Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Growmie23 Indoor MH-TS150-Новобранец!!!

Семена марихуана
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте приятели,
С "Мис Трабъл" стигнахме до ден-14. Преди два дена полях изцяло почвата с 1л. вода до протичане, като изтече около 100мл.
Съвсем леко бяха почнали да се подвиват листенцата от засушаване,не сгреших с поливането и сега е по-добре.От няколко дена увеличавам мощноста на лампата,с по-малко . Сега е на 50см един сектор преди 50%.
До 2-3 дена ще топирам, като идеята е да гледам шест пръчки/клонки.(Знам че не е препоръчително за автомат).
До няколко дена ще сложа филтър и вент,закупени от бг магазините, нямам възможност сега за Мarshydro.
Най-обикновен карбонов филтър(80лв)и малък центробежен вентилатор(25-35лв), за този гардероб ще ми свърши перфектна работа.
Ако се развие добре до цъфтежа , ще му взема течна тор на Gk , харесал съм някакъв ектракт за цъфтеж
GK Extract Taste Improver 1л. Досега не съм го пробвал и виждам е нещо ново от марката.
Това е за сега.

П.П. Обрах и аутдора в понеделник ,листата от растението ги добавих в 10л. шише с някакви останки от разредена коприва.
Като е готова отварата след седмица, ще полея индора веднъж , дваж.Прилагам и снимки на "главите" , почти са готови за кюринг. Благодарен съм и на това ,знам че е нищожна работа но поне да се разпиша с едно малко бурканче.

Чао за сега и Успех !!!
Прикачени файлове
D14.c-min.jpg
D14.а-min.jpg
D14.b-min.jpg
D13-14-min.jpg
2-min.jpg
1-min.jpg
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравейте драги админи,може ли да ви помоля да ми изтриете темата.Причините са че бях много ексайтнът
и избързах с дневника и нямах търпение да пробвам лампата.Тя е и единственото хубаво нещо в този гроу.
Просто растението се развива зле , защото няма нищо оптимално и подготвено като хората в него .
Не искам да е поредния новобрански изоставен дневник ,който скрива наистина красивите дневници които остават по назад.
Искам да създам хубав професионален дневник с красиво растение , в този форум . Но това ще стане като си взема истински комплект с
всичките му работи . И първо ще отгледам растението и тогава ще кача дневника. На сърце ми е този форум,и искам да оставя някаква следа
в него но да е примерна. Сега всичко е леш , стига да се види с какво пх на водата поливам и има ли смисъл да продължавам.
Ще ми остане тренировъчния дневник в личния архив, не искам повече да се излагам.
Знам че сте с намален състав и ви е трудно , но моля когато имате време да уважите молбата ми и да изтриете дневника.
Извинявайте много за мойте глупости и ви благодаря предварително!!!

Ето и няколко снимки поне да се доизложа както си трябва,
отказах се от топирането и го фимнах, защото никога не съм прилагал тази техника и поне да видя какво ще стане.
По натам може и в общата да кача някоя снимка , поне да видим какъв урод е станало сред такава "оптимална" среда :D.
И почвата е много назобена,просто не си струва такъв дневник да цапа форума,и най-вече някой тотален новобранец да не реши да вземе лош пример.
Този гроу е как НЕ ТРЯБВА да стават нещата !!!

Успех!!! :passj:
Прикачени файлове
ph.jpg
fim2.jpg
fim.jpg
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Growmie23 написа: 01 Сеп 2023, 15:49 Здравейте драги админи,може ли да ви помоля да ми изтриете темата.Причините са че бях много ексайтнът
и избързах с дневника и нямах търпение да пробвам лампата.Тя е и единственото хубаво нещо в този гроу.
Просто растението се развива зле , защото няма нищо оптимално и подготвено като хората в него .
Не искам да е поредния новобрански изоставен дневник ,който скрива наистина красивите дневници които остават по назад.
Искам да създам хубав професионален дневник с красиво растение , в този форум . Но това ще стане като си взема истински комплект с
всичките му работи . И първо ще отгледам растението и тогава ще кача дневника. На сърце ми е този форум,и искам да оставя някаква следа
в него но да е примерна. Сега всичко е леш , стига да се види с какво пх на водата поливам и има ли смисъл да продължавам.
Ще ми остане тренировъчния дневник в личния архив, не искам повече да се излагам.
Знам че сте с намален състав и ви е трудно , но моля когато имате време да уважите молбата ми и да изтриете дневника.
Извинявайте много за мойте глупости и ви благодаря предварително!!!

Ето и няколко снимки поне да се доизложа както си трябва,
отказах се от топирането и го фимнах, защото никога не съм прилагал тази техника и поне да видя какво ще стане.
По натам може и в общата да кача някоя снимка , поне да видим какъв урод е станало сред такава "оптимална" среда :D.
И почвата е много назобена,просто не си струва такъв дневник да цапа форума,и най-вече някой тотален новобранец да не реши да вземе лош пример.
Този гроу е как НЕ ТРЯБВА да стават нещата !!!

Успех!!! :passj:
Не се отказвай, все нещо ще се получи!
Много ми е любопитно защо е толкова алкална тази вода, от къде е?
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Е не съм се отказал , просто като гледам вашите растения и се засрамих и ми стана тъпо че и аз си направих дневник .Tакива изпълнения ще има като съм подготвен . Иначе отглеждането продължава до дупка . За водата , от някакъв язовир който захранва моето и още няколко села . Принципно си е предупредено да не се пие от водата , всички жители тук я използваме само за къпане и поливане :lol: . Също така е много варовита ама много , вече замина една скъпа кафе машина , и бойлера го чиста през три месеца , като го отворя и е мазало от варовик. Зеленият цвят се получава когато налея водата от чешмата и направа теста веднага , а синият когато водата престои на слънце един ден. :passj:
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

И според мен не се отказвай от дневника си и си го остави, хем сам да ги гледаш за сверка как ти се развиват нещата, хем ако има нещо да се помага! Никой от нас не е тук, за да се състезаваме, да "си ги мерим", и да се сочим с пръст на кой му се е прецакал грола. Тук сме, за да се питаме, да си помагаме, да си покажем градините, да си помрънкаме понякога :) Аз не знам на някого тук да са му се получили нещата почти перфектно от първия път освен на двама човека - МастърБластъра, на който Бог му е дал умението да прави винаги супер гролове, и Гръстмана, който чете, все едно подготвя докторантура в Сорбоната! Тъй че не се отчайвай изобщо, а си гледай цветето, учи се от грешките си, не си поставяй прекалено високи очаквания, за да не се разочароваш заради неща, които не зависят от теб. Интересно е това за водата, височко е пх-то определено. Единият ти вариант е да си вземеш някакъв Ph-down (не са супер скъпи, имаше по 10-тина лева, и количеството е такова, че ще остане и за внуците един ден, ако не си производител), другият ти вариант е с разни подръчни домашни пинизи за сваляне, тип оцет или лимонов сок, но нямам опит с тях. Единствената по-сериозна спънка за момента при теб е че си топирал автомата (фимнал, все тая), и не е съвсем ясно доколко точно ще успее да се възстанови, докато цъфне (затуй препоръчваме тука фотопериодните вместо автоматици за новаци, за да си определяш сам тия времена). Но не е някаква драма, заради която да си преустановиш грола. Напротив, това е ценен опит. Видях в другата тема, че си писал нещо за филтър (съвсем обикновен от 70-80лв.)... с такъв карам 4-ти грол, ако не усещаш да ти изпуска миризми, значи филтърът е чудесен и работи (изключвам там фактора да си преценил дебита на вентилатора спрямо този на филтъра)... Марките нямат никакво значение за цветята, на тях не им пука дали има светиш съв 100 фасунги нормални крушки или с последен модел лед панел, стига да получават достатъчно количество и подходяща по вид и спректър светлина. Тоест качественото оборудване е нещо, което улеснява поддържането на добри условия за цветята, но не е нещо без което не може да се отгледат. Аз например си изкарах цялата лятна вегетация с мокра хавлиена кърпа, която подменях редовно, вместо с овлажнител като нормалните хора.. при цветята температурата и влагата са били окей, съответно тях не ги интересува в овлажнител или кърпа съм ги поддържал :) Сподели ако искаш какво си подготвил като храна, имаш ли някакъв бюджет, ще купуваш ли нещо, с какво ще караш цъфтежа? Относно варовитата вода, някой по-вещ трябва да даде акъл как да процедираш, защото нали растенията имат нужда от калций, но не знам тая варовита вода, дали е рентабилен източник за тях. Тези каните Aquaphor или други такива филтриращи по 20-25 лв. се замислих дали няма да ти свършат работа също, аз имам такава, и понякога ако нямам достатъчно престояла вода за поливките, просто минавам някой друг литър чешмяна вода през каната и я ползвам нея.
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

Здравей iKAR ,
Благодаря ти за оставения коментар , беше ми много полезен особено за водата и каничката е много добра идея . И ph-down ще взема.
За торовете съм се спрял на гуанокалонг само тях съм ползвал като марка от гролърските продукти за аутдор отглежданията ми . Като цяло за торовете си бях приготвил около 100 лв. и мислех да си взема batboost , seawed powder, и така едно гуано да си направя екстракт и epsonita за магнезий и сяра , калций имам в излишък затова няма да купувам такава
тор с Ca .
Но това с торовете ще е ако фиксна пх-то , че нали няма да се усвояват и какъв е смисълът от тях. То и отпуската свърши и грижите и наблюденята ще намелеят и овлажнителя няма да работи , защото трябва да се обслужва през 2 часа (събира 200-300мл. вода) Ще видим какво ще стане !?!?!? :stone:
За филтъра е 150m3/h , вентилаторa е 130m3/h ,мисля че ще свършат работа за гардероб:
висок 170см. широк 80см. дълбок 50см. Но принципно ще се опитам да си взема на марсхидро (още нищо със сигурност не се знае по вентилацията)

П.П.Еми пак ви Благодаря за оставените коментари мотивираха ме и наистина го оценявам и ще качвам чат пат да видим всички какви съм ги надробил :stone:
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

За автоматите знам че са трудни за отглеждане и съм се убедил в това вече , просто ми беше една единствена семка и си казах айде да пробвал лампата :D . Дори знам какви ще са сортовете за истинския индор ще си взема фотопериодни на Blimburn и сортовете ще са сативки Cindy's 99 и Santa Muerte. Искам и семена на Crop king seeds , ама бях гледал че няма до България доставки , знам че са много елитна марка .

Еми успех братя , беше само да добава за семената и 2 снимки след "обезглавяването" :lol:
Прикачени файлове
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1565 times

Growmie23 написа: 02 Сеп 2023, 13:23 За автоматите знам че са трудни за отглеждане и съм се убедил в това вече , просто ми беше една единствена семка и си казах айде да пробвал лампата :D . Дори знам какви ще са сортовете за истинския индор ще си взема фотопериодни на Blimburn и сортовете ще са сативки Cindy's 99 и Santa Muerte. Искам и семена на Crop king seeds , ама бях гледал че няма до България доставки , знам че са много елитна марка .

Еми успех братя , беше само да добава за семената и 2 снимки след "обезглавяването" :lol:
Цвета му е много свеж, оставяй си го, най-малкото от първо лице да видиш целия процес как минава, нищо че е автомат. За ПХ нещата , аз доста време бях на оцет, но не си заслужава като се има предвид, че един ПХ down може да вземеш на ниска цена и наистина да те изкара за всичките ги гроуове както каза Икар, още не съм стигнал и половината на моя. :)
Keep on growing :stone:
Аватар
Growmie23
Градинар
Градинар
Мнения: 48
Регистриран на: 09 Ное 2022, 15:27
Has thanked: 350 times
Been thanked: 116 times

:?
Spiral написа: 02 Сеп 2023, 14:49
Growmie23 написа: 02 Сеп 2023, 13:23 За автоматите знам че са трудни за отглеждане и съм се убедил в това вече , просто ми беше една единствена семка и си казах айде да пробвал лампата :D . Дори знам какви ще са сортовете за истинския индор ще си взема фотопериодни на Blimburn и сортовете ще са сативки Cindy's 99 и Santa Muerte. Искам и семена на Crop king seeds , ама бях гледал че няма до България доставки , знам че са много елитна марка .

Еми успех братя , беше само да добава за семената и 2 снимки след "обезглавяването" :lol:
Цвета му е много свеж, оставяй си го, най-малкото от първо лице да видиш целия процес как минава, нищо че е автомат. За ПХ нещата , аз доста време бях на оцет, но не си заслужава като се има предвид, че един ПХ down може да вземеш на ниска цена и наистина да те изкара за всичките ги гроуове както каза Икар, още не съм стигнал и половината на моя. :)

Благодаря ти много , мотивирахте ме . Видях сега на същата фирма като тестера някакъв пх-даун , 500мл -20лв. Значи ще гледам да го съхранявам добре , за да има и за внуците да не дават излишни пари . И за варовитата вода се зачетох , видях че е богата на Ca/Mg , не знам до колко се усвоява от нашите растения ще търся информация и ще чета .

Живи и здрави приятели, добре че ви има :weed:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Growmie23 написа: 01 Сеп 2023, 15:49 Здравейте драги админи,може ли да ви помоля да ми изтриете темата.Причините са че бях много ексайтнът
и избързах с дневника и нямах търпение да пробвам лампата.Тя е и единственото хубаво нещо в този гроу.
Просто растението се развива зле , защото няма нищо оптимално и подготвено като хората в него .
Не искам да е поредния новобрански изоставен дневник ,който скрива наистина красивите дневници които остават по назад.
Искам да създам хубав професионален дневник с красиво растение , в този форум . Но това ще стане като си взема истински комплект с
всичките му работи . И първо ще отгледам растението и тогава ще кача дневника. На сърце ми е този форум,и искам да оставя някаква следа
в него но да е примерна. Сега всичко е леш , стига да се види с какво пх на водата поливам и има ли смисъл да продължавам.
Ще ми остане тренировъчния дневник в личния архив, не искам повече да се излагам.
Знам че сте с намален състав и ви е трудно , но моля когато имате време да уважите молбата ми и да изтриете дневника.
Извинявайте много за мойте глупости и ви благодаря предварително!!!

Ето и няколко снимки поне да се доизложа както си трябва,
отказах се от топирането и го фимнах, защото никога не съм прилагал тази техника и поне да видя какво ще стане.
По натам може и в общата да кача някоя снимка , поне да видим какъв урод е станало сред такава "оптимална" среда :D.
И почвата е много назобена,просто не си струва такъв дневник да цапа форума,и най-вече някой тотален новобранец да не реши да вземе лош пример.
Този гроу е как НЕ ТРЯБВА да стават нещата !!!

Успех!!! :passj:
Значи ако настояваш-ок. 🤷Но цветето на мен си ми изглежда съвсем добре, така че предлагам да не трием хубавата тема? Тепърва ще стане екстра, пък и да не за нас е винаги интересно и всички се упражняват така.🙂В никакъв случай това не е цапане на форума.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”