Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Fungus Gnats

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Аз сега умувам какво да правя тия черните мушици Fungus Gnats. Мисля да пробвам с една полезна бактерия, която е сертифицирана за биологично земеделие "Beauveria bassiana" Тя помага при много гадинки с почвен цикъл. Амитица я предлагат и препарата се казва Натуралис. На мен ми помогна много с белокрилката, имам една Carolina Reaper за 3-то лято и нея я бяха нападнали много и с това се оправи за норматив. Чета в нета, че можело и за тия малките мушици да се ползва, някой дали го е правил ?
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

BTI - Bacillus Thuringiensis / Bactoil SC
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Интересно, това е Рапакс-а, на мен ми помогна тази бактерия и при колорадски бръмбар. Ще ги напръскам към края на седмицата, че не е при мен препарата.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Аз съм с жълти лепенки, не съм пръскала цветята или почвата. По принцип на индора рано или късно се налепват по тях и изчезват, но да си кажа в Кана терата ги има стеашно много, на всяко пресаждане в нова се появяват в големи количества и засега просто слагам повече лепенки. Но бих взека и аз да имам от горепосочените, чудех се и аз, наистина са доста повече, отколкото в други почви....... Като светнат ще направя снимка на лепенките, те са почернели просто! Не ми се пушат фунгун гнатс на вейп. 😆
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Inna написа: 04 Юли 2023, 12:05 Аз съм с жълти лепенки, не съм пръскала цветята или почвата. По принцип на индора рано или късно се налепват по тях и изчезват, но да си кажа в Кана терата ги има стеашно много, на всяко пресаждане в нова се появяват в големи количества и засега просто слагам повече лепенки. Но бих взека и аз да имам от горепосочените, чудех се и аз, наистина са доста повече, отколкото в други почви....... Като светнат ще направя снимка на лепенките, те са почернели просто! Не ми се пушат фунгун гнатс на вейп. 😆
За коя почва говориш био серията или другата, едната се води Bio terra, a тази с минералните торове Terra Professional. Аз ползвам био серията и съм на същото мнение. Следващия път сменям почвата, след като и при теб е същото.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 382
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 194 times
Been thanked: 354 times

Vetrushka написа: 05 Юли 2023, 10:55
Inna написа: 04 Юли 2023, 12:05 Аз съм с жълти лепенки, не съм пръскала цветята или почвата. По принцип на индора рано или късно се налепват по тях и изчезват, но да си кажа в Кана терата ги има стеашно много, на всяко пресаждане в нова се появяват в големи количества и засега просто слагам повече лепенки. Но бих взека и аз да имам от горепосочените, чудех се и аз, наистина са доста повече, отколкото в други почви....... Като светнат ще направя снимка на лепенките, те са почернели просто! Не ми се пушат фунгун гнатс на вейп. 😆
За коя почва говориш био серията или другата, едната се води Bio terra, a тази с минералните торове Terra Professional. Аз ползвам био серията и съм на същото мнение. Следващия път сменям почвата, след като и при теб е същото.
За винарки ли си говорите, щото при мене ги има тия черните дребните в индора , понеже и на мен почвата ми е кана оная за 20ина лева 50литра дето е и много ме дразни, според вас на какво се дължи това дефекти в производството а у, щото гледам много градинари я ползват тази почва . Гледам ще я сменяте какви са вариантите във същия ценови диапазон? В краен случай мисля да си взема една бала торф 250л, вермикулит ,перлит, зеолит + чкч и това да ми е почвение микс, щото всичко много го позлатиха.........
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Аз гледам всичко да ми е органично, балите с торф, обикновено ги обогатяват с минерално НПК. Преди ползвах био почва на Bio Nova, тя е съвсем леко обогатена само с компост и след това си слагам и моите неща. Може би следващия път ще се върна към нея. Последните 2 - 3 grow-a ползвам Bio Canna и определено има повече мухи с нея.
Peggy Zina написа: 05 Юли 2023, 12:42
Vetrushka написа: 05 Юли 2023, 10:55
Inna написа: 04 Юли 2023, 12:05 Аз съм с жълти лепенки, не съм пръскала цветята или почвата. По принцип на индора рано или късно се налепват по тях и изчезват, но да си кажа в Кана терата ги има стеашно много, на всяко пресаждане в нова се появяват в големи количества и засега просто слагам повече лепенки. Но бих взека и аз да имам от горепосочените, чудех се и аз, наистина са доста повече, отколкото в други почви....... Като светнат ще направя снимка на лепенките, те са почернели просто! Не ми се пушат фунгун гнатс на вейп. 😆
За коя почва говориш био серията или другата, едната се води Bio terra, a тази с минералните торове Terra Professional. Аз ползвам био серията и съм на същото мнение. Следващия път сменям почвата, след като и при теб е същото.
За винарки ли си говорите, щото при мене ги има тия черните дребните в индора

Да за тях, казват, че не вредели на растенията, обаче ларвите са в пръста и те могат да направят проблеми.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Vetrushka написа: 05 Юли 2023, 10:55
Inna написа: 04 Юли 2023, 12:05 Аз съм с жълти лепенки, не съм пръскала цветята или почвата. По принцип на индора рано или късно се налепват по тях и изчезват, но да си кажа в Кана терата ги има стеашно много, на всяко пресаждане в нова се появяват в големи количества и засега просто слагам повече лепенки. Но бих взека и аз да имам от горепосочените, чудех се и аз, наистина са доста повече, отколкото в други почви....... Като светнат ще направя снимка на лепенките, те са почернели просто! Не ми се пушат фунгун гнатс на вейп. 😆
За коя почва говориш био серията или другата, едната се води Bio terra, a тази с минералните торове Terra Professional. Аз ползвам био серията и съм на същото мнение. Следващия път сменям почвата, след като и при теб е същото.
Кана тера Профешънъла не е ли био?! Щот пише на пакета, че е натурална и нз какво?! Сигурно съм се объркала, и аз не ща минерални в почвата. С нея съм аз иначе и да, адски много има и в нея, сравнено с Био новата примерно. Иначе цветята са добре с нея и я харесвам, не знам дали наврежда,не забелязвам, но пък съм виждала залепнали мушици на трихоми. Та и аз си мислех или да си купя Био нова, или гледах една за био отглеждане на Голд лейбъл мисля че беше, но не помня точно коя, ще прегледам пак...Даже тая Кана ми е силничка, био новата май в крайна сметка ми хареса повече, а и става и за лайт, става и нещо да и се добави....
В Експерта също видях че има, малко по- малко, но пак..
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Има минерални торове в нея, това и е състава.
Съставки: Бял Торф, Влакна от кокосов орех, Компостирана кора, Доломитна Вар, Органичен NPK обогатител, Минерален NPK обогатител, като я има в два варианта. Plus е по силничка.
mineral.jpg
А това е Bio серията.
Бял Торф, Влакна от кокосов орех, Органичен почвен подобрител, Доломитна Вар, Органичен NPK обогатител
Аз ползвам само Bio серията им, те са в кафяви опаковки, както почвата така и торовете.
bio.jpg
@Peggy Zina Недей да постваш такива неща, вече не ползвам никакви чатове, ако има нещо пиши тук :)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Vetrushka написа: 05 Юли 2023, 16:37 Има минерални торове в нея, това и е състава.
Съставки: Бял Торф, Влакна от кокосов орех, Компостирана кора, Доломитна Вар, Органичен NPK обогатител, Минерален NPK обогатител, като я има в два варианта. Plus е по силничка.
mineral.jpg

А това е Bio серията.
Бял Торф, Влакна от кокосов орех, Органичен почвен подобрител, Доломитна Вар, Органичен NPK обогатител
Аз ползвам само Bio серията им, те са в кафяви опаковки, както почвата така и торовете.
bio.jpg

@Peggy Zina Недей да постваш такива неща, вече не ползвам никакви чатове, ако има нещо пиши тук :)
Оооо Божее, да, моята е горната, не плюс, ама и тя е силна . 🤦🙄Торът поне е от биотата.....
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”