Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Growmie23 Indoor MH-TS150-Новобранец!!!

Семена марихуана
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте колеги , от много време ми е мечта да си направя тема тука в форума и да отглеждам вътрешно . И ето че това време дойде . Първо да кажа от много време съм потребител на форума , и съм отгледал доста аутдори но тук е съвсем различно :stone: . Прочел съм доста дневници на колеги и съм мечтал да имам като тяхните градинки и стига с драмите и да ви обясня какво е положението .(Да видим кво съм науччил :lol: ).

Гролът ми ще е тестов да видя от първо лице как стават нещата и нямам намерение за сега да набивам каквито и да е пари пх метри , торове тестери и всички други неща . Само мисля да си купя един филтър и вент комплект от марсо . Саксията е керамична (много стара и много аутдори е отгледала )15 литра , почвата може да се каже че е супер почва или там както се води на английски Super Soil , домашна с благинки както се вика . Ще поливам с чешмяната вода , малко преседяла на слънце , не знам колко пх е .Тези овлажнители са малко ташак , но са ми подарък и ще ги ползвам . Не знам колко влага правят , но да има нещо . Ще ги сложа утре до входящата тръба за въздуха (както е казвал Vetrushka не един път!!!) .
Утре също така ще добавя входящ и изходящ вент . Като входящия ще дърпа направо отвънка за да е свеж въздуха (че пафкам в стаята), а изходящящата тръба ще отива в отвора за комина на печката за дърва :lol: . Ще има постоянна циркулация и свеж въздух . Имам още доработки утре по бокса като облицовки , вентове от стари пц-та , и т. н.
Режима на вълшебната лампа е 18/6 , 30см от саксията на 50% мощност .
Нямам никакви очаквания , първо да се види дали ще покълне семката, защото ми е една единствена . Сорта е същия като аутдора ми BCN Critical XXL автомат . Пък до година ми се иска сериозно само индори както си му е редът , такива са ми плановете живи и здрави .
Така че гролът е тестов и квото стане , но имам яко мерак .
Това е за сега колеги , бъдете здрави и щастливи !!!
:signw:
Прикачени файлове
15.8 Germination (19)-min.jpg
15.8 Germination (18)-min.jpg
15.8 Germination (17)-min.jpg
15.8 Germination (16)-min.jpg
15.8 Germination (15)-min.jpg
15.8 Germination (14)-min.jpg
15.8 Germination (13)-min.jpg
15.8 Germination (12)-min.jpg
15.8 Germination (11)-min.jpg
15.8 Germination (10)-min.jpg
15.8 Germination (9)-min.jpg
15.8 Germination (8)-min.jpg
15.8 Germination (7)-min.jpg
15.8 Germination (6)-min.jpg
15.8 Germination (5)-min.jpg
15.8 Germination (4)-min.jpg
15.8 Germination (3)-min.jpg
15.8 Germination (1)-min.jpg
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

За днеска стига толкова , утре пак :passj:
:signw:
Прикачени файлове
15.8. Germ  (3)-min.jpg
15.8. Germ  (2)-min.jpg
15.8. Germ  (1)-min.jpg
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте , семката покълна ,направо не ми се вярва колко е яко :lol: :stone: .
Еми почвам и аз днес :lol .
Ден първи , вдигнах малко лампата на 45 см и я намалих на 25 % и така мисля до към 7-8 ден и после ще я увелича на 50 %.
Това е за сега хора , много ми е кеф че ми покълна семката , много е яко да имаш лампа :lol:
:signw:
Прикачени файлове
D1 (3)-min.jpg
D1 (2)-min.jpg
D1 (1)-min.jpg
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Защо не пробваш първата седмица 24/0, после може би 20/4 щом е авто.
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте и днес, тръгна момата както си трябва :D . Малко облицовах от вътре , имах и много проблеми с вентилаторите оказа се доста занимавка :roll: . Полях с около 30 мл вода с капкомер, много внимателно (буквално капка по капка) Сега разбирам как стоят нещата с поливането , много е тегаво :lol: . И това е общо взето оставям го да почива и по -натам ако се развият нещата ще ъпдейтна . :weed4:

До въпроса на колегата Bathory . Еми от това което съм чел и разбрал и видял от дневниците на колеги , съм си извадил извода че за автомат 18/6 си е супер и 20/4 нали ,но мисля че това с 24/0 е напълно излишно(повече ресурси като ток , торове а и повече стрес а и растенията стават много сбити и мисля че така не могат да дишат добре при режим 24/0 ) .Остава си на 18/6 и така братле , другия път ще пробвам 20/4 ама мисля автомати да не гледам на лампа , така че ще е класиката 12/12 :stone:
Лека , бъдете живи и здрави и напушени!!!
:signw:
Прикачени файлове
D2-min.jpg
D2 (6)-min-min.jpg
D2 (4)-min-min.jpg
D2 (3)-min.jpg
D2 (2)-min-min.jpg
D2 (2)-min.jpg
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

С тази саксия може да имаш проблеми, не е от най-подходящите.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Bathory написа: 20 Авг 2023, 17:20 С тази саксия може да имаш проблеми, не е от най-подходящите.
Няма много дупки и може да са позастъпени отдолу,да, но пък е глинена, което е яко, естествен материал, не запарва..... Аз съм фенка на глинените саксии въобще. Не съм ползвала на индор, защото 8 глинени малко неудобно(а пък моите пластмасови аз за всеки случай си ги пробивам и отстрани) , ама си мисля, че няма да е зле. Тъкмо ще видим и това. За навън в жегите ако е, точно глинена бих ползвала, тя изолира и слънцето до някаква степен и не се напича почвата толкова. Пък вътре не знам, но не вярвам да е лошо. А и чисто естетически накрая ще е яко с нея за снимки като цъфне. 😁😎
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте
За саксията съм сигурен че няма да прави проблеми , защото имам успешни аутдори в нея и не задържа вода .
Жалко че не снимах дъното , не съм се сетил . То е леко конусовидно с наклон и един централен отвор в средата с диаметър от около 4-5 см отвор . Никога не ми е задържало вода . Повече ме притеснява водата с която поливам,купих си капков ПХ тестер ,че ми стана любопитно с какво ПХ поливам, оказа се че е около 8,5 така го определям по цветът. Принципно настоящия ми аутдор го поливам със същата вода и почвата е същата , и няма проблеми . Но тука времето ще покаже , те първа има с доста неща да се сблъсквам така че паля коза и съм готов. :passg:

Ето и да използвам случая да кача снимка , сега спи в 18:00ч. започва ден 5 . Днес малко преди да заспи навлажних с 20 мл вода че беше много сухо, сега като се събуди ще полея с около 100мл отсрани. Внимавам много с поливането , мисля първото цалостно напояване на почвата да стане чак след 3-тата седмица , нали ако доживее дотогава :roll: дотогава само частични напоявания .
:signw:
Прикачени файлове
aaa-min.jpg
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте колеги ,
Почна и втората седмица при мен и днес е ден 9 . Имах малко проблеми с подложката на саксията, запушваше дъното и почвата не можеше да диша ,това го устонових преди 2 дена и направо много тъпо . Момата беше много зле , почти умряла мале мале , от вчера вечерта почна да се оправя по-малко и днес почвата беше суха на барут и много малко полях да не взема пък сега да го засуша. Помогнах си и с един вентилатор от лаптоп , като духа в почвата и въртя саксията през 2-3 часа. Всичко беше подгизнало, а има няма до 6 -я ден съм полял с 300 мл вода и отделно влагата ми е 60 -70% постоянно варира и до 80% се вдига %.
На едната снимка пише 54% влага, това е , защото като отворя и веднага пада влагата .
Еми това е за сега колеги , то мина вече с тоя автомат вече го стресирах зверски и край , ама ще продължа да го гледам е така за опита и да вида с какви други неволи ще се изправя :stone: . Вече 50% реколта на долу(ако стане)още един стрес и толкова няма да има , честито на печелившите :D
Успех !!!
:signw:
Прикачени файлове
Малко след поливката , разрових почвата и листата са сухи и пак почнаха да се наострят :D
Малко след поливката , разрових почвата и листата са сухи и пак почнаха да се наострят :D
D9.5-min.jpg
D9.4-min.jpg
D9.3-min.jpg
малко поливка(150-200ml) , листата са клюмнаха защото малко ги намокрих и стеблото е още тънко и не може да издържи тежеста :D
малко поливка(150-200ml) , листата са клюмнаха защото малко ги намокрих и стеблото е още тънко и не може да издържи тежеста :D
Начало ден 9
Начало ден 9
D8-9.3-min.jpg
D8-9.2-min.jpg
Снимки на светло , в тъмния му период малко преди началото деня , за да и се види истинския цвят :D
Снимки на светло , в тъмния му период малко преди началото деня , за да и се види истинския цвят :D
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Брат, не се филмирай излишно. Нищо му няма.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”