приложенията да показват верни стойности.
Светломер е топ приложение , това PPFD meter може да се калибрира максимум до 1.99 μmol/j.
Последно след всичко изчетено , премерено лампата е на 45см/ почти на 75% мощност. И мисля че така получава оптимална осветеност
40к lux и около 600 µMol/m2/S-PPFD.

Лек Ден :lol:
:weed: :weed: :weed:
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (2).jpg
foto_no_exif (1).jpg
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте на всички.

Ден 22 /начало 4-седмица.
Лампа: 50 см / 60 % .
Вента и филтъра ще ги монтирам тия дни .
След няколко дена ще поливам , и ще добавя малко complete organic на дресинг не знам още колко .
Взех едно спрейче ,стана ми интересно какви неща съдържа , и ще го пробвам утре през тъмния педиод малко преди да се събуди.
Също така ще коригирам пх-то, почва да си личи .
Лепките за насекоми са оферта от Бриколаж (Имат и лепки за aутдор за гъсеници и такива гадове ах как не съм знаел:D) .
И Bionova бустер пака ми го подари момичето от магазина заедно с стикерчето , за което много и благодаря.

Само мога да кажа евалата на Seedstocker за автомата , не се предава растението. :)

Това е за сега , be happy ! :weed: :weed: :weed:
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (3).jpg
foto_no_exif (2).jpg
foto_no_exif (1).jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравей! Първо - поздравления за прекрасния дневник! Изглежда много добре, излишно се самокритикуваш. На мен ще ми е много интересно да проследя гроуа до финала. Още когато започнах да чета дневника, първо щях да ти пиша да ъпгрейднеш вентилацията, но виждам че вече си взел вентилатора на Mars Hydro, така че си бетон! Аз нямам опит със сухи торове, но вярвам че при теб нещата ще се получат, още повече че имаш предишен опит с оутдори. Аз аутдор никога не съм гледал, започнах от нулата, като никога не бях гледал никакво растение през живота си. :D Не се отчайвай, нещата се получават чудесно при теб, всички много ще се радваме ако завършиш дневника. Успех братле! :passg:
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

MasterBlaster написа: 07 Сеп 2023, 21:04 Здравей! Първо - поздравления за прекрасния дневник! Изглежда много добре, излишно се самокритикуваш. На мен ще ми е много интересно да проследя гроуа до финала. Още когато започнах да чета дневника, първо щях да ти пиша да ъпгрейднеш вентилацията, но виждам че вече си взел вентилатора на Mars Hydro, така че си бетон! Аз нямам опит със сухи торове, но вярвам че при теб нещата ще се получат, още повече че имаш предишен опит с оутдори. Аз аутдор никога не съм гледал, започнах от нулата, като никога не бях гледал никакво растение през живота си. :D Не се отчайвай, нещата се получават чудесно при теб, всички много ще се радваме ако завършиш дневника. Успех братле! :passg:
Здравей , много ти благодаря за думите , наистина ги оценявам особено от гролър като теб . Ти си един хората вдъхновили ме , за индор. Всичките ти дневници са прекрасни , и съм ги чел по няколко пъти. Като имам време и муза , ще ги оценя подобаващо и да си ги примомня . Вентилацията е от бг шоп , на-половината е като дебит на Mars hydro , но на мен за този гроу ще ми свърши работа . За догодина ще си взема , като твоя бокс Full kits с лампа и да почна да гледам като човек .
Успех и на теб ! :weed: :weed: :weed:
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте , да обновя дневника че има малко промени .
Ден 25:
Полято преди две вечери с 2л. вода коригирано пх ,като протече съвсем малко.
Направих LST, защото връхчето пак започна да набира скорост и не се стана Fim-а така както си мислех .(може би,не съм го фимнал както трябва)
Няма торове още.
Филтъра ще го сложа като си купя нов фланец , защото явно другия съм го загубил някъде.
Пръсках и с спрейчето на Bio plantela , нещо не ми хареса как станаха листата на другия ден и го измих с вода до колкото мога .
Няма нiкакви поражения ,но листата някакви като дървени седяха :D
Ако има развитие , ще ъпдейтна след няколко дена. Успех! :weed5:
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (8).jpg
foto_no_exif (7).jpg
foto_no_exif (6).jpg
foto_no_exif (5).jpg
foto_no_exif (4).jpg
foto_no_exif (3).jpg
foto_no_exif (2).jpg
foto_no_exif (1).jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”