Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Корени

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

HULKKUSH написа: 03 Юни 2023, 12:08
gusti написа: 03 Юни 2023, 00:07 Извинявам се за съкратения пост сега ще обясняТова което съм написал се отнасяше за предните ми две растения който вече са обрани и дадоха значително малък добив (Растенията бяха гелато33 )Притесняваме че и сегашните ми две Къш критилъл вървят по тяхните стъпки.
И предните и сегашните ги гледам по един и същи начин.Използвам торове на кана тера-ритоник Тера вега тера флалър блуст.монстър микролиза и ризобак като дози слагам по схемата на кана както е дадена предните бяха на sps лампи (сегашните ги смених със лед )температура между 20-26 като на края се стараех да я поддържам 20-22 С влажността в началото около 60-70% след като цъфнаха беше 50-60%.PH между5,9 /6,5 .Почвата е на био биз Лайт микс.Сегашните критикъл къш при пресяването в 2л. Саксий ги сложих в почва на канна профешънъл и после в 11л.саксий био биз.Ако нещо изпускам да напиша казвайте.не даваха никаква признаци за недостиг или претоварване изглеждаха щастливи и доволни,като изключил трипсите и петната от тях.Разбрах че нямат достатъчно коте след като изхвърлих саксийте.Чудясе от какво може да е.Сегашните разтения ги гледам по същия начин разликата е само във сорта,вече цъфтят но и на тях стеблата са им крехки и тънки.Имам глава и мисля и мисля къде греша и немога да го измисля.Може наистина да е от недостиг на азот ще пробвам на тези да им добавя.
Още една причина да имат липса на елементи ..Почвата ти биобъз Лайт , доколкото виждам в описанието изобщо не съдържа основните елементи и я дават като цяло за млади растения и клонинги ..
When using Light·Mix you can apply larger nutrient doses to any kind of plant, including heavy feeders, without the risk of overloading the soil and causing a nutrient burn
За да го пишат това в сайта им значи почвата е слабо запасена ,така го тълкувам аз ,никога не съм я ползвал.
Но ако растенията ти в момента са в цъфтеж вероятността да подобриш нещо е много малка ,всичко се прави докато са във вегетация .
Колко са високи в момента растенията ти и колко дни са били във вегетация ? Използвал ли си мрежа ,топиране или нещо друго?Колко растения имаш на каква площ?
Аа, виж за почвата био биз лайт микс си прав! Той ги започва в такава, която е силна, пък ги прехвърля в слабата в 11те литра точно?! Трябва да е обратното, първо се почват в слабата. Но пак едва ли ще им залипсва нещо толкова, пак не ми се вярва..... Ама знам ли..... И забравих да попитам сега като са в 11 литра цъфтят ли или растат?
gusti
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Юли 2022, 13:25
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Inna написа: 03 Юни 2023, 11:28
gusti написа: 03 Юни 2023, 00:07 Извинявам се за съкратения пост сега ще обясняТова което съм написал се отнасяше за предните ми две растения който вече са обрани и дадоха значително малък добив (Растенията бяха гелато33 )Притесняваме че и сегашните ми две Къш критилъл вървят по тяхните стъпки.
И предните и сегашните ги гледам по един и същи начин.Използвам торове на кана тера-ритоник Тера вега тера флалър блуст.монстър микролиза и ризобак като дози слагам по схемата на кана както е дадена предните бяха на sps лампи (сегашните ги смених със лед )температура между 20-26 като на края се стараех да я поддържам 20-22 С влажността в началото около 60-70% след като цъфнаха беше 50-60%.PH между5,9 /6,5 .Почвата е на био биз Лайт микс.Сегашните критикъл къш при пресяването в 2л. Саксий ги сложих в почва на канна профешънъл и после в 11л.саксий био биз.Ако нещо изпускам да напиша казвайте.не даваха никаква признаци за недостиг или претоварване изглеждаха щастливи и доволни,като изключил трипсите и петната от тях.Разбрах че нямат достатъчно коте след като изхвърлих саксийте.Чудясе от какво може да е.Сегашните разтения ги гледам по същия начин разликата е само във сорта,вече цъфтят но и на тях стеблата са им крехки и тънки.Имам глава и мисля и мисля къде греша и немога да го измисля.Може наистина да е от недостиг на азот ще пробвам на тези да им добавя.
Ами всичко като цяло звучи съвсем добре, торовете на Кана и аз ползвам някои и са добри и лесни, почвата им е хубава, даже силничка за малки и аз я ползвам и нямам проблеми, но не торя в началото. Микоризите се водят хубави, но само навън съм заразявала, на тях им трябва време и място да се развият и помагат..... От това, което описваш аз поне си мисля, че нищо не би трябвало да им липсва, почти цялата вег може да се кара дори само на тази почва и коренов стимулатор без друго. Даже ми седи множко всичкото това за вег,понякога и от множко корените не могат да се развиват, малки цветя примерно в преторена почва ако си виждал..... Те в началото искат лека и рохкава малките и клонингите. Аз накланям на това, че им идва малко силничко и стрес, както и се погрижи добре за този трипс(на него и чистенето на средата и цветята обърни все пак внимание и не слагай други реколти да се засичат преди да го унищожиш, и аз имах преди време и е голяма гад) . Но не смея да твърдя и да споря хаха, ето колегата предполага обратното, затова помисли си ти кое е вероятно, понеже ти си шефа на цветята......😂🤷 Хубаво е и снимка на проблемните цветя, даже само от снимка повечето колеги ще разберат по-ясно...... Долу под поста има Атачментс и от там се качва.
Довечера ще се опитам да кача снимки но незнам дали ще успея понеже не съм в България и интернета е под всякаква критика и преди съм се опитвал но след 15 мин.мислене накрая ми изписва Error.
Относно трипса верно е голяма гад 15 дена на празно помещение съм пръскал всеки ден с различни препарати обезаразих със белина двапати и със спирт двапъти уж нямаше нищо сложих новите и преди седмица пак се появиха Гледал съм няколко грола по същия начин със същите препарати бяха много добри със доста добър краен резултат.
След като започнах да използвам микролиза забелязах че драстично по бързо корените запълваха саксията.
gusti
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Юли 2022, 13:25
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

HULKKUSH написа: 03 Юни 2023, 12:08
gusti написа: 03 Юни 2023, 00:07 Извинявам се за съкратения пост сега ще обясняТова което съм написал се отнасяше за предните ми две растения който вече са обрани и дадоха значително малък добив (Растенията бяха гелато33 )Притесняваме че и сегашните ми две Къш критилъл вървят по тяхните стъпки.
И предните и сегашните ги гледам по един и същи начин.Използвам торове на кана тера-ритоник Тера вега тера флалър блуст.монстър микролиза и ризобак като дози слагам по схемата на кана както е дадена предните бяха на sps лампи (сегашните ги смених със лед )температура между 20-26 като на края се стараех да я поддържам 20-22 С влажността в началото около 60-70% след като цъфнаха беше 50-60%.PH между5,9 /6,5 .Почвата е на био биз Лайт микс.Сегашните критикъл къш при пресяването в 2л. Саксий ги сложих в почва на канна профешънъл и после в 11л.саксий био биз.Ако нещо изпускам да напиша казвайте.не даваха никаква признаци за недостиг или претоварване изглеждаха щастливи и доволни,като изключил трипсите и петната от тях.Разбрах че нямат достатъчно коте след като изхвърлих саксийте.Чудясе от какво може да е.Сегашните разтения ги гледам по същия начин разликата е само във сорта,вече цъфтят но и на тях стеблата са им крехки и тънки.Имам глава и мисля и мисля къде греша и немога да го измисля.Може наистина да е от недостиг на азот ще пробвам на тези да им добавя.
Още една причина да имат липса на елементи ..Почвата ти биобъз Лайт , доколкото виждам в описанието изобщо не съдържа основните елементи и я дават като цяло за млади растения и клонинги ..
When using Light·Mix you can apply larger nutrient doses to any kind of plant, including heavy feeders, without the risk of overloading the soil and causing a nutrient burn
За да го пишат това в сайта им значи почвата е слабо запасена ,така го тълкувам аз ,никога не съм я ползвал.
Но ако растенията ти в момента са в цъфтеж вероятността да подобриш нещо е много малка ,всичко се прави докато са във вегетация .
Колко са високи в момента растенията ти и колко дни са били във вегетация ? Използвал ли си мрежа ,топиране или нещо друго?Колко растения имаш на каква площ?
Висока са около 1 м. Този път реших да не ги стресиран много и не съм ги топирал,сложил съм мрежа на 40 см от саксията и съм ги плел по мрежата също са изчистени всичко под мрежата.Във вегетация бяха 50 дни като умишлено ги задържа преди да ги пусна да цъфтят.Палатката е с размер 200 x 200 x 220см и са две разтения вътре. Почвата знам че е слабичка и умишлено взимах такава защото слагам максимума от схемата на канна ,така ме посъветваха и до сега се получаваше но мисля да пробвам да им добавя азот пък каквото стане ако си претоваря ще им направя една две поливки с вода но както казваш надали ще има ефект понеже вече цъфтят.Ясно е че и тези няма да са във вихъра си но немога да разбера от какво се получава за втори път.И ако знаете нещо за отърсване от трипса бих се радвал да го споделите че вече и от тях ми писна.
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

gusti написа: 03 Юни 2023, 13:33
HULKKUSH написа: 03 Юни 2023, 12:08
gusti написа: 03 Юни 2023, 00:07 Извинявам се за съкратения пост сега ще обясняТова което съм написал се отнасяше за предните ми две растения който вече са обрани и дадоха значително малък добив (Растенията бяха гелато33 )Притесняваме че и сегашните ми две Къш критилъл вървят по тяхните стъпки.
И предните и сегашните ги гледам по един и същи начин.Използвам торове на кана тера-ритоник Тера вега тера флалър блуст.монстър микролиза и ризобак като дози слагам по схемата на кана както е дадена предните бяха на sps лампи (сегашните ги смених със лед )температура между 20-26 като на края се стараех да я поддържам 20-22 С влажността в началото около 60-70% след като цъфнаха беше 50-60%.PH между5,9 /6,5 .Почвата е на био биз Лайт микс.Сегашните критикъл къш при пресяването в 2л. Саксий ги сложих в почва на канна профешънъл и после в 11л.саксий био биз.Ако нещо изпускам да напиша казвайте.не даваха никаква признаци за недостиг или претоварване изглеждаха щастливи и доволни,като изключил трипсите и петната от тях.Разбрах че нямат достатъчно коте след като изхвърлих саксийте.Чудясе от какво може да е.Сегашните разтения ги гледам по същия начин разликата е само във сорта,вече цъфтят но и на тях стеблата са им крехки и тънки.Имам глава и мисля и мисля къде греша и немога да го измисля.Може наистина да е от недостиг на азот ще пробвам на тези да им добавя.
Още една причина да имат липса на елементи ..Почвата ти биобъз Лайт , доколкото виждам в описанието изобщо не съдържа основните елементи и я дават като цяло за млади растения и клонинги ..
When using Light·Mix you can apply larger nutrient doses to any kind of plant, including heavy feeders, without the risk of overloading the soil and causing a nutrient burn
За да го пишат това в сайта им значи почвата е слабо запасена ,така го тълкувам аз ,никога не съм я ползвал.
Но ако растенията ти в момента са в цъфтеж вероятността да подобриш нещо е много малка ,всичко се прави докато са във вегетация .
Колко са високи в момента растенията ти и колко дни са били във вегетация ? Използвал ли си мрежа ,топиране или нещо друго?Колко растения имаш на каква площ?
Висока са около 1 м. Този път реших да не ги стресиран много и не съм ги топирал,сложил съм мрежа на 40 см от саксията и съм ги плел по мрежата също са изчистени всичко под мрежата.Във вегетация бяха 50 дни като умишлено ги задържа преди да ги пусна да цъфтят.Палатката е с размер 200 x 200 x 220см и са две разтения вътре. Почвата знам че е слабичка и умишлено взимах такава защото слагам максимума от схемата на канна ,така ме посъветваха и до сега се получаваше но мисля да пробвам да им добавя азот пък каквото стане ако си претоваря ще им направя една две поливки с вода но както казваш надали ще има ефект понеже вече цъфтят.Ясно е че и тези няма да са във вихъра си но немога да разбера от какво се получава за втори път.И ако знаете нещо за отърсване от трипса бих се радвал да го споделите че вече и от тях ми писна.
Защо ги гледаш в 11 л като имаш толкова много място .Малко ме съмнява в такава голяма палатка да имаш само 2 растения 🤣но ти си знаеш .
Азот вече няма смисъл късно е ,щом са в цъфтеж .
За трипс си купи Натуралис + Нимазал , следвай схемата и всичко приключва с тях
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

С една дума питай при първи проблеми, за да има време за предложения, казвай много накратко и ясно условия, почва, торове, на каква фаза от развитието са и в какви съдове+снимка/снимки. Друго ако се сетиш, поливане и тн. И така ще може да има ефект от темата и съветите. Също така заглавието на темата да описва проблема по възможност, така някпй ако търси нещо подобно ще намери тема за него. Тук нещо нищо не се разбра и нищо не можахме да предположим, което да ти свърши работа. 🤷😂А и свършен факт, те цъфтят..... Все пак ако успееш снимка, без това по нея щяха да кажат най-точно. Може да има време за подобрение.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1412 times

Напред към големите глави пич
gusti
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Юли 2022, 13:25
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

HULKKUSH написа: 05 Юни 2023, 07:33
gusti написа: 03 Юни 2023, 13:33
HULKKUSH написа: 03 Юни 2023, 12:08

Още една причина да имат липса на елементи ..Почвата ти биобъз Лайт , доколкото виждам в описанието изобщо не съдържа основните елементи и я дават като цяло за млади растения и клонинги ..
When using Light·Mix you can apply larger nutrient doses to any kind of plant, including heavy feeders, without the risk of overloading the soil and causing a nutrient burn
За да го пишат това в сайта им значи почвата е слабо запасена ,така го тълкувам аз ,никога не съм я ползвал.
Но ако растенията ти в момента са в цъфтеж вероятността да подобриш нещо е много малка ,всичко се прави докато са във вегетация .
Колко са високи в момента растенията ти и колко дни са били във вегетация ? Използвал ли си мрежа ,топиране или нещо друго?Колко растения имаш на каква площ?
Висока са около 1 м. Този път реших да не ги стресиран много и не съм ги топирал,сложил съм мрежа на 40 см от саксията и съм ги плел по мрежата също са изчистени всичко под мрежата.Във вегетация бяха 50 дни като умишлено ги задържа преди да ги пусна да цъфтят.Палатката е с размер 200 x 200 x 220см и са две разтения вътре. Почвата знам че е слабичка и умишлено взимах такава защото слагам максимума от схемата на канна ,така ме посъветваха и до сега се получаваше но мисля да пробвам да им добавя азот пък каквото стане ако си претоваря ще им направя една две поливки с вода но както казваш надали ще има ефект понеже вече цъфтят.Ясно е че и тези няма да са във вихъра си но немога да разбера от какво се получава за втори път.И ако знаете нещо за отърсване от трипса бих се радвал да го споделите че вече и от тях ми писна.
Защо ги гледаш в 11 л като имаш толкова много място .Малко ме съмнява в такава голяма палатка да имаш само 2 растения 🤣но ти си знаеш .
Азот вече няма смисъл късно е ,щом са в цъфтеж .
За трипс си купи Натуралис + Нимазал , следвай схемата и всичко приключва с тях
Две са защото имаше забавяне на поръчката и нямах други бяха ми останали само тези двете
По принцип сладам по 4/5 може и още но не ми трябват повече и не искам даже мисля да сменям бокса с по малък макарче стават идеални като изключим последните и корените им. С нимазил пръсках не помогна особено.Натуралис от къде мога да поръчам.
gusti
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Юли 2022, 13:25
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Inna написа: 05 Юни 2023, 14:10 С една дума питай при първи проблеми, за да има време за предложения, казвай много накратко и ясно условия, почва, торове, на каква фаза от развитието са и в какви съдове+снимка/снимки. Друго ако се сетиш, поливане и тн. И така ще може да има ефект от темата и съветите. Също така заглавието на темата да описва проблема по възможност, така някпй ако търси нещо подобно ще намери тема за него. Тук нещо нищо не се разбра и нищо не можахме да предположим, което да ти свърши работа. 🤷😂А и свършен факт, те цъфтят..... Все пак ако успееш снимка, без това по нея щяха да кажат най-точно. Може да има време за подобрение.
Има,благодаря много за отделеното време,права си друг път по рано ще питам,макар че късно разбрах че нямали корени,през цялото време ми правеше впечатление че стеблата са им тънки но не даваха никакви други признаци че им има нещо че имат проблем.Мислих и се чудих от какво може да е и до никъде не стигна затова реших да питам тук за предложения от какво може да е.А с тези каквото стане.И пак благодаря много за съветите ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”